Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Eggby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Eggby
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IK Gandvik
Datum: torsdag 8 september 2016

Långa

4 200 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne35:108:22
2Vidar LövingTibro OK38:189:07
3Roland SvenssonOK Skogsstjärnan40:319:38
4Anton PetterssonTibro OK40:449:41
5Hans G BernhardMariestads FK41:429:55
6Tommy WesterbergIF Hagen42:5010:11
7Håkan OlssonHjobygdens OK43:1810:18
8Monica LööfMariestads FK43:2210:19
9Lena ReisenIF Hagen43:5510:27
10Lars FinbomOK Landehof44:0410:29
11Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:1010:30
12Karl-Evert SvenssonIF Hagen44:5010:40
13Rune LarssonOK Skogshjortarna44:5010:40
14Rolf EinarssonIF Hagen45:3710:51
15Bertil KarlssonHjobygdens OK46:0810:59
16Torbjörn LarssonLidköpings VSK46:1211:00
17Christer OttossonOK P446:2911:04
18Styrbjörn JanssonIF Hagen46:3411:05
19Lennart HöjeOK Ravinen48:1711:29
20Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo48:2411:31
21Peter FogelströmMariestads FK49:0811:41
22Camilla NilssonOK Torfinn52:5812:36
23Stig HjerpIstrums SK53:0312:37
24Martin HäggblomOK Klyftamo53:2012:41
25Åke KarlssonSOK Träff53:4712:48
26Kristina LarssonOK Klyftamo54:4813:02
27Torgny GrönlundLidköpings VSK55:2513:11
28Anders NilssonIstrums SK57:5313:46
29Lars WahlströmIstrums SK58:3313:56
30Conny LjungbergVolvo1:00:3414:25
31Nils DalenIstrums SK1:00:3814:26
32Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:08:0816:13
Bo KlamfeltTibro OKej godkänd

Mellan

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK31:538:51
2Yngve AlvénIK Wilske36:0510:01
3Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK36:3310:09
4Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan37:1910:21
5Åke GatelidOK Skogshjortarna39:1010:52
6Kenneth MörkIK Wilske41:0311:24
7Anders PeterssonTibro OK41:0811:25
8Bengt Åke AnderssonOK Amne41:2711:30
9Roland SandströmIF Hagen42:0311:40
10Ulf ÖstlundIstrums SK42:3611:50
11Håkan LööfMariestads FK42:4911:53
12Aina SvenssonTibro OK44:3812:23
13Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu44:4012:24
14Kay SvenssonOK P444:4512:25
15Bert ThorssonRyda SK45:2812:37
16Hans EkbergLidköpings VSK45:3412:39
17Carl-Otto WijkmarkIF Hagen46:3312:55
18Kent CarlgrenOK Skogshjortarna47:5713:19
19Tommy HoltbringOK Amne48:0113:20
20Kajsa TofténHjobygdens OK48:0513:21
21Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu48:1113:23
22Karl BergstrandHjobygdens OK48:5313:34
23Hans SvenssonLidköpings VSK50:5314:08
24LARS LÖFHOLMLidköpings VSK51:2314:16
25Stig-Olof PetterssonIstrums SK51:3414:19
26Åke NordbergOK Klyftamo51:4714:23
27K-E JohanssonIstrums SK51:4914:23
28Ulla HöökOK Klyftamo52:2614:33
29Eva HöjeOK Ravinen52:3414:36
30Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan52:4014:37
31Conny SvanFrämmestads IK52:4714:39
32Reits HallOK Amne53:4014:54
33Anita NordbergOK Klyftamo55:4415:28
34Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan56:3315:42
35Lars Gunnar SandgrenTibro OK58:2316:13
36Tommy SonestedtFalköpings AIK OK1:00:0616:41
37Ulrika GöhleIK Gandvik1:05:2218:09
38Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:07:0918:39
39Sigvard OskarssonIstrums SK1:20:0322:14

Korta

2 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer LundbergOK P430:3910:56 Ladda ner rutt i gpx-format
2Roland NilssonFalköpings AIK OK31:1911:11
3Conny HallbergTibro OK31:3011:15
4Börje SundbergIK Albion34:3012:19
5Lennart KrantzOK Klyftamo34:4712:25
6Regor NiklassonIK Albion34:5112:26
7Thomas LiffnerFalköpings AIK OK35:4712:46
8Jonny AspT2 IF37:0813:15
9Bengt ÅkerströmSOK Träff37:0913:16
10Harry SundbergOK Klyftamo38:0413:35
11Agneta EkbergLidköpings VSK38:0613:36
12Karl-Inge KarlssonIstrums SK38:5813:55
13Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna40:5214:35
14Stig PerssonOK Klyftamo41:0514:40
15Gert JohanssonIstrums SK41:3514:51
16Kjell PerssonMariestads FK41:4914:56
17Lars SennbergTibro OK42:1315:04
18Yngve JohanssonIstrums SK42:5715:20
19Birgit CarlssonMariestads FK43:1115:25
20Gisela LöfvingTibro OK43:2215:29
21Anders NilssonRyda SK45:2816:14
22Anita PehrsonIstrums SK45:5616:24
23Göte WikenborgIFK Skövde46:5816:46
24Monica NIklassonIK Albion47:5417:06
25Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK50:3318:03
26Ulf NyströmLidköpings VSK52:0718:36
27Anneli JohanssonFalköpings AIK OK52:2018:41
28Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK53:2019:02
29Barbro BörjessonOK Skogshjortarna53:4019:10
30Mary RydénIFK Skövde53:5519:15
31Åke JohanssonLidköpings VSK54:5119:35
32Linnea HallOK Amne59:3421:16
33Birgitta ParknerOK Landehof1:00:5921:46

Kort Kort

2 100 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O JohanssonOK Klyftamo25:4912:17
2Roland LagerstedtTibro OK30:0614:20
3Kurt CarlssonOK Klyftamo30:5014:40
4Bertil RybergOK Klyftamo31:4915:09
5Gunilla LundgrenTibro OK33:5216:07
6Stig SahlIF Hagen34:0216:12
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK34:1216:17
8Evert TapperIF Hagen34:3816:29
9Louise LindbergIK Wilske35:0916:44
10Sven ErikssonOK Skogsstjärnan35:4417:00
11Anne-Catrine PerssonMariestads FK35:5017:03
12Gun ThorssonRyda SK35:5317:05
13Per GustavssonOK Klyftamo36:2317:19
14Roland GustafssonOK P436:3917:27
15Stig GustafssonIF Hagen37:3217:52
16Britta SahlIF Hagen37:4217:57
17Lennart WetterstadFalköpings AIK OK38:0018:05
18Lars LångOK Klyftamo39:0418:36
19Torsten BjörkerothOK P439:1418:40
20Gunnar BrystHjobygdens OK39:5819:01
21Hans TofténHjobygdens OK40:1319:09
22Bernt OlssonOK Klyftamo40:3719:20
23Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK40:3819:20
24Börje KarlssonRyda SK40:4819:25
25Arne SvanFrämmestads IK40:4919:26
26Stina GrissemanOK Skogsstjärnan41:4219:51
27Inge BergHjobygdens OK41:5419:57
28Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK42:1620:07
29Margit RybergOK Klyftamo45:3821:43
30Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK46:4722:16
31Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu48:3623:08
32Gunnel ForsbladIK Wilske48:3723:09
33Erling GökstorpIK Albion48:3823:09
34Birgitta GustafssonOK Klyftamo50:3824:06
35Folke HörstrandOK Klyftamo52:1324:51
36Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan56:3326:55
37Ruth NyströmOK Amne1:07:5532:20
38Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:23:0539:33
Sven-Åke SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Bo-Göran GustavssonOK Klyftamoej godkänd
Ylva JanssonIF Hagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser