Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: torsdag 29 september 2016

Öppen motion 0,5

650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa AntonssonUddevalla OK15:0923:18
2Hillevi WallebäckLjungskile FK50:05+34:561:17:03
3Ines WallebäckLjungskile FK50:14+35:051:17:16

Öppen motion 1

2 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas KantolaUddevalla OK32:2012:37
2Arvid SvanbergKlubblös33:44+1:2413:10
3Alvin RedinKlubblös33:46+1:2613:11
4Tor LindénUddevalla OK34:11+1:5113:21
5Elsa ForsengLjungskile FK37:49+5:2914:46
6Eskil WallebäckLjungskile FK39:26+7:0615:24
7Filip JämmelikKlubblös42:44+10:2416:41
8Jakob HanzerKlubblös42:51+10:3116:44
9Alexander SkooghKlubblös50:52+18:3219:52
9Wiliam SkooghKlubblös50:52+18:3219:52
11Otto MellqvistUddevalla OK56:23+24:0322:01
12Adrian AntonssonUddevalla OK59:00+26:4023:02
13Bo GustafssonOK Klemmingen59:07+26:4723:05
14Celia KlingbergLjungskile FK1:04:16+31:5625:06
14Julian KlingbergLjungskile FK1:04:16+31:5625:06
16Vide KlingbergLjungskile FK1:04:20+32:0025:07
17Vera KlingbergLjungskile FK1:04:29+32:0925:11
18Tony GrantzLjungskile FK1:04:45+32:2525:17
Ebba ForsengLjungskile FKej godkänd
Måns LindénUddevalla OKej godkänd
Rasmus LindénUddevalla OKej godkänd
Molly BergstrandBrattås CKej godkänd
Jack LarssonLjungskile FKej godkänd

Öppen motion 3

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis BergstrandBrattås CK44:4715:56
2Hjalmar OlssonUddevalla OK48:31+3:4417:15
3Sebastian KorpiUddevalla OK1:12:40+27:5325:51
4Eva LundellKlubblös1:45:41+1:00:5437:36
5Malin HarveyKlubblös1:45:42+1:00:5537:36
Alva ZakariassonUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 5

3 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JosefssonUddevalla OK46:1314:08
2Clyde PerssonLjungskile FK52:06+5:5315:55
3Christina SüdhoffBrattås CK52:20+6:0716:00
4Birgit HanssonHerrestads AIF1:00:50+14:3718:36
Torgren BlockmanHerrestads AIFej godkänd
Stig-Arne ÖstlundUddevalla OKej godkänd
Hanna LindvallKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor FlingmarkOK Kåre42:247:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser