Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järladubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järladubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: lördag 13 augusti 2011

D21

4 390 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia AdolfssonOK Kåre37:278:31
2Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK41:00+3:339:20
3Yvonne AnderssonTullinge SK42:36+5:099:42
4Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK43:37+6:109:56
5Karin LundbergJärfälla OK45:25+7:5810:20
6Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF46:34+9:0710:36
7Linda SjögrenIFK Lidingös Skid o OK46:58+9:3110:41
8Elisabeth HovmöllerSöders SOL Tyresö48:07+10:4010:57
9Annika LundströmSundbybergs IK48:40+11:1311:05
10Linn PetterssonTullinge SK48:51+11:2411:07
11Lisa RönnolsTäby OK48:52+11:2511:07
12Nina ThörnqvistSöders SOL Tyresö49:48+12:2111:20
13Terese HerlinAttunda OK49:52+12:2511:21
14Maria von SchmalenséTäby OK50:20+12:5311:27
15Hanna BrusSnättringe SK50:24+12:5711:28
16Linda LarssonJärfälla OK50:58+13:3111:36
17Stina AndreassonGustavsbergs OK53:05+15:3812:05
18Sara GrenmarkTullinge SK54:21+16:5412:22
19Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK54:57+17:3012:31
20Åsa PahlénSöders SOL Tyresö55:06+17:3912:33
21Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL55:14+17:4712:34
22Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby55:38+18:1112:40
23Moa KjellstrandCentrum OK56:49+19:2212:56
24Sara ÖbergOK Hällen58:14+20:4713:15
25Linn RönnolsTäby OK1:00:32+23:0513:47
26Mette PeterssonCentrum OK1:00:40+23:1313:49
27Karin FägerlindCentrum OK1:03:24+25:5714:26
28Susanna ÖstDomnarvets GOIF1:04:59+27:3214:48
29Caroline SjökvistIFK Enskede1:06:37+29:1015:10
30Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:12:43+35:1616:33
31Sofia PerssonTullinge SK1:16:24+38:5717:24
32Monica GustafssonCentrum OK1:20:17+42:5018:17
33Anna Weglin EleniusCentrum OK1:36:23+58:5621:57
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Anke XylanderSöders SOL Tyresöej godkänd
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

H21

5 460 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonOK Denseln35:476:33
2Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK37:04+1:176:47
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln37:20+1:336:50
4Anders BoströmJärfälla OK39:05+3:187:09
5Per ÖbergOK Hällen39:33+3:467:14
6Liutauras BileviciusOK Linné39:49+4:027:17
7Kalle BergmanOK Ravinen39:52+4:057:18
8Mikael NordströmOK Linné40:08+4:217:21
9Jörgen OhlinOK Linné40:17+4:307:22
10Ali KuoskuJärfälla OK40:38+4:517:26
11Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK41:53+6:067:40
12Johan SisellOK Södertörn42:14+6:277:44
13Jonas H SandGustavsbergs OK42:22+6:357:45
14Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK42:27+6:407:46
15Robert JohanssonTäby OK42:42+6:557:49
16Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK43:04+7:177:53
17Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK43:29+7:427:57
18Ulrik ImbergOK Linné43:49+8:028:01
19Torbjörn SvenskOK Hällen44:33+8:468:09
20Henrik ErikssonCentrum OK44:41+8:548:11
21Adam IvarssonHaninge SOK45:41+9:548:22
22Magnus CederlöfJärfälla OK46:16+10:298:28
23Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK47:15+11:288:39
24Ulf TroengOK Linné48:15+12:288:50
25Henrik JonssonOK Rodhen49:24+13:379:02
26Kristoffer EdshageCentrum OK49:29+13:429:03
27Axel Roos HanssonTäby OK49:31+13:449:04
28Erik MelinOK Linné50:29+14:429:14
29Jonas HalaiCentrum OK52:32+16:459:37
30Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF52:39+16:529:38
31Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OK53:12+17:259:44
32John HartleyOK Ravinen53:29+17:429:47
33Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF54:42+18:5510:01
34Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF55:13+19:2610:06
35Ingemar ÅkermanTullinge SK55:21+19:3410:08
36Ola HultinOK Roslagen56:08+20:2110:16
37Peter SundénSödertälje-Nykvarn OF1:08:47+33:0012:35
38Magnus JohanssonOK Tisaren1:13:14+37:2713:24
39Daniel LennartssonCentrum OK1:13:44+37:5713:30
40Mattias KarlssonRånäs OK1:20:30+44:4314:44
41Mattias HenrikssonCentrum OK1:22:56+47:0915:11
42Joakim OlssonVäsby OK1:24:53+49:0615:32
Oskar SjöbergOK Linnéej godkänd
Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Simon MellinSundbybergs IKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Markus AdolfssonLinköpings OKej godkänd
Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Pontus BergströmOK Österåkerej godkänd
Markus FredlundTullinge SKej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start

D20

3 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette ÖnerudOK Ravinen39:4210:28
2Erika BerggrenTullinge SK1:09:42+30:0018:23

H20

4 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus HjortOK Ravinen52:1411:34

D18

3 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena MarkstedtOK Södertörn33:388:58
2Tove LagerbergOK Södertörn34:46+1:089:16
3Laura DAngeloAttunda OK38:17+4:3910:12
4Hedvig MarkgrenTäby OK39:53+6:1510:38
5Moa Leijon-LindHaninge SOK41:44+8:0611:07
6Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL45:54+12:1612:14
7Embla MorastHaninge SOK59:50+26:1215:57
Linnea AdolfssonTullinge SKej start
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start

H18

4 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK33:187:37
2Jakob IvarssonHaninge SOK45:47+12:2910:28
3Jakob RedtzerAttunda OK46:35+13:1710:39
4Jesper LundHaninge SOK51:37+18:1911:48
Tobias ForsénTullinge SKej start
Johnny RahlénOK Ravinenej start

D16

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HoppeIF Thor38:5011:13
2Amelie EkströmOK Kåre1:02:09+23:1917:57
3Ronja BergmanTullinge SK1:03:45+24:5518:25
4Josefin GlasellIFK Enskede1:04:09+25:1918:32
5Linnéa GranlundTäby OK1:13:26+34:3621:13

H16

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BjörelindJärla Orientering33:339:41
2Per KnutesIFK Enskede38:43+5:1011:11
3Filip OlssonVäsby OK49:46+16:1314:23
4Viktor BerggrenTullinge SK1:11:35+38:0220:41

D16 Kort

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Boel SundbergOK Södertörn36:4614:38
2Erica StrandbergGustavsbergs OK37:44+0:5815:01

H16 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne FrändénJärla Orientering41:2516:30

D14

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering21:048:23
2Amanda BerggrenTullinge SK27:12+6:0810:50
3Agnes LundqvistJärfälla OK27:46+6:4211:03
4Hanna HänströmTäby OK28:27+7:2311:20
5Ida TorbiörnssonJärla Orientering31:53+10:4912:42
6Ebba LeicktTullinge SK36:21+15:1714:28
7Caroline LängheimTullinge SK38:02+16:5815:09
8Frida JunegardTullinge SK53:21+32:1721:15
Agnes HektorJärla Orienteringej godkänd
Maja BergmanOK Ravinenej godkänd
Alice DAngeloAttunda OKej start

H14

2 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix HellgrenOK Ravinen21:508:41
2Olle AnderssonTullinge SK22:35+0:458:59
3Tobias BjernulfSundbybergs IK22:54+1:049:07
4Alexander AlnessLånghundra IF24:12+2:229:38
5Peter NordbrødenHalden SK24:51+3:019:54
6Egil MorastHaninge SOK26:29+4:3910:33
7André LindgrenOK Ravinen26:55+5:0510:43
8Johan PerssonOK Österåker27:36+5:4610:59
9Viktor WohlgemuthOK Ravinen28:54+7:0411:30
10Linus BacklundOK Södertörn29:54+8:0411:54
11Lukas HellgrenOK Ravinen30:40+8:5012:13
12Simon AlheimTullinge SK32:18+10:2812:52
13Christian RedtzerAttunda OK37:40+15:5015:00
14Daniel CarlgrenOK Norden45:03+23:1317:56
15Anders SteenGustavsbergs OK45:13+23:2318:00
16Jakob MellinSundbybergs IK1:20:07+58:1731:55
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd

H14 Kort

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birk BergmanTullinge SK1:10:0930:22

D12

2 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JanssonOK Linné25:2711:01
2Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK27:16+1:4911:48
3Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK27:27+2:0011:52
4Amanda KarlssonOK Ravinen29:20+3:5312:41
5Nora HallJärla Orientering30:55+5:2813:23
6Trine KarlbergTullinge SK33:11+7:4414:21
7Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK37:02+11:3516:01
8Veronica RedtzerAttunda OK37:32+12:0516:14
9Alma JuhlinJärla Orientering42:01+16:3418:11
10Evely NordTumba-Mälarhöjden OK43:36+18:0918:52
11Malin StrandbergGustavsbergs OK52:21+26:5422:39
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej start

H12

2 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GranqvistOK Ravinen17:137:27
2Albin AnderssonTullinge SK21:15+4:029:11
3Hannes SvahnOK Ravinen21:18+4:059:13
4Martin Andersson-BjörkHaninge SOK23:23+6:1010:07
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK23:40+6:2710:14
6Hugo ThorellOK Ravinen23:53+6:4010:20
7Emil AnderssonHaninge SOK24:26+7:1310:34
8Lukas TorbiörnssonJärla Orientering25:04+7:5110:51
9Rasmus KihlSundbybergs IK25:12+7:5910:54
10Olle BerggrenTullinge SK25:18+8:0510:57
11Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK25:41+8:2811:07
12Niklas CarlssonSundbybergs IK27:03+9:5011:42
13Kristoffer TengrothSundbybergs IK29:00+11:4712:33
14Axel JunegardTullinge SK30:18+13:0513:07
15Kasper HöglundJärla Orientering34:25+17:1214:53
16Robert SandinJärla Orientering35:49+18:3615:30
17William ScherlinSöders SOL Tyresö36:14+19:0115:41
18Mattias IvarezOK Södertörn37:18+20:0516:08
19Tobias AbrahamssonSundbybergs IK42:22+25:0918:20
20Calle SönneJärla Orientering43:37+26:2418:52
Erik NordlundJärla Orienteringej godkänd
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Axel KudinoffOK Södertörnej start

H12 Kort

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BovalliusJärfälla OK37:0416:15
2Love RasmussenNyköpings OK1:28:23+51:1938:45

D10

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BergOK Ravinen22:269:50
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK22:28+0:029:51
3Linda RennerOK Södertörn30:09+7:4313:13
4Emilia EngelOK Ravinen33:24+10:5814:38
5Ella ForsbergOK Ravinen39:35+17:0917:21
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK41:55+19:2918:23
7Tuva FalkSundbybergs IK1:32:30+1:10:0440:34

H10

2 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö17:427:45
2Erik Lidström LauriSnättringe SK21:58+4:169:38
3Simon FriskGustavsbergs OK30:46+13:0413:29
4Vincent WippJärla Orientering37:07+19:2516:16
Gustav BjörklundOK Ravinenej godkänd

D35

3 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Tirén BergOK Ravinen39:4610:36
2Carina HallendalIFK Enskede42:16+2:3011:16
3Ulrika ForsbergOK Ravinen44:13+4:2711:47

H35

4 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonLinköpings OK37:388:20
2Patric de BoussardIFK Enskede39:05+1:278:39
3Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK39:31+1:538:45
4Lasse ForsbergOK Ravinen40:02+2:248:52
5Ulf PerssonIFK Enskede40:19+2:418:56
6Per MöllerLeksands OK41:10+3:329:07
7Tomas HenrikssonAttunda OK41:19+3:419:09
8Andreas FredrikssonAttunda OK42:19+4:419:22
9Niklas HenrikssonAttunda OK42:44+5:069:28
10Pär LiljaIFK Lidingös Skid o OK43:08+5:309:33
11Roland PerssonSkarpnäcks OL43:40+6:029:40
12Anders EdquistVästerås SOK46:40+9:0210:20
13Henrik TrofastTullinge SK52:37+14:5911:40
14Henrik PetterssonGustavsbergs OK54:59+17:2112:11
15Christer WilhelmssonStigfinnarna1:00:01+22:2313:18
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start

D40

3 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina KarlbergTullinge SK34:199:21
2Thérès EricssonOK Ravinen37:13+2:5410:08
3Lotta Thureson GibergHellas Orientering38:02+3:4310:21
4Carin RosénGustavsbergs OK39:06+4:4710:39
5Camilla EngelOK Ravinen41:01+6:4211:10
6Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK43:31+9:1211:51
7Mia LiljaIFK Lidingös Skid o OK49:24+15:0513:27
8Ann GranqvistOK Ravinen51:21+17:0213:59
9Lisa LeicktTullinge SK56:01+21:4215:15
10Ewa ScherlinSöders SOL Tyresö1:06:31+32:1218:07
11Annica HänströmTäby OK1:09:31+35:1218:56
12Gabriella FriskGustavsbergs OK1:10:00+35:4119:04

H40

4 370 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BergOK Ravinen37:268:33
2Ola KåbergOK Ravinen38:45+1:198:52
3Peter HaglundHaninge SOK39:25+1:599:01
4Anders KällTumba-Mälarhöjden OK40:04+2:389:10
5Erik BerggrenTullinge SK40:21+2:559:14
6Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK41:02+3:369:23
7Henrik MorastHaninge SOK41:26+4:009:28
8Anders HedbergOK Södertörn43:39+6:139:59
9Robert LidströmTullinge SK44:58+7:3210:17
10Tommy NilssonSöders SOL Tyresö45:20+7:5410:22
11Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK46:23+8:5710:36
12Patrik FriskGustavsbergs OK46:47+9:2110:42
13Jesper HanssonOK Södertörn47:09+9:4310:47
14Johan AleniusIFK Lidingös Skid o OK47:13+9:4710:48
15Fredrik MorastHaninge SOK47:17+9:5110:49
16Ulf AnderssonHaninge SOK53:06+15:4012:09
17Janne SkarnerLeksands OK55:28+18:0212:41
18Anders GustavssonOK Enen57:05+19:3913:03
19Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örby58:40+21:1413:25
20Anders HänströmTäby OK59:09+21:4313:32
21Magnus GrafströmCentrum OK59:40+22:1413:39
22Magnus BlombergCentrum OK1:06:51+29:2515:17
23Johan EngvallOK Norden1:07:25+29:5915:25
Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Robert HaglundHaninge SOKej godkänd
Henrik NordVäsby OKej start
Pär HanssonCentrum OKej start
Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start

D45

2 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HatlenTullinge SK30:1710:15
2Ann FranzénOK Södertörn30:36+0:1910:22
3Anna LarssonSöders SOL Tyresö33:31+3:1411:21
4Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL33:47+3:3011:27
5Ann BergmanOK Ravinen33:52+3:3511:28
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK34:48+4:3111:47
7Carin KihlströmTäby OK38:27+8:1013:02
8Annika SvenssonSolna OK38:59+8:4213:12
9Anette LantzOK Österåker39:27+9:1013:22
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK40:38+10:2113:46
11Carina NilssonTäby OK41:42+11:2514:08
12Susanne HarryssonAttunda OK42:22+12:0514:21
13Marie StrandOK Österåker42:52+12:3514:31
14Anna PernebyTullinge SK46:23+16:0615:43
15Susanne LindHaninge SOK48:35+18:1816:28
16Ingegerd CarlssonSundbybergs IK50:18+20:0117:03
17Susanne LundHaninge SOK50:38+20:2117:09
18Ludwina RedtzerAttunda OK56:20+26:0319:05
19Liselott KihlSundbybergs IK1:12:44+42:2724:39
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd

H45

3 790 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny StrandbergGustavsbergs OK29:257:45
2Kalle PerssonOK Österåker32:11+2:468:29
3Anders BjörklundOK Ravinen32:54+3:298:40
4Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK32:58+3:338:41
5Per CarlbergVallentuna-Össeby OL33:24+3:598:48
6Kenneth LantzOK Österåker33:33+4:088:51
7Johan MarkstedtOK Södertörn34:15+4:509:02
8Jan CarlssonSöders SOL Tyresö35:36+6:119:23
9Tomas HultqvistTullinge SK36:43+7:189:41
10Jonas NylundCentrum OK37:55+8:3010:00
11Mats KarlssonTullinge SK37:59+8:3410:01
12Magnus HellgrenOK Ravinen38:10+8:4510:04
13Stefan KarlssonOK Ravinen38:42+9:1710:12
14Erik AnderssonOK Österåker40:11+10:4610:36
15Anders ÖnerudOK Ravinen40:26+11:0110:40
16Håkan RedtzerAttunda OK40:31+11:0610:41
17Kent BerggrenTullinge SK41:10+11:4510:51
18Mats CarlssonSundbybergs IK41:30+12:0510:56
19Lars GreilertHaninge SOK43:04+13:3911:21
20Anders NilssonTäby OK47:03+17:3812:24
21Ove RinnbäckOK Ravinen54:43+25:1814:26
22Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:56:30+1:27:0530:44
Björn AlbinssonIFK Moras OKej start

D50

2 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RisbyOK Ravinen29:5411:14
2Åsa SundbergOK Södertörn31:07+1:1311:41
3Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn31:24+1:3011:48
4Maria BrattTullinge SK31:38+1:4411:53
5Carina DoyleSundbybergs IK32:00+2:0612:01
6Lotta Valentin-LarssonGustavsbergs OK32:01+2:0712:02
7Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL32:16+2:2212:07
7Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö32:16+2:2212:07
9Anna-Karin SundqvistTullinge SK33:01+3:0712:24
10Eva MolénSkarpnäcks OL34:20+4:2612:54
11Anna-Karin OhlssonTullinge SK34:45+4:5113:03
12Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby35:08+5:1413:12
13Eva SvanbergJärfälla OK35:57+6:0313:30
14Madelene BjernulfSundbybergs IK42:02+12:0815:48
15Marie EnokssonOK Österåker44:20+14:2616:40
16Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK48:24+18:3018:11
17Marianne JernbergSöders SOL Tyresö1:06:25+36:3124:58

H50

3 750 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnokssonOK Österåker29:287:51
2Johnny JunegardTullinge SK32:03+2:358:32
3Kent BergmanOK Ravinen32:44+3:168:43
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF33:51+4:239:01
5Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF34:43+5:159:15
6Ulf BurmanGustavsbergs OK35:05+5:379:21
7Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK35:32+6:049:28
8Anders LundhJärfälla OK35:52+6:249:33
9Tommy BergerGävle OK38:08+8:4010:10
10Gunnar SvanbergJärfälla OK38:51+9:2310:21
11Johan TallhageSkarpnäcks OL39:00+9:3210:24
12Ronny NordgrenSundbybergs IK39:22+9:5410:29
13Ronny PerssonOK Österåker39:24+9:5610:30
14Jan KihlSundbybergs IK39:30+10:0210:32
15Jörgen BatzSkarpnäcks OL41:08+11:4010:58
16Pär JonssonGävle OK41:41+12:1311:06
17Mikael SundqvistTullinge SK43:10+13:4211:30
18Johan ScharpIFK Lidingös Skid o OK43:45+14:1711:40
19Roger HagelinGustavsbergs OK44:12+14:4411:47
20Björn-Ove PetterssonAttunda OK45:14+15:4612:03
21Stefan GustafssonSkarpnäcks OL45:36+16:0812:09
22Mats LarssonIFK Enskede46:23+16:5512:22
23Stefan SundéliusJärfälla OK46:53+17:2512:30
24Sten-Olof MattssonLeksands OK48:11+18:4312:50
25Roger TinglöfVäsby OK49:43+20:1513:15
26Werner KöhlerTullinge SK49:52+20:2413:17
27Kenneth ÖhmanVallentuna-Össeby OL50:50+21:2213:33
28Rolf NilssonTullinge SK54:44+25:1614:35
29Kenneth PetterssonJärfälla OK57:26+27:5815:18
30Anders ThoméeIFK Moras OK1:11:07+41:3918:57
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Tomas LindeborgTäby OKej start
Göran IvarezOK Södertörnej start

D55

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita SamuelssonSundbybergs IK34:2712:57
2My RönnolsTäby OK35:23+0:5613:18
3Anneli LindkvistGustavsbergs OK36:31+2:0413:43
4Ulla WesterlundTäby OK40:06+5:3915:04
5Margareta AnderssonHellas Orientering40:11+5:4415:06
6Karin IvarssonHaninge SOK40:33+6:0615:14
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby42:25+7:5815:56

H55

3 670 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LöfgrenJärfälla OK32:488:56
2Per Ove WallénTäby OK33:14+0:269:03
3Peter RasmussenNyköpings OK34:35+1:479:25
4Eidar LindgrenOK Ravinen35:52+3:049:46
5Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK35:56+3:089:47
6Pelle BengtssonIFK Enskede37:01+4:1310:05
7Göran OhlssonTullinge SK37:02+4:1410:05
8Lars BoudrieVäsby OK38:06+5:1810:22
9Roland WareniusDalaportens OL38:40+5:5210:32
10Thomas WesterGustavsbergs OK40:22+7:3410:59
11Jan GottfridssonNorbergs OK40:28+7:4011:01
11Håkan SjunnestrandSolna OK40:28+7:4011:01
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:06+8:1811:11
14Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK41:53+9:0511:24
15Mikael ByströmJärfälla OK42:10+9:2211:29
16Ola NyqvistOK Södertörn42:35+9:4711:36
17Reijo KorhonenHaninge SOK43:11+10:2311:45
18Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL43:22+10:3411:48
19Göran HanssonTäby OK44:09+11:2112:01
20Göran DoyleSundbybergs IK45:33+12:4512:24
21Hans Andersson StrinningAttunda OK47:51+15:0313:02
22Matz LarssonGustavsbergs OK47:59+15:1113:04
23Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK50:44+17:5613:49
24Ove EricssonNyköpings OK51:39+18:5114:04
25Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK53:20+20:3214:31
26Håkan ErikssonUmeå OK1:03:36+30:4817:19
27Johan KarlstenSolna OK1:04:20+31:3217:31
28Tommy WendtHellas Orientering1:05:29+32:4117:50
29Håkan SteenGustavsbergs OK1:14:35+41:4720:19
30Kurt MaxéSundbybergs IK1:19:40+46:5221:42
Thomas ZakrissonIFK Lidingös Skid o OKej start
Lars HörnströmTäby OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Lars ForsstedtSöders SOL Tyresöej start
Göran NilssonSnättringe SKej start

D60

2 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aila HalttunenHaninge SOK32:5413:12
2Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL34:45+1:5113:57
3Anne LundmarkJärfälla OK35:35+2:4114:17
4Margareta HagstedtVäsby OK37:23+4:2915:00
5Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK39:08+6:1415:42
6Helena HemströmGävle OK39:10+6:1615:43
7Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK40:48+7:5416:23
8Ulla GummesonVäsby OK42:52+9:5817:12
9Helena KorhonenHaninge SOK45:11+12:1718:08
10Ingrid GraneliHaninge SOK46:13+13:1918:33
11Margareta HaraldssonGustavsbergs OK50:45+17:5120:22
12Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK53:21+20:2721:25
13Viviann AnderssonSnättringe SK54:53+21:5922:02
14Ewa ArvidssonOK Södertörn1:22:03+49:0932:57

H60

3 460 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK27:588:04
2Ingemar GardSöders SOL Tyresö32:55+4:579:30
3Lars GrankvistTäby OK34:39+6:4110:00
4Åke WansölinSöders SOL Tyresö34:59+7:0110:06
5Lasse KarlssonIFK Moras OK35:31+7:3310:15
6Willy LjungdellTäby OK36:59+9:0110:41
7Ingemar LarssonTullinge SK38:47+10:4911:12
8Per-Erik WåhlbergOK Linné39:54+11:5611:31
9Gunnar EhnTullinge SK40:17+12:1911:38
10Paul NorénOK Södertörn40:24+12:2611:40
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK40:25+12:2711:40
12Kjell HolmbergOK Södertörn41:01+13:0311:51
13Sune SisellOK Södertörn41:23+13:2511:57
14Leif NordinAttunda OK42:52+14:5412:23
15Torsten PetterssonLånghundra IF42:57+14:5912:24
16Per Åke ErikssonOK Ravinen43:27+15:2912:33
17Per-Erik CarleniusAttunda OK44:08+16:1012:45
18Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK44:51+16:5312:57
19Sven-Inge NylundJärfälla OK45:42+17:4413:12
20Leif JonssonGustavsbergs OK48:00+20:0213:52
21Christer HedinIFK Enskede49:14+21:1614:13
22Olle ArmanNyköpings OK49:38+21:4014:20
23Claes AnderssonSnättringe SK50:52+22:5414:42
24Ulf KjellinOK Hedströmmen52:12+24:1415:05
25Alf LångSöders SOL Tyresö52:22+24:2415:08
26Gerhard LilliestiernaOK Roslagen52:24+24:2615:08
27Tommy WåhlinOK Enen52:35+24:3715:11
28Jörgen WidlundNynäshamns OK52:40+24:4215:13
29Christer NordströmOK Älvsjö-Örby54:13+26:1515:40
30Martin ErikssonOK Södertörn57:09+29:1116:31

D65

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EhnTullinge SK39:5216:00
2Gunilla GlanshedIFK Enskede45:13+5:2118:09
3Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK45:22+5:3018:13
4Inger PahlénSöders SOL Tyresö46:08+6:1618:31
5Christina LarssonSöders SOL Tyresö49:48+9:5619:59
5Britt-Marie DanellTullinge SK49:48+9:5619:59
7Sonja PernebyTullinge SK1:05:28+25:3626:17
8Solveig TjernbergSödertälje IF1:07:12+27:2026:59
9Christina LiljaIFK Lidingös Skid o OK1:17:17+37:2531:02

H65

2 950 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK27:149:13
2Rolf SkoglundHellas Orientering29:37+2:2310:02
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK32:01+4:4710:51
4Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresö34:02+6:4811:32
5Leif StrandbergGustavsbergs OK34:34+7:2011:43
6Leif MagnussonSkogsluffarnas OK34:41+7:2711:45
7Torbjörn TirénHellas Orientering37:56+10:4212:51
8Ronny HedlundOK Södertörn38:06+10:5212:54
9Sverre JonssonOK Ravinen38:09+10:5512:55
10Göran GlanshedIFK Enskede38:39+11:2513:06
11John ÖstlundSundbybergs IK39:42+12:2813:27
12Håkan BoijeTurebergs IF45:32+18:1815:26
13Rolf LiljaIFK Lidingös Skid o OK47:38+20:2416:08
14Ulf WaldenfjordLinköpings OK48:04+20:5016:17
15Göran AnderssonTäby OK48:50+21:3616:33
16Lars NordinSolna OK49:15+22:0116:41
17Kenneth BerglundHellas Orientering49:31+22:1716:47
18Jan DahlgrenGustavsbergs OK51:36+24:2217:29
19Ulf SkogtjärnOK Linné53:49+26:3518:14
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:00:37+33:2320:32
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OKej start

D70

2 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig DillmanHammarby IF OF34:4813:58
2Britt EricsonHammarby IF OF42:03+7:1516:53
3Gunnel GranqvistNynäshamns OK44:42+9:5417:57
4Margareta WallénTäby OK45:03+10:1518:05
5Berit LindungerHaninge SOK55:45+20:5722:23
6Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:00:55+26:0724:27
7Gunvor GranathNynäshamns OK1:01:03+26:1524:31
8Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:12:22+37:3429:03

H70

2 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:2911:05
2Jan-Erik DanellTullinge SK30:46+1:1711:33
3Håkan SjökvistSöders SOL Tyresö35:56+6:2713:30
4Göran JohanssonSnättringe SK37:13+7:4413:59
5Gunnar BramstenSundbybergs IK38:14+8:4514:22
6Leif LundquistEnebybergs IF38:36+9:0714:30
7Bo HedlundIFK Enskede38:58+9:2914:38
8Levin SvedbergSundbybergs IK40:54+11:2515:22
9Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby42:47+13:1816:05
10Göran HaglundHaninge SOK44:05+14:3616:34
11Sten-Åke JohanssonGustavsbergs OK48:21+18:5218:10
12Lars-Erik PernebyTullinge SK48:38+19:0918:16
13Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK49:18+19:4918:32
14Ove ArvidssonOK Södertörn52:56+23:2719:53

D75

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK48:0319:17
2Gunnel JunegardOK Södertörn51:56+3:5320:51
3Birgitta WestergrenTäby OK1:00:19+12:1624:13
4Sonja SundellSundbybergs IK1:14:32+26:2929:55
Ingrid CarlssonTäby OKej start

H75

2 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby36:1414:33
2Ulf EskilssonOK Södertörn36:44+0:3014:45
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK37:13+0:5914:56
4Sigurd WallénTäby OK38:06+1:5215:18
5Anders BackOK Ravinen42:35+6:2117:06
6Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK43:56+7:4217:38
7Albert MårdBromma-Vällingby SOK44:00+7:4617:40
8Lennart StenbergStigfinnarna46:30+10:1618:40
9Lars LöthmanJärfälla OK53:44+17:3021:34
10Lars SandvikOK Ravinen58:05+21:5123:19
11Sven ErikssonOK Roslagen1:00:12+23:5824:10
12Nils TjernbergSödertälje IF1:14:22+38:0829:51
Evert CarlssonTäby OKej start

H80

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö52:3121:05
2Per WesterGustavsbergs OK57:59+5:2823:17
3Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:04:59+12:2826:05

Inskolning

1 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Noa BerglundSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Madicken BergmanTullinge SKfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Erik HellgrenOK Ravinenfullföljt
Nova MatthewsTullinge SKfullföljt
Arvid Myrbergervacantfullföljt
Gusav Myrbergervacantfullföljt
Hugo MöllerLeksands OKfullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Noel Persson VildirSkarpnäcks OLfullföljt
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringfullföljt
Axel TrofastTullinge SKfullföljt
Elliott Westerlundvacantfullföljt
Isak Hugo Westerlundvacantfullföljt

U1

1 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HatlenTullinge SK11:387:13
2Johan BergOK Ravinen15:48+4:109:48
3Filip HatlenTullinge SK15:50+4:129:50
4Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK17:18+5:4010:44
5Thelma RajanOK Södertörn18:10+6:3211:17
6Oskar HaglundHaninge SOK18:11+6:3311:17
7Viktor ZillingOK Södertörn18:16+6:3811:20
8Evelina BergOK Ravinen19:21+7:4312:01
9Olivia EngelOK Ravinen19:44+8:0612:15
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK20:52+9:1412:57
11Edvin ForsbergOK Ravinen21:12+9:3413:10
12Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK21:47+10:0913:31
13Clara RajanOK Södertörn22:22+10:4413:53
14Emma HallendalIFK Enskede23:36+11:5814:39
15Pelle BergmanTullinge SK24:15+12:3715:03
16Tom HarryssonAttunda OK24:49+13:1115:24
17Matilda FriskGustavsbergs OK24:51+13:1315:26
18Bosse BergmanTullinge SK24:54+13:1615:27
19David Belinvacant28:16+16:3817:33
19Nora Belinvacant28:16+16:3817:33
21Sanna RinnbäckOK Ravinen28:20+16:4217:35
22Maya KastlanderJärla Orientering32:07+20:2919:56
23Märta SandvikTäby OK33:53+22:1521:02
24Svante SandvikTäby OK34:08+22:3021:12
25Greta SandvikTäby OK43:09+31:3126:48
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

U2

2 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK26:2311:34
2Björn RennerOK Södertörn27:12+0:4911:55
3Siri EdgrenJärla Orientering27:21+0:5811:59
4Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK27:22+0:5912:00
5Martin RinnbäckOK Ravinen31:01+4:3813:36
6Herman SvahnOK Ravinen33:10+6:4714:32
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:47+21:2420:57
8Hampus KarlssonOK Ravinen52:38+26:1523:05
9Sofia ZillingOK Södertörn52:43+26:2023:07

Öppen motion 1

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin StenGustavsbergs OK19:4212:14

Öppen motion 3

2 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina StrandbergGustavsbergs OK29:0012:33
2Tord Righardvacant42:14+13:1418:16
3Bo SundbergSnättringe SK47:49+18:4920:41
4Anna-Frida Rodinvacant51:38+22:3822:21
5Fredrik Ottossonvacant54:08+25:0823:26
6Karin BjörklundOK Ravinen56:55+27:5524:38
7Yvonne Righardvacant1:30:11+1:01:1139:02
Fred Wernnangvacantej godkänd
Leo Hallinvacantej godkänd
Charlotte FagerstedtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 5

2 510 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BerglundSödertälje-Nykvarn OF28:2411:18
2Ingrid E StrömTäby OK32:38+4:1413:00
3Måns SöderSkarpnäcks OL32:52+4:2813:05
4Anna BomanGustavsbergs OK32:53+4:2913:06
5Moa HeijkenskjöldTullinge SK34:32+6:0813:45
6Anders BomanGustavsbergs OK34:36+6:1213:47
7Max Nilssonvacant36:24+8:0014:30
8Anders WigrenTullinge SK38:45+10:2115:26
9Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK41:03+12:3916:21
10Torbjörn JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK42:20+13:5616:51
11Krister NilssonIFK Lidingös Skid o OK42:40+14:1616:59
12Mikael Landels BarnesStora Tuna OK42:45+14:2117:01
13Niklas GustafssonSkogslöparna44:23+15:5917:40
14Helena FalkHaninge SOK46:26+18:0218:29
15Yngve RahlénOK Ravinen47:29+19:0518:55
16Lisa Ahlkvistvacant51:44+23:2020:36
17Birgitta ByströmJärfälla OK54:36+26:1221:45
18Leif HagstedtVäsby OK55:44+27:2022:12
19Anita LindbohmSkarpnäcks OL57:23+28:5922:51
20Claes RundströmOK Älvsjö-Örby57:54+29:3023:04
21Jonas Ahlkvistvacant58:18+29:5423:13
22Ann KarlstenSolna OK1:01:59+33:3524:41
23Kristina WåhlinOK Enen1:02:09+33:4524:45
24Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:03:07+34:4325:08
25Kristina TinglöfVäsby OK1:04:29+36:0525:41
26Åke AndreassonGustavsbergs OK1:05:32+37:0826:06
27Marie ÖhlundGustavsbergs OK1:05:37+37:1326:08
28Kerstin MorastHaninge SOK1:07:20+38:5626:49
29Anders FalkOK Roslagen1:12:58+44:3429:04
30Bengt MohlinGöteborgs Skidklubb1:24:24+56:0033:37
31Olov Haapalathivacant1:24:36+56:1233:42
32Margareta Sedvallvacant2:14:10+1:45:4653:27
Jessica FredrikssonVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 7

2 950 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter Ljungbergvacant28:599:49
2Torbjörn KölzowOK Ravinen29:51+0:5210:07
3Garry PetterssonStockholms OK35:20+6:2111:58
4Gabriella LundholmSöders SOL Tyresö37:37+8:3812:45
5Olle BlomgrenOK Södertörn37:53+8:5412:50
6Marie Duboisvacant39:40+10:4113:26
7Ari SahlstenSkarpnäcks OL41:00+12:0113:53
8Karin GreilertHaninge SOK41:16+12:1713:59
9Katarina SahlstenSkarpnäcks OL42:19+13:2014:20
10Minna SahlstenSkarpnäcks OL42:22+13:2314:21
11Jörgen LundholmSöders SOL Tyresö43:12+14:1314:38
12Anna FalkSundbybergs IK44:08+15:0914:57
13Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK45:40+16:4115:28
14Sören AnderssonVäsby OK46:04+17:0515:36
15LarsOwe StrömTäby OK46:26+17:2715:44
16Inger VikströmTäby OK47:07+18:0815:58
17Göran HedströmIFK Enskede47:17+18:1816:01
18Elin Leijon ThorellLånghundra IF47:29+18:3016:05
19Mats HemströmGävle OK47:58+18:5916:15
20Emma BölskeTäby OK48:56+19:5716:35
21Anna MolanderOK Tor50:43+21:4417:11
22Bo SundenKarlsbyhedens IK50:44+21:4517:11
23Mari HeijkenskjöldTullinge SK51:14+22:1517:22
24Anna Lindskog-PetterssAttunda OK52:17+23:1817:43
25Carl-Olof SöderSkarpnäcks OL54:01+25:0218:18
26Anette HagelinGustavsbergs OK54:03+25:0418:19
27Ulrika AnderssonHaninge SOK54:46+25:4718:33
28Lucia TurcanuAttunda OK56:58+27:5919:18
29Eva NordinGustavsbergs OK57:59+29:0019:39
30Leif HermundstadSnättringe SK58:05+29:0619:41
31Carl-Gustaf CarlinSöders SOL Tyresö59:01+30:0220:00
32Malin SundebySkogslöparna1:01:18+32:1920:46
33Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:01:24+32:2520:48
34Kjell AnzeliusStigfinnarna1:04:12+35:1321:45
35Elisabeth CarlinSöders SOL Tyresö1:04:36+35:3721:53
36Gunnar Lindholmvacant1:05:23+36:2422:09
37Annakarin RahlénOK Ravinen1:05:31+36:3222:12
38Margaretha NylundOK Södertörn1:05:50+36:5122:18
39Elias KrookOK Älvsjö-Örby1:09:12+40:1323:27
40Janne Hedströmvacant1:11:34+42:3524:15
41Berit EdengrenNyköpings OK1:12:21+43:2224:31
42Tomas MöllerOK Södertörn1:13:03+44:0424:45
Jenny AasaTullinge SKej godkänd
Christina GranathOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen30:226:43
2Joakim BacklundSödertälje-Nykvarn OF36:33+6:118:06
3Andreas AasaTullinge SK37:10+6:488:14
4André SahlstenOK Ravinen37:55+7:338:24
5Krister KölzowOK Ravinen38:08+7:468:27
6Henrik PerssonTullinge SK41:17+10:559:09
7Anders Lagerwallvacant42:29+12:079:25
8Sofia ForsgrenOK Skogsfalken44:36+14:149:53
9Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK46:12+15:5010:14
10Andreas ErikssonUmeå OK46:17+15:5510:15
11Mats HerbertTäby OK46:20+15:5810:16
12Jonas ArvidsonOK Ravinen47:04+16:4210:26
13Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL47:17+16:5510:29
14Maria JonssonTullinge SK48:07+17:4510:40
15Johan ÅttingLinköpings OK48:09+17:4710:40
16Mark Rudavacant48:19+17:5710:42
17Håkan RolfssonSkarpnäcks OL48:45+18:2310:48
18Lars AnderssonOK Ravinen48:59+18:3710:51
19Ida Wikström HolmgrenIFK Lidingös Skid o OK49:20+18:5810:56
20Johan HedmanSöders SOL Tyresö49:21+18:5910:56
21Ruhdi KarlssonVästerås SOK49:23+19:0110:56
22Bo LauriSnättringe SK50:02+19:4011:05
23Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:38+20:1611:13
24Göran LundqvistJärfälla OK51:40+21:1811:27
25Björn BängtssonCentrum OK52:03+21:4111:32
26Fredrik SjökvistIFK Enskede52:26+22:0411:37
27Markus BölskeTäby OK52:52+22:3011:43
28Tommy IvarssonLånghundra IF53:08+22:4611:46
29Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK54:24+24:0212:03
30Torbjörn StenbeckMälarö SOK54:45+24:2312:08
31Juliette SoullardStora Tuna IK SK55:01+24:3912:11
32Jan-Ove Lavénvacant55:04+24:4212:12
33Robert HagelinGustavsbergs OK55:19+24:5712:15
34Johan LindströmJärfälla OK55:22+25:0012:16
35Jukka LoukusaGustavsbergs OK56:29+26:0712:31
36Oskar NederheimHaninge SOK56:54+26:3212:36
37Karin WimmerSnättringe SK57:21+26:5912:42
38Henrik AnderssonSnättringe SK59:18+28:5613:08
39Tomas MovinSnättringe SK59:44+29:2213:14
40Peo KrookOK Älvsjö-Örby1:00:59+30:3713:31
41Christina MagnussonCentrum OK1:02:45+32:2313:54
42Johan KällbäckHammarby IF OF1:04:09+33:4714:13
43Linda RuthströmJärla Orientering1:04:46+34:2414:21
44Jan-Ove Sundgrenvacant1:05:12+34:5014:27
45Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:06:10+35:4814:40
45Anna ForsgrenTäby OK1:06:10+35:4814:40
47Lina EhnTullinge SK1:06:53+36:3114:49
48Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:07:37+37:1514:59
49Karin TechelOK Ravinen1:08:50+38:2815:15
50Mikael HallendalIFK Enskede1:09:02+38:4015:18
51Jonna RickardIFK Enskede1:10:37+40:1515:39
52Fredrik HuldtTumba-Mälarhöjden OK1:10:48+40:2615:41
53Anna ÅgrenCentrum OK1:14:01+43:3916:24
54Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:14:14+43:5216:27
55Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:15:26+45:0416:43
56Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:19:03+48:4117:31
57Jan-Ove Bergmanvacant1:22:12+51:5018:13
58Per RuthströmJärla Orientering1:23:42+53:2018:33
59Kristina MarteliusAttunda OK1:26:41+56:1919:13
60Erland LjungströmSpårvägens OK1:54:33+1:24:1125:23
Magnus HoppeIF Thorej godkänd
Catarina RolénSkarpnäcks OLej godkänd
Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Benny PetterssonVäsby OKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Maria MikaelssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser