Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigfinnarcup, Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stigfinnarcup, Natt
Arrangörsorganisation: Stigfinnarna
Datum: tisdag 16 augusti 2011

DEng

3 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Florence HainesOK Ravinen38:5010:08
2Anne EdwardsOK Ravinen44:16+5:2611:33
3Rona LindsayOK Ravinen46:48+7:5812:13
4Lucy ThravesOK Ravinen47:52+9:0212:29
5Rosie WatdonOK Ravinen47:53+9:0312:30
6Bryony HardingOK Ravinen47:55+9:0512:30
7Michelle SpillarOK Ravinen48:21+9:3112:37
8Tamsin MoranOK Ravinen48:35+9:4512:41
9Katie ReynoldsOK Ravinen50:36+11:4613:12
10Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen51:15+12:2513:22
11Rachel CollinsOK Ravinen54:03+15:1314:06
12Ros ShepherdOK Ravinen1:09:37+30:4718:10
Christine JonesOK Ravinendiskvalificerad

HEng

5 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nick BarrableOK Ravinen57:249:52
2Dave ScorahOK Ravinen1:02:51+5:2710:49
3Andrew LindsayOK Ravinen1:04:33+7:0911:06
4Zac FieldOK Ravinen1:04:55+7:3111:10
5Chris OwensOK Ravinen1:05:01+7:3711:11
6Jon MarsdenOK Ravinen1:05:05+7:4111:12
7Aidan SmithOK Ravinen1:12:37+15:1312:29
8Ben MaliphantOK Ravinen1:13:31+16:0712:39
9Jack BenhamOK Ravinen1:15:12+17:4812:56
10John OckendenOK Ravinen1:15:24+18:0012:58
11Simon BradburyOK Ravinen1:18:51+21:2713:34
12Matthew PenellumOK Ravinen1:24:05+26:4114:28
13Chris NashOK Ravinen1:24:06+26:4214:28
14Jack MillarOK Ravinen1:24:08+26:4414:28
15Chris YoungOK Ravinen1:27:38+30:1415:04
Matthew ElkingtonOK Ravinendiskvalificerad
Ben WindsorOK Ravinendiskvalificerad
Matt VokesOK Ravinenej godkänd

D35

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria von SchmalenséTäby OK29:537:48

H35

6 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patric de BoussardIFK Enskede56:128:04
2Joacim TingstorpHammarby IF OF59:45+3:338:35
3Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:04:00+7:489:11
4Anders BergmarkSnättringe SK1:08:51+12:399:53
5Rikard PehrssonSnättringe SK1:33:19+37:0713:24
Joachim LythTullinge SKej start

D40

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica RoosAttunda OK46:1412:04
Eva GustavssonHellas Orienteringej start

H40

6 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle BohmanHellas Orientering1:03:089:04
2Tommy NilssonSöders SOL Tyresö1:04:48+1:409:18
3Vidas ArmalisHellas Orientering1:08:02+4:549:46
4Ola BengtssonTäby OK1:08:14+5:069:48
5Jörgen TheanderHaninge SOK1:08:49+5:419:53
6Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:13:17+10:0910:31
7Tobias SpångHammarby IF OF1:18:00+14:5211:12
8Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:25:27+22:1912:16
9Patrik BlidefalkOK Södertörn1:32:30+29:2213:17
10Tomas GlanshedIFK Enskede1:32:45+29:3713:19
11Nicklas BergströmTäby OK1:32:50+29:4213:20
12Jonatan LindellIFK Enskede1:39:15+36:0714:15
13Jan SturestigOK Södertörn2:22:45+1:19:3720:30
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Jesper HedbergSnättringe SKej start

D45

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla MolinAttunda OK38:1810:00

H45

6 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats FryxellTullinge SK49:447:58
2Per KallhaugeSnättringe SK58:59+9:159:27
3Nicklas HermundstadSnättringe SK1:05:00+15:1610:25
4Jörgen AxelssonTullinge SK1:09:37+19:5311:09
5Johan BalckVallentuna-Össeby OL1:13:36+23:5211:47
6Per NylundJärfälla OK1:25:51+36:0713:45
Anders BjörklundOK Ravinenej start
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start
Stefan HenrikssonOK Ravinenej start
Anders ThuresonHellas Orienteringej start

D50

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:429:19
2Lotta Valentin-LarssonGustavsbergs OK39:12+3:3010:14
3Lena RisbyOK Ravinen43:04+7:2211:14

H50

6 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL56:199:01
2Björn SalomonssonSnättringe SK1:03:19+7:0010:08
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:03:59+7:4010:15
4Anders RahmqvistIFK Lidingös Skid o OK1:10:37+14:1811:19
5Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:13:29+17:1011:46
6Tomas MovinSnättringe SK1:25:16+28:5713:39
Torbjörn JohansonOK Södertörndiskvalificerad
Johan TallhageSkarpnäcks OLdiskvalificerad

D55

3 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JanssonJärla Orientering39:5710:25
2Margareta AnderssonHellas Orientering50:19+10:2213:08

H55

5 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LöfgrenJärfälla OK50:508:44
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF56:35+5:459:44
3Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:03:33+12:4310:56
4Roland WareniusDalaportens OL1:04:58+14:0811:10
5Matz LarssonGustavsbergs OK1:09:03+18:1311:53
6Curt RahlénOK Ravinen1:10:40+19:5012:09
7Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:17:34+26:4413:21
8Hans Andersson StrinningAttunda OK1:39:21+48:3117:05
Lennart HävrénTullinge SKej start
Göran NilssonSnättringe SKej start

D60

3 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid GraneliHaninge SOK41:5312:27
2Aila HalttunenHaninge SOK43:13+1:2012:51
3Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:02:39+20:4618:38
Marianne SellgrenSigtuna OKdiskvalificerad

H60

5 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:03:3110:55
2Ingemar LarssonTullinge SK1:05:06+1:3511:12
3Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:25:12+21:4114:39

D65

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF54:1916:09
2Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:22:09+27:5024:26

H65

3 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK32:428:32
2Sverre JonssonOK Ravinen42:44+10:0211:09
3Kenneth BerglundHellas Orientering43:11+10:2911:16
4Stellan FehrnströmEnebybergs IF49:32+16:5012:55
5Roland NymanSnättringe SK51:07+18:2513:20
6Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby51:24+18:4213:25
7Torbjörn TirénHellas Orientering56:14+23:3214:40
Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresödiskvalificerad
Ronny HedlundOK Södertörndiskvalificerad
Anders SandwallSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Johan SandwallSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Rolf SkoglundHellas Orienteringdiskvalificerad
Sverker TirénHellas Orienteringdiskvalificerad
Daniel AnderssonUmeå OKej start
Lars NordinSolna OKej start

D70

3 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv FrölundHaninge SOK51:1115:13
2Berit LindungerHaninge SOK53:44+2:3315:59
3Gunvor GranathNynäshamns OK59:43+8:3217:46

H70

3 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby47:3412:25
2Lars CedérusSnättringe SK47:36+0:0212:25
3Rune CarlssonSundbybergs IK55:39+8:0514:31
4Gunnar BramstenSundbybergs IK1:08:00+20:2617:45
5Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:13:44+26:1019:15
Sune LindellOK Hällendiskvalificerad

H75

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EskilssonOK Södertörn51:5215:26

H80

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:20:3123:57
Yngve HedbergSnättringe SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser