Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SprintCup 2016 Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SprintCup 2016 Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Gällstadbygdens SOK / Ulricehamns OK
Datum: tisdag 25 oktober 2016

Insk

1 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Algot CarlssonUlricehamns OKfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Gustav KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Mio KlassonUlricehamns OKfullföljt
Hugo LiljemarkUlricehamns OKfullföljt
Teo PalmérUlricehamns OKfullföljt
Eskil SöderlundUlricehamns OKfullföljt
Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOKfullföljt

H 15

1 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August AbrahamssonGällstadbygdens SOK9:406:29
2Ludvig CarlbomUlricehamns OK10:57+1:177:20
3Joel HolmbergUlricehamns OK11:51+2:117:57
4Adam SkoglundUlricehamns OK12:00+2:208:03
5Curt NorgrenGällstadbygdens SOK12:41+3:018:30
6Edvin StåhlUlricehamns OK12:54+3:148:39
7Clas NorgrenGällstadbygdens SOK13:07+3:278:48
8Isak SkoglundUlricehamns OK13:37+3:579:08
9Albin GenbergUlricehamns OK14:14+4:349:33
10Alfred HallqvistUlricehamns OK14:51+5:119:57
11Emanuel ZitkaUlricehamns OK17:03+7:2311:26
12Jacob HolmbergUlricehamns OK17:54+8:1412:00
13Olle NordinUlricehamns OK18:27+8:4712:22
13Melvin SjöstrandUlricehamns OK18:27+8:4712:22
15William BodinGällstadbygdens SOK18:49+9:0912:37
16Isac BrovallGällstadbygdens SOK19:08+9:2812:50
17Edvin LennartsonUlricehamns OK20:05+10:2513:28

D 15

1 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma SjöstrandUlricehamns OK13:218:57
2Maja NordinUlricehamns OK13:23+0:028:58
3Astrid ErikssonUlricehamns OK14:35+1:149:47
4Anna GenbergUlricehamns OK22:22+9:0115:00
5Helena ErikssonUlricehamns OK29:16+15:5519:38

Herr

1 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan NordinUlricehamns OK9:576:40
2Fredrik StåhlUlricehamns OK10:09+0:126:48
3Ulf PalmérUlricehamns OK10:14+0:176:52
4Morgan BodinGällstadbygdens SOK10:28+0:317:01
5Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK11:07+1:107:27
6Joachim FribergFalköpings AIK OK11:42+1:457:51
7Anders GenbergUlricehamns OK11:55+1:587:59
8Patrik SöderlundUlricehamns OK12:42+2:458:31
9Bengt KlassonUlricehamns OK12:52+2:558:38
10Lars ErikssonUlricehamns OK29:17+19:2019:39
Patrik CarlbomUlricehamns OKej start

Dam

1 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia FribergFalköpings AIK OK11:137:31
2Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK13:18+2:058:55
3Malin AnderssonUlricehamns OK14:08+2:559:29
4Marianne KlassonUlricehamns OK16:49+5:3611:17
5Johanna HallqvistUlricehamns OK17:58+6:4512:03
6Maria LennartsonUlricehamns OK20:06+8:5313:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser