Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 1 av 5 HT

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 1 av 5 HT
Arrangörsorganisationer: Bredareds IF / Elfsborg SOK
Datum: onsdag 17 augusti 2016

Öppen 1

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker SundströmHestra IF17:577:38
2Stella AnttonpalméBorås GIF40:24+22:2717:11
3Ebba BengtssonBorås GIF43:48+25:5118:38
4Elsa IngemarssonHestra IF46:12+28:1519:39
Marianne RosénIK Ymerej godkänd

Öppen 3

2 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda MellqvistElfsborg SOK25:439:25
2Ulf-Hendrik MellqvistBorås25:49+0:069:27
3Anita EklöfIK Ymer26:13+0:309:36
4Peter RosénIK Ymer31:24+5:4111:30
5Albin SundströmHestra IF32:24+6:4111:52
6Maris PeterssonIK Ymer34:11+8:2812:31
7Arvid ÖmanBorås35:54+10:1113:09
8Oskar HjertbergHestra IF36:24+10:4113:20
9Maritha HallbergIK Ymer39:28+13:4514:27
10Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK40:16+14:3314:44
11Filip IngemarssonHestra IF45:07+19:2416:31
12Marie-Loise StridhHestra IF51:08+25:2518:43
13Marie AnderssonBorås59:36+33:5321:49

Öppen 5

3 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma HjertbergHestra IF32:449:39
2Andreas LidénDalsjöfors IF34:48+2:0410:15
3Jenny JohanssonIK Ymer41:08+8:2412:08
4Börje LidénDalsjöfors IF45:12+12:2813:20
5Fredrik OdelbergIK Ymer45:48+13:0413:30
6Clas NorgrenGällstadbygdens SOK47:39+14:5514:03
7Mikael KaxeElfsborg SOK50:05+17:2114:46
8Curt NorgrenGällstadbygdens SOK53:48+21:0415:52
9Pär NorgrenGällstadbygdens SOK53:50+21:0615:52
10Britt RangertIK Ymer58:02+25:1817:07
11Jalle SrömbomElfsborg SOK1:04:45+32:0119:06
12Sofia KlassonElfsborg SOK1:11:48+39:0421:10
13Elisabet StenssonBorås1:22:38+49:5424:22
14Nora DiackBorås1:27:21+54:3725:46
15Gertie OdelbergIK Ymer1:30:25+57:4126:40
16Klara NilssonHestra IF1:52:31+1:19:4733:11
17Moa HolstenHestra IF1:52:43+1:19:5933:14
18Hanna NilssonHestra IF1:52:58+1:20:1433:19

Öppen 6

5 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HolmqvistHestra IF36:296:31
2Jan HildingHestra IF38:44+2:156:55
3Martin LarssonHestra IF39:22+2:537:02
4Peder HallbergIK Ymer42:06+5:377:31
5Magnus JoelssonSOK 6848:22+11:538:39
6Erik IngemarssonHestra IF51:47+15:189:15
7Andreas ClaessonOK Kullingshof53:04+16:359:29
8Sina SeipelElfsborg SOK1:06:19+29:5011:51
9Lars BjörfjällBredareds IF1:09:12+32:4312:22
10Jonas EmtervallGMOK 1:13:37+37:0813:10

Öppen Trail

4 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia HallbergIK Ymer41:408:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser