Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HittaUt-träning 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HittaUt-träning 1
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: söndag 7 augusti 2016

Kort o lätt

39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Terese BerlinHudiksvall21:29
1Anders WretmanHudiksvall21:29
3Saga NordvallHudiksvalls OK22:23+0:54
4Max ZetterbergHudiksvalls OK24:58+3:29
5Marie ZetterbergHudiksvalls OK25:49+4:20
6Filip ZetterbergHudiksvalls OK26:40+5:11
7Anna SidorssonHudiksvall30:12+8:43
8Dan StombergHudiksvall30:54+9:25
9Astrid UhlinHudiksvall34:55+13:26
10Michael KamierczakHudiksvalls OK35:07+13:38
11Walter KazmierczakHudiksvalls OK35:09+13:40
12Axel AnderssonHudiksvall37:15+15:46
13Lars HerniksenHudiksvall39:22+17:53
14Kerstin BäckvallHudiksvall41:14+19:45
15Carl RöstHudiksvall41:29+20:00
16Emilie RöstHudiksvall41:32+20:03
17Elin JonssonHudiksvall42:28+20:59
18Jonas SundmanIggesund42:34+21:05
19Anne PiispanenDelsbo42:37+21:08
20Irma JonssonHudiksvall42:38+21:09
21Maria ÖsterbergDelsbo42:58+21:29
22Laila AlkerudDelsbo43:02+21:33
23Axel JonssonHudiksvall44:08+22:39
24Christer LarssonHudiksvall46:06+24:37
25Helene LarssonHudiksvall46:13+24:44
26Leif BjörkeHudiksvall54:46+33:17
27Gunilla SundholmHudiksvall54:47+33:18
28Anders SteringerHudiksvall58:32+37:03
29Birgitta SteringerHudiksvall58:50+37:21
30Sören Elisabeth BäckströmIggesund59:13+37:44
31Anja SandbergHudiksvall1:08:20+46:51
32Lars SwartlingHudiksvall1:09:12+47:43
33Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK1:09:40+48:11
34Gun KrohnHudiksvalls OK1:09:41+48:12
Jonas LindgrenHudiksvalls OKej godkänd
Evert BergströmHudiksvalls OKej godkänd
Karin TrolinForsa OKej godkänd
Cecila RangefältForsa OKutgått
Anja Maja EliassonHudiksvallutgått

Lång o svår

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Åke BladForsa OK20:58
2Wille LångbergHudiksvalls OK22:08+1:10
3Sven Bergström TrolinForsa OK23:14+2:16
4Leif BylarsForsa OK25:47+4:49
5Christina WestmanHudiksvalls OK26:51+5:53
6Saga DässmanHudiksvalls OK28:22+7:24
7Karin ForsgrenForsa OK28:57+7:59
8Maria FernmalmForsa OK30:02+9:04
9Mattias HögströmForsa OK32:22+11:24
10Olle LångbergHudiksvalls OK34:01+13:03
11Torbjörn NilssonOK Dellen35:08+14:10
12Arne OlssonHudiksvalls OK39:25+18:27
13Auline JonssonDelsbo39:46+18:48
14Sören BergströmOK Dellen40:51+19:53
15Anna BergströmHudiksvall45:06+24:08
16Sture GeddaHudiksvall54:35+33:37
17Anna SundqvistHudiksvall55:36+34:38
18Ulrika BjörsHudiksvall55:52+34:54
19Åsa MarschHudiksvall56:00+35:02
20Hanna AlmstedtDelsbo1:06:40+45:42
21Karin Almstedt BorgDelsbo1:06:45+45:47
22Göran AlmstedtDelsbo1:06:53+45:55
23Jens SamuelssonHudiksvall1:32:24+1:11:26
Rolf KrohnHudiksvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser