Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 4
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: torsdag 25 augusti 2016

D14

3 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn AldénOK Roxen36:059:53
2Alice MarmelidOK Roxen36:18+0:139:56
3Ebba KleinBjörkfors GOIF37:39+1:3410:18
4Moa HjortOK Roxen38:36+2:3110:34
5Lova ElnegårdLinköpings OK41:19+5:1411:19
6Emmy LindgrenLinköpings OK42:24+6:1911:36
7Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF48:24+12:1913:15
8Siri BerglundLinköpings OK50:25+14:2013:48
9Jonna AlfredssonOK Roxen50:33+14:2813:50
10Kristin HerberthsonLinköpings OK53:34+17:2914:40
11Hanna LundgrenLinköpings OK54:28+18:2314:55
12Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF1:02:05+26:0017:00
Elin KjellmanLinköpings OKej godkänd
Elvira KarnehedOK Roxenej start

H14

3 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen31:498:43
2Albin EronnLinköpings OK32:43+0:548:57
3Alexander LindströmLinköpings OK39:45+7:5610:53
4Albin AlfredssonOK Roxen46:53+15:0412:50
5Wille LarssonLinköpings OK51:03+19:1413:59
6Edvin WalterssonOK Roxen51:53+20:0414:12
7Aron ReitheLinköpings OK55:01+23:1215:04
8Martin MuellerLinköings OK55:58+24:0915:20
9Axel GjessingLinköpings OK1:02:41+30:5217:10
10Robin FredsbergOK Roxen1:06:54+35:0518:19
Filip LagerquistOK Roxenej start

D12

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:508:14
2Ida HjortOK Roxen26:45+3:559:39
3Julia ÅttingLinköpings OK30:58+8:0811:10
4Tove DalbarkLinköpings OK31:33+8:4311:23
5Mindra LangerOK Roxen31:40+8:5011:25
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF34:07+11:1712:18
7Tyra LindellOK Roxen40:31+17:4114:37
8Malva OsterbergOK Eken49:11+26:2117:45
9Greta BerglundLinköpings OK50:46+27:5618:19
10Fanny WalterssonOK Roxen1:07:14+44:2424:16
Johanna JosefssonOK Roxenej start

H12

2 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK19:206:58
2Jacob PåledalOK Roxen22:44+3:248:12
3Samuel KleinBjörkfors GOIF23:55+4:358:38
4Edvin ÅttingLinköpings OK23:57+4:378:38
5Ludvig EronnLinköpings OK25:37+6:179:14
6Rasmus PåledalOK Roxen25:57+6:379:22
7Mattias JosefssonOK Roxen26:00+6:409:23
8Albin KjellbergBjörkfors GOIF26:11+6:519:27
9Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF26:55+7:359:43
10Oskar NyströmOK Roxen27:26+8:069:54
11Otto NilssonLinköpings OK27:27+8:079:54
12Theodor ThomassenLinköpings OK29:07+9:4710:30
13Vilgot ElnegårdLinköpings OK29:18+9:5810:34
14Rasmus VibergOK Roxen31:35+12:1511:24
15Olle MalmströmLinköpings OK39:09+19:4914:08
16Ian JohanssonLinköpings OK44:58+25:3816:14
Marcus PetterssonOK Roxenej godkänd
Arvid SvenssonBjörkfors GOIFej start
Adam PlawskiOK Roxenej start

D10

2 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde EvebornOK Roxen21:269:47
2Alice LevanderLinköpings OK22:06+0:4010:05
3Jennifer NyströmOK Roxen23:13+1:4710:36
4Ida EkholmBjörkfors GOIF23:24+1:5810:41
5Moa PihlströmOK Roxen23:47+2:2110:51
6Frida SamuelssonBjörkfors GOIF24:13+2:4711:03
7Ebba SkullmanLinköpings OK25:04+3:3811:26
8Vera KällsandLinköpings OK26:59+5:3312:19
9Alva LindforsBjörkfors GOIF30:39+9:1313:59
10Stina SöderqvistLinköpings OK31:02+9:3614:10
11Tora KolmodinOK Roxen36:49+15:2316:48
12Lovis ÖsterbergOK Eken50:29+29:0323:03

H10

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mille LangerOK Roxen16:417:37
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK17:08+0:277:49
3Otto ÅkerblomLinköpings OK18:15+1:348:20
4Gabriel BlomvallLinköpings OK21:32+4:519:49
5Samuel ReitheLinköpings OK21:42+5:019:54
6Ludvig ErikssonLinköpings OK22:40+5:5910:21
7Lucas BerggrenLinköpings OK23:17+6:3610:37
8Adrian SandellOK Roxen23:20+6:3910:39
9Oscar KjellmanLinköpings OK25:40+8:5911:43
10Markus MuellerLinköings OK25:43+9:0211:44
11Felix GustafssonBjörkfors GOIF31:48+15:0714:31
12Jalmar OtterströmLinköpings OK51:11+34:3023:22
Oliver ThoréeLinköpings OKej godkänd

Inskolning

1 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Gerda ArlidStjärnorps SKfullföljt
Ida KjellmanLinköpings OKfullföljt
Saga KolmodinOK Roxenfullföljt
Tuva Lindfors BlombergOK Roxenfullföljt
Alexander MarcussonLinköpings OKfullföljt
Simon SöderbergLinköpings OKfullföljt
Tilde SöderbergLinköpings OKfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Alvar AndréeLinköpings OKej godkänd

U1

2 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils BjörnskiöldOK Roxen24:1911:06
2Elsa NyanderOK Roxen24:20+0:0111:06
3Joel FrodinOK Roxen24:49+0:3011:19
4Lovisa ThomsonOK Roxen26:19+2:0012:01
5Hannah ÅkerblomLinköpings OK26:20+2:0112:01
6Emilia MarcussonLinköpings OK27:19+3:0012:28
7Alina KruglowaOK Roxen28:55+4:3613:12
8Lisa DagerstenOK Roxen29:04+4:4513:16
9Frida SöderqvistLinköpings OK32:25+8:0614:48
10Julie LindbladLinköpings OK32:33+8:1414:51
11Felix NidebornOK Roxen33:19+9:0015:12
12Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF34:40+10:2115:49
12Saga LindellOK Roxen34:40+10:2115:49
14Stina JonssonOK Roxen35:24+11:0516:09
15Linnéa PåledalOK Roxen36:46+12:2716:47
16Julia PlawskiOK Roxen37:22+13:0317:03
17Katie SamuelssonBjörkfors GOIF39:20+15:0117:57
18Stina BerggrenLinköpings OK40:33+16:1418:30
19Siri AnderssonLinköpings OK41:50+17:3119:06
20Linus FredsbergOK Roxen42:24+18:0519:21
21Amanda BlomvallLinköpings OK44:06+19:4720:08
Max AvindellStjärnorps SKej start
Elsa SvenssonBjörkfors GOIFej start

U2

2 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilhelm ThomassenLinköpings OK34:1612:22
2Linus SöderbergLinköpings OK41:42+7:2615:03
3Sanna DalbarkLinköpings OK52:40+18:2419:00
4Oskar SelldinStjärnorps SK56:58+22:4220:33
5Love OtterströmLinköpings OK58:33+24:1721:08
6Ebbe ArlidStjärnorps SK1:04:40+30:2423:20
7Sandrine LindbladLinköpings OK1:07:11+32:5524:15
8Fredrik SelldinStjärnorps SK1:20:44+46:2829:08

Öppen motion 5

3 860 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan JylltorpLinköpings OK31:028:02
2Per JohanssonMotala AIF OL31:51+0:498:15
3William NordströmOK Roxen34:47+3:459:00
4Markus KleinBjörkfors GOIF37:11+6:099:37
5Mattias NilssonBjörkfors GOIF38:02+7:009:51
6Erik ÖsterbergOK Eken40:32+9:3010:30
7Jan JohanssonLinköpings OK41:01+9:5910:37
8Frida SahlmanLinköpings OK42:17+11:1510:57
9Johan ÅttingLinköpings OK43:40+12:3811:18
10Magnus SahlmanLinköpings OK46:53+15:5112:08
11Johan JylltorpLinköpings OK47:43+16:4112:21
12Fredrik BerggrenLinköpings OK47:57+16:5512:25
13Henrik ElnegårdLinköpings OK50:06+19:0412:58
14Joakim LindströmLinköpings OK1:00:35+29:3315:41
15Ulf JonareLinköpings OK1:03:50+32:4816:32
16Tina LindgrenLinköpings OK1:05:06+34:0416:51
17Mattias BerglundLinköpings OK1:08:43+37:4117:48
18Niclas KolmodinOK Roxen1:10:36+39:3418:17
19Tommi MidforsLinköpings OK1:44:38+1:13:3627:06
20Karin NordströmOK Roxen1:47:55+1:16:5327:57
21Emmelie MidforsLinköpings OK1:48:27+1:17:2528:05
Magnus LindgrenKlubblösej godkänd
Dan JosefssonOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser