Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-Kvällars etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-Kvällars etapp 4
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: torsdag 14 juli 2016

Öppen Motion 1

2 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo PolzerIK Gandvik34:1112:45
2Anna BackmanLidköpings VSK38:07+3:5614:13
3Alvin DahlinIK Gandvik39:02+4:5114:33
4Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo42:20+8:0915:47
5Albin PaulsonIstrums SK42:46+8:3515:57
6Agnes KarlssonRyda SK43:27+9:1616:12
7Nora KällIK Gandvik46:22+12:1117:18
8Ingrid SturestigOK Södertörn48:51+14:4018:13
9Sandra halvarssonIK Gandvik56:02+21:5120:54
10Molly HögIK Gandvik1:12:31+38:2027:03
11Emy PetterssonIK Gandvik1:12:35+38:2427:04
12Elin EkdahlIstrums SK1:22:58+48:4730:57
Johan AnderssonIK Gandvikej godkänd
Otto SvantessonOK Klyftamoej godkänd
Holger PatrikssonOK Klyftamoej godkänd
Teo SvantessonOK Klyftamoej godkänd
Vakant1 - -utgått

Öppen Motion 3

2 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SödervallIK Gandvik38:1212:56
2Elsa KällIK Gandvik39:48+1:3613:29
2Alice SödervallIK Gandvik39:48+1:3613:29
4Camilla MorellIK Gandvik42:03+3:5114:15
5Birgitta LarssonRyda SK46:38+8:2615:48
6Rose-Marie AnderssonIK Gandvik53:30+15:1818:08
7Felix PolzerIK Gandvik53:38+15:2618:10
8Helena SödervallIK Gandvik1:46:00+1:07:4835:55
Vakant3 - -utgått

Öppen Motion 4

4 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AbrahamssonOK Klyftamo44:3410:02
2Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu48:18+3:4410:52
3Oskar DahlinIK Gandvik49:56+5:2211:14
4Janingvar JohanssonLidköpings VSK51:34+7:0011:36
5Niklas KarlssonKlubblös54:51+10:1712:21
5Michael PerssonIF Hagen54:51+10:1712:21
7Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:08:46+24:1215:29
Vakant4 - -utgått

Öppen Motion 7

3 370 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK25:517:40
2Malin SörstrandIstrums SK27:34+1:438:10
3Tobias KarlssonRyda SK28:33+2:428:28
4Åsa EkbergLVSK28:43+2:528:31
5Håkan SanderiLidköpings VSK29:11+3:208:39
6Ella JohanssonTibro OK32:10+6:199:32
7Jan AlbertssonIstrums SK32:57+7:069:46
8Tommy WesterbergIF Hagen33:17+7:269:52
9Monika AbrahamssonGudhems IF33:28+7:379:55
10Per Salgård- -33:59+8:0810:05
10Carl-Erik FogelstrandRyda SK33:59+8:0810:05
12Elisabeth FredrikssonGudhems IF34:21+8:3010:11
13Fritiofs AnderssonGudhems IF35:01+9:1010:23
14Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan35:25+9:3410:30
15Clary SiewertsGudhems IF35:31+9:4010:32
16Kristina LarssonOK Klyftamo35:53+10:0210:38
17Thea KarlssonRyda SK35:54+10:0310:39
18Anders LarssonRyda SK36:23+10:3210:47
19Jan SturestigOK Södertörn36:36+10:4510:51
20Victor ArvesvedTibro OK36:46+10:5510:54
21Frida KjellmanLidköpings VSK37:00+11:0910:58
22Alf SiewertzGudhems IF38:29+12:3811:25
23Folke DahlenLVSK38:54+13:0311:32
24Ulrika LarssonLidköpings VSK39:27+13:3611:42
25Hans EkbergLVSK39:31+13:4011:43
26Theres SvantessonOK Klyftamo39:46+13:5511:48
27Johanna JohnssonLidköpings VSK40:25+14:3411:59
27Jenny LarssonIstrums SK40:25+14:3411:59
29Tove ErikssonRyda SK41:02+15:1112:10
30Jan LarssonFrämmestads IK41:08+15:1712:12
31Niclas KjellmanLidköpings VSK41:51+16:0012:25
32Ulrika GöhleIK Gandvik42:12+16:2112:31
33Ove BranellRyda SK42:17+16:2612:32
34Elisabeth BranellRyda SK42:21+16:3012:34
35Åke NordbergOK Klyftamo42:53+17:0212:43
36Carina WallgrenIstrums SK43:00+17:0912:45
37Agneta EkbergLidköpings VSK44:00+18:0913:03
38Lukas KarlssonTidaholm SOK Sisu44:03+18:1213:04
39Wilma LindqvistIK Gandvik45:25+19:3413:28
40Carina NilssonIK Gandvik45:28+19:3713:29
41Helena SonessonFalköpings AIK OK46:03+20:1213:39
42Gert JohanssonIstrums SK46:14+20:2313:43
43Knut HöökOK Klyftamo47:15+21:2414:01
44Sofi AnderssonIK Gandvik47:24+21:3314:03
45Kerstin HellnerIstrums SK47:59+22:0814:14
46Torbjörn HaginIK Gandvik48:22+22:3114:21
47Sigvard OskarssonIstrums SK49:23+23:3214:39
48Lars WahlströmIstrums SK50:30+24:3914:59
49Johanna KarlssonRyda SK52:03+26:1215:26
50Pernilla LundbergIK Gandvik52:04+26:1315:27
51Susanne OlssonGudhems IF53:18+27:2715:48
52Ulla HöökOK Klyftamo53:55+28:0415:59
53Hjalmar KällIK Gandvik55:10+29:1916:22
54Elin KällIK Gandvik55:12+29:2116:22
55Anita NordbergOK Klyftamo58:06+32:1517:14
56Ulf NyströmLVSK1:15:36+49:4522:25
Vakant7 - -utgått

Öppen Motion 8

5 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SödervallIK Gandvik34:526:42
2Fredric PaulssonIstrums SK41:16+6:247:56
3Natalie LarssonRyda SK43:31+8:398:22
3Tony gustavsenIstrums SK43:31+8:398:22
5Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu44:06+9:148:28
6Urban BarkIF Hagen44:45+9:538:36
7Jonas MånssonK 3 IF46:46+11:548:59
8Filip SödervallIK Gandvik48:36+13:449:20
9Sten OlssonOK Klyftamo52:20+17:2810:03
10Kristina HöökOK Klyftamo53:50+18:5810:21
11Mona ÅkermanValbo AIF54:45+19:5310:31
12Marita LemmingOK Skogsstjärnan56:07+21:1510:47
13Per-Erik LarssonIK Gandvik56:10+21:1810:48
14Johan KällIK Gandvik56:24+21:3210:50
15Peter SvenssonIK Gandvik56:53+22:0110:56
16Oskar KarlsonLidköpings VSK57:23+22:3111:02
17Jan LindströmIK Wilske58:17+23:2511:12
18Jan-Åke EmilssonGudhems IF59:40+24:4811:28
19Tommy HögIK Gandvik59:50+24:5811:30
20Gert JohanssonIK Gandvik1:01:23+26:3111:48
21Hampus AnderssonLidköpings VSK1:01:51+26:5911:53
22Torbjörn Peter VikstrandOK Klyftamo1:03:49+28:5712:16
23Filippa AnderssonLVSK1:04:40+29:4812:26
24Håvard HoelGudhems IF1:05:35+30:4312:36
25Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:08:53+34:0113:14
26Ingemar RosOK Klyftamo1:13:09+38:1714:04
Roland SvenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Vakant8 - -utgått

Öppen Motion 9

6 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PåhlmanIstrums SK47:106:52
2Jonas NiklassonFalköpings AIK OK47:32+0:226:55
3Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna48:32+1:227:04
4Marcus HellnerIstrums SK49:52+2:427:16
5Jesper LindströmIF Hagen51:02+3:527:26
6Lars KarlssonValbo AIF51:34+4:247:31
7Alva SonessonFalköpings AIK OK52:17+5:077:37
8Åke LarssonIstrums SK53:50+6:407:50
9Uffe Ekdal PetterssonIstrums SK54:05+6:557:53
10Magnus KarlssonRyda SK58:05+10:558:28
11Emil SvenssonHjärnarps OL1:00:11+13:018:46
12Linda HellnerFK Göingarna1:01:46+14:369:00
13Johan WänströmFinspångs SOK1:02:05+14:559:03
14Anders FranzénLidköpings VSK1:04:24+17:149:23
15Anna HellnerLunds OK1:07:24+20:149:49
16Emma EkbergLVSK1:10:10+23:0010:13
17Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:16:36+29:2611:09
18Mikael PetterssonIK Gandvik1:25:34+38:2412:28
Vakant9 - -utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser