Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-serien, region-syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-serien, region-syd
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: onsdag 31 augusti 2011

D16

3 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KallurOK Ravinen27:237:40
2Magdalena van de VoordeTullinge SK28:16+0:537:55
3Linnéa EngstedtTullinge SK28:46+1:238:03
4Hanna KorhonenHaninge SOK29:44+2:218:19
5Ebba PegestamOK Ravinen31:40+4:178:52
6Alice TörnlundOK Södertörn32:12+4:499:01
7Alexandra LengquistTullinge SK35:05+7:429:49
8Sara TynongTullinge SK35:27+8:049:55
9Alva KarlssonSnättringe SK36:02+8:3910:05
10Elsa RajalaTullinge SK37:20+9:5710:27
11Hanna SöderbergSkarpnäcks OL40:48+13:2511:25
12Nathalie LybertOK Ravinen44:11+16:4812:22
13Ronja BergmanTullinge SK44:15+16:5212:23
14Erica StrandbergGustavsbergs OK45:11+17:4812:39
15Anna BerntssonSnättringe SK47:21+19:5813:15
16Amanda EmanuelssonTullinge SK49:24+22:0113:50
17Ella SvahnOK Ravinen49:47+22:2413:56
18Josefin GlasellIFK Enskede52:40+25:1714:45
19Karin BengtssonOK Ravinen1:02:06+34:4317:23
Emma SundvallJärla Orienteringdiskvalificerad
Jennifer AnderssonHaninge SOKej start
Matilda RenlundOK Södertörnej start
Olga NordquistJärla Orienteringej start

H16

3 660 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas SundqvistTullinge SK22:076:02
2Andreas HultqvistTullinge SK22:47+0:406:13
3David HectorSnättringe SK23:54+1:476:31
4Emil AnderssonTullinge SK24:08+2:016:35
5Martin NilssonSnättringe SK24:35+2:286:43
6Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL24:42+2:356:44
7Emil GranqvistOK Ravinen24:43+2:366:45
8William NilssonOK Södertörn25:59+3:527:05
9Måns HellgrenOK Södertörn26:01+3:547:06
10Daniel BengtssonTullinge SK26:26+4:197:13
11Anton BlomdahlTullinge SK26:42+4:357:17
12Joel PetterssonTullinge SK27:30+5:237:30
13Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb28:07+6:007:40
14Oskar GreilertHaninge SOK29:47+7:408:08
15Jonathan BerglindOK Södertörn30:05+7:588:13
16Emil HössjerHaninge SOK31:14+9:078:32
17Max HårdOK Södertörn31:29+9:228:36
18David BjörelindJärla Orientering32:49+10:428:57
19Per KnutesIFK Enskede33:58+11:519:16
20Alexander NilssonOK Södertörn34:17+12:109:22
21Anders NybergOK Ravinen34:19+12:129:22
22Erik ForsbergOK Ravinen35:58+13:519:49
23Dag LindgrenJärla Orientering37:59+15:5210:22
24Niklas GranbergSnättringe SK41:05+18:5811:13
25Måns Antman DebelsJärla Orientering41:28+19:2111:19
26Axel SvenssonOK Ravinen42:09+20:0211:30
27Elias KrookOK Älvsjö-Örby47:30+25:2312:58
28Leo LindénOK Älvsjö-Örby59:30+37:2316:15
Martin NilssonSnättringe SKej start
Kalle KarlssonOK Ravinenej start
Totte MalmgårdHaninge SOKej start
Markus BerglundSkarpnäcks OLej start
Tommy WallinOK Älvsjö-Örbyej start
Emil WippJärla Orienteringej start

D14

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering23:227:32
2Amanda BerggrenTullinge SK23:49+0:277:40
3Tone AlbrektssonOK Ravinen24:02+0:407:45
4Märta SkogTullinge SK24:13+0:517:48
5Ida TorbiörnssonJärla Orientering25:06+1:448:05
6Sonja MellbergTumba-Mälarhöjden OK26:35+3:138:34
7Camilla NyqvistJärla Orientering28:08+4:469:04
8Matilda ForsbergOK Ravinen28:24+5:029:09
9Tilda AnderssonOK Ravinen28:37+5:159:13
10Märta FröjdSnättringe SK28:46+5:249:16
11Ebba LeicktTullinge SK29:30+6:089:30
12Caroline LängheimTullinge SK30:24+7:029:48
13Anna KnutesIFK Enskede31:04+7:4210:01
14Julia FrejdOK Ravinen33:11+9:4910:42
15Cecilia BerntsonSnättringe SK33:38+10:1610:50
16Amanda DufbergTullinge SK34:14+10:5211:02
17Maja BergmanOK Ravinen35:31+12:0911:27
18Amanda BlomdahlTullinge SK37:10+13:4811:59
19Hanna TynongTullinge SK37:51+14:2912:12
20Julia Berg MichaelssonGustavsbergs OK46:14+22:5214:54
21Sissel SvenssonOK Ravinen52:10+28:4816:49
22Josefina MarklundSnättringe SK1:22:21+58:5926:33
Frida ForsbergTullinge SKej start
Agnes HektorJärla Orienteringej start
Frida JunegardTullinge SKej start

H14

3 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK18:175:40
2Hugo DahlbergHaninge SOK20:01+1:446:12
3Simon ImarkTullinge SK20:09+1:526:15
4Olle AnderssonTullinge SK20:27+2:106:21
5Olle SkogTullinge SK23:30+5:137:17
6Victor ImarkTullinge SK23:32+5:157:18
7Sagar JoonSnättringe SK24:32+6:157:37
8Simon AlheimTullinge SK24:58+6:417:45
9Albin AnderssonOK Ravinen25:33+7:167:56
10Egil MorastHaninge SOK25:43+7:267:59
11Felix HellgrenOK Ravinen26:22+8:058:11
12Joakim SkärlénHaninge SOK26:50+8:338:20
13Ludvig SandahlIFK Enskede26:51+8:348:20
14Jonathan EnvallTumba-Mälarhöjden OK28:22+10:058:48
15Jonatan GöranssonSkarpnäcks OL31:36+13:199:48
16Erik CallebergSnättringe SK32:33+14:1610:06
17Elias EnglundOK Södertörn36:03+17:4611:11
18Linus BacklundOK Södertörn36:15+17:5811:15
19Felix Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresö36:16+17:5911:15
20Markus GenbergSnättringe SK40:04+21:4712:26
21Albin TranbergTullinge SK41:44+23:2712:57
22Mathias AxelssonSnättringe SK51:53+33:3616:06
23Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:01:56+43:3919:14
Viktor WohlgemuthOK Ravinendiskvalificerad
Olof LissmatsOK Södertörndiskvalificerad
Emil NilssonOK Älvsjö-Örbyej start
Måns SöderSkarpnäcks OLej start
Erik EngstedtTullinge SKej start
Viggo KarlinJärla Orienteringej start
Anders SteenGustavsbergs OKej start
Viktor HäggströmSkarpnäcks OLej start
Oscar WibergJärla Orienteringej start
Filip KanaGustavsbergs OKej start
André LindgrenOK Ravinenej start
Olle EklundSkarpnäcks OLej start

D12

2 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen16:497:22
2Vilma KarlssonSnättringe SK18:37+1:488:09
3Kristina TedhamreSnättringe SK19:01+2:128:20
4Trine KarlbergTullinge SK19:23+2:348:30
5Amanda KarlssonOK Ravinen21:26+4:379:24
6Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK22:13+5:249:44
7Nora HallJärla Orientering22:29+5:409:51
8Ella SjöbergTullinge SK22:33+5:449:53
9Linn GöranssonOK Ravinen23:25+6:3610:16
10Tilda BellanderGustavsbergs OK24:39+7:5010:48
11Hanna LagerbergOK Södertörn24:42+7:5310:50
12Astrid HenrikssonJärla Orientering24:49+8:0010:53
13Gabriella ErikssonHaninge SOK25:11+8:2211:02
14Julia EngelOK Ravinen25:20+8:3111:06
15Moa HillTumba-Mälarhöjden OK25:26+8:3711:09
16Sara MånbergOK Älvsjö-Örby27:45+10:5612:10
17Lovisa LarssonTullinge SK28:26+11:3712:28
18Malin StrandbergGustavsbergs OK29:02+12:1312:44
19Monika ArmalyteHellas Orientering30:57+14:0813:34
20Cajsa SchöldOK Älvsjö-Örby31:24+14:3513:46
21Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK31:32+14:4313:49
22Nathalie NilssonTullinge SK35:13+18:2415:26
23Sofia FurebySnättringe SK37:31+20:4216:27
24Sanna StarborgOK Älvsjö-Örby37:45+20:5616:33
25Lovisa LängheimTullinge SK38:03+21:1416:41
26Maria BernSnättringe SK47:23+30:3420:46
Frida HectorSnättringe SKdiskvalificerad
Emma JohannessonSnättringe SKej start
Vendela StigbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Anna HelanderOK Älvsjö-Örbyej start

H12

2 290 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GranqvistOK Ravinen13:546:04
2Erik HerneOK Ravinen14:21+0:276:15
3Albin AnderssonTullinge SK14:25+0:316:17
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK15:34+1:406:47
5Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK16:40+2:467:16
6Viking FreijSnättringe SK17:07+3:137:28
7Axel KudinoffOK Södertörn17:15+3:217:31
8Adam HedbergOK Södertörn17:22+3:287:35
9Hannes SvahnOK Ravinen17:25+3:317:36
10Georg EklöwOK Södertörn17:32+3:387:39
11Lukas HellgrenOK Ravinen18:00+4:067:51
12Oskar ForsbergTullinge SK18:07+4:137:54
13Lowe SundelinOK Ravinen18:13+4:197:57
14Martin Andersson-BjörkHaninge SOK18:15+4:217:58
15Kasper FranssonOK Ravinen18:25+4:318:02
16Axel JunegardTullinge SK19:07+5:138:20
17Hugo LindbärgOK Södertörn19:24+5:308:28
18Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK19:41+5:478:35
19Kristoffer NybergHellas Orientering19:46+5:528:37
20Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:53+5:598:40
21Calle SönneJärla Orientering20:02+6:088:44
22Ivar Lidström LauriSnättringe SK20:10+6:168:48
23Emil AnderssonHaninge SOK21:02+7:089:11
24Johannes EspmarkOK Ravinen21:05+7:119:12
25Lukas ArkängTullinge SK21:33+7:399:24
26Ludde PerssonHaninge SOK21:59+8:059:35
27Mattias IvarezOK Södertörn22:25+8:319:47
28Christoffer NyqvistJärla Orientering22:35+8:419:51
29Laban ThimHaninge SOK23:01+9:0710:03
30Viggo KlassonOK Ravinen23:22+9:2810:12
31Mattias KallhaugeSnättringe SK23:23+9:2910:12
32Tobias KarlssonSnättringe SK23:49+9:5510:24
32Gustav EknerSnättringe SK23:49+9:5510:24
34Robert SandinJärla Orientering23:58+10:0410:27
35Francois WesterbergOK Älvsjö-Örby26:24+12:3011:31
36Joar ClassonSnättringe SK26:46+12:5211:41
37Felix PerssonHaninge SOK28:32+14:3812:27
38Anton Löfquist BorgOK Ravinen31:02+17:0813:33
39Lowe EhrlinOK Ravinen31:35+17:4113:47
40Assar ClassonSnättringe SK31:55+18:0113:56
41Andreas StenbergTullinge SK36:05+22:1115:45
42Martin SkärlénHaninge SOK38:36+24:4216:51
43Henrik AxelssonSnättringe SK51:14+37:2022:22
Simon TörnqvistOK Ravinendiskvalificerad
Ruben BryngelssonTullinge SKdiskvalificerad
Hugo ThorellOK Ravinendiskvalificerad
Olle BerggrenTullinge SKdiskvalificerad
Marcus DovanderTullinge SKdiskvalificerad
William ScherlinSöders SOL Tyresöej start
Joakim SvanfeldtSnättringe SKej start
Gustav LidmarSnättringe SKej start
Jack WrethedTumba-Mälarhöjden OKej start
Jonas EngstedtTullinge SKej start
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej start

D10

2 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen16:367:22
2Tilde BacklundOK Södertörn17:29+0:537:46
3Ella ForsbergOK Ravinen18:22+1:468:09
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:12+2:368:32
5Elin BergOK Ravinen19:25+2:498:37
6Linda RennerOK Södertörn20:19+3:439:01
7Signe SvenssonOK Ravinen22:03+5:279:48
8Cecilia HectorSnättringe SK23:53+7:1710:36
9Linnea SöderqvistOK Ravinen24:41+8:0510:58
10Nicole ReinbringJärla Orientering25:10+8:3411:11
11Nina PerssonHaninge SOK26:00+9:2411:33
12Tyra AlmJärla Orientering26:37+10:0111:49
13Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK27:39+11:0312:17
14Klara BolinTullinge SK28:13+11:3712:32
15Katarina NorrbyOK Södertörn28:19+11:4312:35
16Frida ArnessonSkarpnäcks OL28:36+12:0012:42
17Tilda AnderssonTullinge SK29:10+12:3412:57
18Petrina CostermansJärla Orientering29:29+12:5313:06
19Karin KallhaugeSnättringe SK30:57+14:2113:45
20Vanja PennebrinkSnättringe SK36:52+20:1616:23
21Blenda BohmanHellas Orientering37:03+20:2716:28
22Josefin HersénTullinge SK40:57+24:2118:12
23Malin HörnellTumba-Mälarhöjden OK44:08+27:3219:36
24Evelina SolemHaninge SOK46:47+30:1120:47
25Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK54:07+37:3124:03
Evelina ChristensenOK Ravinenej start
Alva Modin EdmanTumba-Mälarhöjden OKej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start

H10

2 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö15:327:01
2Simon FriskGustavsbergs OK16:17+0:457:22
3Martin RinnbäckOK Ravinen17:37+2:057:58
4Olle HammarbergSnättringe SK18:20+2:488:17
5Jesper LidmarSnättringe SK18:44+3:128:28
6Alfred LängheimTullinge SK18:53+3:218:32
7Erik Lidström LauriSnättringe SK20:09+4:379:07
8Adam BrattTullinge SK20:41+5:099:21
9Melvin JakobssonOK Södertörn20:44+5:129:22
10Joel ForsbergOK Ravinen21:12+5:409:35
11Johan NordquistJärla Orientering22:37+7:0510:14
12Joar SöderbergJärla Orientering24:12+8:4010:57
13Filip WåhlinOK Södertörn24:52+9:2011:15
14Johan CallebergSnättringe SK25:21+9:4911:28
15Simon JoonSnättringe SK25:39+10:0711:36
16Daniel KjellmanOK Ravinen27:26+11:5412:24
17Sebastian SandblomSnättringe SK28:42+13:1012:59
18Hampus KarlssonOK Ravinen36:53+21:2116:41
19Vincent WippJärla Orientering38:10+22:3817:16
20Melker KarlssonSkogsluffarnas OK42:48+27:1619:21
21Simon Andersson-BjörkHaninge SOK43:58+28:2619:53
22David BernSnättringe SK46:06+30:3420:51
Elon AlbrektssonOK Ravinendiskvalificerad
Rasmus KlingbergSnättringe SKdiskvalificerad
Emil AhlrothTumba-Mälarhöjden OKej start

Inskolning

1 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hjalmar AlfredssonHellas Orienteringfullföljt
Karl Johan AlfredssonHellas Orienteringfullföljt
Malte BellanderGustavsbergs OKfullföljt
Emil BlidefalkOK Södertörnfullföljt
Lucas de BoussardIFK Enskedefullföljt
Nora EnglundHellas Orienteringfullföljt
Ebba ForsbergOK Ravinenfullföljt
Tuva FredTullinge SKfullföljt
Hampus GlanshedIFK Enskedefullföljt
Moa GlanshedIFK Enskedefullföljt
Emil HammarbergSnättringe SKfullföljt
Marcus HedinIFK Enskedefullföljt
Charlotte LarssonOK Södertörnfullföljt
Louise LindellIFK Enskedefullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Johannes NorrbyOK Södertörnfullföljt
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLfullföljt
Morgan SthålHaninge SOKfullföljt
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringfullföljt
Alva ErikssonHellas Orienteringej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Linus HalvorsenSkarpnäcks OLej start
Greta TrahnJärla Orienteringej start

U3

2 240 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan BonnSnättringe SK20:008:55
2Helge DuveborgJärla Orientering21:14+1:149:28
3Hanna RöstinSöders SOL Tyresö22:12+2:129:54
4Hanna LarssonSöders SOL Tyresö22:22+2:229:59
5Rasmus MörtbergOK Ravinen22:26+2:2610:00
6Ellen GöranssonOK Ravinen22:42+2:4210:08
7Tor GrimsvikJärla Orientering22:45+2:4510:09
8Isak AlheimTullinge SK23:49+3:4910:37
9Simon Froster-DehlbomSkarpnäcks OL24:10+4:1010:47
10Erik AdolfssonOK Södertörn24:51+4:5111:05
11Jessica RosbergOK Älvsjö-Örby26:23+6:2311:46
12Anders LönnstedtJärla Orientering27:42+7:4212:21
13Vilma GotheOK Ravinen28:11+8:1112:34
14Niklas DahlströmOK Ravinen28:22+8:2212:39
15Oskar EmanuelssonTullinge SK28:59+8:5912:56
16Jakob LindblomSöders SOL Tyresö29:15+9:1513:03
17Filip MöllerOK Södertörn29:19+9:1913:05
18Evely NordTumba-Mälarhöjden OK29:52+9:5213:19
19Linus StocklingSnättringe SK30:29+10:2913:36
20Erik NordlundJärla Orientering30:35+10:3513:39
21Malin AdolfssonOK Södertörn31:41+11:4114:08
22Wilma SundinTullinge SK31:49+11:4914:12
23Max FalckTullinge SK33:23+13:2314:54
24Kevin NilssonTullinge SK33:53+13:5315:07
25Ludvig ThomassonOK Älvsjö-Örby35:23+15:2315:47
26Eveline SätterqvistTullinge SK35:36+15:3615:53
27Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OK37:53+17:5316:54
28Simon EjdreTumba-Mälarhöjden OK1:00:43+40:4327:06
29Ludvig RydénOK Ravinen1:02:40+42:4027:58
Ebba JannssonSöders SOL Tyresödiskvalificerad
Simon AttaqueOK Ravinenej start
Felix LennartssonTullinge SKej start
Mio HjerpeIFK Enskedeej start
Erik AhlrothTumba-Mälarhöjden OKej start
Lisa GöranssonOK Älvsjö-Örbyej start
Victor LagerforsIFK Enskedeej start
Hanna CarlssonJärla Orienteringej start
Andreas KarlströmOK Södertörnej start
Lisa ErikssonHellas Orienteringej start

U4

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas BergSöders SOL Tyresö36:2611:12
2Hampus IhdOK Älvsjö-Örby38:48+2:2211:56
3Dane NilssonSnättringe SK39:25+2:5912:07
4Lukas LindblomSöders SOL Tyresö41:53+5:2712:53
5Martina SallstedtOK Södertörn42:28+6:0213:04
6Yngve RahlénOK Ravinen44:22+7:5613:39
Linnea HersénTullinge SKej start

U1D

2 150 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK22:0010:13
2Amanda GranqvistOK Ravinen23:18+1:1810:50
3Thea BolinTullinge SK25:23+3:2311:48
4Filippa HallbergSnättringe SK25:28+3:2811:50
5Malva LindbärgOK Södertörn26:01+4:0112:06
6Wilma MårtenssonOK Ravinen26:33+4:3312:20
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL26:41+4:4112:24
8Felizia TegnebrattOK Södertörn26:49+4:4912:28
9Alicia KallhaugeSnättringe SK27:24+5:2412:44
10Sigrid ÖstlingJärla Orientering27:34+5:3412:49
11Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK27:41+5:4112:52
12Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK27:43+5:4312:53
13Wilma LeicktTullinge SK27:53+5:5312:58
14Madicken BergmanTullinge SK28:12+6:1213:06
15Ebba EhrlinOK Ravinen29:31+7:3113:43
16Vendela NordlingOK Ravinen29:32+7:3213:44
17Frida FrykmanSnättringe SK31:11+9:1114:30
18Tilda MårtenssonOK Ravinen31:57+9:5714:51
19Olivia EngelOK Ravinen32:14+10:1414:59
20Alva Lidström LauriSnättringe SK32:48+10:4815:15
21Hanna FürstOK Ravinen33:07+11:0715:24
21Lea NorbergJärla Orientering33:07+11:0715:24
23Ellen SandblomSnättringe SK33:11+11:1115:26
24Moa AlesvedJärla Orientering33:36+11:3615:37
25Emma HallendalIFK Enskede33:56+11:5615:46
26Emma WandelOK Ravinen34:04+12:0415:50
27Emma BellanderGustavsbergs OK35:08+13:0816:20
28Matilda FriskGustavsbergs OK35:57+13:5716:43
29Vilma WohlgemuthOK Ravinen36:03+14:0316:46
30Sofia ErseusJärla Orientering36:19+14:1916:53
31Cornelia WestblomOK Ravinen38:20+16:2017:49
32Lilo KardJärla Orientering38:42+16:4218:00
33Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK39:00+17:0018:08
34Lovisa LindqvistIFK Enskede39:53+17:5318:33
35Turid WärngårdSkarpnäcks OL40:41+18:4118:55
36Johanna PetterssonGustavsbergs OK40:45+18:4518:57
37Lina AsadiTullinge SK40:53+18:5319:00
38Helena BernSnättringe SK42:43+20:4319:52
39Elisabeth LarssonOK Södertörn43:52+21:5220:24
40Märta IngelgårdSnättringe SK44:14+22:1420:34
41Tilde MansénSkarpnäcks OL45:40+23:4021:14
42Tove ErlandssonOK Södertörn56:18+34:1826:11
43Maya KastlanderJärla Orientering1:01:40+39:4028:40
44Linn de BoussardIFK Enskede1:09:30+47:3032:19
Tilda LindholmOK Ravinenej start
Ida NielsenSkarpnäcks OLej start
Ella TelningHaninge SOKej start
Märta WittSnättringe SKej start
Signe WintherSnättringe SKej start
Hilda MårdOK Ravinenej start
Lena PerssonTullinge SKej start
Melina EngströmHaninge SOKej start
Sanna RinnbäckOK Ravinenej start
Ronja AliHellas Orienteringej start

U1H

2 210 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BergOK Ravinen18:338:23
2Alvin CraigOK Ravinen19:20+0:478:44
3Linus ThimHaninge SOK19:35+1:028:51
4Philip KaarOK Ravinen20:21+1:489:12
5Olle KallurOK Ravinen20:32+1:599:17
6Eskil CostermansJärla Orientering21:10+2:379:34
7Claes NyqvistJärla Orientering22:13+3:4010:03
8Viktor ZillingOK Södertörn22:47+4:1410:18
9Max LönnqvistOK Ravinen25:01+6:2811:19
10Vidar NilssonGustavsbergs OK25:07+6:3411:21
11Arvid JohanssonHaninge SOK25:45+7:1211:39
12Elis ForsbergIFK Enskede26:54+8:2112:10
13Robin HernodhHellas Orientering27:58+9:2512:39
14Bosse BergmanTullinge SK28:23+9:5012:50
15Laban BryngelssonTullinge SK28:45+10:1213:00
16Henrik SvenssonOK Ravinen28:59+10:2613:06
17Sebastian SvenssonHaninge SOK29:48+11:1513:29
17Erik LarssonTullinge SK29:48+11:1513:29
19Truls MansénSkarpnäcks OL30:02+11:2913:35
19Henrik BengtssonSkarpnäcks OL30:02+11:2913:35
21Hugo LindskogOK Ravinen30:44+12:1113:54
22Mattias BorängSnättringe SK31:35+13:0214:17
23Erik HellgrenOK Ravinen31:39+13:0614:19
24Isak HernefeldtJärla Orientering32:16+13:4314:36
25Nils ForsbergIFK Enskede32:28+13:5514:41
26Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK33:20+14:4715:04
27Marcus LengquistTullinge SK34:17+15:4415:30
28Oskar EknerSnättringe SK34:29+15:5615:36
28Elis HenrikssonGustavsbergs OK34:29+15:5615:36
30Erik FurebySnättringe SK35:42+17:0916:09
31Fredrik StenbergTullinge SK38:04+19:3117:13
32Calle EdenflodHaninge SOK38:09+19:3617:15
33Felix ArkängTullinge SK40:17+21:4418:13
34Leo PennebrinkSnättringe SK41:17+22:4418:40
35Tobias NybergSnättringe SK44:19+25:4620:03
36Melker CarlingerSkogsluffarnas OK45:05+26:3220:23
37Niklas ErlandssonOK Södertörn50:19+31:4622:46
38Otto MånbergOK Älvsjö-Örby51:05+32:3223:06
39Ludwig BerglindOK Södertörn54:05+35:3224:28
40Nilas JülligSnättringe SK56:18+37:4525:28
41Tobias AchrénTullinge SK1:07:25+48:5230:30
42Mattis SandénOK Södertörn1:15:24+56:5134:07
43Ingemar SandénOK Södertörn1:37:15+1:18:4244:00
Felix Noe GlaserOK Södertörnej start
Filip MårdOK Ravinenej start
Ernst SöderqvistSkarpnäcks OLej start
Jakob HäggströmSkarpnäcks OLej start
Karl SöderqvistSkarpnäcks OLej start
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start
Thomas CorneySkarpnäcks OLej start
Edvin ForsbergOK Ravinenej start
Douglas PascheSkarpnäcks OLej start
Olle StenbergSnättringe SKej start
Emil Herrman PerssonHaninge SOKej start
Jonathan DerwingerIFK Enskedeej start
Viktor SöderbergJärla Orienteringej start
Pelle BerggrenTullinge SKej start
Teodor EricsonJärla Orienteringej start

U2D

2 190 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HamnerOK Ravinen22:2810:15
2Sanna HedbergOK Södertörn23:28+1:0010:42
3Emelie KnutarTullinge SK23:50+1:2210:52
4Emelie LybertOK Ravinen23:55+1:2710:55
5Linn GustavssomOK Ravinen26:04+3:3611:54
6Katja LeicktTullinge SK28:28+6:0012:59
7Cecilia SundelinOK Ravinen28:33+6:0513:02
8Tove SjöbergTullinge SK29:53+7:2513:38
9Ida LarssonSkarpnäcks OL29:59+7:3113:41
10Sara MöllerOK Södertörn30:53+8:2514:06
11Evelina BergOK Ravinen31:43+9:1514:28
12Alexandra KaarOK Ravinen32:30+10:0214:50
13Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK32:53+10:2515:00
14Maja HammarbergSnättringe SK35:21+12:5316:08
15Frida GustavssonTullinge SK35:26+12:5816:10
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Alice RudaOK Ravinenej start
Vilma Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresöej start
Ella KarlssonSnättringe SKej start
Elsa AsplundJärla Orienteringej start
Sofie SvanfeldtSnättringe SKej start
Lisa StegfeldtOK Ravinenej start
Alva KjellmanOK Ravinenej start
Kristina LindstenTumba-Mälarhöjden OKej start
Sofie MörtbergOK Ravinenej start
Emelie FastSnättringe SKej start
Ophelia PavonHaninge SOKej start

U2H

2 220 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian LianJärla Orientering19:138:39
2Jakob Gadefors NauHaninge SOK20:08+0:559:04
3Rodi AliHellas Orientering20:10+0:579:05
4Melker HörnfeldtOK Ravinen20:29+1:169:13
5Herman SvahnOK Ravinen20:43+1:309:19
6Jakob TedhamreSnättringe SK21:45+2:329:47
7Simon LindeforsJärla Orientering21:55+2:429:52
8Markus BergmanOK Ravinen22:24+3:1110:05
9Elling MorastHaninge SOK22:26+3:1310:06
10Björn RennerOK Södertörn22:56+3:4310:19
11Emil BuckardJärla Orientering23:23+4:1010:31
12Isak GeliusSnättringe SK23:34+4:2110:36
13Josef FranzénSnättringe SK23:51+4:3810:44
14Viktor SöderbergOK Ravinen24:17+5:0410:56
15Johannes BladhTullinge SK24:34+5:2111:03
16Kristoffer RydénHaninge SOK25:01+5:4811:16
17Martin GodOK Södertörn25:41+6:2811:34
18Magnus BergmanOK Ravinen26:10+6:5711:47
19Vilmer Bernhardt-HjelmSkarpnäcks OL26:52+7:3912:06
20Oskar HaglundHaninge SOK27:15+8:0212:16
21Pelle BergmanTullinge SK27:21+8:0812:19
22Simon BuckardJärla Orientering29:00+9:4713:03
23Samuel Elowson KolkerSkogsluffarnas OK29:03+9:5013:05
24Felix MalmsjöHellas Orientering29:33+10:2013:18
25Henrik ErikssonHaninge SOK30:52+11:3913:54
26Lukas FürstOK Ravinen31:17+12:0414:05
27Albin HainkeSnättringe SK31:47+12:3414:19
28Elias NorrmanHaninge SOK34:36+15:2315:35
29Andreas BorängSnättringe SK35:17+16:0415:53
30Elliot AgriwillJärla Orientering36:15+17:0216:19
31William EifvenTullinge SK38:55+19:4217:31
32Viktor ForsbergTullinge SK39:32+20:1917:48
33Filip SvenssonTullinge SK41:41+22:2818:46
34Rasmus AchrénTullinge SK41:47+22:3418:49
35Elias SilebäckOK Ravinen43:44+24:3119:41
36Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK45:21+26:0820:25
37Martin HörnellTumba-Mälarhöjden OK46:47+27:3421:04
38Albin LindskogOK Ravinen57:59+38:4626:07
39Brage KarlssonSkogsluffarnas OK1:15:17+56:0433:54
Ruben EnvallOK Ravinendiskvalificerad
Leonard Thinsz JanssonOK Ravinendiskvalificerad
Erik SelinOK Ravinenej start
Magnus EricsonJärla Orienteringej start
Sahil SinghHellas Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser