Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: torsdag 18 augusti 2016

D21

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie EklöfLunds OK26:377:33
2Sara Snogerup LinseLunds OK27:06+0:297:41
3Jenny BredfeltLunds OK28:38+2:018:08
4Karin HagwallLunds OK31:35+4:588:58
5Linnea GillbergCentrum OK33:30+6:539:31
6Anna EnborgLunds OK34:30+7:539:48
7Eva-Lotta BengtslinLunds OK36:34+9:5710:23
8Kristina SpångbergLunds OK36:47+10:1010:26
9Marie GrönlundLunds OK40:24+13:4711:28
10Jenny VinbladLunds OK40:41+14:0411:33
11Anna FreijLunds OK41:45+15:0811:51
12Anna ÅsLunds OK46:52+20:1513:18
13Ingela AnderssonLunds OK48:15+21:3813:42
14Jenny GustafssonLunds OK52:58+26:2115:02
15Eva HagwallLunds OK53:52+27:1515:18
16Jeanette HenningssonLunds OK56:06+29:2915:56
17Cecilia HugossonLunds OK1:11:37+45:0020:20
Maria SvenssonLunds OKutgått
Petra ÖrlegårdLunds OKej start

H21

4 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenssonLunds OK32:106:43
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad32:25+0:156:46
3Andreas EnborgLunds OK32:26+0:166:47
4Fredrik HugossonLunds OK32:44+0:346:50
5Rasmus GrönlundLunds OK34:54+2:447:18
6Stefan NilssonLunds OK35:21+3:117:23
7Anders HeydenLunds OK39:13+7:038:12
8Mikael NilssonLunds OK39:26+7:168:14
9Albert JohanssonLunds OK39:29+7:198:15
10Jesper ÅgrenLunds OK40:55+8:458:33
11Mats BredfeltLunds OK41:30+9:208:40
12Örjan LarssonLunds OK41:53+9:438:45
13Anders JohanssonLunds OK42:54+10:448:58
14Stefan MagnussonLunds OK43:09+10:599:01
15Johan GustafsonLunds OK43:37+11:279:07
16Peter BengtslinLunds OK43:42+11:329:08
17Gert PetterssonLunds OK44:56+12:469:24
18Marcus HenningssonLunds OK45:23+13:139:29
19Tobias BladhLunds OK45:27+13:179:30
20Christer NilssonLunds OK47:38+15:289:57
21Anders EricssonLunds OK48:49+16:3910:12
Mathias BrantestadLunds OKej godkänd
Thomas VinbladLunds OKutgått
Robert BertilssonLunds OKutgått
Henrik EklundLunds OKej start
Nils ToftLunds OKej start

D16

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HeydenLunds OK42:4112:07
2Elin HugossonLunds OK45:41+3:0012:58
3Elsa EricssonLunds OK52:04+9:2314:47
4Selma LarssonLunds OK53:24+10:4315:10
Astrid EricssonLunds OKej start

H16

4 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel HellbergLunds OK36:567:43
2Felix GustafssonLunds OK37:46+0:507:54
3Loke HedbergLunds OK37:48+0:527:54
4Carl ÅsLunds OK45:23+8:279:29
5Johan VinbladLunds OK45:35+8:399:32
6Ludvig ZaarLunds OK48:16+11:2010:05
Allan HedbergLunds OKej start

D12

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta HenningssonLunds OK39:4416:09

H12

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AnderssonLunds OK21:428:49
2Jakob BrantestadLunds OK37:45+16:0315:20
3Albin HugossonLunds OK45:59+24:1718:41
Emil AnderssonLunds OKutgått

D60

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK23:398:59
Gudrun NilssonLunds OKej start

H60

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo Anders NilssonLunds OK26:049:54
2Christer JönssonLunds OK34:57+8:5313:17
3Jan HanssonLunds OK38:17+12:1314:33
4Tor HellbergLunds OK48:01+21:5718:15
5Stig OlssonLunds OK58:33+32:2922:15
6Jan-Erik FröjdhLunds OK1:12:02+45:5827:23

Vit

1 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GrönlundLunds OK37:3319:52
2Linnea SvenssonLunds OK57:08+19:3530:13
3Alfred SvenssonLunds OK57:19+19:4630:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser