Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järladubbeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järladubbeln, långdistans
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: söndag 14 augusti 2011

D21

6 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LönnkvistTullinge SK1:02:319:04
2Sofia AdolfssonOK Kåre1:05:02+2:319:26
3Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:05:09+2:389:27
4Linda LarssonJärfälla OK1:05:41+3:109:31
5Tina JunegardTullinge SK1:05:42+3:119:32
6Yvonne AnderssonTullinge SK1:06:36+4:059:39
7Frida BakkmanSOK Viljan1:07:13+4:429:45
8Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OK1:09:44+7:1310:07
9Karin LundbergJärfälla OK1:11:12+8:4110:20
10Sofia LönnkvistTullinge SK1:13:10+10:3910:37
11Elisabeth HovmöllerSöders SOL Tyresö1:17:28+14:5711:14
12Nina ThörnqvistSöders SOL Tyresö1:19:23+16:5211:31
13Annika LundströmSundbybergs IK1:19:43+17:1211:34
14Moa KjellstrandCentrum OK1:20:49+18:1811:43
15Lena ÖhmanCentrum OK1:26:00+23:2912:28
16Karin FägerlindCentrum OK1:26:32+24:0112:33
17Mette PeterssonCentrum OK1:30:35+28:0413:08
18Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:52:06+49:3516:16
Sara GrenmarkTullinge SKej start
Lisa RönnolsTäby OKej start
Anke XylanderSöders SOL Tyresöej start

H21

10 890 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Denseln1:15:226:55
2Mats TroengOK Linné1:15:34+0:126:56 Ladda ner rutt i gpx-format
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:20:15+4:537:22
4Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:21:58+6:367:31
5Ulf TroengOK Linné1:23:52+8:307:42
6Markus AdolfssonLinköpings OK1:26:33+11:117:56
7Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:27:54+12:328:04
8Love BerzellAttunda OK1:28:09+12:478:05
9Ulrik ImbergOK Linné1:30:51+15:298:20
10Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:31:20+15:588:23
11Robert JohanssonTäby OK1:34:33+19:118:40
12Pontus BergströmOK Österåker1:40:23+25:019:13
13Mati TiitLinköpings OK1:40:49+25:279:15
14Jörgen OhlinOK Linné1:41:05+25:439:16
15Kristoffer EdshageCentrum OK1:48:53+33:319:59
16Fredrik HedinIFK Enskede1:49:20+33:5810:02
17John HartleyOK Ravinen1:49:39+34:1710:04
18Daniel LennartssonCentrum OK2:13:28+58:0612:15
Mattias HenrikssonCentrum OKej godkänd
Martin NorlingSöders SOL Tyresöej start
Bengt LangelsSkarpnäcks OLej start
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej start

D21 Kort

4 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AndreassonGustavsbergs OK55:2612:04
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK59:23+3:5712:56
3Erika BerggrenTullinge SK1:03:21+7:5513:48
4Daniela RennerOK Södertörn1:17:18+21:5216:50
5Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:31:48+36:2220:00

H21 Kort

7 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim OlssonVäsby OK1:50:1013:49

H20

7 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BrännebyOK Kolmården1:09:149:29
Markus HjortOK Ravinenej start

D18

4 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon-LindHaninge SOK45:369:56
2Laura DAngeloAttunda OK45:45+0:099:58
3Tove LagerbergOK Södertörn47:38+2:0210:22
4Helena MarkstedtOK Södertörn49:20+3:4410:44
5Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL1:00:59+15:2313:17
6Hedvig MarkgrenTäby OK1:02:49+17:1313:41
7Elina SundqvistTullinge SK1:17:40+32:0416:55
8Embla MorastHaninge SOK1:18:09+32:3317:01
Linnea DanielsAttunda OKej godkänd
Linnea AdolfssonTullinge SKej start

H18

6 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LundHaninge SOK1:05:549:39
2Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK1:12:49+6:5510:40
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej start

H17-20 Kort

5 490 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johnny RahlénOK Ravinenej start

D16

4 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena van de VoordeTullinge SK38:098:48
2Hanna KorhonenHaninge SOK43:29+5:2010:02
3Ida KallurOK Ravinen44:07+5:5810:11
4Alice TörnlundOK Södertörn47:15+9:0610:54
5Sara TynongTullinge SK49:05+10:5611:20
6Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF50:21+12:1211:37
7Emma SundvallJärla Orientering52:33+14:2412:08
8Elsa RajalaTullinge SK54:55+16:4612:40
9Alva KarlssonSnättringe SK1:02:30+24:2114:26
10Anna BerntssonSnättringe SK1:09:50+31:4116:07
11Teodora von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK1:12:39+34:3016:46
Amelie EkströmOK Kåreej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start
Jennifer AnderssonHaninge SOKej start
Matilda RenlundOK Södertörnej start
Milla HjortOK Ravinenej start

H16

5 640 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GranqvistOK Ravinen37:596:44
2Jens RönnolsTäby OK40:34+2:357:11
3David HectorSnättringe SK40:52+2:537:14
4Andreas HultqvistTullinge SK41:23+3:247:20
5Niklas SundqvistTullinge SK42:57+4:587:36
6Nils GumaeliusWaxholms OK43:39+5:407:44
7Martin NilssonSnättringe SK44:05+6:067:48
8Arvid HenrikssonJärla Orientering44:30+6:317:53
9William NilssonOK Södertörn45:43+7:448:06
10Erik BerzellAttunda OK46:11+8:128:11
11Jefta LangerakJärfälla OK49:16+11:178:44
12Isak LangerakJärfälla OK49:29+11:308:46
13Daniel BengtssonTullinge SK49:41+11:428:48
14Måns HellgrenOK Södertörn51:01+13:029:02
15Jonas CarlssonSundbybergs IK52:04+14:059:13
16Alexander ForsAttunda OK52:24+14:259:17
17David BjörelindJärla Orientering53:48+15:499:32
18Emil WippJärla Orientering54:10+16:119:36
19Kalle KarlssonOK Ravinen55:41+17:429:52
20Anton BlomdahlTullinge SK57:06+19:0710:07
21Anton DanielsAttunda OK57:37+19:3810:12
22Alexander NilssonOK Södertörn58:12+20:1310:19
23Jonathan BerglindOK Södertörn1:01:40+23:4110:56
24Lukas OlssonVäsby OK1:01:47+23:4810:57
25Per KnutesIFK Enskede1:07:52+29:5312:01
26Filip OlssonVäsby OK1:28:51+50:5215:45
27Carl Foghammar NömtakOK Österåker1:32:00+54:0116:18
28Daniel RoosAttunda OK1:33:24+55:2516:33
Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
Anton GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Joel PetterssonTullinge SKej start
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OLej start
Thomas PeroutkaJärla Orienteringej start
Erland SimonssonSundbybergs IKej start

D16 Kort

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica StrandbergGustavsbergs OK54:1815:05
Boel SundbergOK Södertörnej start

H16 Kort

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne FrändénJärla Orientering1:10:1218:05
Viktor BerggrenTullinge SKej start

D14

3 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:578:42
2Amanda BerggrenTullinge SK32:42+0:458:54
3Märta SkogTullinge SK34:49+2:529:29
4Emma BrännebyOK Kolmården35:43+3:469:43
5Emma HagrotTäby OK35:47+3:509:45
6Hanna HänströmTäby OK36:03+4:069:49
7Märta FröjdSnättringe SK38:49+6:5210:34
8Tilda AnderssonOK Ravinen42:55+10:5811:41
9Agnes LundqvistJärfälla OK43:05+11:0811:44
10Ida TorbiörnssonJärla Orientering44:37+12:4012:09
11Rebecca WaldenfjordJärfälla OK44:41+12:4412:10
12Astrid SimonssonSundbybergs IK45:53+13:5612:30
13Ebba LeicktTullinge SK48:23+16:2613:11
14Tone AlbrektssonOK Ravinen48:29+16:3213:12
15Julia FrejdOK Ravinen52:17+20:2014:14
16Ellen RobertssonSundbybergs IK54:38+22:4114:53
17Caroline LängheimTullinge SK59:52+27:5516:18
18Amanda BlomdahlTullinge SK1:06:07+34:1018:00
Agnes HektorJärla Orienteringej start
Hanna TynongTullinge SKej start
Josefin CarlssonAttunda OKej start
Alice DAngeloAttunda OKej start
Frida JunegardTullinge SKej start

H14

3 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AnderssonTullinge SK32:168:06
2Felix HellgrenOK Ravinen34:18+2:028:37
3Victor ImarkTullinge SK35:30+3:148:55
4Tobias BjernulfSundbybergs IK36:29+4:139:10
5Peter NordbrødenHalden SK39:37+7:219:57
6Viktor WohlgemuthOK Ravinen40:35+8:1910:11
6Sagar JoonSnättringe SK40:35+8:1910:11
8Seth WimanTäby OK40:49+8:3310:15
9Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK41:32+9:1610:26
10Anton HördellSöders SOL Tyresö42:09+9:5310:35
11Simon AlheimTullinge SK42:11+9:5510:35
12Joakim SkärlénHaninge SOK42:58+10:4210:47
13Linus BacklundOK Södertörn43:20+11:0410:53
14Johan PerssonOK Österåker44:22+12:0611:08
15Albin AnderssonOK Ravinen44:36+12:2011:12
16André LindgrenOK Ravinen48:13+15:5712:06
17Ludwig BergfalkJärfälla OK48:30+16:1412:11
18Egil MorastHaninge SOK48:54+16:3812:17
19Christian RedtzerAttunda OK54:14+21:5813:37
20Albin TranbergTullinge SK55:39+23:2313:58
21Jonas KallhaugeSnättringe SK59:52+27:3615:02
22Felix Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresö1:00:26+28:1015:11
Olle SkogTullinge SKej godkänd
Simon ImarkTullinge SKej godkänd
Jonathan EnvallTumba-Mälarhöjden OKej start
Gabriel LundvallTäby OKej start

D12

2 960 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarlssonOK Ravinen23:598:06
2Hanna LagerbergOK Södertörn24:47+0:488:22
3Moa WestbladOK Ravinen24:55+0:568:25
4Selma GumaeliusWaxholms OK25:50+1:518:43
5Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK27:44+3:459:22
6Jonna LundbäckJärfälla OK29:42+5:4310:02
7Vilma KarlssonSnättringe SK30:13+6:1410:12
8Kristina TedhamreSnättringe SK30:22+6:2310:15
9Rafaela von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK30:45+6:4610:23
10Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF30:51+6:5210:25
11Emmy AlbinssonJärfälla OK31:07+7:0810:30
12Lovisa LängheimTullinge SK31:12+7:1310:32
13Trine KarlbergTullinge SK33:43+9:4411:23
14Malin StrandbergGustavsbergs OK35:02+11:0311:50
15Veronica RedtzerAttunda OK36:13+12:1412:14
16Nora HallJärla Orientering36:18+12:1912:15
17Vera BogrenSundbybergs IK38:27+14:2812:59
18Ella SjöbergTullinge SK39:56+15:5713:29
19Isa LundqvistJärfälla OK40:22+16:2313:38
20Alma JuhlinJärla Orientering45:27+21:2815:21
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej start
Malin DahlbäckOK Österåkerej start

H12

3 070 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen20:596:50
2Albin AnderssonTullinge SK22:50+1:517:26
3Olle BerggrenTullinge SK24:13+3:147:53
4Benjamin LangerakJärfälla OK24:56+3:578:07
5Hannes SvahnOK Ravinen25:43+4:448:22
6Hugo ThorellOK Ravinen26:31+5:328:38
7Niklas CarlssonSundbybergs IK27:00+6:018:47
8Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK28:03+7:049:08
9Axel KudinoffOK Södertörn28:43+7:449:21
10Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK29:27+8:289:35
11Martin Andersson-BjörkHaninge SOK29:32+8:339:37
12Johan LangerakJärfälla OK29:57+8:589:45
13Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK30:53+9:5410:03
14Georg EklöwOK Södertörn31:38+10:3910:18
15Emil AnderssonHaninge SOK31:41+10:4210:19
16Lukas TorbiörnssonJärla Orientering32:30+11:3110:35
17Ivar Lidström LauriSnättringe SK33:10+12:1110:48
18Lukas HellgrenOK Ravinen33:26+12:2710:53
19Noel WaldenfjordJärfälla OK34:11+13:1211:08
20Adam HedbergOK Södertörn34:26+13:2711:12
21Kasper HöglundJärla Orientering35:21+14:2211:30
22Tobias KarlssonSnättringe SK36:20+15:2111:50
23Mattias KallhaugeSnättringe SK38:04+17:0512:23
24Emil NilssonJärfälla OK40:57+19:5813:20
25Martin SkärlénHaninge SOK44:43+23:4414:33
26Robert SandinJärla Orientering45:58+24:5914:58
27Anton Löfquist BorgOK Ravinen49:14+28:1516:02
28Calle NilssonJärfälla OK49:36+28:3716:09
29Jacob HördellSöders SOL Tyresö58:19+37:2018:59
Calle SönneJärla Orienteringej godkänd
Axel JunegardTullinge SKej start
Mattias IvarezOK Södertörnej start

H12 Kort

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BovalliusJärfälla OK28:3212:44

D10

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen19:509:05
2Elin BergOK Ravinen20:02+0:129:11
3Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK20:17+0:279:18
4Kajsa BogrenSundbybergs IK22:17+2:2710:13
5Petrina CostermansJärla Orientering24:50+5:0011:23
6Linda RennerOK Södertörn25:24+5:3411:39
7Ella ForsbergOK Ravinen25:57+6:0711:54
8Tilda AnderssonTullinge SK27:04+7:1412:24
9Alexandra PerssonOK Österåker27:13+7:2312:29
10Tuva FalkSundbybergs IK48:35+28:4522:17

H10

2 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö17:357:25
2Johan LundbäckJärfälla OK20:51+3:168:47
3Erik Lidström LauriSnättringe SK23:14+5:399:48
4Linus AlbinssonJärfälla OK24:03+6:2810:08
5Alfred LängheimTullinge SK24:16+6:4110:14
6Melvin JakobssonOK Södertörn26:11+8:3611:02
7Waldemar von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK26:13+8:3811:03
8Simon FriskGustavsbergs OK26:20+8:4511:06
9Vincent WippJärla Orientering34:19+16:4414:28
10Joar SöderbergJärla Orientering36:07+18:3215:14
11Oskar NilssonJärfälla OK42:44+25:0918:01
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D35

5 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kicki SkogTullinge SK55:3310:06
2Jenny Tirén BergOK Ravinen1:03:09+7:3611:28
3Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK1:03:40+8:0711:34
4Pernilla NilssonJärfälla OK1:04:57+9:2411:48
5Jessica SjöbergTullinge SK1:07:40+12:0712:18
6Carina HallendalIFK Enskede1:10:10+14:3712:45
7Elin AhlströmIFK Enskede1:16:05+20:3213:50
8Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby1:16:50+21:1713:58
Linda LönnebergTäby OKej godkänd

H35

7 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK59:117:25
2Magnus CederlöfJärfälla OK1:01:51+2:407:45
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:08:10+8:598:33
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:14+9:038:33
5Tomas HenrikssonAttunda OK1:10:03+10:528:47
6Niklas HenrikssonAttunda OK1:10:09+10:588:48
7Roland PerssonSkarpnäcks OL1:11:57+12:469:01
8Henrik SjögrenHaninge SOK1:17:13+18:029:41
9Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF1:21:14+22:0310:11
10Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK1:33:30+34:1911:43
11Johan LindqvistTäby OK1:35:18+36:0711:57
12Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:38:30+39:1912:21
13Christer WilhelmssonStigfinnarna1:43:38+44:2713:00
Ove HedlundIFK Enskedeej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

D40

4 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF43:539:33
2Lina KarlbergTullinge SK45:04+1:119:49
3Thérès EricssonOK Ravinen45:18+1:259:52
4Martina CraigOK Ravinen50:50+6:5711:04
5Camilla PetterssonOK Ravinen51:11+7:1811:09
6Kerstin ImarkTullinge SK51:41+7:4811:15
7Anna-Lena LängheimTullinge SK54:12+10:1911:48
8Andrea SilierJärfälla OK57:15+13:2212:28
9Eva HerbertTäby OK57:22+13:2912:29
10Lena GumaeliusWaxholms OK1:01:26+17:3313:23
11Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:05:38+21:4514:17
12Eva PerssonOK Österåker1:07:41+23:4814:44
13Monica RoosAttunda OK1:16:46+32:5316:43
14Gabriella FriskGustavsbergs OK1:21:47+37:5417:49
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Eva GustavssonHellas Orienteringej godkänd
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start

H40

7 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonny EngelOK Ravinen58:147:58
2Per B NilssonJärfälla OK58:32+0:188:01
3Stephen CraigOK Ravinen1:01:15+3:018:23
4Jesper HanssonOK Södertörn1:01:23+3:098:24
5Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK1:02:18+4:048:32
6Stefan BergOK Ravinen1:03:51+5:378:44
7Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:04:54+6:408:53
8Mats LundbäckJärfälla OK1:05:07+6:538:55
9Anders HedbergOK Södertörn1:06:53+8:399:09
10Erik BerggrenTullinge SK1:07:53+9:399:17
11Peter HaglundHaninge SOK1:11:39+13:259:48
12Ola BovalliusJärfälla OK1:15:01+16:4710:16
13Thomas HjortMälarö SOK1:15:56+17:4210:24
14Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:42+18:2810:30
15Henrik MorastHaninge SOK1:18:08+19:5410:42
16Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK1:20:20+22:0611:00
17Ola BengtssonTäby OK1:21:17+23:0311:08
18Fredrik MorastHaninge SOK1:21:32+23:1811:10
19Patrik FriskGustavsbergs OK1:24:44+26:3011:36
20Nicklas BergströmTäby OK1:26:36+28:2211:51
21Micael ThollanderSödertälje-Nykvarn OF1:29:42+31:2812:17
22Magnus GrafströmCentrum OK1:42:45+44:3114:04
23Anders HänströmTäby OK1:49:42+51:2815:01
24Ulf AnderssonHaninge SOK1:54:04+55:5015:37
Mattias RöstinSöders SOL Tyresöej godkänd
Robert HaglundHaninge SOKej godkänd
Tobias SpångHammarby IF OFej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej godkänd
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Pär HanssonCentrum OKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OLej start

D45

4 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia HellgrenOK Södertörn41:079:36
2Lena SundqvistTullinge SK41:27+0:209:41
3Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL42:01+0:549:49
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK43:48+2:4110:14
5Anna LarssonSöders SOL Tyresö44:40+3:3310:26
6Carina NilssonTäby OK48:02+6:5511:13
7Karina LangerakJärfälla OK48:23+7:1611:18
8Monica FröjdSnättringe SK49:21+8:1411:31
9Gunilla KallhaugeSnättringe SK50:11+9:0411:43
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK51:45+10:3812:05
11Monika PerssonOK Södertörn55:44+14:3713:01
12Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK57:03+15:5613:19
13Anna PernebyTullinge SK57:55+16:4813:31
14Susanne LundHaninge SOK58:07+17:0013:34
15Cecilia WestströmSundbybergs IK1:04:23+23:1615:02
Eva AnderlingTäby OKej start
Monica HatlenTullinge SKej start

H45

6 820 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikTäby OK49:067:11
2Hans SundqvistTullinge SK50:53+1:477:27
3Lars LönnkvistTullinge SK51:14+2:087:30
4Rikard ImarkTullinge SK52:19+3:137:40
5Conny StrandbergGustavsbergs OK53:34+4:287:51
6Ulf KallhaugeSnättringe SK56:27+7:218:16
7Anders KarlssonSnättringe SK57:42+8:368:27
8Jan CarlssonSöders SOL Tyresö58:23+9:178:33
9Johan MarkstedtOK Södertörn59:59+10:538:47
10Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:00:00+10:548:47
11Jonas NylundCentrum OK1:00:20+11:148:50
11Göran LängheimTullinge SK1:00:20+11:148:50
13Jörgen AxelssonTullinge SK1:00:25+11:198:51
14Mats GunnemyrSöders SOL Tyresö1:00:32+11:268:52
15Per FranzénOK Södertörn1:00:37+11:318:53
16Per CarlbergVallentuna-Össeby OL1:01:43+12:379:02
17Per KallhaugeSnättringe SK1:02:28+13:229:09
18Anders ThuresonHellas Orientering1:03:36+14:309:19
19Leif TynongTullinge SK1:03:47+14:419:21
20Kalle PerssonOK Österåker1:05:30+16:249:36
21Kent BerggrenTullinge SK1:06:49+17:439:47
22Patrik ForsAttunda OK1:07:45+18:399:56
23Torbjörn JohansonOK Södertörn1:08:18+19:1210:00
24Frank SteinerJärfälla OK1:08:33+19:2710:03
25Ove RinnbäckOK Ravinen1:09:20+20:1410:09
26Tomas HultqvistTullinge SK1:09:38+20:3210:12
27Håkan RedtzerAttunda OK1:10:14+21:0810:17
28Göran JonssonSundbybergs IK1:10:21+21:1510:18
29Mats CarlssonSundbybergs IK1:10:52+21:4610:23
30Anders NilssonTäby OK1:12:06+23:0010:34
31Lars BerzellAttunda OK1:12:47+23:4110:40
32Magnus HellgrenOK Ravinen1:15:59+26:5311:08
33Lars GreilertHaninge SOK1:18:24+29:1811:29
34Johan SköldJärfälla OK1:22:09+33:0312:02
35Nils EklöwSkogsluffarnas OK1:24:04+34:5812:19
36Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:27:52+38:4612:53
37Ulf NilssonJärfälla OK1:30:33+41:2713:16
38Erik HuijsersIK Vikings OK1:38:05+48:5914:22
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Stefan KarlssonOK Ravinenej godkänd
Mats KarlssonTullinge SKej start

D50

4 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK41:3010:16
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK42:15+0:4510:27
3Åsa SundbergOK Södertörn45:33+4:0311:16
4Marie EnokssonOK Österåker47:31+6:0111:45
5Carina DoyleSundbybergs IK50:33+9:0312:30
6Eva SvanbergJärfälla OK52:40+11:1013:02
7Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby52:59+11:2913:06
8Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn53:29+11:5913:14
9Anna-Karin OhlssonTullinge SK55:05+13:3513:38
10Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö55:16+13:4613:40
11Lena RisbyOK Ravinen56:26+14:5613:58
12Lotta Valentin-LarssonGustavsbergs OK56:49+15:1914:03
13Maria BrattTullinge SK1:00:29+18:5914:58
14Madelene BjernulfSundbybergs IK1:07:12+25:4216:38
15Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OK1:12:49+31:1918:01
16Christel NilssonHaninge SOK1:28:18+46:4821:51
17Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:28:48+47:1821:58

H50

5 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EnokssonOK Österåker47:128:34
2Håkan DahlbäckOK Österåker54:32+7:209:54
3Sune SödergrannTullinge SK55:10+7:5810:01
4Krister GumaeliusWaxholms OK55:25+8:1310:04
5Tommy BergerGävle OK56:58+9:4610:21
6Anders SkogTullinge SK57:34+10:2210:28
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF59:00+11:4810:43
8Björn SalomonssonSnättringe SK59:07+11:5510:44
9Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:00:02+12:5010:54
10Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK1:01:09+13:5711:07
11Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:03:53+16:4111:36
12Tomas KarlssonOK Kolmården1:04:05+16:5311:39
13Anders JakobssonOK Södertörn1:04:36+17:2411:44
14Stefan SundéliusJärfälla OK1:05:33+18:2111:55
15Gunnar SvanbergJärfälla OK1:05:35+18:2311:55
16Tomas LefflerJärfälla OK1:06:15+19:0312:02
17Matts AnderssonOK Ravinen1:06:27+19:1512:04
18Mats LarssonIFK Enskede1:07:16+20:0412:13
19Johan TallhageSkarpnäcks OL1:07:42+20:3012:18
20Lars GerhardssonAttunda OK1:07:55+20:4312:20
21Roland NorellSöders SOL Tyresö1:12:30+25:1813:10
22Håkan WåhlanderFrölunda OL1:20:50+33:3814:41
23Werner KöhlerTullinge SK1:29:42+42:3016:18
24Kenneth PetterssonJärfälla OK1:31:42+44:3016:40
25Anders WinaldHellas Orientering1:36:11+48:5917:29
Pär WestbladOK Ravinenej godkänd
Kent BergmanOK Ravinenej godkänd
Hans VedinSöders SOL Tyresöej start
Göran IvarezOK Södertörnej start

D55

4 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My RönnolsTäby OK42:3010:31
2Karin IvarssonHaninge SOK51:14+8:4412:40
3Margareta AnderssonHellas Orientering52:45+10:1513:03
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby59:33+17:0314:44
5Ulla WesterlundTäby OK1:02:00+19:3015:20
6Majlis BergqvistJärfälla OK1:31:48+49:1822:43
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej godkänd

H55

5 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LöfgrenJärfälla OK44:438:16
2Per Ove WallénTäby OK45:35+0:528:26
3Mikael ByströmJärfälla OK45:46+1:038:28
4Thomas WesterGustavsbergs OK53:32+8:499:54
5Eidar LindgrenOK Ravinen54:45+10:0210:08
6Christer HördellSöders SOL Tyresö56:41+11:5810:29
7Håkan SjunnestrandSolna OK57:02+12:1910:33
8Göran OhlssonTullinge SK57:12+12:2910:35
9Roland WareniusDalaportens OL57:54+13:1110:43
10Anders KarlssonTullinge SK58:04+13:2110:45
11Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby58:11+13:2810:46
12Matz LarssonGustavsbergs OK59:47+15:0411:04
13Reijo KorhonenHaninge SOK1:00:41+15:5811:14
14Jonny NilssonSnättringe SK1:02:43+18:0011:36
15Harry HattaraTäby OK1:03:05+18:2211:40
16Hans Andersson StrinningAttunda OK1:06:26+21:4312:18
17Sven-Anders OlssonAttunda OK1:07:53+23:1012:34
18Ola NyqvistOK Södertörn1:08:53+24:1012:45
19Johan KarlstenSolna OK1:10:38+25:5513:04
20Göran DoyleSundbybergs IK1:16:14+31:3114:07
21Ulf LundströmHaninge SOK1:18:20+33:3714:30
22Tommy WendtHellas Orientering1:20:08+35:2514:50
23Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:25:56+41:1315:54
24Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:26:53+42:1016:05
Göran NilssonSnättringe SKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Lars ForsstedtSöders SOL Tyresöej start

D60

3 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL41:2610:54
2Aila HalttunenHaninge SOK49:35+8:0913:02
3Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK55:56+14:3014:43
4Helena KorhonenHaninge SOK57:33+16:0715:08
5Anna BlomgrenTullinge SK57:45+16:1915:11
6Anne LundmarkJärfälla OK59:35+18:0915:40
7Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:00:04+18:3815:48
8Carin RunqvistJärfälla OK1:03:09+21:4316:37
Ewa ArvidssonOK Södertörnej godkänd
Helena HemströmGävle OKej godkänd
Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOKej godkänd

H60

4 590 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK39:238:34
2Ingemar GardSöders SOL Tyresö43:42+4:199:31
3Gunnar EhnTullinge SK45:58+6:3510:00
4Willy LjungdellTäby OK46:45+7:2210:11
5Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn48:32+9:0910:34
6Åke WansölinSöders SOL Tyresö49:08+9:4510:42
7Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK51:07+11:4411:08
8Magnus HaraldssonGustavsbergs OK52:03+12:4011:20
9Sune SisellOK Södertörn54:20+14:5711:50
10Paul NorénOK Södertörn55:04+15:4111:59
11Kjell HolmbergOK Södertörn56:40+17:1712:20
12Ulf KjellinOK Hedströmmen58:24+19:0112:43
13Björn SvedinJärfälla OK58:36+19:1312:46
14Sven-Inge NylundJärfälla OK1:00:19+20:5613:08
15Jörgen HellbergTäby OK1:01:31+22:0813:24
16Alf LångSöders SOL Tyresö1:03:55+24:3213:55
17Tommy WåhlinOK Enen1:06:50+27:2714:33
18Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:08:32+29:0914:55
19Claes AnderssonSnättringe SK1:15:29+36:0616:26
20Jörgen WidlundNynäshamns OK1:16:07+36:4416:34
21Hans CarlssonHellas Orientering1:16:39+37:1616:41
Bengt EklundFredrikshofs IF Skid & OKej start
Ingemar LarssonTullinge SKej start
Kjell LindblomJärfälla OKej start

D65

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK51:5213:38
2Maria EhnTullinge SK1:00:24+8:3215:53
3Marianne HamiltonEnebybergs IF1:02:37+10:4516:28
4Berit EdengrenNyköpings OK1:12:01+20:0918:57
5Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK1:13:04+21:1219:13
6Inger PahlénSöders SOL Tyresö1:14:02+22:1019:28
7Gunilla GlanshedIFK Enskede1:28:01+36:0923:09
8Solveig TjernbergSödertälje IF1:31:27+39:3524:03
9Birgitta NylundJärfälla OK1:54:57+1:03:0530:15

H65

4 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK38:509:04
2Rune RådeströmSnättringe SK41:35+2:459:42
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK43:48+4:5810:14
4Olle ÖbergSkogsluffarnas OK48:06+9:1611:14
5Rolf SkoglundHellas Orientering49:40+10:5011:36
6Ulf WaldenfjordLinköpings OK49:49+10:5911:38
7Göran GlanshedIFK Enskede52:34+13:4412:16
8Ronny HedlundOK Södertörn57:13+18:2313:22
8Torbjörn TirénHellas Orientering57:13+18:2313:22
10John ÖstlundSundbybergs IK59:09+20:1913:49
11Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:10:46+31:5616:32
Signar ErikssonStöcksjö ISej godkänd

D70

3 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF43:5014:02
2Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK53:41+9:5117:12
3Britt EricsonHammarby IF OF56:17+12:2718:02
4Gunvor GranathNynäshamns OK1:00:44+16:5419:27
5Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:02:31+18:4120:02

H70

4 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Erik DanellTullinge SK48:1311:56
2Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby50:07+1:5412:24
3Bo HedlundIFK Enskede52:43+4:3013:02
4Håkan SjökvistSöders SOL Tyresö54:45+6:3213:33
5Göran JohanssonSnättringe SK59:13+11:0014:39
6Ove ArvidssonOK Södertörn1:06:21+18:0816:25
7Hugo IsgrenIFK Enskede1:13:27+25:1418:10

D75

3 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK54:0617:20
2Sonja SundellSundbybergs IK58:01+3:5518:35
3Gunnel JunegardOK Södertörn1:07:56+13:5021:46
Birgitta WestergrenTäby OKej godkänd
Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Ingrid CarlssonTäby OKej start

H75

3 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK41:2510:53
2Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby52:03+10:3813:41
3Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK55:36+14:1114:37
4Ulf EskilssonOK Södertörn1:00:40+19:1515:57
5Anders BackOK Ravinen1:07:16+25:5117:42
6Lennart StenbergStigfinnarna1:10:26+29:0118:32
7Lars SandvikOK Ravinen1:17:49+36:2420:28
8Nils TjernbergSödertälje IF1:43:58+1:02:3327:21
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Albert MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd
Evert CarlssonTäby OKej start

H80

3 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö1:07:0121:28
2Per WesterGustavsbergs OK1:08:23+1:2221:55
3Henning HamiltonEnebybergs IF1:18:53+11:5225:16
4Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:26:12+19:1127:37
K-G JanssonStockholms OKej godkänd
David JonssonHammarby IF OFej start

Inskolning

2 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice Asmundssonvacantfullföljt
Konrad Asmundssonvacantfullföljt
Hilda BengtssonTäby OKfullföljt
Agnes BergSundbybergs IKfullföljt
Tilde BergströmTäby OKfullföljt
Alexander BienfaitJärla Orienteringfullföljt
Morgane BienfaitJärla Orienteringfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Erik HanssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Tilda LindholmOK Ravinenfullföljt
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Emma MånssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Noel PerssonSkarpnäcks OLfullföljt
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringfullföljt
Kristina TorellTäby OKfullföljt
Arvid WångdahlKlubblösfullföljt
Eskil CostermanJärla Orienteringej godkänd
Viktor SöderbergJärla Orienteringej godkänd

U1

2 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin CraigOK Ravinen21:109:56
2Johan BergOK Ravinen21:25+0:1510:03
3Filip LindqvistTäby OK23:26+2:1611:00
4Amanda GranqvistOK Ravinen24:43+3:3311:36
5Oskar HaglundHaninge SOK28:40+7:3013:27
6Benn AltmanSöders SOL Tyresö31:31+10:2114:47
7Wilma LeicktTullinge SK36:36+15:2617:10
8Alicia KallhaugeSnättringe SK39:25+18:1518:30
9Hugo BandmannOK Österåker39:54+18:4418:43
10Emma HallendalIFK Enskede42:10+21:0019:47
11Sanna RinnbäckOK Ravinen46:36+25:2621:52
12Elias AltmanSöders SOL Tyresö46:59+25:4922:03
13Matilda FriskGustavsbergs OK47:24+26:1422:15
Filip HatlenTullinge SKej start
Hampus HatlenTullinge SKej start

U2

2 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elon AlbrektssonOK Ravinen19:258:40
2Erik BovalliusJärfälla OK20:55+1:309:20
3Hampus KarlssonOK Ravinen21:49+2:249:44
4Jacob EkstrandVästerbergslagens OL21:58+2:339:48
5Martin RinnbäckOK Ravinen22:08+2:439:52
6Herman SvahnOK Ravinen22:34+3:0910:04
7Ida HänströmTäby OK26:47+7:2211:57
8Vilgot BengtssonTäby OK30:28+11:0313:36
9Björn RennerOK Södertörn32:50+13:2514:39
10Embla BergströmTäby OK32:52+13:2714:40
11Tove SjöbergTullinge SK33:05+13:4014:46
12Katja LeicktTullinge SK34:12+14:4715:16
13Vilma Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresö41:19+21:5418:26
14Sanna HedbergOK Södertörn41:27+22:0218:30
15Carolina Foghammar-NömtakOK Österåker42:20+22:5518:53
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Evelina BergOK Ravinenej start
Anton SilierJärfälla OKej start

Öppen motion 1

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AnderssonHaninge SOK30:1913:32
2Olof RobertssonSundbybergs IK32:32+2:1314:31
3Simon Andersson-BjörkHaninge SOK35:43+5:2415:56

Öppen motion 3

3 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn29:459:39
2Christina StrandbergGustavsbergs OK34:45+5:0011:16
3Petra LundbäckJärfälla OK37:28+7:4312:09
4Emma KällTumba-Mälarhöjden OK37:32+7:4712:11
5Daniel GranqvistKlubblös38:21+8:3612:27
6Tor BorgLöpsteget IF40:46+11:0113:14
7Thord RighardKlubblös40:55+11:1013:17
8Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF42:57+13:1213:56
9Katarina AhlheimTullinge SK44:49+15:0414:33
10Katarina JohanssonOK Österåker45:03+15:1814:37
11Christina LarssonSöders SOL Tyresö46:39+16:5415:08
12Marie ÖhlundGustavsbergs OK48:12+18:2715:38
13Alexandra ZamparasNyköpings OK53:27+23:4217:21
14Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK54:05+24:2017:33
15Eva HagrotTäby OK55:46+26:0118:06
16Börje NilssonJärfälla OK59:26+29:4119:17
17Ann KarlstenSolna OK1:04:03+34:1820:47
18Grazyna van de VoordeTullinge SK1:08:57+39:1222:23
Yvonne RighardKlubblösej godkänd
Fred Wennangvacantej godkänd

Öppen motion 4

4 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard SilfverhielmTullinge SK39:269:48
2Ann LeesmentMälarö SOK42:21+2:5510:32
3Bo PetterssonKlubblös56:08+16:4213:57

Öppen motion 5

3 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl LindqvistSkogsluffarnas OK35:579:59
2Tommy LindbergHaninge SOK40:51+4:5411:20
3Anna TedhamreSnättringe SK42:56+6:5911:55
4Jörgen VisterIdre östfold ok46:17+10:2012:51
5Anders BomanGustavsbergs OK48:41+12:4413:31
6Susanne BovalliusJärfälla OK51:10+15:1314:12
7Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK53:01+17:0414:43
8Randi RobertssonSundbybergs IK53:08+17:1114:45
9Åsa BengtssonTäby OK55:41+19:4415:28
10Maria TranbergTullinge SK1:05:14+29:1718:07
11Anna-Karin CarlssonOK Södertörn1:07:11+31:1418:39
12Anna Rappvacant1:07:16+31:1918:41
13Yngve RahlénOK Ravinen1:08:02+32:0518:53
14Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:19:44+43:4722:08
15Elsa WesterlundOK Vilse 871:25:07+49:1023:38
16Barbro UndvallTäby OK1:25:44+49:4723:48
17Eva LöfgrenJärfälla OK1:26:13+50:1623:56
18Kerstin MorastHaninge SOK1:36:02+1:00:0526:40
19Göran PerssonOK Södertörn1:37:16+1:01:1927:01
Mimmi WestbladOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 6

5 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär LjungStockholms OK51:319:30
2Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:10:18+18:4712:58
3Tomas BorgSundbybergs IK1:10:34+19:0313:01
4Wilhelm von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK1:10:46+19:1513:03
5Sofie von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK1:10:53+19:2213:04
6Johan Strandbergvacant1:12:13+20:4213:19
7Ola BrohmanCentrum OK1:12:39+21:0813:24
8Stig ThörnvikCentrum OK1:18:06+26:3514:24
9Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:24:31+33:0015:35
10Henrik HellborgCentrum OK1:30:25+38:5416:40
11Anna MolanderOK Tor1:45:34+54:0319:28
12Ingemar TedhamreSnättringe SK2:04:54+1:13:2323:02
Niklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Petter SkantzeIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Öppen motion 7

3 120 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK34:5311:10
2Mats HemströmGävle OK36:07+1:1411:34
3Jan-Olov ArvidssonSnättringe SK37:20+2:2711:57
4Ylva NilssonSnättringe SK42:11+7:1813:31
5Louise StrandbergGustavsbergs OK42:53+8:0013:44
6Garry PetterssonStockholms OK43:38+8:4513:59
7Malin AlbinssonJärfälla OK44:47+9:5414:21
8Håkan GraneviTullinge SK45:54+11:0114:42
9Maria AlmanSöders SOL Tyresö46:37+11:4414:56
10Per WimanTäby OK47:57+13:0415:22
11Richard WelanderOK Älvsjö-Örby47:58+13:0515:22
12Anna BomanGustavsbergs OK48:04+13:1115:24
13Lucia TurcanuAttunda OK48:15+13:2215:27
14Camilla TarandiIFK Lidingös Skid o OK49:09+14:1615:45
15Erik BjernulfSundbybergs IK49:20+14:2715:48
16Mari-helen LidströmSnättringe SK50:44+15:5116:15
17Gunnar LindholmKlubblös53:32+18:3917:09
18Ludvina RedtzerAttunda OK53:37+18:4417:11
19Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK56:17+21:2418:02
20Leif HermundstadSnättringe SK57:41+22:4818:29
21Lotten LundebergOK Södertörn58:50+23:5718:51
22Margaretha NylundOK Södertörn1:02:21+27:2819:59
23Annette BergströmTäby OK1:05:35+30:4221:01
24Viviann AnderssonSnättringe SK1:09:42+34:4922:20
25Annakarin RahlénOK Ravinen1:18:38+43:4525:12
26Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:21:16+46:2326:02
27Marianne JernbergSöders SOL Tyresö1:27:25+52:3228:01
28Bengt MohlinGöteborgs Skidklubb1:35:14+1:00:2130:31
Johnny LindholmOK Ravinenej godkänd
Kristina LindholmOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 8

4 280 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell AlmgrenOK Ravinen31:357:22
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:14+2:397:59
3Sigmund VisterIdreöstfold34:40+3:058:05
4Lovisa AdolfssonTullinge SK35:36+4:018:19
5Göran JohanssonOK Österåker38:01+6:268:52
6Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF38:08+6:338:54
7Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:17+6:428:56
8Peter AlbinssonJärfälla OK38:52+7:179:04
9Håkan KallurOK Ravinen39:17+7:429:10
10Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK39:35+8:009:14
11Jakob IvarssonHaninge SOK39:49+8:149:18
11Oskar NederheimHaninge SOK39:49+8:149:18
13Anna BogrenSundbybergs IK40:03+8:289:21
14Lars KarlssonSnättringe SK40:26+8:519:26
15Lars ForsbergOK Ravinen40:28+8:539:27
16Martin AhlströmIFK Enskede40:59+9:249:34
17Jörn NorbrödenKlubblös42:19+10:449:53
17Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF42:19+10:449:53
19Frida ForsbergOK Ravinen42:32+10:579:56
20Mikael HallendalIFK Enskede44:01+12:2610:17
21Anna EkOK Grip44:10+12:3510:19
22Martin CarlssonTäby OK44:43+13:0810:26
23Väino TarandiIFK Lidingös Skid o OK45:09+13:3410:32
24Göran LundqvistJärfälla OK45:55+14:2010:43
25Jonatan LindellIFK Enskede46:04+14:2910:45
26Olle BlomgrenOK Södertörn47:33+15:5811:06
27Erik DanielsAttunda OK48:01+16:2611:13
28Anders HaglundSundbybergs IK48:30+16:5511:19
29Börje WahlgrenSundbybergs IK51:43+20:0812:05
30Karin LeonardSödertälje-Nykvarn OF52:23+20:4812:14
31Reine BorgströmSkogsluffarnas OK52:40+21:0512:18
32Karin LindqvistSkogsluffarnas OK53:20+21:4512:27
33Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK54:22+22:4712:42
34Eva Persson-HadmarkTullinge SK57:23+25:4813:24
35Bo LauriSnättringe SK58:07+26:3213:34
36Ulrika KarlssonCentrum OK59:04+27:2913:48
37Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK59:25+27:5013:52
38Karin Axelsdotter-olssonGOIF Tjalve1:00:02+28:2714:01
39Johanna AlmlundHaninge SOK1:03:00+31:2514:43
40Susanna OlssonTurebergs IF1:03:23+31:4814:48
41Marie ThörnvikCentrum OK1:06:49+35:1415:36
42David EricsonFK Åsen1:07:51+36:1615:51
43Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:10:24+38:4916:26
44Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:14:55+43:2017:30
45Clarita LindströmStigfinnarna1:15:43+44:0817:41
46Åke AndreassonGustavsbergs OK1:21:07+49:3218:57
Johan LindgrenTullinge SKej godkänd

Öppen motion 9

7 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda OK50:366:55
2Johan StrandbergGustavsbergs OK58:31+7:558:00
3Mats EdengrenNyköpings OK1:11:29+20:539:47
4Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK1:12:49+22:139:58
5Jens Wernervacant1:14:51+24:1510:15
6Kristofer ThorslundVäsby OK1:15:11+24:3510:17
7Jukka LoukusaGustavsbergs OK1:15:14+24:3810:18
8Johan ÅttingLinköpings OK1:19:20+28:4410:52
9Tom SvenssonHammarby IF OF1:19:28+28:5210:53
10Simon MattusIFK Lidingös Skid o OK1:23:20+32:4411:24
11Johan KällbäckHammarby IF OF1:31:03+40:2712:28
12Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:36:51+46:1513:16
13Olle KällbäckHammarby IF OF2:07:42+1:17:0617:29
Jan Bergmanvacantej godkänd
Martin LarboIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser