Officiell resultatlista för Sommarserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: torsdag 21 juli 2016

ASKÖ Henndorf Orienteering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Martin BogenspergerBana A (16)1:13:53+24:4110:33
14Nilla BogenspergerBana D (31)49:13+13:5216:58

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Håkan BoijeBana C (36)52:15+22:0313:03
27Ulla-Britt ÅlebergBana D (31)1:22:17+46:5628:22

Bromma-Vällingby SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Åsa NylénBana D (31)42:05+6:4414:30
8Mattias BerglundBana A (16)1:06:11+16:599:27
12Mats AronssonBana A (16)1:14:33+25:2110:39

Centrum OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar GustafssonBana A (16)49:127:01
9Sören AnderssonBana C (36)44:15+14:0311:03
12Karin GillbergBana C (36)47:07+16:5511:46
22Maria CarlströmBana C (36)56:35+26:2314:08
Mattias HolmbergBana A (16)ej godkänd

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Magnus AreskougBana B (16)1:37:57+1:00:5417:48

Fredrikshof IF CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jessica ÖqvistBana D (31)39:22+4:0113:34

Fredrikshofs IF Skid & OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Lars ÖhmanBana D (31)1:06:07+30:4622:47
Bengt ÖqvistBana C (36)ej godkänd

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Arvid RudbergBana B (16)1:06:02+28:5912:00

Gustavsbergs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stina AndreassonBana C (36)38:40+8:289:40
15Sten-Åke JohanssonBana D (31)49:33+14:1217:05
24Ann-Marie HolmströmBana C (36)59:10+28:5814:47
Ingvar LarssonBana C (36)ej godkänd

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Eric HuijsersBana B (16)59:00+21:5710:43

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niclas SjögrenBana B (16)37:036:44
4Henrik SjögrenBana B (16)44:26+7:238:04
7Ingrid GraneliBana D (31)42:36+7:1514:41
8Berit LindungerBana D (31)43:00+7:3914:49

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maria SchmiterlöwBana C (36)40:10+9:5810:02

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Bo EklundBana D (31)41:28+6:0714:17
14Per-Erik JanssonBana B (16)1:09:30+32:2712:38
17Mats-Olof WallinBana D (31)51:56+16:3517:54

IFK Enskede

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael ChristensenBana C (36)33:40+3:288:25
9Mats LarssonBana B (16)58:08+21:0510:34
16Bertil RydgrenBana D (31)50:38+15:1717:27
25Christer HedinBana C (36)1:00:15+30:0315:03

IFK Lidingö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mattias CarlsteinBana A (16)57:13+8:018:10
12Ulf AleniusBana D (31)47:03+11:4216:13
Christina PernebyBana B (16)ej godkänd

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Magnus LennartssonBana A (16)59:43+10:318:31
5Guillermo Bossi SilvaBana B (16)44:42+7:398:07
29Thea LennartssonBana D (31)1:45:14+1:09:5336:17

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mikael AnderssonBana A (16)1:02:27+13:158:55
22Ulla-Britta HallBana D (31)1:02:51+27:3021:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mikael MoserBana B (16)48:15+11:128:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jörgen MårdbergBana C (36)53:52+23:4013:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Olle NilssonBana C (36)1:06:20+36:0816:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Kerstin JensenBana C (36)1:38:53+1:08:4124:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Christer AskerblomBana D (31)37:42+2:2113:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jonathan BerenyiBana D (31)48:39+13:1816:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Nina WallanderBana D (31)57:35+22:1419:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Meijian ZengBana E (4)1:12:18+29:3140:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Chensheng ZhaoBana E (4)1:12:25+29:3840:13

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Oskar EklundBana A (16)1:23:45+34:3311:57

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oscar ArmanBana C (36)34:07+3:558:31
16Olle ArmanBana C (36)51:33+21:2112:53
23Filippa ArmanBana C (36)57:03+26:5114:15

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Jan BurellBana D (31)1:16:36+41:1526:24

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Katarina RingelsBana D (31)35:2112:11

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik HerneBana B (16)37:12+0:096:45
2Hannes SvahnBana A (16)52:49+3:377:32
23Heidi BjerkhaugBana D (31)1:03:38+28:1721:56
Håkan SvahnBana C (36)ej godkänd

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pyttan AsplundBana E (4)48:58+6:1127:12
11Paul NorénBana B (16)1:00:48+23:4511:03

OK Älvsjö-Örby

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alvin NordinBana E (4)42:4723:46
18Lennart StenbergBana D (31)57:29+22:0819:49
21Anna KeyserBana D (31)1:01:05+25:4421:03
Solveig DillmanBana D (31)ej godkänd

Rånäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Eddie BjärrenholtBana C (36)38:24+8:129:36
9Emil HåsteenBana A (16)1:06:57+17:459:33Ladda ner rutt i gpx-format

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Nicklas DoyleBana B (16)55:29+18:2610:05
10Anders LarssonBana C (36)44:19+14:0711:04
Gunnar JohanssonBana A (16)ej godkänd

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hans-Christian HöieBana B (16)50:41+13:389:12

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Ingemar LindqvistBana C (36)50:54+20:4212:43
30Leif HermundstadBana C (36)1:15:44+45:3218:56
Sven-Erik AmrénBana C (36)ej godkänd

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lars NordinBana D (31)45:25+10:0415:39

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per LjungBana C (36)32:55+2:438:13

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas NordforsBana C (36)30:127:33

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ebbe AdolfssonBana B (16)1:09:09+32:0612:34

Söders-Tyresö

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Håkan SjökvistBana D (31)37:59+2:3813:05
5Ingemar GardBana C (36)34:39+4:278:39
5Mikael WilhelmssonBana A (16)1:01:10+11:588:44
13Alf Eriksson-LångBana C (36)49:00+18:4812:15
15Staffan ElmhagenBana C (36)51:28+21:1612:52
Lennart WestergrenBana D (31)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Moa Leijon LindBana B (16)38:19+1:166:58
20Tord JanssonBana C (36)55:34+25:2213:53
21Tomas NorlénBana C (36)56:05+25:5314:01
Christer AndénBana C (36)ej godkänd

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Torbjörn HellquistBana C (36)45:11+14:5911:17
20Ebba-Lisa FlygarBana D (31)1:00:03+24:4220:42

Tumba-Mälarhöjden OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Olof RudinBana D (31)43:16+7:5514:55
10Arne ÅhmanBana D (31)43:43+8:2215:04
13Gustav MelanderBana A (16)1:15:20+26:0810:45
28Per ÅnmarkBana C (36)1:06:23+36:1116:35

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Fredrik ÖrnlidBana A (16)1:07:31+18:199:38
25Birgitta WestergrenBana D (31)1:06:19+30:5822:52
28Ingrid GunnarssonBana D (31)1:24:12+48:5129:02

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Kurt ErikssonBana C (36)1:00:43+30:3115:10

Waxholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Kurt KissligBana C (36)1:11:19+41:0717:49

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Annika LundströmBana C (36)52:00+21:4813:00

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Christofer NäsholmBana A (16)1:06:05+16:539:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser