Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Sisustugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Sisustugan
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: torsdag 6 oktober 2016

Långa

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil KarlssonHjobygdens OK36:228:52
2Sten OlssonOK Klyftamo37:239:07
3Anders ErikssonIF Hagen38:049:17
4Anton PetterssonTibro OK38:299:23
5Anders KäckMariestads FK40:059:46
6Vidar LövingTibro OK40:199:50
7Karl-Evert SvenssonIF Hagen40:279:51
8Rolf EinarssonIF Hagen41:1910:04
9Roland BohmanUlricehamns OK42:2910:21
10Martin HäggblomOK Klyftamo44:3410:52
11Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo45:2211:03
12Kristina LarssonOK Klyftamo47:1611:31
13Torbjörn LarssonLidköpings VSK48:2311:48
14Hans LarssonOK P448:4211:52

Mellan

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK30:109:08
2Yngve AlvénIK Wilske30:579:22
3Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK34:1910:23
4Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK34:4510:31
5Ylva GefvertOK P439:1511:53
6Åke NordbergOK Klyftamo41:0412:26
7Conny SvanFrämmestads IK45:0513:39
8Marite ÅkerströmSOK 45:2813:46
9Christer SvenssonTibro OK46:1714:01
10Anders NilssonIstrums SK46:5914:14
11Inge AnderssonOK Skogsstjärnan48:0614:34
12Eva-Marie LundahlIF Hagen50:2615:16
13Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan50:4215:21
14Torbjörn HaginIK Gandvik52:5016:00
15Karl BergstrandHjobygdens OK56:0917:00

Korta

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove FlinkIK Albion29:1410:49
2Lennart KrantzOK Klyftamo33:5912:35
3Regor NiklassonIK Albion34:0512:37
4Conny HallbergTibro OK35:4213:13
5Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK36:2413:28
6Lennart KarlssonTrollhättans SOK36:2613:29
7Knut HöökOK Klyftamo40:4515:05
8Åke GustavssonHjobygdens OK45:1616:45
9Barbro WahlströmIstrums SK46:5717:23
10Karl-Inge KarlssonIstrums SK48:5118:05
11Gunnar BrystHjobygdens OK51:0318:54
12Ulf NyströmLidköpings VSK54:0220:00
13Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo54:1720:06

Kort Kort

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo34:1915:35
2Lars ErikssonOK Klyftamo34:5115:50
3Stig SahlIF Hagen35:0315:55
4Bernt OlssonOK Klyftamo35:4816:16
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:2217:26
6Lars LångOK Klyftamo38:4317:35
7Britta SahlIF Hagen40:2818:23
8Roland GustafssonOK P443:3019:46
9Inge BergHjobygdens OK52:0323:39
Jürg GrissemannOK Skogsstjärnanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser