Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett, sprint
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 10 juni 2017

HD20

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 223:42
1. Arvid Tögenmark10:53110:531
2. Viktor Nilsson12:492+0:2023:42100:00
2Väsby OK 129:47+6:05
1. Edvin Johansson11:373+0:4411:373+0:44
2. Fanny Karls18:105+5:4129:472-1+6:05+5:21
3Täby OK 232:15+8:33
1. Emelie Holmström18:574+8:0418:574+8:04
2. Ella Lindqvist13:183+0:4932:153-1+8:33+0:29
4OK Linné / Rasbo IK 136:45+13:03
1. Alfons Westerbergh (Rasbo IK)20:385+9:4520:385+9:45
2. Axel Sparrman16:074+3:3836:454-1+13:03+3:18
5Täby OK 150:48+27:06
1. Julia Holmström38:197+27:2638:197+27:26
2. Axel Balck12:29150:485-2+27:06
6Täby OK 356:27+32:45
1. Erik Balck31:226+20:2931:226+20:29
2. Max Lindqvist25:057+12:3656:2760+32:45+12:16
7OK Linné 31:03:16+39:34
1. Vincent Ekestern44:558+34:0244:558+34:02
2. Vilhelm Ekestern18:216+5:521:03:167-1+39:34+5:32
Länna IF 1ej godkänd
1. Sara Hartvikej godkändej godkänd
2. Alma Wessel35:248+22:55ej godkänd
Länna IF 2ej godkänd
1. Rasmus Exell11:282+0:3511:282+0:35
2. Alfred Wesselej godkändej godkänd

HD90

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 130:21
1. Eric Roller14:20114:201
2. Nils Edvardsson16:012+0:1630:21100:00
2Attunda OK 132:30+2:09
1. Maria Von Schmalensée16:456+2:2516:456+2:25
2. Lars Håkan Sandvik15:45132:302-4+2:09
3Rånäs OK 133:15+2:54
1. Lars Ohlin16:598+2:3916:598+2:39
2. Thomas Ohlin16:163+0:3133:153-5+2:54+0:15
4Bromma-Vällingby SOK 133:34+3:13
1. Mattias Berglund16:205+2:0016:205+2:00
2. Ola Carlén17:145+1:2933:344-1+3:13+1:13
5Långhundra IF 134:49+4:28
1. Magnus Johansson15:563+1:3615:563+1:36
2. Peter Hambäck18:537+3:0834:495+2+4:28+2:52
6Järfälla OK 234:55+4:34
1. Per Nilsson16:507+2:3016:507+2:30
2. Mats Lundbäck18:056+2:2034:556-1+4:34+2:04
7Länna IF 337:59+7:38
1. Per Edenhamn17:259+3:0517:259+3:05
2. Emil Andersson20:348+4:4937:597-2+7:38+4:33
8Länna IF 238:42+8:21
1. Andreas Krafft16:084+1:4816:084+1:48
2. Johan Hartvik22:3410+6:4938:428+4+8:21+6:33
9Väsby OK 242:59+12:38
1. Nils Eriksson20:3411+6:1420:3411+6:14
2. Tomas Sandqvist22:259+6:4042:599-2+12:38+6:24
10Väsby OK 144:11+13:50
1. Maria Cole18:0310+3:4318:0310+3:43
2. Annika Lundström26:0811+10:2344:11100+13:50+10:07
11Länna IF 149:16+18:55
1. Karolina Andersson21:4912+7:2921:4912+7:29
2. Åsa Marknell Dewitt27:2712+11:4249:1611-1+18:55+11:26
12Södertälje-Nykvarn OF 11:06:26+36:05
1. Helena Hede26:4513+12:2526:4513+12:25
2. Annika Bygdén39:4113+23:561:06:2612-1+36:05+23:40
Täby OK / Vallentuna-Össeby OL 2ej godkänd
1. Mattias Sandqvist14:392+0:1914:392+0:19
2. Linda Lönneberg (Täby OK)ej godkändej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Mats Ajlingej godkändej godkänd
2. Johan Lindqvist16:244+0:39ej godkänd

HD110

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 129:22
1. Stefan Lund14:22114:221
2. Anders Toll15:00129:2210
2OK Rodhen 135:29+6:07
1. Karin Jansson18:113+3:4918:113+3:49
2. Annika Ardell17:182+2:1835:292-1+6:07+2:18
3Sala OK 135:54+6:32
1. Göran Larsson17:222+3:0017:222+3:00
2. Lena Larsson18:323+3:3235:543+1+6:32+3:32
4OK Älvsjö-Örby 137:34+8:12
1. Jörgen Axell (Klubblös)18:564+4:3418:564+4:34
2. Jan Rönnberg18:384+3:3837:3440+8:12+3:38
5Tumba-Mälarhöjden OK 143:55+14:33
1. Staffan Törnros20:356+6:1320:356+6:13
2. Helen Törnros23:205+8:2043:555-1+14:33+8:20
6Länna IF 143:57+14:35
1. Carina Hammarling19:485+5:2619:485+5:26
2. Claes Hammarling24:096+9:0943:576+1+14:35+9:09

D24

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 126:32
1. Lovisa Borg13:11113:111
2. Stina Bygdén13:21126:3210
2Täby OK 134:38+8:06
1. Alice Röken15:172+2:0615:172+2:06
2. Emelie Röken19:212+6:0034:3820+8:06+6:00
3Väsby OK 137:29+10:57
1. Moa Johansson15:533+2:4215:533+2:42
2. Matilda Modig21:364+8:1537:2930+10:57+8:15
4OK Linné 148:09+21:37
1. Signe Palm26:515+13:4026:515+13:40
2. Ida Palm21:183+7:5748:094-1+21:37+7:57
5Långhundra IF 152:37+26:05
1. Ida Warvelin17:354+4:2417:354+4:24
2. Nora Svedin Jakobsson35:025+21:4152:375+1+26:05+21:41

D28

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Länna IF / IF Thor 132:42
1. Cornelia Krafft (Länna IF)16:26116:261
2. Hanna Jonsell16:16132:4210
2IFK Lidingö SOK / OK Ravinen 134:15+1:33
1. Hedda Röstin16:282+0:0216:282+0:02
2. Lisa Thunell (IFK Lidingö SOK)17:473+1:3134:1520+1:33+1:31
3OK Linné 135:14+2:32
1. Moa Lundin18:417+2:1518:417+2:15
2. Johanna Roos16:332+0:1735:143-4+2:32+0:17
4Täby OK 137:39+4:57
1. Fredrika Nordquist16:503+0:2416:503+0:24
2. Doris Iko20:495+4:3337:394+1+4:57+4:33
5Skarpnäcks OL / Järla Orientering 138:30+5:48
1. Karolina Bergh Papasikas (Skarpnäcks OL)19:358+3:0919:358+3:09
2. Åsa Sundström18:554+2:3938:305-3+5:48+2:39
6Långhundra IF 139:35+6:53
1. Agnes Weiss17:134+0:4717:134+0:47
2. Fanny Cedstedt22:226+6:0639:356+2+6:53+6:06
7Attunda OK 144:53+12:11
1. Maja Sandvik18:015+1:3518:015+1:35
2. Märta Sandvik26:528+10:3644:537+2+12:11+10:36
8Långhundra IF 247:35+14:53
1. Sara Sundqvist22:549+6:2822:549+6:28
2. Junia Winninge24:417+8:2547:358-1+14:53+8:25
9Långhundra IF / Sigtuna OK 31:04:06+31:24
1. Emilia Karlsson18:366+2:1018:366+2:10
2. Emelie Wilhelm (Sigtuna OK)45:309+29:141:04:069+3+31:24+29:14

D32

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Långhundra IF / IF Thor 139:17
1. Ebba Lindell (IF Thor)18:09118:091
2. Lovisa Hambäck21:082+0:4239:17100:00
2Södertälje-Nykvarn OF 141:56+2:39
1. Sara Hede21:302+3:2121:302+3:21
2. Sofia Wigle20:26141:5620+2:39
3IFK Lidingö SOK 147:28+8:11
1. Amelie Rajan23:224+5:1323:224+5:13
2. Agnes Damberg24:063+3:4047:283-1+8:11+2:58
4Järfälla OK 151:56+12:39
1. Sofia Edvardsson22:013+3:5222:013+3:52
2. Alice Hallmén29:554+9:2951:564+1+12:39+8:47

H24

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 126:27
1. Valle Larsson14:123+0:2814:123+0:28
2. Axel Andersson12:15126:271-2
2OK Linné 126:32+0:05
1. Tor Nylund13:44113:441
2. Hugo Nylund12:482+0:3326:322+1+0:05+0:05
3Attunda OK 127:54+1:27
1. Marcus Barboza14:102+0:2614:102+0:26
2. Svante Sandvik13:444+1:2927:543+1+1:27+1:01
4OK Linné / IF Thor 431:46+5:19
1. Adam Sparrman (OK Linné)15:415+1:5715:415+1:57
2. Elis Hansson16:056+3:5031:464-1+5:19+3:22
5Rånäs OK 135:19+8:52
1. Gustav Svensson15:294+1:4515:294+1:45
2. Alva Olá19:509+7:3535:195+1+8:52+7:07
6Väsby OK 136:07+9:40
1. Oliver Rosander19:466+6:0219:466+6:02
2. Emil Anterud16:217+4:0636:0760+9:40+3:38
7OK Linné 239:13+12:46
1. Joel Ahlberg24:037+10:1924:037+10:19
2. Viktor Fischer15:105+2:5539:1370+12:46+2:27
OK Linné 3ej godkänd
1. Emil Åbergej godkändej godkänd
2. Edvin Tögenmark12:503+0:35ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Anton Pleinerej godkändej godkänd
2. Villehart Frölid17:178+5:02ej godkänd

H28

20 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK / Sundbybergs IK 429:42
1. Eskil Widehag13:572+0:3713:572+0:37
2. William Grunder (Järfälla OK)15:456+2:5529:421-1-0:37
2Järfälla OK 229:47+0:05
1. Jesper Åkesson14:304+1:1014:304+1:10
2. Manne Hammarberg15:175+2:2729:472-2+0:05-1:05
3OK Älvsjö-Örby / OK Ravinen 130:07+0:25
1. Hjalmar Sandberg (OK Älvsjö-Örby)15:045+1:4415:045+1:44
2. Olle Kallur15:034+2:1330:073-2+0:25-1:19
4Attunda OK 130:53+1:11
1. Viktor Sone14:093+0:4914:093+0:49
2. Olle Pettersson Gradin16:449+3:5430:534+1+1:11+0:22
5Järfälla OK 532:53+3:11
1. Marcus Grunder17:028+3:4217:028+3:42
2. Niklas Svensson15:517+3:0132:535-3+3:11-0:31
6Täby OK 233:15+3:33
1. Filip Lindqvist18:459+5:2518:459+5:25
2. Axel Målargård14:303+1:4033:156-3+3:33-1:52
7Långhundra IF 133:22+3:40
1. Albin Warvelin19:0210+5:4219:0210+5:42
2. Edvin Nilsson14:202+1:3033:227-3+3:40-2:02
8Täby OK 335:05+5:23
1. Gustaf Hofstedt16:496+3:2916:496+3:29
2. Noa Berglund18:1611+5:2635:058+2+5:23+1:54
9Täby OK 135:37+5:55
1. Markus Engdahl19:3412+6:1419:3412+6:14
2. Otto Balck16:038+3:1335:379-3+5:55-0:19
10Järfälla OK 338:05+8:23
1. Anton Mörkfors19:4913+6:2919:4913+6:29
2. Melker Palm18:1611+5:2638:0510-3+8:23+1:54
11Rånäs OK 139:59+10:17
1. Jacob Henriksson19:1411+5:5419:1411+5:54
2. Malin Svensson20:4513+7:5539:59110+10:17+4:23
12Rasbo IK 140:36+10:54
1. Elias Westerbergh16:557+3:3516:557+3:35
2. Isabelle Ståhlbrandt23:4114+10:5140:3612+5+10:54+7:19
13Sigtuna OK 144:35+14:53
1. Jakob Nordström20:4915+7:2920:4915+7:29
2. Gustav Lyckebäck23:4615+10:5644:3513-2+14:53+7:24
14Väsby OK 252:11+22:29
1. Martin Eriksson20:4714+7:2720:4714+7:27
2. Viktor Sandqvist31:2418+18:3452:11140+22:29+15:02
15Väsby OK 153:15+23:33
1. Noah Santalius22:4616+9:2622:4616+9:26
2. Tilde Brederman30:2917+17:3953:1515-1+23:33+14:07
16Sigtuna OK 255:33+25:51
1. William Leijonspjuth25:3118+12:1125:3118+12:11
2. Teodor Uddmäre30:0216+17:1255:3316-2+25:51+13:40
Långhundra IF 2ej godkänd
1. Arvid Umegård13:20113:201
2. Love Umegårdej godkändej godkänd
Gustavsbergs OK 1ej godkänd
1. Lucas Alzén23:3217+10:1223:3217+10:12
2. Rasmus Lindblomej godkändej godkänd
IFK Enskede 1ej godkänd
1. Hannes Lindqvistej godkändej godkänd
2. Elis Forsberg Rundström17:4110+4:51ej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Jonatan Andersonej godkändej godkänd
2. Anton Silier12:501ej godkänd
IF Thor 1ej start
1. Aron Hellgrenej startej start
2. Viktor Jemthej startej start

H32

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 231:41
1. Erik Bovallius16:113+1:0316:113+1:03
2. Oskar Edvardsson15:30131:411-2
2Attunda OK 132:44+1:03
1. Marcus Stenebo15:112+0:0315:112+0:03
2. Nicolas Barboza17:335+2:0332:4420+1:03+1:00
3Täby OK / Söders-Tyresö 134:18+2:37
1. Fredrik Hansson (Täby OK)18:125+3:0418:125+3:04
2. Elias Röstin16:062+0:3634:183-2+2:37-0:27
4Långhundra IF / OK Linné 334:51+3:10
1. Arvid Roos (OK Linné)18:054+2:5718:054+2:57
2. Axel Leijon Thorell16:463+1:1634:5140+3:10+0:13
5Järfälla OK 137:54+6:13
1. Johan Lundbäck15:08115:081
2. Oskar Nilsson22:467+7:1637:545+4+6:13+6:13
6IFK Enskede 143:31+11:50
1. Elias Skott23:558+8:4723:558+8:47
2. Nils Forsberg Rundström19:366+4:0643:316-2+11:50+3:03
7Södertälje-Nykvarn OF 144:31+12:50
1. Viktor Löfgren21:116+6:0321:116+6:03
2. Martin Bygdén23:208+7:5044:317+1+12:50+6:47
8OK Linné 153:24+21:43
1. Simon Wahlnäs22:127+7:0422:127+7:04
2. Oscar Palm31:129+15:4253:248+1+21:43+14:39
IFK Enskede 2ej godkänd
1. Ludde Blomej godkändej godkänd
2. Pontus Axellej godkändej godkänd
Rånäs OK / Sigtuna OK 1ej godkänd
1. Gustav Küglerej godkändej godkänd
2. Oskar Sundblom (Rånäs OK)17:304+2:00ej godkänd

Dam

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen / IFK Lidingö SOK 141:18
1. Julia Rajan (IFK Lidingö SOK)18:53118:531
2. Agnes Broman22:253+1:1541:18100:00
2Lithuanian Deaftem 344:23+3:05
1. Sandra Lukosiene23:133+4:2023:133+4:20
2. Judita Volungeviciene21:10144:232-1+3:05
3Lithuanian Deaftem 245:32+4:14
1. Gedvile Dirziute23:102+4:1723:102+4:17
2. Adrija Atgalaine22:222+1:1245:323+1+4:14-0:03
4Järfälla OK 155:54+14:36
1. Maria Edvardsson26:544+8:0126:544+8:01
2. Susanne Bovallius29:004+7:5055:5440+14:36+6:35
Degerfors OK / Norbergs OK 1utgått
1. Kristina Tinglöf51:095+32:1651:095+32:16
2. Maria Ahlberg (Norbergs OK)utgåttutgått

Herr-Öppen

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 133:54
1. Erik Herne15:27115:271
2. Hannes Svahn18:272+0:5033:54100:00
2OK Rodhen 134:10+0:16
1. Emil Grehn16:332+1:0616:332+1:06
2. Martin Jansson17:37134:1020+0:16
3Lithuanian Deaftem 139:32+5:38
1. Mantas Volungevicius18:143+2:4718:143+2:47
2. Tomas Kuzminskis21:186+3:4139:3230+5:38+2:51
4OK Ravinen 242:00+8:06
1. Max Klasson20:268+4:5920:268+4:59
2. Viggo Klasson21:349+3:5742:004-4+8:06+3:07
5Rasbo IK / OK Skogsstjärnan 142:19+8:25
1. Fredrik Johansson18:476+3:2018:476+3:20
2. Johan Westerbergh (Rasbo IK)23:3211+5:5542:195-1+8:25+5:05
6Bromma-Vällingby SOK 142:22+8:28
1. Tim Sandgren20:299+5:0220:299+5:02
2. Simon Sandgren21:5310+4:1642:226-3+8:28+3:26
7Gustavsbergs OK 142:26+8:32
1. Peter Landén20:5910+5:3220:5910+5:32
2. Magnus Lindblom21:277+3:5042:267-3+8:32+3:00
8OK Linné / OK Hällen 342:30+8:36
1. Henrik Boström18:385+3:1118:385+3:11
2. Tomas Öberg (OK Hällen)23:5212+6:1542:308+3+8:36+5:25
9Väsby OK 242:38+8:44
1. Stefan Granath21:0711+5:4021:0711+5:40
2. Mårten Anterud21:318+3:5442:389-2+8:44+3:04
10Väsby OK / IF Femman 143:12+9:18
1. Robert Cole22:3512+7:0822:3512+7:08
2. Thomas Jansson (IF Femman)20:374+3:0043:1210-2+9:18+2:10
11OK Ravinen 447:18+13:24
1. Ove Rinnbäck22:5313+7:2622:5313+7:26
2. Martin Rinnbäck24:2513+6:4847:1811-2+13:24+5:58
12Surahammars SOK 152:18+18:24
1. Anders Gunnarsson31:3414+16:0731:3414+16:07
2. John Gunnarsson20:445+3:0752:1812-2+18:24+2:17
13Kungälvs OK / Falkenbergs OK 11:01:59+28:05
1. Eric Tilly (Kungälvs OK)20:057+4:3820:057+4:38
2. David Dahlström41:5415+24:171:01:5913+6+28:05+23:27
14Rånäs OK 21:14:51+40:57
1. Peter Johansson37:2715+22:0037:2715+22:00
2. Peter Olá37:2414+19:471:14:5114-1+40:57+18:57
OK Linné 2ej godkänd
1. Karl Grywenz18:334+3:0618:334+3:06
2. Per Grywenzej godkändej godkänd
OK Linné 1ej godkänd
1. Mika Numminenej godkändej godkänd
2. Mats Åberg20:063+2:29ej godkänd
OK Linné / IF Thor 420ej start
1. Matviy Khotyaintsevej startej start
2. Filip Elihn (OK Linné)ej startej start
OK Ravinen 69ej start
1. Albin Anderssonej startej start
2. Simon Törnqvistej startej start

Mix-Öppen

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Enskede 133:19
1. Katarina Rundström16:508+2:1316:508+2:13
2. Per Forsberg16:29133:191-7
2OK Linné 133:49+0:30
1. Rebecka Olsson14:473+0:1014:473+0:10
2. Karna Thorsson19:024+2:3333:492-1+0:30+0:20
3IF Thor 134:35+1:16
1. Hugo Hansson16:296+1:5216:296+1:52
2. Sofie Bergendahl18:063+1:3734:353-3+1:16-0:36
4IF Thor 334:37+1:18
1. Martin Larbo (IFK Lidingö SOK)14:37114:371
2. Evelina Ericsson (Söders-Tyresö)20:006+3:3134:374+3+1:18+1:18
5OK Linné 434:46+1:27
1. Pelle Nilsson16:417+2:0416:417+2:04
2. Helene Nilsson18:052+1:3634:465-2+1:27-0:37
6OK Linné 237:09+3:50
1. Johanna Öberg14:392+0:0214:392+0:02
2. Johanna Ragvald22:3011+6:0137:096+4+3:50+3:48
7Täby OK 238:00+4:41
1. Åsa Pleiner16:589+2:2116:589+2:21
2. Tomas Pleiner21:028+4:3338:007-2+4:41+2:20
8IF Thor 133739:27+6:08
1. Fredrik Lindell16:015+1:2416:015+1:24
2. Yvonne Grehn (OK Rodhen)23:2612+6:5739:278+3+6:08+4:44
9Vallentuna-Össeby OL / Täby OK 140:00+6:41
1. Carolina Jonsell19:5913+5:2219:5913+5:22
2. Svante Jonsell (Vallentuna-Össeby OL)20:017+3:3240:009-4+6:41+1:19
10Långhundra IF 141:41+8:22
1. Klas Birgersson15:314+0:5415:314+0:54
2. Johanna Weiss26:1015+9:4141:4110+6+8:22+7:28
11Järfälla OK 142:38+9:19
1. Magdalena Grunder23:1615+8:3923:1615+8:39
2. Andreas Grunder19:225+2:5342:3811-4+9:19+0:40
12Lithuanian Deaftem 442:51+9:32
1. Laimis Drazdauskas18:3810+4:0118:3810+4:01
2. Laura Navikaite24:1313+7:4442:5112+2+9:32+5:31
13OK Linné 343:51+10:32
1. Malin Sparrman21:2914+6:5221:2914+6:52
2. Erik Sparrman22:2210+5:5343:5113-1+10:32+3:40
14Järfälla OK 243:54+10:35
1. Jon Sundberg18:5711+4:2018:5711+4:20
2. Märit Nordlund24:5714+8:2843:5414+3+10:35+6:15
15Täby OK 346:02+12:43
1. Anna Röken24:1016+9:3324:1016+9:33
2. Niclas Röken21:529+5:2346:0215-1+12:43+3:10
16Långhundra IF 252:02+18:43
1. Fredrik Nilsson19:4812+5:1119:4812+5:11
2. Linda Nilsson32:1417+15:4552:0216+4+18:43+13:32
17Täby OK 455:56+22:37
1. Malin Hansson25:5017+11:1325:5017+11:13
2. Göran Hansson30:0616+13:3755:56170+22:37+11:24
18OK Linné 51:04:46+31:27
1. Karin Palm29:2518+14:4829:2518+14:48
2. Daniel Palm35:2118+18:521:04:46180+31:27+16:39
OK Enen 1ej godkänd
1. Lennart Erikssonej godkändej godkänd
2. Barbro Melvingerej godkändej godkänd
Sigtuna OK 1ej godkänd
1. Alicia Bohmanej godkändej godkänd
2. Henrik Bohmanej godkändej godkänd
Långhundra IF 3utgått
1. Heidi Warvelinutgåttutgått
2. Mats Warvelin2:01:3719+1:45:08utgått

Motion-Öppen

28 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Södertörn27:34
1. Niklas Erlandsson13:192+0:0413:192+0:04
2. Henrik Erlandsson14:152+1:0527:341-1-0:04
2Attunda OK 628:22+0:48
1. Samuel Lindén13:474+0:3213:474+0:32
2. Roger Lindén14:354+1:2528:222-2+0:48+0:16
3Attunda OK 528:37+1:03
1. Emil Sone15:2713+2:1215:2713+2:12
2. Fredrik Sone13:10128:373-10+1:03
4IFK Lidingö 1029:18+1:44
1. Magnus Rajan13:15113:151
2. Per Damberg16:0310+2:5329:184+3+1:44+1:44
5Attunda OK 129:29+1:55
1. Lovisa Nilsson13:546+0:3913:546+0:39
2. Elis Ivers15:359+2:2529:295-1+1:55+1:16
6VIDE30:06+2:32
1. Åsa Zetterberg Eriksson15:3714+2:2215:3714+2:22
2. Emanuel Viklund14:293+1:1930:066-8+2:32+0:10
7OK Linne lag X30:07+2:33
1. Elliot Angelsiöö15:1411+1:5915:1411+1:59
2. Ulf Angelsiöö14:536+1:4330:077-4+2:33+0:34
8Attunda OK 730:47+3:13
1. Anna Strand13:577+0:4213:577+0:42
2. Terese Herlin16:5012+3:4030:478+1+3:13+2:31
9Attunda OK 231:05+3:31
1. Sofia Ivers14:198+1:0414:198+1:04
2. Vilma Nilsson16:4611+3:3631:059+1+3:31+2:27
10Attunda OK 431:30+3:56
1. Ulrik Ivers13:525+0:3713:525+0:37
2. Anders Nilsson17:3815+4:2831:3010+5+3:56+3:19
11Attunda OK 831:43+4:09
1. Fredrik Stenebo13:303+0:1513:303+0:15
2. Karin Stenebo18:1318+5:0331:4311+8+4:09+3:54
12Attunda OK 332:35+5:01
1. Lena Nilsson14:239+1:0814:239+1:08
2. Nina Ivers18:1217+5:0232:3512+3+5:01+3:53
13Malin och Leif33:57+6:23
1. Leif Mörkfors16:1216+2:5716:1216+2:57
2. Malin Kvarnefalk17:4516+4:3533:5713-3+6:23+3:26
14JOK 10035:14+7:40
1. Arne Kvarnefalk15:0910+1:5415:0910+1:54
2. Petra Lundbäck20:0521+6:5535:1414+4+7:40+5:46
15Väsby OK 137:05+9:31
1. Catrine Johansson17:5918+4:4417:5918+4:44
2. Jonas Karlsson19:0619+5:5637:0515-3+9:31+4:47
16OK Linné 138:13+10:39
1. Malin Nilsson23:3623+10:2123:3623+10:21
2. Roger Nilsson14:375+1:2738:1316-7+10:39+0:18
17IF Thor / OK Roxen 142:04+14:30
1. Karin Lindell (IF Thor)19:3721+6:2219:3721+6:22
2. Annika Lindell22:2722+9:1742:0417-4+14:30+8:08
18Motion-Ö direkt 842:08+14:34
1. Malin Edman19:2920+6:1419:2920+6:14
2. Lovisa Bolander22:3923+9:2942:0818-2+14:34+8:20
19Sprint-Entusiaster42:25+14:51
1. Helena Grehnberg18:3119+5:1618:3119+5:16
2. Sören Winge23:5425+10:4442:25190+14:51+9:35
20Gustavsbergs OK 342:51+15:17
1. Paulina Alzén25:5125+12:3625:5125+12:36
2. Fredrik Alzén17:0013+3:5042:5120-5+15:17+2:41
21OK Linné 243:47+16:13
1. Sara Ekström24:1424+10:5924:1424+10:59
2. Anders Ekström19:3320+6:2343:4721-3+16:13+5:14
22Motion-Ö direkt244:43+17:09
1. Elise Magnusson27:1126+13:5627:1126+13:56
2. Olov Magnusson17:3214+4:2244:4322-4+17:09+3:13
23OK Roxen / OK Motala 245:26+17:52
1. Jonas Lindell (OK Motala)15:2112+2:0615:2112+2:06
2. Tyra Lindell30:0526+16:5545:2623+11+17:52+15:46
24Gustavsbergs OK 246:56+19:22
1. Sofie Lindell23:3222+10:1723:3222+10:17
2. Anna Lindell23:2424+10:1446:5624+2+19:22+9:05
25OK Ravinen 147:07+19:33
1. Milla Klasson31:4427+18:2931:4427+18:29
2. Lars Klasson15:238+2:1347:0725-2+19:33+1:04
26IFK Enskede 148:02+20:28
1. Josefin Lindqvist17:2817+4:1317:2817+4:13
2. Ulrika Axell30:3427+17:2448:0226+9+20:28+16:15
27Gustavsbergs OK 148:37+21:03
1. Jonatan Lindell16:0015+2:4516:0015+2:45
2. Louise Lindell32:3728+19:2748:3727+12+21:03+18:18
28Rasbo IK 156:22+28:48
1. Isak Ståhlbrandt (Länna IF)41:0928+27:5441:0928+27:54
2. Jonas Ståhlbrandt (Länna IF)15:137+2:0356:22280+28:48+0:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser