Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Klyftmo

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Klyftmo
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / OK Klyftamo
Datum: torsdag 25 augusti 2016

Långa

4 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne42:4110:09
2Karl-Evert SvenssonIF Hagen44:0310:29
3Owe TörnrothHjobygdens OK44:2110:33
4Håkan OlssonHjobygdens OK45:5610:56
5Vidar LövingTibro OK46:4011:06
6Sten OlssonOK Klyftamo47:4111:21
7Roland SvenssonOK Skogsstjärnan47:4311:21
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK47:5211:23
9Christer OttossonOK P449:0911:42
10Eje DahlLaxå OK49:3411:48
11Hans G BernhardMariestads FK50:0711:55
12Ove FlinkIK Albion51:2012:13
13Lena ReisenIF Hagen51:4812:20
14Lennart HöjeOK Ravinen52:5712:36
15Lars FinbomOK Landehof54:0512:52
16Lars-Erik LarssonOK Amne57:2413:40
17Torgny GrönlundLidköpings VSK57:4513:45
18Kristina LarssonOK Klyftamo58:0213:49
19Rolf EinarssonIF Hagen59:5014:14
20Hans LarssonOK P41:01:5914:45
21Conny LjungbergVolvo1:10:1216:42
22Åke KarlssonSOK Träff1:13:5117:35
23Peter FogelströmMariestads FK1:14:2717:43
24Anders NilssonIstrums SK1:26:0420:29
27Gert JohanssonIK Gandvikej godkänd
Stig HjerpIstrums SKej godkänd
Nils DalenIstrums SKej godkänd

Mellan

3 600 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK48:4113:31
2Åke GatelidOK Skogshjortarna49:2113:42
3Reits HallOK Amne51:5014:23
4Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu53:4514:55
5Bengt Åke AnderssonOK Amne57:4416:02
6Folke DahlénLidköpings VSK59:2116:29
7Ulf ÖstlundIstrums SK1:00:0116:40
8Sune GustavssonTibro OK1:01:0116:56
9Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:01:5517:11
10Aina SvenssonTibro OK1:04:5918:03
11Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan1:05:1318:06
12Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:07:5018:50
13Stig BengtssonOK Amne1:10:1319:30
14Kajsa TofténHjobygdens OK1:11:2019:48
15Peter NyströmMariestads FK1:12:4520:12
16Bert ThorssonRyda SK1:12:5720:15
17Torbjörn HaginIK Gandvik1:13:5020:30
18Eva HöjeOK Ravinen1:13:5720:32
19Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK1:15:3520:59
20Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu1:16:5221:21
21Christer SvenssonTibro OK1:18:3821:50
22K-E JohanssonIstrums SK1:20:2922:21
23Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:20:3622:23
24Lars Gunnar SandgrenTibro OK1:23:5323:18
25Conny LöfvingTibro OK1:24:4523:32
26Kenneth MörkIK Wilske1:28:5324:41
27Roland SandströmIF Hagen1:29:4024:54
28Bertil WiklundIK Wilske1:31:1025:19
29Conny HallbergTibro OKej godkänd
30Evert JohanssonOK Amneej godkänd
Hans EkbergLidköpings VSKej godkänd
Karl BergstrandHjobygdens OKej godkänd
Inge AnderssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

Korta

2 800 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer LundbergOK P446:4316:41 Ladda ner rutt i gpx-format
2Bibbi AppelgrenMariestads FK48:5317:27
3Gert JohanssonIstrums SK50:3018:02
4Harry SundbergOK Klyftamo51:1218:17
5Kjell PerssonMariestads FK51:2718:22
6Börje SundbergIK Albion52:3018:45
7Bernt-Åke AhlMariestads FK52:3218:45
8Bengt ÅkerströmSOK Träff57:0420:22
9Conny SvanFrämmestads IK57:1720:27
10Mats JohanssonLidköpings VSK57:2120:28
11Yngve JohanssonIstrums SK58:5621:02
12Agneta EkbergLidköpings VSK58:5821:03
13Ulla HöökOK Klyftamo1:00:1721:31
14Thomas LiffnerFalköpings AIK OK1:00:1821:32
15Gisela LöfvingTibro OK1:01:1021:50
16Karl-Inge KarlssonIstrums SK1:02:0822:11
17Gunnar BrystHjobygdens OK1:06:5123:52
18Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:07:1524:01
19Sture BertilssonOK Klyftamo1:07:1824:02
20Åke GustavssonHjobygdens OK1:08:0824:20
21Jonny AspT2 IF1:08:4524:33
22Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK1:09:2124:46
23Lennart GustavssonHjobygdens OK1:10:1125:03
24Göran HellgrenIK Gandvik1:11:1125:25
25Anna DahlLaxå OK1:12:4325:58
26Bertil HolmqvistIK Gandvik1:16:0127:08
27Mary RydénIFK Skövde1:17:2427:38
28Lars SennbergTibro OK1:19:0728:15
29Göte WikenborgIFK Skövde1:22:1629:22
30Sune HagströmIstrums SK1:25:1230:25
31Kerstin HagströmIstrums SK1:30:2432:17
32Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:49:0638:57
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamoej godkänd
Åke JohanssonLidköpings VSKej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd
Gunilla LundgrenTibro OKej godkänd
Regor NiklassonIK Albionej godkänd
P-O JohanssonOK Klyftamoej godkänd

Kort Kort

2 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo33:0716:33
2Nils HenrikssonIK Albion34:4017:20
3Erling GökstorpIK Albion35:5517:57
4Lennart WetterstadFalköpings AIK OK38:5119:25
5Inge BergHjobygdens OK39:2519:42
6Stina GrissemanOK Skogsstjärnan40:0420:02
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK40:5420:27
8Torsten BjörkerothOK P441:5820:59
9Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK42:2921:14
10Gun ThorssonRyda SK43:0421:32
11Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK44:1922:09
12Roland GustafssonOK P444:4822:24
13Stig SahlIF Hagen45:3222:46
14Lars LångOK Klyftamo45:5522:57
15Anne-Catrine PerssonMariestads FK45:5622:58
16Stig GustafssonIF Hagen49:0624:33
17Sven ErikssonOK Skogsstjärnan49:2324:41
18Louise LindbergIK Wilske50:1025:05
19Britta SahlIF Hagen50:5325:26
20Rune BrandshageIK Gandvik52:2426:12
21Anita PehrsonIstrums SK52:5026:25
22Arne SvanFrämmestads IK53:0326:31
23Birgitta GustafssonOK Klyftamo59:1629:38
24Ruth NyströmOK Amne1:00:3330:16
25Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu1:00:4330:21
26Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan1:01:4930:54
27Gunnel ForsbladIK Wilske1:03:3631:48
28Lilian BengtssonOK Amne1:07:3733:48
29Hans AndréIF Hagen1:08:0934:04
30Yngve MalmlöfFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser