Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Jvgsbron Slätterna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Jvgsbron Slätterna
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 5 juli 2016

Långa

7 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SjögrenVänersborgs SK59:377:42
2Jonas GustafssonTrollhättans SOK59:40+0:037:43
3Viktor WassénVänersborgs SK1:04:50+5:138:23
4Tobias MattssonTrollhättans SOK1:13:21+13:449:29
5Erik SkärbergVänersborgs SK1:16:27+16:509:53
6Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:18:01+18:2410:05
7Louise BorgTrollhättans SOK1:37:20+37:4312:35

Mellan

4 710 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil TryggöTSOK45:509:43
2Janne MattssonTrollhättans SOK45:55+0:059:44
3Patrik SvantessonTrollhättans SOK47:08+1:1810:00
4Kent SkärbergVänersborgs SK51:14+5:2410:52
5Lina LarssonVänersborgs SK51:48+5:5810:59
6Emelie SvalinVänersborgs SK52:35+6:4511:09
7Jonas MelénTrollhättans SOK54:00+8:1011:27
8Joar TryggöTrollhättans SOK54:38+8:4811:35
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna58:34+12:4412:26
10Magnus EmanuelssonOKS58:42+12:5212:27
11Jörgen HallénTrollhättans SOK58:50+13:0012:29
12Henrik HögnertOK Flundrehof1:01:45+15:5513:06
13Anders AxelssonOK Vivill1:02:49+16:5913:20
14Olof KarlssonUddevalla OK1:06:46+20:5614:10
15Jonas LarssonOK Kullingshof1:06:59+21:0914:13
16Ulf NyströmTrollhättans SOK1:07:39+21:4914:21
17Sören KnutsTrollhättans SOK1:09:02+23:1214:39
18Gunilla EdgrenTrollhättans SOK1:10:42+24:5215:00
19Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:12:02+26:1215:17
20Jakob LaurellOKF1:12:26+26:3615:22
21Bo KarlssonLjungskile FK1:17:19+31:2916:24
22Edo DrenthHelsingborgs SOK1:38:43+52:5320:57
23Matti LidqvistTSOK1:57:46+1:11:5625:00
Arne NåboTrollhättans SOKej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd
Roy JohanssonOK Skogsvargarnautgått
Olle MelénTrollhättans SOKutgått

Korta

2 930 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HogedalVänersborgs SK31:3110:45
2Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK32:01+0:3010:55
3David AlménVänersborgs SK36:20+4:4912:24
4Lennart FärjhageOK Gipen36:45+5:1412:32
5Tomas AnderssonVänersborgs SK37:09+5:3812:40
6Christer KlintVänersborgs SK37:29+5:5812:47
7Hans EkbergTrollhättans SOK39:14+7:4313:23
8Kristin Back FriskVänersborgs SK40:45+9:1413:54
9Lars EkbergTrollhättans SOK41:40+10:0914:13
10Johan ErikssonOK Skogsvargarna42:14+10:4314:24
11Göte NatanaelssonLjungskile FK42:45+11:1414:35
12Gunilla HogedalVänersborgs SK47:01+15:3016:02
13Julia MattssonTrollhättans SOK48:40+17:0916:36
14Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK48:43+17:1216:37
15Katarina EnbomVänersborgs SK49:53+18:2217:01
16Maria TryggöTrollhättans SOK51:35+20:0417:36
17Karin LaurellOK Flundrehof51:52+20:2117:42
18Lars WassénVänersborgs SK56:21+24:5019:13
19Matts MattssonOK Gipen56:41+25:1019:20
20Ingemar SvenssonLunds OK57:16+25:4519:32
21Peter LarssonTrollhättans SOK58:09+26:3819:50
22Elin HelmerssonOK Skogsvargarna59:21+27:5020:15
23Amanda NymanVänersborgs SK1:01:36+30:0521:01
24Alma AppelgrenStöcksjö IS1:03:49+32:1821:46
25Gunnar JohanssonTrollhättans SOK1:03:54+32:2321:48
26Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarna1:13:43+42:1225:09
26Eva MannOKS1:13:43+42:1225:09
28Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:15:25+43:5425:44
29Hanna HelmerssonOKS1:15:28+43:5725:45
30Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:15:33+44:0225:47
31Ann-Charlotte SolvangOKS1:16:26+44:5526:05
32Ulrika KartengrenVSK1:16:49+45:1826:13
33Tilda KartengrenVänersborgs SK1:22:39+51:0828:12
34Philip EkbergTrollhättans SOK4:17:36+3:46:051:27:55
Bertil BorglundTrollhättans SKej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKej godkänd
Lars LjungbergTrollhättans SOKutgått

Lätt

2 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK24:0910:11
2Sara MattssonOK Gipen27:02+2:5311:24
3Frida HögnertOKF27:47+3:3811:43
4Gabriel HogedalVSK35:55+11:4615:09
5Linn EnbomVänersborgs SK40:54+16:4517:15
6Berkley StaggOK Skogsvargarna41:22+17:1317:27
7Andrea EnbomVänersborgs SK43:58+19:4918:33
8Erik EkbergTrollhättans SOK47:56+23:4720:13
9Viktor NilssonStångenäs AIS50:55+26:4621:29
10Malin HelmerssonOK Skogsvargarna51:26+27:1721:42
11Vera LindkvistOKS59:29+35:2025:05
12Ella MannOKS1:05:26+41:1727:36
Nils MelénTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser