Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Lång Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Lång Stockholm
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: lördag 27 augusti 2011

D21

7 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LönnkvistTullinge SK53:446:53
2Sara EskilssonHaninge SOK55:07+1:237:03
3Elin A SkantzeJärla Orientering58:17+4:337:28
4Lina BlomqvistOK Skogsfalken1:00:27+6:437:45
5Emelie HolmströmJärla Orientering1:01:56+8:127:56
6Emma CarlssonSkarpnäcks OL1:02:55+9:118:03
7Carolin SvenssonHaninge SOK1:04:09+10:258:13
8Frida ForsbergOK Ravinen1:05:25+11:418:23
9Linn PetterssonTullinge SK1:05:34+11:508:24
10Elisabeth HovmöllerSöders SOL Tyresö1:06:13+12:298:29
11Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:06:49+13:058:33
12Sofia SundströmTullinge SK1:14:33+20:499:33
13Malin AnnegårdSOK Viljan1:14:55+21:119:36
14Mette PeterssonCentrum OK1:15:04+21:209:37
15Terese HerlinAttunda OK1:15:57+22:139:44
16Moa KjellstrandCentrum OK1:17:28+23:449:55
17Maria HellströmVäsby OK1:17:45+24:019:58
18Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:19:00+25:1610:07
19Karin FägerlindCentrum OK1:19:57+26:1310:15
20Lena ÖhmanCentrum OK1:21:36+27:5210:27
21Lina EhnTullinge SK1:24:48+31:0410:52
22Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:26:02+32:1811:01
23Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK1:28:43+34:5911:22
24My HeinrupJärla Orientering1:30:08+36:2411:33
25Therese PerssonSnättringe SK1:33:44+40:0012:01
26Linn RönnolsTäby OK1:38:44+45:0012:39
27Sara JonassonCentrum OK1:48:36+54:5213:55
Barbora MalisovàJärla Orienteringdiskvalificerad
Elsa JanssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Karin LundbergJärfälla OKdiskvalificerad
Linda LarssonJärfälla OKej start
Tina JunegardTullinge SKej start
Lisa RönnolsTäby OKej start
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

H21

13 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK1:20:555:49
2Tomas StenströmOK Linné1:23:25+2:306:00
3Martin HärbergJärla Orientering1:23:48+2:536:01
4Erik AnderssonOK Denseln1:25:03+4:086:07
5Peter HemmyrJärla Orientering1:25:19+4:246:08
6Jakob JanssonJärla Orientering1:26:07+5:126:11
7Per-Åke OlssonOK Ravinen1:26:47+5:526:14
8Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:27:10+6:156:16
9Henrik LöfåsOK Linné1:29:02+8:076:24
10Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:31:10+10:156:33
11Markus AdolfssonLinköpings OK1:34:01+13:066:45
12Josef NordlundOK Linné1:34:07+13:126:46
13Christoffer EskilssonHaninge SOK1:35:21+14:266:51
14Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:35:31+14:366:52
15Sven RueggTullinge SK1:35:45+14:506:53
16Mathias HallménAttunda OK1:36:10+15:156:55
17Niklas WraneSöders SOL Tyresö1:38:15+17:207:04
18Olle KarlssonTullinge SK1:38:29+17:347:05
19Christer BackmanTullinge SK1:38:42+17:477:06
20Johan KärrströmTullinge SK1:38:46+17:517:06
21Oskar DanielsAttunda OK1:41:27+20:327:17
22Anders JohanssonTullinge SK1:41:36+20:417:18
23Robert JohanssonTäby OK1:42:32+21:377:22
24John HartleyOK Ravinen1:56:56+36:018:24
25Kristoffer EdshageCentrum OK1:58:15+37:208:30
26Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby2:03:32+42:378:53
27Anders BoströmJärfälla OK2:05:39+44:449:02
28Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL2:05:48+44:539:03
29Jakob LarsenCentrum OK2:05:54+44:599:03
30Joacim TingstorpHammarby IF OF2:13:15+52:209:35
31Daniel LennartssonCentrum OK2:17:14+56:199:52
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKdiskvalificerad
Axel MattssonJärla Orienteringdiskvalificerad
David HealyJärla Orienteringdiskvalificerad
Björn NormarkTullinge SKdiskvalificerad
Markus MartinelleSöders SOL Tyresöej start
Anders StorbråtenIFK Lidingös Skid o OKej start
Joel BergkvistCentrum OKej start
David BejbomJärla Orienteringej start

D20

6 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK44:227:16
2Rebecka HeinrupTullinge SK46:17+1:557:35
3Karolin OhlssonJärla Orientering49:11+4:498:03
4Ingjerd MyhreKongsberg OL49:42+5:208:08
5Christina Løvald HellbergTäby OK57:56+13:349:29
6Frida ForshällenAttunda OK1:02:26+18:0410:14
7Elisabeth AhlgrenTäby OK1:15:59+31:3712:27
Annie ForsbergOK Ravinenej start
Ida ForsénTullinge SKej start

H20

10 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NordströmTullinge SK1:02:466:05
2Ivar LundanesFrol IL1:06:51+4:056:29
3Love BerzellAttunda OK1:07:03+4:176:30
4Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:09:07+6:216:42
5Axel Roos HanssonTäby OK1:11:56+9:106:59
6Henrik HammasAttunda OK1:17:10+14:247:29
7Joel LenellOK Ravinen1:19:58+17:127:45
8Simon MellinSundbybergs IK1:25:39+22:538:18
9Patrik NilssonSnättringe SK1:29:31+26:458:41
Mats NordbrødenJärla Orienteringdiskvalificerad
Joel A SkantzeJärla Orienteringdiskvalificerad
Christian KollbergJärla Orienteringdiskvalificerad
Mårten LundquistSundbybergs IKej start
Kalle ZetterströmSöders SOL Tyresöej start
Fredrik ForsbergTullinge SKej start
André SahlstenOK Ravinenej start

D18

6 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa Leijon-LindHaninge SOK43:557:19
2Tove LagerbergOK Södertörn46:44+2:497:47
3Charlotte WatsonOK Ravinen49:25+5:308:14
4Laura DAngeloAttunda OK53:02+9:078:50
5Ellinor FryxellTullinge SK53:06+9:118:51
6Linnea AdolfssonTullinge SK53:33+9:388:55
7Helena MarkstedtOK Södertörn53:53+9:588:58
8Sina TommerTullinge SK54:19+10:249:03
9Katarina HammasAttunda OK55:44+11:499:17
10Hedvig MarkgrenTäby OK56:30+12:359:25
11Cecilia ImarkTullinge SK57:04+13:099:30
12Embla MorastHaninge SOK1:09:15+25:2011:32
13Emma KällTumba-Mälarhöjden OK1:11:19+27:2411:53
14Lovisa KällTumba-Mälarhöjden OK1:11:32+27:3711:55
Minna SahlstenSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Johanna IvarezOK Södertörndiskvalificerad
Linnea DanielsAttunda OKdiskvalificerad
Hilda MattssonJärla Orienteringej start
Channa LönneSkarpnäcks OLej start

H18

7 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö47:466:02
2Martin GelinderAttunda OK50:16+2:306:21
3Assar HellströmOK Ravinen51:05+3:196:27
4Axel WrådheAttunda OK52:25+4:396:38
5Henrik OlssonTäby OK54:42+6:566:55
6Simon FröjdSnättringe SK55:26+7:407:01
7Krister KölzowOK Ravinen56:16+8:307:07
8Fredrik BjernulfSundbybergs IK58:12+10:267:22
9Joakim ByströmJärfälla OK59:25+11:397:31
10Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK1:04:18+16:328:08
11Tobias ForsénTullinge SK1:05:05+17:198:14
12Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:08:24+20:388:39
13Jakob IvarssonHaninge SOK1:10:58+23:128:58
14Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:11:52+24:069:05
15Jesper LundHaninge SOK1:12:45+24:599:12
16Harald HenrikssonJärla Orientering1:12:56+25:109:13
17Love OttossonHaninge SOK1:12:58+25:129:14
18Andreas Winander-SchönningJärfälla OK1:14:18+26:329:24
19Tobias AnderssonOK Österåker1:14:29+26:439:25
20Markus HellströmSundbybergs IK1:18:10+30:249:53
21Sebastian SvärdHaninge SOK1:22:41+34:5510:27
22Jonas RinnbäckOK Ravinen1:25:13+37:2710:47
23Mårten HolmströmOK Österåker1:40:47+53:0112:45
24William ErlandssonOK Österåker1:41:18+53:3212:49
David MellinSundbybergs IKdiskvalificerad
Jakob RedtzerAttunda OKdiskvalificerad
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Erik BerglundSkarpnäcks OLej start

H17-20 Kort

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johnny RahlénOK Ravinen1:35:0617:17

D16

5 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KallurOK Ravinen43:378:33
2Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK47:09+3:329:14
3Magdalena van de VoordeTullinge SK47:22+3:459:17
4Sara TynongTullinge SK48:38+5:019:32
5Hanna KorhonenHaninge SOK51:10+7:3310:01
6Linnéa EngstedtTullinge SK51:32+7:5510:06
7Ebba PegestamOK Ravinen54:57+11:2010:46
8Alva KarlssonSnättringe SK55:08+11:3110:48
9Alexandra LengquistTullinge SK1:01:01+17:2411:57
10Nathalie LybertOK Ravinen1:01:12+17:3512:00
11Jennifer AnderssonHaninge SOK1:02:06+18:2912:10
12Alice TörnlundOK Södertörn1:02:28+18:5112:14
13Elsa RajalaTullinge SK1:10:08+26:3113:45
14Emma SundvallJärla Orientering1:15:16+31:3914:45
15Anna BerntssonSnättringe SK1:29:08+45:3117:28
Matilda RenlundOK Södertörnej start
Ella SvahnOK Ravinenej start
Isabel RedtzerAttunda OKej start

H16

5 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens RönnolsTäby OK35:176:05
2Emil GranqvistOK Ravinen35:24+0:076:06
3Erik BerzellAttunda OK37:26+2:096:27
4Niklas SundqvistTullinge SK38:17+3:006:36
5Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK38:30+3:136:38
6David HectorSnättringe SK40:35+5:186:59
7Martin NilssonSnättringe SK42:05+6:487:15
8Andreas HultqvistTullinge SK42:34+7:177:20
9Arvid HenrikssonJärla Orientering42:44+7:277:22
10Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL43:41+8:247:31
11Måns HellgrenOK Södertörn44:52+9:357:44
12Johannes KnutasAttunda OK45:34+10:177:51
13Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb46:03+10:467:56
14Daniel RoosAttunda OK46:21+11:047:59
15William NilssonOK Södertörn46:34+11:178:01
16Anton DanielsAttunda OK49:34+14:178:32
17Alexander ForsAttunda OK49:44+14:278:34
18Emil AnderssonTullinge SK49:48+14:318:35
19Thomas PeroutkaJärla Orientering52:15+16:589:00
20Anton BlomdahlTullinge SK52:32+17:159:03
21Emil WippJärla Orientering52:36+17:199:04
22Jonathan BerglindOK Södertörn53:31+18:149:13
23Kalle KarlssonOK Ravinen53:39+18:229:15
24David BjörelindJärla Orientering56:16+20:599:42
25Karl EngesAttunda OK57:09+21:529:51
26Simon MarteliusAttunda OK57:31+22:149:55
27Martin HerbertTäby OK1:01:47+26:3010:39
28Alexander NilssonOK Södertörn1:02:00+26:4310:41
29Grim Jonsson-WoldSundbybergs IK1:03:56+28:3911:01
30Oscar Uggla-HelgbyBromma-Vällingby SOK1:08:48+33:3111:51
31Joel PetterssonTullinge SK1:08:49+33:3211:51
32Erik ForsbergOK Ravinen1:15:44+40:2713:03
Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Erland SimonssonSundbybergs IKdiskvalificerad
Markus BerglundSkarpnäcks OLej start
Daniel BengtssonTullinge SKej start

D16 Kort

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica StrandbergGustavsbergs OK54:5114:49
2Martina SallstedtOK Södertörn1:09:04+14:1318:40
3Lisa ErlandssonOK Österåker1:14:53+20:0220:14

D14

3 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK34:119:14
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering36:50+2:399:57
3Rebecca WaldenfjordJärfälla OK39:11+5:0010:35
4Sonja MellbergTumba-Mälarhöjden OK40:37+6:2610:58
5Tone AlbrektssonOK Ravinen40:40+6:2910:59
6Astrid SimonssonSundbybergs IK41:42+7:3111:16
7Amanda BerggrenTullinge SK42:31+8:2011:29
8Agnes LundqvistJärfälla OK42:34+8:2311:30
9Märta SkogTullinge SK43:21+9:1011:42
10Matilda ForsbergOK Ravinen43:49+9:3811:50
11Märta FröjdSnättringe SK45:42+11:3112:21
12Ebba LeicktTullinge SK45:46+11:3512:22
13Tilda AnderssonOK Ravinen48:04+13:5312:59
14Amanda BlomdahlTullinge SK49:37+15:2613:24
15Ida TorbiörnssonJärla Orientering52:18+18:0714:08
16Alice DAngeloAttunda OK53:15+19:0414:23
17Ellen RobertssonSundbybergs IK53:39+19:2814:30
18Frida ForsbergTullinge SK54:34+20:2314:44
19Caroline LängheimTullinge SK58:43+24:3215:52
20Hanna TynongTullinge SK1:05:31+31:2017:42
21Josefin CarlssonAttunda OK1:05:34+31:2317:43
22Julia FrejdOK Ravinen1:11:56+37:4519:26
Frida JunegardTullinge SKej start
Cecilia BerntsonSnättringe SKej start
Emma HagrotTäby OKej start

H14

4 000 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK24:476:11
2Simon ImarkTullinge SK27:54+3:076:58
3Olle AnderssonTullinge SK28:42+3:557:10
4Felix HellgrenOK Ravinen31:23+6:367:50
5Hugo DahlbergHaninge SOK31:26+6:397:51
6Victor ImarkTullinge SK32:24+7:378:06
7Olle SkogTullinge SK36:47+12:009:11
8Linus BacklundOK Södertörn42:18+17:3110:34
9Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK43:09+18:2210:47
10Johan PerssonOK Österåker48:01+23:1412:00
11Erik CallebergSnättringe SK48:07+23:2012:01
12Joakim SkärlénHaninge SOK49:14+24:2712:18
13Ludvig SandahlIFK Enskede49:50+25:0312:27
14Seth WimanTäby OK50:26+25:3912:36
15Viktor WohlgemuthOK Ravinen51:34+26:4712:53
16Gabriel LundvallTäby OK52:50+28:0313:12
17Sagar JoonSnättringe SK53:10+28:2313:17
18Jonas KallhaugeSnättringe SK54:38+29:5113:39
19Viktor HäggströmSkarpnäcks OL57:20+32:3314:20
20Erik EngstedtTullinge SK57:31+32:4414:22
21Simon AlheimTullinge SK58:42+33:5514:40
22Nils OrbertAttunda OK59:56+35:0914:59
23Albin GustafssonOK Österåker1:01:48+37:0115:27
24Albin AnderssonOK Ravinen1:02:08+37:2115:32
25Måns SöderSkarpnäcks OL1:02:45+37:5815:41
26Christian RedtzerAttunda OK1:04:21+39:3416:05
27Ludwig BergfalkJärfälla OK1:07:57+43:1016:59
28Oscar WibergJärla Orientering1:28:17+1:03:3022:04
Fredrik SvenssonBromma-Vällingby SOKdiskvalificerad
Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IKdiskvalificerad
Egil MorastHaninge SOKdiskvalificerad
Axel RedtzerAttunda OKdiskvalificerad
Ludwig GustafssonOK Österåkerdiskvalificerad
Elias EnglundOK Södertörnej start
Arvid PerssonTäby OKej start
Mattias ForsAttunda OKej start
André LindgrenOK Ravinenej start
Emil RoosAttunda OKej start
Tobias BjernulfSundbybergs IKej start

H14 Kort

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LissmatsOK Södertörn44:0013:20
Fabian RosénIFK Lidingös Skid o OKej start

D12

3 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen28:088:31
2Vilma KarlssonSnättringe SK29:32+1:248:56
3Kristina TedhamreSnättringe SK29:42+1:349:00
4Frida HectorSnättringe SK31:41+3:339:36
5Hanna LagerbergOK Södertörn31:53+3:459:39
6Trine KarlbergTullinge SK32:51+4:439:57
7Jonna LundbäckJärfälla OK33:00+4:5210:00
8Anna HerbertTäby OK33:27+5:1910:08
9Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK34:03+5:5510:19
10Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK34:11+6:0310:21
11Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK34:55+6:4710:34
12Emmy AlbinssonJärfälla OK37:36+9:2811:23
13Malin StrandbergGustavsbergs OK39:20+11:1211:55
14Veronica RedtzerAttunda OK39:31+11:2311:58
15Lovisa LängheimTullinge SK40:26+12:1812:15
16Malin DahlbäckOK Österåker44:15+16:0713:24
17Tilda BellanderGustavsbergs OK45:16+17:0813:43
18Isa LundqvistJärfälla OK45:57+17:4913:55
19Alicia RedtzerAttunda OK52:50+24:4216:00
Vera BogrenSundbybergs IKdiskvalificerad
Joy ThunbergIFK Lidingös Skid o OKej start
Amanda KarlssonOK Ravinenej start
Malin LundvallTäby OKej start
Sofia HedbäckIFK Lidingös Skid o OKej start

H12

3 300 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NordströmTäby OK23:427:10
2Johan HerbertTäby OK24:31+0:497:25
3Axel GranqvistOK Ravinen25:10+1:287:37
4Georg EklöwOK Södertörn26:25+2:438:00
5Olle BerggrenTullinge SK26:39+2:578:04
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK26:43+3:018:05
7Hannes SvahnOK Ravinen27:02+3:208:11
8Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK28:04+4:228:30
9Noel WaldenfjordJärfälla OK28:20+4:388:35
10Albin AnderssonTullinge SK29:34+5:528:57
11Niklas CarlssonSundbybergs IK29:35+5:538:57
12Adam HedbergOK Södertörn29:58+6:169:04
13Oscar MånkellAttunda OK30:08+6:269:07
14Kristoffer TengrothSundbybergs IK30:34+6:529:15
15Lukas TorbiörnssonJärla Orientering30:52+7:109:21
16Svante JohanssonTäby OK31:31+7:499:33
17Hugo ThorellOK Ravinen31:37+7:559:34
18Lukas HellgrenOK Ravinen32:18+8:369:47
19Tobias KarlssonSnättringe SK33:10+9:2810:03
20Martin Andersson-BjörkHaninge SOK33:43+10:0110:13
21Viking FreijSnättringe SK34:34+10:5210:28
22Ivar Lidström LauriSnättringe SK34:37+10:5510:29
23Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK34:40+10:5810:30
24Oskar EngesAttunda OK35:25+11:4310:43
25Mattias IvarezOK Södertörn35:53+12:1110:52
26Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK35:58+12:1610:53
27Axel KudinoffOK Södertörn38:00+14:1811:30
28Ludvig LindénAttunda OK41:29+17:4712:34
29Emil AnderssonHaninge SOK43:45+20:0313:15
30Vidar PerssonTäby OK44:08+20:2613:22
31Tobias AbrahamssonSundbybergs IK44:17+20:3513:25
32Victor SannicoloTäby OK44:55+21:1313:36
33Mattias KallhaugeSnättringe SK45:00+21:1813:38
34Hugo LindbärgOK Södertörn46:07+22:2513:58
35Anton Löfquist BorgOK Ravinen48:23+24:4114:39
36Martin SkärlénHaninge SOK51:40+27:5815:39
37Oskar PerssonOK Österåker1:04:22+40:4019:30
38Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:07:07+43:2520:20
39Robert SandinJärla Orientering1:18:51+55:0923:53
40Laban ThimHaninge SOK1:19:04+55:2223:57
Axel JunegardTullinge SKej start

H12 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BovalliusJärfälla OK29:2512:47

D10

2 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn17:277:35
2Petrina CostermansJärla Orientering21:09+3:429:11
3Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK22:37+5:109:50
4Ella ForsbergOK Ravinen24:21+6:5410:35
5Kajsa BogrenSundbybergs IK25:42+8:1511:10
6Emilia EngelOK Ravinen25:53+8:2611:15
7Linda RennerOK Södertörn29:42+12:1512:54
8Sigrid CarlssonSundbybergs IK31:49+14:2213:50
9Tilda AnderssonTullinge SK35:50+18:2315:34
10Elin UnanderSundsvalls OK37:24+19:5716:15
11Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK38:07+20:4016:34
12Cecilia HectorSnättringe SK40:55+23:2817:47
13Alexandra PerssonOK Österåker43:46+26:1919:01
Nea BylundBromma-Vällingby SOKej start
Klara BolinTullinge SKej start
Therese NilssonOK Österåkerej start

H10

2 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FriskGustavsbergs OK18:207:58
2Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö18:33+0:138:03
3Linus AlbinssonJärfälla OK19:35+1:158:30
3Anton HänströmTäby OK19:35+1:158:30
5Jonatan StåhlSundbybergs IK21:03+2:439:09
6Johan LundbäckJärfälla OK22:46+4:269:53
7Alfred LängheimTullinge SK24:31+6:1110:39
8Elon AlbrektssonOK Ravinen25:08+6:4810:55
9Erik Lidström LauriSnättringe SK26:47+8:2711:38
10Samuel LindénAttunda OK27:59+9:3912:10
11Erik BovalliusJärfälla OK28:13+9:5312:16
12Johan CallebergSnättringe SK30:21+12:0113:11
13Erik PerssonOK Österåker34:08+15:4814:50
14Joar SöderbergJärla Orientering37:27+19:0716:16
15Elliot ErlandssonOK Österåker40:26+22:0617:34
16Erik DanielssonSkogsluffarnas OK41:06+22:4617:52
17Love Stalås HörnstenOK Österåker47:19+28:5920:34
18Gustav BjörklundOK Ravinen54:41+36:2123:46
Vincent WippJärla Orienteringdiskvalificerad
Fredrik HanssonTäby OKdiskvalificerad
Gustav MolinAttunda OKej start
Adam BrattTullinge SKej start
Hampus JonssonOK Österåkerej start

D35

5 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kicki SkogTullinge SK40:097:43
2Alexandra SvanströmOK Österåker40:43+0:347:49
3Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK41:44+1:358:01
4Annika LundströmSundbybergs IK43:49+3:408:25
5Kristina AnelandOK Ravinen43:58+3:498:27
6Jenny Tirén BergOK Ravinen44:18+4:098:31
7Katrin SöderbergGustavsbergs OK45:56+5:478:50
8Malin LindskogOK Ravinen46:07+5:588:52
9Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOK46:35+6:268:57
10Åsa PleinerTäby OK48:56+8:479:24
11Elin AhlströmIFK Enskede49:45+9:369:34
12Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby55:47+15:3810:43
13Åsa RomsonHellas Orientering58:04+17:5511:10
14Maria LybertOK Ravinen1:03:10+23:0112:08
15Malin AlbinssonJärfälla OK1:13:42+33:3314:10
16Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:13:44+33:3514:10
Carina HallendalIFK Enskedeej start

H35

8 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK48:325:55
2Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK48:52+0:205:57
3Patric de BoussardIFK Enskede52:25+3:536:23
4Mårten WaldenfjordJärfälla OK52:28+3:566:23
5Martin NorlingSöders SOL Tyresö52:34+4:026:24
6Ulf PerssonIFK Enskede53:54+5:226:34
7Robert SöderbergGustavsbergs OK54:27+5:556:38
8Tomas AlbinssonOK Österåker55:50+7:186:48
9Jonas DahlinAttunda OK58:58+10:267:11
10Niklas HenrikssonAttunda OK1:00:45+12:137:24
11Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:57+12:257:25
12Jonas NymanSnättringe SK1:02:34+14:027:37
13Roland PerssonSkarpnäcks OL1:04:38+16:067:52
14David HedbergJärfälla OK1:05:50+17:188:01
15Henrik SjögrenHaninge SOK1:06:34+18:028:07
16Andreas FredrikssonAttunda OK1:07:48+19:168:16
17Johan LindqvistTäby OK1:08:23+19:518:20
18Christer WilhelmssonStigfinnarna1:19:06+30:349:38
19Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK2:10:47+1:22:1515:56
Henrik PerssonTullinge SKdiskvalificerad
Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Tomas HenrikssonAttunda OKdiskvalificerad

D40

5 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thérès EricssonOK Ravinen42:438:12
2Camilla EngelOK Ravinen43:16+0:338:19
3Lotta Thureson GibergHellas Orientering43:55+1:128:26
4Anna StrandAttunda OK45:43+3:008:47
5Annika LindbergAttunda OK46:46+4:038:59
6Camilla PetterssonOK Ravinen47:35+4:529:09
7Anna Maja SvenssonSöders SOL Tyresö47:53+5:109:12
8Eva GustavssonHellas Orientering49:06+6:239:26
9Kerstin ImarkTullinge SK49:11+6:289:27
10Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK49:52+7:099:35
11Ann GranqvistOK Ravinen51:14+8:319:51
12Anna-Lena LängheimTullinge SK51:44+9:019:56
13Eva HerbertTäby OK57:52+15:0911:07
14Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK58:10+15:2711:11
15Lena ErlandssonOK Södertörn1:03:57+21:1412:17
16Johanna AlmlundHaninge SOK1:07:16+24:3312:56
17Monica RoosAttunda OK1:09:09+26:2613:17
18Gabriella FriskGustavsbergs OK1:27:11+44:2816:45
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad
Ewa AlbrektssonOK Ravinendiskvalificerad
Eva PerssonOK Österåkerej start

H40

7 100 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SoneAttunda OK41:275:50
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK43:08+1:416:04
3Martin BellanderGustavsbergs OK43:26+1:596:07
4Stefan P SvanströmOK Österåker43:36+2:096:08
5Calle BohmanHellas Orientering43:43+2:166:09
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK44:34+3:076:16
7Mikael NybergHellas Orientering45:21+3:546:23
8Jonny EngelOK Ravinen45:45+4:186:26
9Kjell AlmgrenOK Ravinen46:02+4:356:29
10Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK46:12+4:456:30
11Eric RollerJärfälla OK47:24+5:576:40
12Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK48:23+6:566:48
13Henrik ErlandssonOK Södertörn49:27+8:006:57
13Juha LoenbergStigfinnarna49:27+8:006:57
15Ronny FalkSundbybergs IK49:53+8:267:01
16Stefan BergOK Ravinen50:17+8:507:04
17Peter HaglundHaninge SOK50:52+9:257:09
18Ola KåbergOK Ravinen51:17+9:507:13
19Erik BerggrenTullinge SK51:49+10:227:17
20Patrik LeicktTullinge SK52:28+11:017:23
21Kenneth JönssonTullinge SK52:50+11:237:26
22Jesper HanssonOK Södertörn53:31+12:047:32
23Ola SvärdHaninge SOK56:47+15:207:59
24Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK57:29+16:028:05
25Jörgen StegardSkarpnäcks OL58:23+16:568:13
26Mats OrbertAttunda OK58:35+17:088:15
27Roger LindénAttunda OK58:52+17:258:17
28Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK59:00+17:338:18
29Lars OlssonVäsby OK59:06+17:398:19
30Fredrik MorastHaninge SOK1:03:20+21:538:55
31Henrik MorastHaninge SOK1:03:22+21:558:55
32Sven JohanssonTäby OK1:03:52+22:258:59
33Ulf AnderssonHaninge SOK1:04:58+23:319:09
34Ola BengtssonTäby OK1:08:03+26:369:35
35Anders ThimHaninge SOK1:14:51+33:2410:32
36Robert HaglundHaninge SOK1:19:30+38:0311:11
37Magnus GrafströmCentrum OK1:32:57+51:3013:05
Pär HanssonCentrum OKdiskvalificerad
Johan RedtzerAttunda OKdiskvalificerad
Anders HedbergOK Södertörndiskvalificerad
Tommy NilssonSöders SOL Tyresödiskvalificerad
Andreas EhnIF Thorej start
Björn RundlöfVäsby OKej start
Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKej start
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Magnus BlombergCentrum OKej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Niclas NilssonOK Österåkerej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D45

4 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne AnderssonTullinge SK31:366:52
2Pia HellgrenOK Södertörn35:55+4:197:48
3Monica HatlenTullinge SK36:42+5:067:58
4Ulla MolinAttunda OK37:20+5:448:06
5Ann FranzénOK Södertörn40:20+8:448:46
6Kia NordströmTäby OK41:31+9:559:01
7Maria ColeVäsby OK43:07+11:319:22
8Johanna SundströmJärla Orientering43:48+12:129:31
9Madeleine LimparAttunda OK44:36+13:009:41
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK46:14+14:3810:03
11Birgitta OlssonTäby OK47:29+15:5310:19
12Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK48:05+16:2910:27
13Eva LenellMälarö SOK49:09+17:3310:41
14Eva AnderlingTäby OK49:32+17:5610:46
15Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby52:15+20:3911:21
16Iréne PerssonTäby OK52:39+21:0311:26
17Carina NilssonTäby OK53:14+21:3811:34
18Ulrika KarlssonCentrum OK53:59+22:2311:44
19Gunilla KallhaugeSnättringe SK54:27+22:5111:50
20Katarina TynongTullinge SK55:23+23:4712:02
21Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OK56:26+24:5012:16
22Ylva NilssonSnättringe SK57:01+25:2512:23
23Annika SundvallJärla Orientering57:53+26:1712:35
24Marie StrandOK Österåker58:12+26:3612:39
25Maria GelinderAttunda OK1:00:06+28:3013:03
26Monica FröjdSnättringe SK1:00:51+29:1513:13
27Ludwina RedtzerAttunda OK1:09:50+38:1415:10
28Katarina SahlstenSkarpnäcks OL1:16:39+45:0316:39
29Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:20:29+48:5317:29
30Anna BrandhorstJärla Orientering1:21:17+49:4117:40
31Monika PerssonOK Södertörn1:25:33+53:5718:35
32Elisabeth HectorSnättringe SK1:30:20+58:4419:38
Maria HallmansVäsby OKdiskvalificerad
Anna LarssonSöders SOL Tyresöej start
Lena SundqvistTullinge SKej start

H45

6 700 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK40:516:05
2Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK44:14+3:236:36
3Hans SundqvistTullinge SK44:40+3:496:40
4Mats FryxellTullinge SK45:35+4:446:48
5Carl PerssonTäby OK46:15+5:246:54
6Per KallhaugeSnättringe SK47:58+7:077:09
7Jörgen AxelssonTullinge SK48:12+7:217:11
8Jan CarlssonSöders SOL Tyresö49:48+8:577:25
9Stefan HenrikssonOK Ravinen49:59+9:087:27
10Conny StrandbergGustavsbergs OK50:38+9:477:33
11Kalle PerssonOK Österåker50:40+9:497:33
12Peter JuthbergSöders SOL Tyresö50:44+9:537:34
13Kenneth LantzOK Österåker51:03+10:127:37
14Anders KarlssonSnättringe SK51:44+10:537:43
15Göran HellgrenOK Södertörn52:41+11:507:51
16Jonas NylundCentrum OK52:49+11:587:52
17Ian HamiltonNyköpings OK52:58+12:077:54
18Jan-Olof BogrenSundbybergs IK53:07+12:167:55
19Anders BjörklundOK Ravinen53:10+12:197:56
20Anders ThuresonHellas Orientering53:22+12:317:57
21Magnus HellgrenOK Ravinen53:47+12:568:01
22Fredrik SteneboAttunda OK53:48+12:578:01
23Leif TynongTullinge SK54:02+13:118:03
24Peter ZetterströmSöders SOL Tyresö54:37+13:468:09
25Tomas HultqvistTullinge SK55:55+15:048:20
26Vidas ArmalisHellas Orientering56:08+15:178:22
27Mats GunnemyrSöders SOL Tyresö56:12+15:218:23
28Johan MarkstedtOK Södertörn56:14+15:238:23
29Piero SannicoloTäby OK56:22+15:318:24
30Roland SannicoloTäby OK56:57+16:068:30
31Mats CarlssonSundbybergs IK57:58+17:078:39
32Mats KällTumba-Mälarhöjden OK58:02+17:118:39
33Hans OlsénSundbybergs IK58:44+17:538:45
34Claes AnderssonTullinge SK59:00+18:098:48
35Patrik AhlgrenTäby OK59:08+18:178:49
36Göran JonssonSundbybergs IK59:25+18:348:52
37Fredrik BrandhorstJärla Orientering59:48+18:578:55
38Ola HenrikssonJärla Orientering1:00:20+19:299:00
39Stefan RedtzerAttunda OK1:00:27+19:369:01
40Lennart SwahnSundbybergs IK1:00:30+19:399:01
41Anders HolmströmOK Österåker1:01:24+20:339:09
42Anders BerntssonSnättringe SK1:01:30+20:399:10
43Ove RinnbäckOK Ravinen1:02:10+21:199:16
44Anders NilssonTäby OK1:02:16+21:259:17
45Lars GreilertHaninge SOK1:03:00+22:099:24
46Anders ÖnerudOK Ravinen1:03:35+22:449:29
47Mats HerbertTäby OK1:03:46+22:559:31
48Anders WinbladSöders SOL Tyresö1:04:28+23:379:37
49Alf JanssonSkarpnäcks OL1:06:31+25:409:55
50Jörgen HectorSnättringe SK1:06:35+25:449:56
51Göran LundqvistJärfälla OK1:08:15+27:2410:11
52Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:08:25+27:3410:12
53Gösta ForsénTullinge SK1:09:12+28:2110:19
54Johan KällbäckHammarby IF OF1:14:19+33:2811:05
55Lars BerzellAttunda OK1:15:37+34:4611:17
56Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:15:39+34:4811:17
57Håkan RedtzerAttunda OK1:17:44+36:5311:36
58Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:17:57+37:0611:38
59Thomas HjelmbladMälarö SOK1:18:38+37:4711:44
60Claes RennerOK Södertörn1:24:45+43:5412:38
61Peter WippJärla Orientering1:43:34+1:02:4315:27
62Nils EklöwSkogsluffarnas OK1:51:41+1:10:5016:40
Michael GranqvistOK Ravinendiskvalificerad
Urban FreijSnättringe SKdiskvalificerad
Per SjökvistTäby OKej start
Lars Håkan SandvikTäby OKej start
Leif LundinJärla Orienteringej start
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start
Johan BalckVallentuna-Össeby OLej start
Göran LängheimTullinge SKej start
Robert ElveröVäsby OKej start
Johan LundvallTäby OKej start
Patrik ForsAttunda OKej start
Mats KarlssonTullinge SKej start

D50

4 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK33:487:40
2Maria JonssonTullinge SK34:46+0:587:54
3Barbro LönnkvistTullinge SK35:40+1:528:06
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:24+4:368:43
5Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö38:36+4:488:46
6Marie EnokssonOK Österåker40:54+7:069:17
7Anita KarlssonOK Södertörn41:24+7:369:24
8Lena RisbyOK Ravinen42:16+8:289:36
9Carina DoyleSundbybergs IK42:58+9:109:45
10Lotta Valentin-LarssonGustavsbergs OK45:56+12:0810:26
11Pia Boudrie HesselgrenVäsby OK49:03+15:1511:08
12Eva MolénSkarpnäcks OL49:41+15:5311:17
13Karin ForsbergTullinge SK50:06+16:1811:23
14Kerstin OhlssonHaninge SOK54:59+21:1112:29
15Kerstin SandströmJärla Orientering1:00:44+26:5613:48
16Madelene BjernulfSundbybergs IK1:01:47+27:5914:02
17Agneta HolgerssonSnättringe SK1:04:02+30:1414:33
18Christel NilssonHaninge SOK1:32:22+58:3420:59
Eva SvanbergJärfälla OKdiskvalificerad
Maggan BogstedtTullinge SKej start
Åsa SundbergOK Södertörnej start
Maria BrattTullinge SKej start
Gunilla KreissJärla Orienteringej start

H50

6 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LönnkvistTullinge SK39:116:19
2Peter EnokssonOK Österåker41:03+1:526:37
3Sven-Olov HellströmSöders SOL Tyresö41:55+2:446:45
4Tommy HolmérVäsby OK44:05+4:547:06
5Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK44:11+5:007:07
6Peter LundbergJärfälla OK45:05+5:547:16
7Håkan DahlbäckOK Österåker45:12+6:017:17
8Sune SödergrannTullinge SK45:14+6:037:17
9Anders LundhJärfälla OK46:25+7:147:29
10Bengt HallJärla Orientering47:16+8:057:37
11Lars ForsbergOK Ravinen47:31+8:207:39
12Rolf KarlssonJärla Orientering49:41+10:308:00
13Ronny NordgrenSundbybergs IK50:59+11:488:13
14Torbjörn JohansonOK Södertörn51:15+12:048:15
15Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:38+14:278:39
16Matts AnderssonOK Ravinen54:03+14:528:43
17Lars ÖhrmanSöders SOL Tyresö54:19+15:088:45
18Gunnar SvanbergJärfälla OK56:11+17:009:03
19Stefan SundéliusJärfälla OK56:39+17:289:08
20Björn SalomonssonSnättringe SK56:52+17:419:10
21Roland NorellSöders SOL Tyresö57:38+18:279:17
22Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK58:12+19:019:23
23Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK58:26+19:159:25
24Per-Arne ForsbergTullinge SK59:22+20:119:34
25Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:01:02+21:519:50
26Tomas BorgSundbybergs IK1:09:46+30:3511:15
27Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:11:18+32:0711:30
28Werner KöhlerTullinge SK1:12:28+33:1711:41
29Pär OlssonTäby OK1:13:59+34:4811:55
30Ari SahlstenSkarpnäcks OL1:14:59+35:4812:05
31Magnus ForshällenAttunda OK1:17:03+37:5212:25
32Anders WinaldHellas Orientering1:20:50+41:3913:02
33Roland HellbergTäby OK1:22:12+43:0113:15
34Kenneth PetterssonJärfälla OK1:25:07+45:5613:43
35Tomas BjörelindJärla Orientering1:27:13+48:0214:04
36Carl-Olof SöderSkarpnäcks OL1:29:22+50:1114:24
Lars HagrotTäby OKdiskvalificerad
Per LjungStockholms OKdiskvalificerad
Ronny PerssonOK Österåkerdiskvalificerad
Mats LarssonIFK Enskedediskvalificerad
Anders NissarJärla Orienteringdiskvalificerad
Jan KihlSundbybergs IKej start
Hans VedinSöders SOL Tyresöej start
Gunnar JohanssonSkarpnäcks OLej start
Anders JakobssonOK Södertörnej start
Johan TallhageSkarpnäcks OLej start
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Stefan LjungdahlJärla Orienteringej start
Anders SkogTullinge SKej start

D55

4 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK40:149:08
2Karin IvarssonHaninge SOK41:03+0:499:19
3Lena JanssonJärla Orientering42:27+2:139:38
4Marita SamuelssonSundbybergs IK42:29+2:159:39
5Ingrid E StrömTäby OK42:53+2:399:44
6Catarina BoströmEnebybergs IF45:43+5:2910:23
7Anne-Chr SchunnessonAttunda OK46:18+6:0410:31
8Linnea CarlssonSkarpnäcks OL46:30+6:1610:34
9Riggan FrändénJärla Orientering48:43+8:2911:04
10Helena BachmanTäby OK51:41+11:2711:44
11Margareta WadinOK Älvsjö-Örby51:54+11:4011:47
12Margareta AnderssonHellas Orientering1:10:53+30:3916:06

H55

5 600 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK40:137:10
2Per Ove WallénTäby OK40:31+0:187:14
3Anders LöfgrenJärfälla OK40:54+0:417:18
4Göran NilssonSnättringe SK41:13+1:007:21
5Mikael ByströmJärfälla OK42:11+1:587:31
6Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK42:24+2:117:34
7Eidar LindgrenOK Ravinen42:51+2:387:39
8Jörgen KarlssonAttunda OK43:50+3:377:49
9Carl BachmanTäby OK44:41+4:287:58
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL45:27+5:148:06
11Peter OlssonTäby OK46:04+5:518:13
12Lars ForsstedtSöders SOL Tyresö47:45+7:328:31
13Lars BoudrieVäsby OK48:29+8:168:39
14Curt RahlénOK Ravinen48:38+8:258:41
15Thomas WesterGustavsbergs OK50:28+10:159:00
16Göran DoyleSundbybergs IK51:41+11:289:13
17Lars HörnströmTäby OK51:59+11:469:16
18Jonny NilssonSnättringe SK52:08+11:559:18
19Anders HallménAttunda OK53:22+13:099:31
20Per NordinSöders SOL Tyresö53:25+13:129:32
21Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:08+13:559:40
22Ola NyqvistOK Södertörn55:30+15:179:54
23Matz LarssonGustavsbergs OK56:56+16:4310:10
24Leif MattssonJärla Orientering57:07+16:5410:11
25Reijo KorhonenHaninge SOK57:25+17:1210:15
26Harry HattaraTäby OK59:07+18:5410:33
27Sven-Anders OlssonAttunda OK1:00:39+20:2610:49
28Göran AnderssonAttunda OK1:02:37+22:2411:10
29Matts BjörkeSöders SOL Tyresö1:03:37+23:2411:21
30Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:06:36+26:2311:53
31Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK1:07:07+26:5411:59
32Jan LindgrenOK Södertörn1:10:40+30:2712:37
33Ulf LundströmHaninge SOK1:15:06+34:5313:24
Göran HanssonTäby OKdiskvalificerad
Lars LandströmLånghundra IFdiskvalificerad
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKej start
Torsten SchanowSöders SOL Tyresöej start
Bengt KärrströmTullinge SKej start

D60

3 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne LundmarkJärfälla OK37:0210:34
2Birgitta BillstamJärfälla OK37:26+0:2410:41
3Viveka BackmanTullinge SK40:31+3:2911:34
4Margareta HagstedtVäsby OK40:55+3:5311:41
5Helena KorhonenHaninge SOK41:05+4:0311:44
6Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:26+6:2412:24
7Aila HalttunenHaninge SOK44:48+7:4612:48
8Ingrid GraneliHaninge SOK45:05+8:0312:52
9Carin RunqvistJärfälla OK47:23+10:2113:32
10Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK52:22+15:2014:57
11Margareta HaraldssonGustavsbergs OK54:13+17:1115:29
12Ulla GummesonVäsby OK54:33+17:3115:35
13Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OK57:21+20:1916:23
14Marianne PerssonIFK Enskede1:00:44+23:4217:21
Anna BlomgrenTullinge SKdiskvalificerad

H60

5 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK36:427:03
2Ingemar GardSöders SOL Tyresö38:48+2:067:27
3Gunnar EhnTullinge SK42:21+5:398:08
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn42:36+5:548:11
5Åke WansölinSöders SOL Tyresö44:43+8:018:35
6Olof PerssonSnättringe SK46:41+9:598:58
7Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK50:18+13:369:40
8Per-Johan WikforsOK Österåker51:50+15:089:58
9Ingemar LarssonTullinge SK52:47+16:0510:09
10Sune SisellOK Södertörn53:00+16:1810:11
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK53:03+16:2110:12
12Paul NorénOK Södertörn54:06+17:2410:24
13Per-Erik CarleniusAttunda OK54:19+17:3710:26
14Sven-Inge NylundJärfälla OK57:15+20:3311:00
15Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF57:41+20:5911:05
16Kjell HolmbergOK Södertörn58:47+22:0511:18
17Göran FriskAttunda OK1:01:58+25:1611:55
18Jörgen HellbergTäby OK1:03:41+26:5912:14
19Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:04:07+27:2512:19
20Jörgen WidlundNynäshamns OK1:07:45+31:0313:01
21Bo WinanderJärfälla OK1:08:46+32:0413:13
22Gunnar HedbergÖstersunds OK1:09:40+32:5813:23
23Christer HedinIFK Enskede1:10:50+34:0813:37
Pierre AlménIBM-Klubbendiskvalificerad
Leif NordinAttunda OKej start
Björn SvedinJärfälla OKej start
Peter ÖstlundOK Milanej start
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej start

D65

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK42:3212:09
2Maria EhnTullinge SK43:43+1:1112:29
3Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK44:39+2:0712:45
4Kristina Nygren-FriskAttunda OK46:58+4:2613:25
5Dagny TirénOK Ravinen48:21+5:4913:48
6Gunilla GlanshedIFK Enskede50:36+8:0414:27
7Barbro CedérusSnättringe SK53:01+10:2915:08
8U C Lybert ErikssonVäsby OK53:50+11:1815:22
9Eva HöijeOK Ravinen53:52+11:2015:23
10Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:00:10+17:3817:11
11Karin TibbelinTurebergs IF1:05:22+22:5018:40
12Kristina SkoglundHellas Orientering1:07:22+24:5019:14
13Marianne HamiltonEnebybergs IF1:17:10+34:3822:02
14Gunnel BalckIFK Enskede1:28:30+45:5825:17

H65

4 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif StrandbergGustavsbergs OK35:547:48
2Rune RådeströmSnättringe SK35:59+0:057:49
3Rolf SkoglundHellas Orientering39:51+3:578:39
4Leif MagnussonSkogsluffarnas OK42:50+6:569:18
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK42:52+6:589:19
6Leif CarlssonSkarpnäcks OL43:46+7:529:30
7Bo RomsonHellas Orientering46:19+10:2510:04
8Bror FureskogAlfta-Ösa OK46:41+10:4710:08
9Göran LarboAttunda OK47:39+11:4510:21
10Roland NymanSnättringe SK49:02+13:0810:39
11Kenneth BerglundHellas Orientering50:25+14:3110:57
12Per-Åke CarlenstamVäsby OK50:30+14:3610:58
13Lennart HöijeOK Ravinen50:32+14:3810:59
14Ronny HedlundOK Södertörn50:50+14:5611:03
15Göran GlanshedIFK Enskede50:51+14:5711:03
16Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresö52:12+16:1811:20
17Gunnar ErikssonJärfälla OK52:38+16:4411:26
18Torbjörn TirénHellas Orientering53:14+17:2011:34
19John ÖstlundSundbybergs IK54:23+18:2911:49
20Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK55:15+19:2112:00
21Olle ÖbergSkogsluffarnas OK55:34+19:4012:04
22Jan-Erik WibergJärla Orientering1:00:35+24:4113:10
23Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:01:48+25:5413:26
24Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:02:50+26:5613:39
25Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:02:51+26:5713:39
26Carl Gunnar ForsbergSnättringe SK1:03:05+27:1113:42
27Göran AnderssonTäby OK1:05:48+29:5414:18
28Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:08:05+32:1114:48
29Anders SandwallSkarpnäcks OL1:27:11+51:1718:57
30Örjan KampegårdOK Södertörn1:27:55+52:0119:06
Lars JonassonJärfälla OKdiskvalificerad
Bo NorbäckTullinge SKdiskvalificerad
Sverre JonssonOK Ravinenej start
Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örbyej start
Rolf LöfqvistSöders SOL Tyresöej start
Sverker TirénHellas Orienteringej start
Kurt AnderssonEnebybergs IFej start

D70

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt EricsonHammarby IF OF36:3112:10
2Gunnel GranqvistNynäshamns OK42:24+5:5314:08
3Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK43:51+7:2014:37
4Margareta WallénTäby OK44:36+8:0514:52
5Ann SjöbergEnebybergs IF44:44+8:1314:54
6Edda NilssonStockholmspolisens IF OF55:36+19:0518:32
7Gunvor GranathNynäshamns OK1:22:36+46:0527:32
Solveig DillmanHammarby IF OFdiskvalificerad

H70

4 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Erik DanellTullinge SK45:149:50
2Benny BogstedtTullinge SK46:55+1:4110:11
3Lars CedérusSnättringe SK48:21+3:0710:30
4Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby49:13+3:5910:41
5Bo HedlundIFK Enskede49:29+4:1510:45
6Håkan SjökvistSöders SOL Tyresö49:54+4:4010:50
7Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK52:00+6:4611:18
8Gunnar SiljestrandIBM-Klubben52:46+7:3211:28
9Göran JohanssonSnättringe SK55:19+10:0512:01
10Hugo IsgrenIFK Enskede55:22+10:0812:02
11Leif LundquistEnebybergs IF55:56+10:4212:09
12Gunnar BramstenSundbybergs IK57:47+12:3312:33
13Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:01:07+15:5313:17
14Sten-Åke JohanssonGustavsbergs OK1:01:39+16:2513:24
15Björn StoltOK Ravinen1:01:58+16:4413:28
16Levin SvedbergSundbybergs IK1:05:10+19:5614:10
17Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:08:12+22:5814:49
18Ove ArvidssonOK Södertörn1:08:50+23:3614:57
19Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:08:59+23:4514:59
20Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:25:03+39:4918:29
Stig Bertil LarssonTullinge SKdiskvalificerad
Lars RoosAttunda OKdiskvalificerad
Allan WedinJärfälla OKdiskvalificerad
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start

D75

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla AnderssonOK Södertörn30:1011:36
2Sonja SundellSundbybergs IK35:13+5:0313:32
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben38:02+7:5214:37
4Ingrid CarlssonTäby OK39:47+9:3715:18
5Gunnel JunegardOK Södertörn40:10+10:0015:26
6Birgitta WestergrenTäby OK41:17+11:0715:52
7Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK1:14:12+44:0228:32

H75

3 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK32:498:52
2Sigurd WallénTäby OK39:21+6:3210:38
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK46:52+14:0312:40
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK47:32+14:4312:50
5Ulf EskilssonOK Södertörn55:16+22:2714:56
6Lennart StenbergStigfinnarna56:03+23:1415:08
7Lars-Erik LindellVäsby OK58:33+25:4415:49
8Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby59:17+26:2816:01
9Mattias GrönbergBromma-Vällingby SOK1:03:24+30:3517:08
10Lars SandvikOK Ravinen1:03:26+30:3717:08
11Erland LjungströmSpårvägens OK1:03:36+30:4717:11
12Alf PerssonOK Österåker1:03:48+30:5917:14
13Carl LangOK Österåker1:05:16+32:2717:38
14Anders BackOK Ravinen1:07:21+34:3218:12
15Lars LöthmanJärfälla OK1:11:26+38:3719:18
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKdiskvalificerad
Olof RudinTumba-Mälarhöjden OKej start

D80

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla-Britta HallJärla Orientering42:2016:16
2Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK48:07+5:4718:30
3Maj BoudrieVäsby OK52:19+9:5920:07

H80

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning HamiltonEnebybergs IF40:5513:38
2Yngve HedbergSnättringe SK45:27+4:3215:09
3Gert GyllbrandGustavsbergs OK49:52+8:5716:37
4Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö51:10+10:1517:03
5Karl-Erik MogrenStigfinnarna52:14+11:1917:24
6Tage OlssonStockholms OK54:32+13:3718:10
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKdiskvalificerad
Gösta HanssonBromma-Vällingby SOKej start

H85

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WesterGustavsbergs OK44:0116:55
2K-G JanssonStockholms OK46:13+2:1217:46

Inskolning

1 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malte AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Johan ArnalidMälarö SOKfullföljt
Sofia ArnalidMälarö SOKfullföljt
Hilda BengtssonTäby OKfullföljt
Erik DangeloAttunda OKfullföljt
Linn DebousardIFK Enskedefullföljt
Lukas DebousardIFK Enskedefullföljt
Matilda EklundEnebybergs IFfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Tova GlytAttunda OKfullföljt
Emilia HagrotTäby OKfullföljt
Teodor HedbergJärfälla OKfullföljt
Erik HellgrenOK Ravinenfullföljt
Anton HöökMälarö SOKfullföljt
Josefine HöökMälarö SOKfullföljt
Patrik IvarsVäsby OKfullföljt
Amelie LindhageOK Ravinenfullföljt
Nova MatthewsTullinge SKfullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Anders NilssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Evelina OttSöders SOL Tyresöfullföljt
Moa PetterssonWaxholms OKfullföljt
Clara RajanOK Södertörnfullföljt
Amanda SannicoloTäby OKfullföljt
Clara StenbäckMälarö SOKfullföljt
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Niklas IvarsVäsby OKdiskvalificerad
Mathilda TengrothSundbybergs IKej start

U1

1 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton PleinerTäby OK17:109:32
2Filip HatlenTullinge SK17:11+0:019:32
3Linus NilssonOK Österåker19:37+2:2710:53
4Filip LindqvistTäby OK20:20+3:1011:17
5Amanda GranqvistOK Ravinen20:23+3:1311:19
6Emma BellanderGustavsbergs OK23:55+6:4513:17
7Wilma LeicktTullinge SK28:30+11:2015:50
8Malin HanssonTäby OK29:13+12:0316:13
9Emma CarlssonOK Österåker30:10+13:0016:45
10Jakob HäggströmSkarpnäcks OL30:14+13:0416:47
11Tove ErlandssonOK Södertörn47:59+30:4926:39
12Niklas ErlandssonOK Södertörn49:02+31:5227:14
Alva GidlundOK Linnédiskvalificerad
Johan BergOK Ravinenej start
Brage KarlssonSkogsluffarnas OKej start
Melker KarlssonSkogsluffarnas OKej start
Sanna RinnbäckOK Ravinenej start

U2

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva PleinerTäby OK21:019:08
2Martin RinnbäckOK Ravinen21:12+0:119:13
3Olle KallurOK Ravinen22:21+1:209:43
4Herman SvahnOK Ravinen24:23+3:2210:36
5Samuel Elowson KolkerSkogsluffarnas OK25:59+4:5811:17
6Ronja StåhlSundbybergs IK27:43+6:4212:03
7Theo Hörnsten StalåsOK Österåker27:49+6:4812:05
8Albin LindskogOK Ravinen27:51+6:5012:06
9Ida HänströmTäby OK28:18+7:1712:18
10Jonathan LjunghOK Österåker29:37+8:3612:52
11Ida HamnerOK Ravinen30:16+9:1513:09
12Katja LeicktTullinge SK33:19+12:1814:29
13Erik WretöIFK Lidingös Skid o OK34:52+13:5115:09
14Sanna HedbergOK Södertörn35:17+14:1615:20
15Vilgot BengtssonTäby OK36:51+15:5016:01
16Björn RennerOK Södertörn37:58+16:5716:30
17Wiktor EngesAttunda OK1:00:00+38:5926:05
Emelie LybertOK Ravinenej start
August WikerforsJärfälla OKej start

Öppen motion 1

2 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL20:589:06
2Disa Rajas NilssonIFK Lidingös Skid o OK21:42+0:449:26
3Nils Forsberg RundströmIFK Enskede21:50+0:529:29
4Johan FochsenWaxholms OK24:42+3:4410:44
5Gita RajanOK Södertörn25:01+4:0310:52
6Sofia SundinWaxholms OK25:12+4:1410:57
7Rafaela GiraldoWaxholms OK25:19+4:2111:00
8Telma RajanOK Södertörn27:56+6:5812:08
9Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK28:46+7:4812:30
10Elsa BerstoneWaxholms OK31:03+10:0513:30
11Emil SoneAttunda OK31:35+10:3713:43
12Jonathan BlomlöfIFK Enskede34:11+13:1314:51
13Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK34:33+13:3515:01
14Klara CarlssonTäby OK34:52+13:5415:09
15Elis Forsberg RundströmIFK Enskede35:18+14:2015:20
16Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:21+16:2316:14
17Victoria GiraldoWaxholms OK37:34+16:3616:20
18Sara SundinWaxholms OK37:35+16:3716:20
19Olivia EngelOK Ravinen40:18+19:2017:31
20Hilda MårdOK Ravinen40:19+19:2117:31
Tuva HöglundWaxholms OKdiskvalificerad

Öppen motion 2

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta LissmatsOK Södertörn1:17:5617:42
Linus BerggrenKlubblös Klubb 90003diskvalificerad
Axel PetterssonWaxholms OKdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mimmi WestbladOK Ravinen35:3210:46
2Dalia ArmalieneHellas Orientering35:56+0:2410:53
3Sara StråtJärfälla OK36:42+1:1011:07
4Emma Vivall KällTumba-Mälarhöjden OK38:59+3:2711:48
5Charlotte StålSundbybergs IK39:01+3:2911:49
6Maria WretöIFK Lidingös Skid o OK39:55+4:2312:05
7Eva HanssonKlubblös Klubb 9000340:32+5:0012:16
8Christina StrandbergGustavsbergs OK40:38+5:0612:18
9Tor BorgKlubblös Klubb 9000342:25+6:5312:51
10Jenny SöderbergJärla Orientering43:06+7:3413:03
11Eva DebelsJärla Orientering44:36+9:0413:30
12Josefin KnutasAttunda OK50:36+15:0415:20
13Sofia EjderbyAttunda OK50:37+15:0515:20
14Anneli BlomdahlTullinge SK51:09+15:3715:30
15Christina LarssonSöders SOL Tyresö51:53+16:2115:43
16Stig RyderåsOK Österåker52:47+17:1515:59
17Anki HolmbergJärla Orientering53:16+17:4416:08
18Anders ErikssonEnebybergs IF53:18+17:4616:09
19Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK53:53+18:2116:19
20Leif HagstedtVäsby OK54:05+18:3316:23
21Katarina ErikssonKlubblös Klubb 9000354:51+19:1916:37
22Jessica RöösOK Älvsjö-Örby59:01+23:2917:53
23Yngve RahlenOK Ravinen59:59+24:2718:10
24Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:03:25+27:5319:13
25Ingrid RinnbäckTäby OK1:15:41+40:0922:56
26Eva GillbergCentrum OK1:30:23+54:5127:23

Öppen motion 4

5 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Krister NilssonIFK Lidingös Skid o OK59:2511:25
2Thomas LarssonAttunda OK1:06:11+6:4612:43
3Anneli CarlssonAttunda OK1:06:34+7:0912:48
4Per WimanTäby OK1:09:57+10:3213:27
5Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK1:12:44+13:1913:59
6Anna-Len CostermansJärla Orientering1:17:17+17:5214:51
7Marita OlanderTäby OK1:33:30+34:0517:58
8Jan-Olov SvenssonBromma-Vällingby SOK1:34:34+35:0918:11
Per HjälmdalKlubblös Klubb 90003diskvalificerad
Måns Antman DebelsJärla Orienteringdiskvalificerad

Öppen motion 5

4 100 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HagströmEskilstuna OL42:4310:25
2Jenny HallmanAttunda OK43:16+0:3310:33
3Henrik OlssonGOIF Tjalve45:21+2:3811:03
4Annika WinaldHellas Orientering46:17+3:3411:17
5Ulf NilssonJärfälla OK46:22+3:3911:18
6Thorbjörn HallmansVäsby OK49:28+6:4512:03
7Niklas WickanderIFK Enskede50:28+7:4512:18
8Mats AlnaeusHammarby IF OF50:30+7:4712:19
9Helena FalkSkarpnäcks OL52:23+9:4012:46
10Göran HaglundHaninge SOK56:55+14:1213:52
11Birgitta ByströmJärfälla OK57:30+14:4714:01
12Anders WigrenTullinge SK57:44+15:0114:04
13Åsa BengtssonTäby OK58:25+15:4214:14
14Martin ErikssonOK Södertörn58:27+15:4414:15
15Åke LinderothSundbybergs IK58:59+16:1614:23
16Maria NimvikJärla Orientering59:06+16:2314:24
17Malin SherlockEnebybergs IF1:03:00+20:1715:21
18Inger SörlenTäby OK1:04:38+21:5515:45
19Lena HellströmOK Ravinen1:04:53+22:1015:49
20Lena BrobergSnättringe SK1:04:55+22:1215:50
21Leif ToftenJärfälla OK1:06:42+23:5916:16
22Erik HöglundTurebergs IF1:07:17+24:3416:24
23Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:07:19+24:3616:25
24Ewert EngstedtTullinge SK1:07:26+24:4316:26
25Anna BacklundOK Södertörn1:07:37+24:5416:29
26Ylva TorbiörnssonJärla Orientering1:08:35+25:5216:43
27Anna-Karin CarlssonOK Södertörn1:09:52+27:0917:02
28Susanna HolmströmOK Österåker1:21:33+38:5019:53
29Eva LöfgrenJärfälla OK1:21:46+39:0319:56
30Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OK1:23:11+40:2820:17
31Ingmarie NilssonOK Södertörn1:27:04+44:2121:14
32Urs BergerOL RegioWil1:27:18+44:3521:17
33David NilssonOK Södertörn1:27:26+44:4321:19
34Grazyna Van de VoordeTullinge SK1:36:26+53:4323:31
35Curt BalckIFK Enskede1:43:47+1:01:0425:18
36Gunilla SchönningJärfälla OK1:49:06+1:06:2326:36
Micke GustafssonOK Södertörndiskvalificerad
Mats BerglinOK Österåkerej start
Anders BerglundSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 6

5 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo LauriSnättringe SK53:008:58
2Jan LavenKlubblös Klubb 9000353:43+0:439:06
3Emma MartinelleSöders SOL Tyresö54:12+1:129:11
4Per KnutasAttunda OK1:03:17+10:1710:43
5Tomas CarlssonTäby OK1:10:14+17:1411:54
6Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:12:21+19:2112:15
7Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:25:54+32:5414:33
8John PerssonOK Österåker1:34:16+41:1615:58
9Patrik ArnalidMälarö SOK1:39:17+46:1716:49
10Lennart HöökMälarö SOK1:39:20+46:2016:50
11Ingemar TedhamreSnättringe SK1:42:20+49:2017:20
12Tobias TörnebohmKlubblös Klubb 900031:55:16+1:02:1619:32
Ansgar SimonssonSundbybergs IKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 400 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna FalkSundbybergs IK29:238:38
2Håkan GraneviTullinge SK38:47+9:2411:24
3Casper SneitzJärfälla OK42:24+13:0112:28
4Bengt ErlandssonSvärdsjö IF42:46+13:2312:34
5Göran JohanssonJärfälla OK43:38+14:1512:50
6Emma BölskeTäby OK44:38+15:1513:07
7Frida AnderlingTäby OK45:43+16:2013:26
8Ida GawellIFK Enskede45:44+16:2113:27
9Inger VikströmTäby OK46:03+16:4013:32
10Håkan ErikssonUmeå OK46:40+17:1713:43
11LarsOwe StrömTäby OK46:56+17:3313:48
12Siv ErikssonJärfälla OK47:30+18:0713:58
13Karin BjörklundOK Ravinen47:31+18:0813:58
14Anna StällbergTullinge SK52:16+22:5315:22
15Mikael AnderssonOK Österåker52:43+23:2015:30
16Jan FalkSundbybergs IK53:12+23:4915:38
17Anna TedhamreSnättringe SK53:24+24:0115:42
18Stefan NorellAttunda OK53:59+24:3615:52
19Lena Anderling NorellAttunda OK55:43+26:2016:23
20Gunnar PerssonIFK Enskede56:55+27:3216:44
21Margareta HallménAttunda OK57:08+27:4516:48
22Leif HermundstadSnättringe SK57:34+28:1116:55
23Pia BellanderGustavsbergs OK59:05+29:4217:22
24Kerstin LoenbergStigfinnarna1:01:42+32:1918:08
25Lars StigbergTumba-Mälarhöjden OK1:02:46+33:2318:27
26Ann-Marie BogrenSundbybergs IK1:09:19+39:5620:23
27Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:10:20+40:5720:41
28Bertil BogrenSundbybergs IK1:13:51+44:2821:43
29Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:14:39+45:1621:57
30Margaretha NylundOK Södertörn1:14:41+45:1821:57
31Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:15:52+46:2922:18
32Agnes BjörkHellas Orientering1:25:39+56:1625:11
33Ewa ArvidssonOK Södertörn1:40:05+1:10:4229:26
Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Susanne LindholmVäsby OKdiskvalificerad
Lina SöderkvistSäterbygdens OKdiskvalificerad
Erik BrandhorstJärla Orienteringej start
Max BrandhorstJärla Orienteringej start

Öppen motion 8

4 600 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BoströmJärla Orientering32:397:05
2Erik MattssonJärla Orientering32:57+0:187:09
3Alistair LandelsStora Tuna OK33:10+0:317:12
4Kent PetterssonOK Ravinen34:02+1:237:23
5Håkan KallurOK Ravinen37:18+4:398:06
6Göran StråtJärfälla OK37:42+5:038:11
7Torbjörn StenbäckMälarö SOK38:46+6:078:25
8Jan EskilssonHaninge SOK40:51+8:128:52
9Urban StåhlSundbybergs IK42:10+9:319:10
10Oskar NederheimHaninge SOK42:50+10:119:18
11Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OK43:32+10:539:27
12Stina AndreassonGustavsbergs OK44:48+12:099:44
13Linus HolmqvistKlubblös Klubb 9000344:56+12:179:46
14Mikael ZetterströmKlubblös Klubb 9000346:44+14:0510:09
15Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:24+16:4510:44
16Lena LjungquistIFK Lidingös Skid o OK49:34+16:5510:46
17Ulf BylundIFK Enskede50:01+17:2210:52
18Anders HänströmTäby OK50:42+18:0311:01
19Åsa JönssonJärla Orientering50:51+18:1211:03
20Stefan KäckAttunda OK51:31+18:5211:11
21Sara WimanJärfälla OK52:32+19:5311:25
22Anna CarlssonSkarpnäcks OL54:33+21:5411:51
22Henrik LöfgrenJärfälla OK54:33+21:5411:51
24Jenny UnanderSundsvalls OK54:48+22:0911:54
25Belevich JuriStockholms OK55:48+23:0912:07
26Lennart BrattgårdIFK Lidingös Skid o OK56:24+23:4512:15
27Johan LindgrenTullinge SK56:52+24:1312:21
28Susanne LundHaninge SOK57:15+24:3612:26
29Bernt-Olov GustavssonTäby OK59:00+26:2112:49
30Marie ThörnvikCentrum OK59:09+26:3012:51
31Katarina RundströmIFK Enskede59:14+26:3512:52
32Anders WinellIFK Tumba SOK1:01:41+29:0213:24
33Christina NordströmBodens BK1:02:27+29:4813:34
34Stig ThörnvikCentrum OK1:02:40+30:0113:37
35Camilla KäckAttunda OK1:04:03+31:2413:55
36Henrik HellborgCentrum OK1:05:00+32:2114:07
37Randi RobertssonSundbybergs IK1:06:28+33:4914:26
38Cecilia WestströmSundbybergs IK1:06:32+33:5314:27
39Björn BylundIFK Enskede1:06:39+34:0014:29
40Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:15:36+42:5716:26
41Rikard SilverhjälmTullinge SK1:22:29+49:5017:55
42jonas BylundIFK Enskede1:28:39+56:0019:16
Anna ForsgrenTäby OKdiskvalificerad
Anna Weglin EleniusCentrum OKdiskvalificerad

Öppen motion 9

7 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert WallstenLeksands OK46:086:04
2Matsw WindstedtKlubblös Klubb 9000353:42+7:347:03
3David KlemanTäby OK54:24+8:167:09
4Joachim LythTullinge SK55:27+9:197:17
5Niklas WernerssonSundbybergs IK56:13+10:057:23
6Kristofer ThorslundVäsby OK56:40+10:327:27
7Johan HedmanSöders SOL Tyresö57:01+10:537:30
8Jesper HedbergSnättringe SK57:22+11:147:32
9Michael ReforsJärla Orientering58:40+12:327:43
10Magnus GadeforsVäsby OK1:00:16+14:087:55
11Nils LiljedalTäby OK1:01:44+15:368:07
12Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:01:45+15:378:07
13Martin AhlströmIFK Enskede1:02:40+16:328:14
14Anders GustavssonJärfälla OK1:03:17+17:098:19
15Magnus SneitzJärfälla OK1:06:11+20:038:42
16Pelle ForsbergIFK Enskede1:06:18+20:108:43
17Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:08:01+21:538:56
18Björn BängtssonCentrum OK1:09:29+23:219:08
19Magnus EricssonIBM-Klubben1:14:31+28:239:48
20Bjarne KampegårdOK Södertörn1:19:37+33:2910:28
21Börje SandströmKlubblös Klubb 900031:23:29+37:2110:59
22Björn ThorénTäby OK1:29:59+43:5111:50
Viktor KarlssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Carl LundinSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser