Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Mösseberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Mösseberg
Arrangörsorganisationer: Falköpings AIK OK / Hjobygdens OK
Datum: torsdag 29 september 2016

Långa

4 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LöfvingTibro OK39:169:29
2Ted LiiveradOK Skogshjortarna43:0010:23
3Bertil KarlssonHjobygdens OK45:3611:00
4Håkan OlssonHjobygdens OK47:3111:28
5Anders KäckMariestads FK50:0012:04
6Rolf EinarssonIF Hagen50:1212:07
7Hans LarssonOK P451:2012:23
8Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna51:2112:24
9Monica LööfMariestads FK52:1612:37
10Lennart HöjeOK Ravinen53:3512:56
11Conny LjungbergVolvo53:4912:59
12Bo KlamfeltTibro OK54:3513:11
13Martin HäggblomOK Klyftamo54:3513:11
14Vidar LövingTibro OK54:5213:15
15Christer OttossonOK P455:3513:25
16Rune LarssonOK Skogshjortarna55:4813:28
17Anders BerglundOK Skogshjortarna56:2313:37
18Stig HjerpIstrums SK57:5914:00
19Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo58:5814:14
20Styrbjörn JanssonIF Hagen59:3514:23
21Lars WahlströmIstrums SK1:00:0614:31
22Nils DalenIstrums SK1:02:1615:02
23Torgny GrönlundLidköpings VSK1:04:2715:34
24Anders NilssonIstrums SK1:06:0715:58
25Gert JohanssonIK Gandvik1:14:1917:57
Torbjörn LarssonLidköpings VSKej godkänd
Hans G BernhardMariestads FKej godkänd
Karl-Evert SvenssonIF Hagenej godkänd

Mellan

4 140 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve AlvénIK Wilske43:2510:29
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:4710:49
3Håkan LööfMariestads FK46:3511:15
4Peter NyströmMariestads FK47:5611:34
5Sune GustavssonTibro OK48:0511:36
6Ulf ÖstlundIstrums SK48:1411:39
7Lars Erik NilssonMariestads FK48:3011:42
8Göran RubendahlOK Skogshjortarna48:4411:46 Ladda ner rutt i gpx-format
9Bert ThorssonRyda SK49:1011:52
10P-O JohanssonOK Klyftamo49:2811:56
11Kenneth MörkIK Wilske50:1612:08
12Folke DahlénLidköpings VSK50:3012:11
13Kay SvenssonOK P450:4812:16
14Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu52:0312:34
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna53:5013:00
16Ulla HöökOK Klyftamo55:0713:18
17Åke GatelidOK Skogshjortarna55:2613:23
18Bertil WiklundIK Wilske56:1213:34
19Conny SvanFrämmestads IK58:5414:13
20Eva HöjeOK Ravinen59:2014:19
21Kent CarlgrenOK Skogshjortarna1:00:4214:39
22Karl BergstrandHjobygdens OK1:01:0514:45
23Kajsa TofténHjobygdens OK1:01:4014:53
24Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:02:0414:59
25Hans EkbergLidköpings VSK1:04:4715:38
26Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:06:2216:01
27Roland SandströmIF Hagen1:08:1816:29
28Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:10:0416:55
29Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:12:3117:30
30Torbjörn HaginIK Gandvik1:13:4517:48
31Jan-Olof AnderssonMariestads FK1:19:1719:09
32Hans SvenssonLidköpings VSK1:24:5420:30
34Conny HallbergTibro OKej godkänd
37Lubov PospeshinaIF Hagenej godkänd
40Ann-Marie TiveljungIK Gandvikej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd
Britt-Marie RydbergIstrums SKej godkänd
Åke NordbergOK Klyftamoej godkänd
Christer LundbergOK P4ej godkänd
K-E JohanssonIstrums SKej godkänd
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Korta

3 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bibbi AppelgrenMariestads FK42:0513:34
2Regor NiklassonIK Albion44:2714:20
3Lennart KrantzOK Klyftamo46:3515:01
4Lennart KarlssonTrollhättans SOK46:4515:04
5Gunnar BrystHjobygdens OK47:5615:27
6Linnea ÖbergOK Kullingshof48:5715:47
7Ove FlinkIK Albion49:1915:54
8Börje SundbergIK Albion49:3415:59
9Barbro WahlströmIstrums SK50:4916:23
10Kjell PerssonMariestads FK50:5316:24
11Ingemar ÖbergOK Kullingshof51:4416:41
12Yngve JohanssonIstrums SK52:2916:55
13Harry SundbergOK Klyftamo52:4116:59
14Åke GustavssonHjobygdens OK53:1417:10
15Kerstin HagströmIstrums SK53:4217:19
16Per-Erik CarlssonIF Hagen55:4617:59
17Karl-Inge KarlssonIstrums SK55:5818:03
18Ingrid TengelandIK Gandvik56:4218:17
19Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna56:4518:18
20Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:5418:40
21Gert JohanssonIstrums SK58:3118:52
22Sune HagströmIstrums SK58:4418:56
23Anders NilssonRyda SK59:1419:06
24Åke HermanssonRyda SK1:00:2119:28
25Knut HöökOK Klyftamo1:00:3819:33
26Birgit CarlssonMariestads FK1:01:1219:44
27Anita PehrsonIstrums SK1:04:2620:47
28Lars SennbergTibro OK1:10:1922:40
29Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:23:0926:49
30Anneli JohanssonFalköpings AIK OK1:24:1127:09
Bertil HolmqvistIK Gandvikej godkänd
Alvar AnderssonTibro OKej godkänd
Monica NIklassonIK Albionej godkänd
Stig PerssonOK Klyftamoej godkänd
Gisela LöfvingTibro OKej godkänd

Kort Kort

2 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo33:4015:22
2Bertil RybergOK Klyftamo35:1616:06
3Roland GustafssonOK P437:2817:06
4Inge BergHjobygdens OK38:0017:21
5Evert TapperIF Hagen40:0518:18
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK41:5019:06
7Sven ErikssonOK Skogsstjärnan42:1319:16
8Lars HedbergOK Klyftamo43:0719:41
9Stig GustafssonIF Hagen43:1719:45
10Erling GökstorpIK Albion43:2419:49
11Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo43:5620:03
12Anne-Catrine PerssonMariestads FK44:3620:21
13Nils HenrikssonIK Albion44:5220:29
14Stina GrissemanOK Skogsstjärnan45:2920:46
15Kurt CarlssonOK Klyftamo45:4320:52
16Margit RybergOK Klyftamo46:1521:07
17Lars LångOK Klyftamo47:1021:32
18Arne SvanFrämmestads IK48:2022:04
19Rune BrandshageIK Gandvik48:4322:14
20Lars ErikssonOK Klyftamo49:4222:41
21Per GustavssonOK Klyftamo51:3923:35
22Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu53:1624:19
23Birgitta GustafssonOK Klyftamo1:06:4830:30
24Folke HörstrandOK Klyftamo1:12:3933:10
25Kerstin SvenssonTibro OK1:14:5734:13
26Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:23:1938:02
27Torsten BjörkerothOK P41:24:4138:40
28Lennart WetterstadFalköpings AIK OKej godkänd
Tord LöövOK Klyftamoej godkänd
Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Kurt StenbergIK Gandvikej godkänd
Bernt OlssonOK Klyftamoej godkänd
Åke JohanssonLidköpings VSKej godkänd
Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser