Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Sommarcup 2016 Etapp 3, Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Sommarcup 2016 Etapp 3, Final
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: onsdag 17 augusti 2016

Herrar Lång

6 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK36:526:06
2Erik AlnervikHelsingborgs SOK37:19+0:276:10
3Joakim SjöbergHelsingborgs SOK42:38+5:467:03
4Lennart CarlsenHelsingborgs SOK44:04+7:127:17
5Mathias PerssonHelsingborgs SOK45:51+8:597:35
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK47:26+10:347:51
7Pär EricssonHelsingborgs SOK49:53+13:018:15
8Johan BökmanHelsingborgs SOK49:56+13:048:16
9Jonas NorénHelsingborgs SOK50:26+13:348:20
10Andreas PalmertzHelsingborgs SOK50:46+13:548:24
11Magnus BackanHelsingborgs SOK51:51+14:598:35
12Mikael AnderssonHelsingborgs SOK57:32+20:409:31
13Martin NilssonHelsingborgs SOK1:03:02+26:1010:26
14Bengt JohnsonHelsingborgs SOK1:10:42+33:5011:42
Peter SvenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Isak HolmqvistHelsingborgs SOKej godkänd
Oskar CervinHelsingborgs SOKej godkänd
JacobMoberg Helsingborgs SOKej start
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Per RudqvistHelsingborgs SOKej start

Damer Lång

6 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie PeterssonHelsingborgs SOK46:057:37
2Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK1:01:32+15:2710:11
3Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:03:04+16:5910:26
Thea BökmanHelsingborgs SOKej godkänd

Herrar Mellan

3 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas FeurstHelsingborgs SOK34:258:49
2Erik AhlströmHelsingborgs SOK38:09+3:449:46
3Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK38:45+4:209:56
4Dennis RudqvistHelsingborgs SOK38:47+4:229:56
5Mats OrrhedeHelsingborgs SOK39:13+4:4810:03
6Torbjörn MelinHelsingborgs SOK42:34+8:0910:54
7Tommy PetersonHelsingborgs SOK42:53+8:2810:59
8Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK51:17+16:5213:08
9Ulf BengtssonOK Kompassen52:07+17:4213:21
10Victor EricssonHelsingborgs SOK52:35+18:1013:28
11Bengt LundhHelsingborgs SOK53:18+18:5313:40
12Olle BorkmarHelsingborgs SOK53:47+19:2213:47
13Gustav FribergHelsingborgs SOK55:07+20:4214:07
14Kent BornlinderHelsingborgs SOK55:54+21:2914:20
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:08:26+34:0117:32
16Macke SelanderHelsingborgs SOK1:08:48+34:2317:38
Jörgen MelinHelsingborgs SOKej godkänd
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOKej godkänd

Damer Mellan

3 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa KjellénHelsingborgs SOK45:2911:39
2Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK48:32+3:0312:26
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL51:38+6:0913:14
Emma AlnervikHelsingborgs SOKej godkänd

Nybörjare

2 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK23:378:03
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK29:23+5:4610:01
3Astrid JohannessonHelsingborgs SOK31:22+7:4510:42
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK36:30+12:5312:27
5Klara FribergHelsingborgs SOK36:32+12:5512:28
6Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK38:39+15:0213:11
7Agnes BrandtsfridhHelsingborgs SOK43:13+19:3614:44
8Elias FeurstHelsingborgs SOK51:44+28:0717:39
9Elias PalmertzHelsingborgs SOK1:05:20+41:4322:17
10Liv PalmertzHelsingborgs SOK1:06:02+42:2522:32
11Maj-Lis StrinnholmHelsingborgs SOK1:18:08+54:3126:40
Henriette JareklevHelsingborgej godkänd
Agneta PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Love PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Elis OlssonHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser