Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tävlingsinformation: Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tävlingsinformation: Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 4
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 9 augusti 2016

H15-59

2 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BoströmOK Linné16:045:57
2Thomas KällbergOK Roslagen18:04+2:006:41
3Andreas PousetteRånäs OK18:12+2:086:44
4Per CarlbergRånäs OK18:14+2:106:45
5Andreas AnderssonOK Hedströmmen19:03+2:597:03
6Per EdenhamnLänna IF19:23+3:197:10
7Gunnar ÅhlénRånäs OK19:33+3:297:14
8Erik ViklundRånäs OK19:55+3:517:22
9Anders OhlinRånäs OK20:07+4:037:27
10Alexander AlnessLånghundra IF20:24+4:207:33
11Henrik SundblomRånäs OK20:46+4:427:41
12Mats WarvelinLånghundra IF21:13+5:097:51
13Christer ArksandVallentuna-Össeby OL21:20+5:167:54
14Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK22:12+6:088:13
15Per GrundbergRimbo SOK22:28+6:248:19
16Lars LandströmLånghundra IF24:36+8:329:06
17Tommy GustavssonRånäs OK24:44+8:409:09
18Mikael HagströmHäverödals SK25:29+9:259:26
19Tommy StenviOK Linné25:33+9:299:27
20Håkan BrandbergLånghundra IF25:41+9:379:30
21Jesper HenrikssonRånäs OK25:59+9:559:37
22Oskar StenviOK Linné28:58+12:5410:43
23Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL30:02+13:5811:07
24Kenneth AlnessLånghundra IF36:53+20:4913:39
25Per StridOK Roslagen50:31+34:2718:42
Robin ErikssonOK Roslagenej start
Peter OláRånäs OKej start

D15-49

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OhlinOK Linné21:268:34
2Louise JohanssonOK Roslagen22:09+0:438:51
3Marica TynellRånäs OK22:50+1:249:08
4Marianne CarlbergRånäs OK23:17+1:519:18
5Bente HenrikssonRånäs OK24:54+3:289:57
6Carina HammarlingLänna IF26:27+5:0110:34
7Anki PousetteRånäs OK26:29+5:0310:35
8Karolina AnderssonLänna IF27:16+5:5010:54
9Ulrika LarssonRånäs OK33:34+12:0813:25
Heidi WarvelinLånghundra IFutgått

H-14/60-

2 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans OhlinRånäs OK18:598:15
2Roland JanssonOK Linné19:12+0:138:20
3Carl HenrikssonRånäs OK20:04+1:058:43
4Jacob HenrikssonRånäs OK21:12+2:139:13
5Claes HammarlingLänna IF21:46+2:479:27
6Per-Åke HolmSigtuna OK25:05+6:0610:54
7Gerhard LilliestiernaOK Roslagen25:42+6:4311:10
8Leif Erik KarlssonRånäs OK26:56+7:5711:42
9Sören WingeUpsala IF28:08+9:0912:13
10Per-Erik NyströmRånäs OK29:37+10:3812:52
11Jan-Olof MalmSigtuna OK30:01+11:0213:03
12Bent-Olov TörnqvistSigtuna OK31:06+12:0713:31
13Albin WarvelinLånghundra IF32:04+13:0513:56
14Hugo ÖrtlundRånäs OK32:14+13:1514:00
15Bo WestlingHäverödals SK33:49+14:5014:42
16Sven-Olov NorlinRimbo SOK33:59+15:0014:46
17Boris AnderssonRånäs OK34:37+15:3815:03
18Sven JacobssonIF Thor34:58+15:5915:12
19Tage AbrahamssonRånäs OK35:11+16:1215:17
20Lennart JanssonHäverödals SK35:21+16:2215:22
21Rolf HjortRånäs OK39:46+20:4717:17
22Mats JonssonBromma-Vällingby SOK58:56+39:5725:37
Hans AnderssonRånäs OKej start

D-14/50-

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta KarlssonRånäs OK22:5211:26
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL25:27+2:3512:43
3Anette ArksandVallentuna-Össeby OL25:58+3:0612:59
4Emma LundbergOK Roslagen26:09+3:1713:04
5Lena JohnssonRånäs OK27:04+4:1213:32
6Monica OhlinRånäs OK27:22+4:3013:41
7Britt LarssonLänna IF27:41+4:4913:50
8Ingela AlnessLånghundra IF30:30+7:3815:15
9Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL30:56+8:0415:28
10Hannah ÖrtlundRånäs OK33:25+10:3316:42
11Caje JacobssonIF Thor37:29+14:3718:44
12Margaretha NyströmLänna IF37:32+14:4018:46
13Lena Nyström-NilssonRånäs OK40:02+17:1020:01
Anna-Stina NyströmLänna IFej start

Lätt

1 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HagfältRånäs OK8:487:20
2Alva OláRånäs OK10:40+1:528:53
3John AnderssonRånäs OK12:50+4:0210:41
4Alfred WåhlinHäverödals SK13:25+4:3711:10
5Eric HenrikssonRånäs OK14:08+5:2011:46
6Elias PousetteRånäs OK16:10+7:2213:28
7AlbinTynell Rånäs OK16:19+7:3113:35
8Melvin PousetteRånäs OK17:49+9:0114:50
9Hampus PousetteRånäs OK19:43+10:5516:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser