Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Garphyttan MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Garphyttan MTBO
Arrangörsorganisation: Garphyttans IF
Datum: lördag 6 augusti 2016

H Lång

11 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK1:08:146:05
2Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:12:21+4:076:27
3Peter AnderssonSöders-Tyresö1:15:34+7:206:44
4Magnus HellbergEskilstuna OL1:19:42+11:287:06
5Benny WiklundFinspångs SOK1:26:44+18:307:44
6Leif CelanderKristinehamns OK1:30:48+22:348:06
7Daniel BjörnbergVästerås SOK1:40:14+32:008:56
8Bengt AnderssonSöders-Tyresö1:54:50+46:3610:15
9Christopher MohrSöders-Tyresö2:04:40+56:2611:07
Erik JanssonGarphyttans IFej godkänd

D Lång

11 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WelenKöping-Kolsva OK1:34:598:28
Stina BjörnbergVästerås SOKej godkänd

H Mellan

7 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KallinKFUM Örebro OK1:00:568:07
2Mikael AxinHagaby GoIF Örebro1:02:51+1:558:22
3Jonas NygrenJärfälla1:13:13+12:179:45
4Göran WelénKolbäck1:22:03+21:0710:56
5Jonas AxinHagaby GoIF Örebro1:31:12+30:1612:09
6Jonas KarlssonOK Tylöskog1:36:31+35:3512:52

D Mellan

7 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte WahlströmAlmby IK1:14:529:58
2Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:26:30+11:3811:32
Eva JonssonFinspångs SOKej godkänd

H Kort

5 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante Eliasson 2Garphyttans IF1:33:3517:59
2Sebastian PerssonKlubblös1:34:22+0:4718:08

D Kort

5 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro44:008:27
2Maria GustafssonGarphyttans IF44:36+0:368:34
3Birgitta GustafssonGarphyttans IF52:28+8:2810:05
4Lena JanssonGarphyttans IF55:17+11:1710:37
5Sussie WelénKolbäck1:00:44+16:4411:40
6Helmina PallhedGarphyttans IF1:01:53+17:5311:54
7Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:16:30+32:3014:42
8Elin Garphyttans IF1:32:18+48:1817:45
Elvira BjörnbergVästerås SOKej start

HD Nybörjare

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante EliassonGarphyttans IF19:4913:12
2Rasmus DoeringGarphyttans IF20:50+1:0113:53
3Elin DoeringGarphyttans IF25:29+5:4016:59
4Jonna DoeringGarphyttans IF35:11+15:2223:27
5Elin AlmgrenSöders-Tyresö43:37+23:4829:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser