Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hälsinglands 3-dagars, Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsinglands 3-dagars, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Segersta OK
Datum: onsdag 6 juli 2016

Öppen motion 1D

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina SvenssonSöderhamns OK19:219:40
2Ellen MikaelssonForsa OK22:59+3:3811:29
3Elsa JohanssonSegersta OK23:54+4:3311:57
4Ulla MohlinLjusdals OK27:43+8:2213:51
5Ylva ForslinForsa OK41:10+21:4920:35
6Siri ForslinForsa OK47:03+27:4223:31

Öppen motion 1H

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils BlombergSegersta OK32:0316:01
2Frank NordenVallsta SK38:25+6:2219:12
3Einar BlombergSegersta OK38:44+6:4119:22

Öppen motion 3D

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HuggForsa OK23:388:26
2Malin OlssonSöderhamns OK24:25+0:478:43
3Ulrika johanssonSegersta OK24:59+1:218:55
4Karin ÖhlundOckelbo OK30:07+6:2910:45
5Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK44:14+20:3615:47

Öppen motion 3H

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BjörsLjusdals OK20:087:11
2Robert BlomSöderhamns OK21:20+1:127:37
3Rolf KarlssonRehns BK30:56+10:4811:02
4Leif BlomqvistFalköpings AIK OK38:23+18:1513:42
5Rolf Göran Vilhelm BodinSöderhamns OK57:54+37:4620:40

Öppen motion 5D

3 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ArnessonSkarpnäcks OL28:508:05
2Åsa BobergSöderhamns OK31:46+2:568:55
3Monika HåbergSöderhamns OK32:37+3:479:09
4Frida AnderssonSegersta OK32:52+4:029:13
5Anki Teike AnderssonForsa OK35:03+6:139:50
6Christina FlordalLjusdals OK36:06+7:1610:08
7Jessica ZetterbergHudiksvalls OK36:33+7:4310:16
8ida HedbergSegersta36:57+8:0710:22
9Elisabeth SkoglundSegersta OK37:01+8:1110:23
10Cherstin AnderssonVallsta SK38:34+9:4410:50
11Freija IstemoVallsta SK38:37+9:4710:50
12Eva EngmanForsa OK43:18+14:2812:09
13Anna KihlströmRehns BK44:28+15:3812:29
14Karin DelinAlfta-Ösa OK47:01+18:1113:12

Öppen motion 5H

3 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BäckströmSöderhamns OK27:287:42
2Johan IsacssonSöderhamns OK27:52+0:247:49
3Inge PerssonOckelbo OK28:17+0:497:56
4Arvid AnderssonVallsta SK29:46+2:188:21
5Bertil AnderssonLjusdals OK30:10+2:428:28
6Jörgen HelmerssonOckelbo OK30:17+2:498:30
7Otto IsacssonSöderhamns OK31:55+4:278:57
8Hans LindeSöderhamns OK32:25+4:579:06
9Anton HenrikssonSöderhamns OK33:03+5:359:17
10Hans NilssonSöderhamns OK35:11+7:439:52
11Ralf NordenVallsta SK38:18+10:5010:45
12Per ArnessonSkarpnäcks OL39:47+12:1911:10
13Leif PerssonLjusdals OK48:42+21:1413:40
Björnar OlssonForsa OKej godkänd
Jan-Gunnar SwärdForsa OKutgått

Öppen motion 7D

4 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja HuggForsa OK30:386:34
2Annika OttenbäckSegersta OK34:09+3:317:19
3Annika StaafForsa OK37:07+6:297:57
4Christina WestmanHudiksvalls OK43:24+12:469:18
5Marie FröjdRehns BK43:39+13:019:22
6Mia ForslionForsa OK45:06+14:289:40
7Karin GustavssonForsa OK45:53+15:159:50
8Karin ForsgrenForsa OK57:40+27:0212:22

Öppen motion 7H

4 660 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK27:445:57
2Albin AnderssonSegersta OK28:57+1:136:12
3Magnus WilhelmssonForsa OK30:15+2:316:29
4Kjell BomanSöderhamns OK30:50+3:066:36
5Erik AnderssonVallsta SK31:02+3:186:39
6Bo SundqvistOckelbo OK31:54+4:106:50
7Emil JohanssonSegersta OK32:05+4:216:53
8Kenneth SvedlundVallsta SK32:31+4:476:58
9Sven Bergström TrolinForsa OK32:43+4:597:01
10Jonas NyholmAlfta-Ösa OK33:15+5:317:08
11Nisse JohanssonRehns BK33:21+5:377:09
12Olle AnderssonRehns BK35:06+7:227:31
13Lennart WahlgrenRehns BK35:14+7:307:33
14Rune SundströmSöderhamns OK35:34+7:507:37
15Max JohanssonSegersta OK35:45+8:017:40
16Lars OlovssonRehns BK36:04+8:207:44
17Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK36:41+8:577:52
18Joel KihlströmRehns BK37:15+9:317:59
19Ivan SöderqvistLjusdals OK37:44+10:008:05
20Bengt A PerssonOckelbo OK38:20+10:368:13
21Bror FureskogAlfta-Ösa OK39:09+11:258:24
22Lars EklundForsa OK39:11+11:278:24
23Ingvar SöderkvistSöderhamns OK39:12+11:288:24
24Henrik MagnussonRehns BK39:14+11:308:25
25Oskar MagnussonRehns BK39:52+12:088:33
26Rolf LindbergSöderhamns OK40:35+12:518:42
27Kurt LandinRehns BK41:24+13:408:53
28Christer EngmanForsa OK41:45+14:018:57
29Tommy ÖstLjusdals OK43:06+15:229:14
30Torbjörn NilssonOK Dellen43:14+15:309:16
31Lennart PerssonSöderhamns OK47:00+19:1610:05
32Jon FlordalLjusdals OK47:04+19:2010:06
33John BerglundAlfta-Ösa OK52:37+24:5311:17
34Dick DavidssonViksjöfors OK58:52+31:0812:37
35Arne OlssonHudiksvalls OK1:07:33+39:4914:29
Hans ÅgrenÖstersunds OKej godkänd

Öppen motion 9D

6 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KjellinForsa OK41:526:31
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad46:06+4:147:11
3Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK54:50+12:588:33
4Viktoria HelmerssonOK Ravinen55:29+13:378:39

Öppen motion 9H

6 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LysellRehns BK37:005:46
2Erik LundhRehns BK37:39+0:395:52
3Walter LagerhällRehns BK39:50+2:506:12
4Jerker LysellRehns BK40:16+3:166:16
5Anders JohanssonRehns BK41:17+4:176:26
6Jon ÅkessonForsa OK41:39+4:396:29
7Thomas EricsonAlfta-Ösa OK42:14+5:146:35
8Charlie StoltRehns BK43:18+6:186:45
9Gunnar ForsgrenForsa OK45:14+8:147:03
10Pär L. OlofssonRehns BK46:11+9:117:12
11Jonatan LysellRehns BK47:24+10:247:23
12Thomas WesterGustavsbergs OK53:25+16:258:20
13Jonas LångbergHudiksvalls OK57:47+20:479:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser