Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK träning
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: tisdag 12 juli 2016

Bana A

8 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias NobornIFK Göteborg52:326:23
2Robbin KantarpÄrla IF55:50+3:186:47
3Simon LundinFinspångs SOK56:46+4:146:54
4August MollénOK Denseln1:00:51+8:197:24
5Mikael AnderssonLinköpings OK1:03:43+11:117:45
6Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:06:19+13:478:04
7Marcus AnderssonMatteus SI1:06:25+13:538:04
8Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:06:49+14:178:07
9David ModigOK Denseln1:15:12+22:409:08
10Lisa AnderssonÄrla IF1:15:41+23:099:12
11Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:15:52+23:209:13
12Albin DetterfeltLinköpings OK1:17:10+24:389:23
13Joakim GustafssonFinspångs SOK1:17:17+24:459:24
14Pontus JohnssonMatteus SI1:18:18+25:469:31
15Johan WänströmFinspångs SOK1:33:41+41:0911:23
Emil TellsénOK Roxenej godkänd

Bana B

6 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SköldLinköpings OK59:049:06
2Stefan ThellsénOK Roxen1:03:43+4:399:49
3Henrik LjungemyrOK Kolmården1:04:10+5:069:54
4Karin NobornIFK Göteborg1:06:25+7:2110:14
5Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:06:28+7:2410:15
6Amanda TellsénOK Roxen1:08:32+9:2810:34
7Hans PerssonOK Kolmården1:09:26+10:2210:42
8Anders HanssonGOIF Tjalve1:09:38+10:3410:44
9Per GuståsLinköpings OK1:11:58+12:5411:06
10Christopher MollénOK Denseln1:12:06+13:0211:07
11Veronica LundOK Kolmården1:15:34+16:3011:39
12Markus HenrikssonLinköpings OK1:20:21+21:1712:23
13Lars DanielsonMatteus SI1:23:13+24:0912:50
14Börje AnderssonLinköpings OK1:27:25+28:2113:29
15Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:30:35+31:3113:58
16Erik StridÖsterfärnebo IF1:33:07+34:0314:22
Peter LundOK Kolmårdenej godkänd
Johan SköldLinköpings OKej godkänd
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Anders MagnussonNyköpings OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

Bana C

4 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BerggrenNyköpings OK31:086:40
2Marie MorlonOK Eken44:40+13:329:33
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården46:28+15:209:57
4Annica BerggrenOK Kolmården46:32+15:249:57
5Pedro LundqvistLinköpings OK46:50+15:4210:01
6Agneta ErikssonOK Kolmården48:21+17:1310:21
7Lovisa AdolfssonOK Denseln50:05+18:5710:43
8Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro51:26+20:1811:00
9Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb52:29+21:2111:14
10Karin SvenssonFinspångs SOK54:53+23:4511:45
11Jenny ÖstlundOK Kolmården54:56+23:4811:45
12Anita WehlinSkogspojkarnas OK55:47+24:3911:56
13Kjell TräffNAIS Orienteringsklubb57:47+26:3912:22
14Christer SandhOK Roxen58:48+27:4012:35
15Runar AldénOK Kolmården1:02:32+31:2413:23
16Johan FridströmFinspångs SOK1:02:52+31:4413:27
17Peter HagströmGOIF Tjalve1:07:26+36:1814:26
18Anna MartinNAIS Orienteringsklubb1:07:51+36:4314:31
19Loise MorlonOK Eken1:09:52+38:4414:57
20Malin AxFinspångs SOK1:18:10+47:0216:44
21Morlon EmilieOK Eken1:19:11+48:0316:57
22Mina ShironLinköpings OK1:47:00+1:15:5222:54
23Anna HåkanssonLinköpings OK1:47:34+1:16:2623:02

Bana D

3 810 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SehlerOK Kolmården37:379:52
2Jörgen SköldLinköpings OK38:32+0:5510:06
3Linnea LundOK Kolmården38:41+1:0410:09
4Emma KantarpÄrla IF40:14+2:3710:33
5Elin GunnarssonLinköpings OK41:12+3:3510:48
6Linnea NordOK Klemmingen43:18+5:4111:21
7Hans EnglundOK Kolmården44:43+7:0611:44
8Fanny ÖstlundOK Kolmården46:03+8:2612:05
9Lena NordGOIF Tjalve46:08+8:3112:06
10Arne JoelssonMatteus SI46:47+9:1012:16
11Ulf WaldenfjordLinköpings OK46:59+9:2212:19
12Lena LindmanFinspångs SOK47:20+9:4312:25
13Nicklas Johanssonklubblös47:44+10:0712:31
14Karl MollénOK Denseln47:57+10:2012:35
15Kjell JosefssonOK Kolmården48:16+10:3912:40
16Roger KarlssonOK Kolmården49:25+11:4812:58
17Göran BrattgårdGOIF Tjalve50:18+12:4113:12
18Johanna LiljaOK Denseln52:28+14:5113:46
19Gith TellsénOK Roxen53:07+15:3013:56
20Elin NetzOK Kolmården53:46+16:0914:06
21Johan DahmGOIF Tjalve53:55+16:1814:09
22Ove ErikssonNyköpings OK54:17+16:4014:14
23Britt-Marie AldénOK Kolmården54:29+16:5214:18
24Hans GustavssonNyköpings OK56:35+18:5814:51
25Gösta LindmanFinspångs SOK56:58+19:2114:57
26Carl HedegårdOK Kolmården58:35+20:5815:22
27Alf MattssonOK Kolmården1:06:42+29:0517:30
28Carin AnderssonOK Denseln1:10:13+32:3618:25
29Carina LindmanFinspångs SOK1:10:58+33:2118:37
30Robert HåkanssonOK Kolmården1:12:19+34:4218:58
31Gerd HagströmGOIF Tjalve1:13:54+36:1719:23
32Karin RenbergOK Kolmården1:18:25+40:4820:34
33Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:53:53+1:16:1629:53
Valter FredrikssonGOIF Tjalveej godkänd
Josefine DahlstedtGOIF Tjalveej godkänd

Bana E

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården27:579:24
2Christer BroströmOK Denseln30:41+2:4410:19
3Gunnel SundbergFinspångs SOK31:42+3:4510:40
4Malin SehlerOK Kolmården41:53+13:5614:06
5Sonja HanssonGOIF Tjalve48:15+20:1816:14
6Markus HahlinOK Denseln49:24+21:2716:37
7Lisa HahlinOK Denseln49:25+21:2816:38
8Åsa DetterfeltLinköpings OK51:27+23:3017:19
9Astrid LundmarkLinköpings OK53:44+25:4718:05
10Jan-Åke AnderssonOK Denseln55:07+27:1018:33
11Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb1:04:01+36:0421:33

Bana F

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin FredrikssonGOIF Tjalve24:3210:03
2Erik FredrikssonGOIF Tjalve24:38+0:0610:05
3Vincent DahmGOIF Tjalve32:43+8:1113:24
4Malin EklöfMatteus SI35:16+10:4414:27
5Robin WilhelmsonGOIF Tjalve40:45+16:1316:42
6Yu-Jie ChenOK Denseln58:42+34:1024:03
Elisabet AxOK Kolmårdenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser