Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM JOK och BVSOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM JOK och BVSOK
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: måndag 29 augusti 2016

D21

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerglundJärfälla OK40:3711:46
Audrey FoleyMNAV-Irelandej start
Anna LindquistJärfälla OKej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

H21

4 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK25:276:17
2Isak LangerakJärfälla OK27:52+2:256:52
3Marcus SaldeniusJärfälla OK29:09+3:427:11
4Anders BoströmJärfälla OK31:09+5:427:41
5Jefta LangerakJärfälla OK32:58+7:318:08
6Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK33:17+7:508:13
7Joakim BergBromma-Vällingby SOK34:01+8:348:23
8Eric RollerJärfälla OK36:39+11:129:02
9Christian FoleyMNAV-Ireland38:13+12:469:26
10Benjamin LangerakJärfälla OK43:38+18:1110:46
11Aleksandr ManoilovJärfälla OK53:16+27:4913:09
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

H20

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KvarnefalkJärfälla OK53:5013:17
2Albin KvarnefalkJärfälla OK1:05:15+11:2516:06

D16

2 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK36:2313:51
2Ellinor BjörklundJärfälla OK41:06+4:4315:39
3Jessica KarlsenJärfälla OK53:58+17:3520:33
Sofia DamneBromma-Vällingby SOKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start

H16

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SvenssonJärfälla OK24:508:08
2Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK53:15+28:2517:27
3Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:06:11+41:2121:41
Anton SilierJärfälla OKej start

D14

2 375 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia EdvardssonJärfälla OK29:1512:18
2Ellinor HambergJärfälla OK35:30+6:1514:56
3Alice HallménJärfälla OK44:33+15:1818:45
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKej start

H14

2 375 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK19:128:05
2William GrunderJärfälla OK19:53+0:418:22
3Erik BovalliusJärfälla OK21:51+2:399:12
4Manne HammarbergJärfälla OK23:32+4:209:54
5Theodor BrabieJärfälla OK39:07+19:5516:28
Oskar NilssonJärfälla OKej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D12

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miia RollerJärfälla OK20:209:55
2Bella PedersenJärfälla OK21:05+0:4510:17
3Thea LennartssonJärfälla OK39:42+19:2219:21
4Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK41:06+20:4620:02
5Louise ByströmBromma-Vällingby SOK52:31+32:1125:37
Paula SilierJärfälla OKej start

H12

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper ÅkessonJärfälla OK17:058:20
2Jannick BrabieJärfälla OK21:45+4:4010:36
3Anders NilssonBromma-Vällingby SOK22:10+5:0510:48
4Marcus GrunderJärfälla OK23:10+6:0511:18
5Anton MörkforsJärfälla OK24:36+7:3112:00
6Casper SneitzJärfälla OK30:54+13:4915:04
7Anton KronbladhBromma-Vällingby SOK39:19+22:1419:10
8Alvar EdvardssonBromma-Vällingby SOK49:01+31:5623:54
9Anton BartschJärfälla OK1:04:06+47:0131:16
10Ville HalldinBromma-Vällingby SOK1:11:31+54:2634:53
Jonatan AndersonJärfälla OKej start

D10

1 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina PedersenJärfälla OK18:329:30
2Stella ÖstblomJärfälla OK19:57+1:2510:13
3Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK20:20+1:4810:25
4Elsa ForsbergJärfälla OK20:37+2:0510:34
Ebba WestringJärfälla OKej start

H10

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar BartschJärfälla OK29:4515:15

D40

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK32:3210:40
2Maria PedersenJärfälla OK34:10+1:3811:12
3Maria EdvardssonJärfälla OK47:45+15:1315:39
4Magdalena GrunderJärfälla OK53:15+20:4317:27
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Sara AndersonJärfälla OKej start
Petra LundbäckJärfälla OKej start

H40

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LennartssonJärfälla OK33:159:38
2Robert PedersenJärfälla OK33:48+0:339:47
3Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:35:05+1:01:5027:33
Henrik AndersonJärfälla OKej start

D45

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann RollerJärfälla OK33:3311:00
2Karina LangerakJärfälla OK39:04+5:3112:48
3Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK44:00+10:2714:25
4Eva SvanbergJärfälla OK44:26+10:5314:34
5Malin KvarnefalkJärfälla OK1:10:05+36:3222:58
Anne-Li LidmanJärfälla OKej start
Andrea SilierJärfälla OKej start

H45

3 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK27:267:57
2Tomas JonssonJärfälla OK29:10+1:448:27
3Per NilssonJärfälla OK30:00+2:348:41
4Ola BovalliusJärfälla OK31:14+3:489:03
5Johan WestringJärfälla OK35:24+7:5810:15
6Mark ÅkessonJärfälla OK45:35+18:0913:12
7Andreas GrunderJärfälla OK48:09+20:4313:57
8Jonas PålssonFMTM50:21+22:5514:35
9Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK51:00+23:3414:46
10Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK54:49+27:2315:53
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Patrik NilssonBromma-Vällingby SOKej start

D50

2 625 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NylénBromma-Vällingby SOK55:1821:04
Anna TuressonBromma-Vällingby SOKej start

H50

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NylundJärfälla OK31:2610:18
2Stefan HedenstedtJärfälla OK32:12+0:4610:33
3Matz TapperBromma-Vällingby SOK33:48+2:2211:04
4Ove GustafssonJärfälla OK34:57+3:3111:27
5Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK37:36+6:1012:19
6Göran LundqvistJärfälla OK37:49+6:2312:23
7Mats AronssonBromma-Vällingby SOK38:43+7:1712:41
8Leif MörkforsJärfälla OK39:03+7:3712:48
9Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK40:37+9:1113:19
10Per NylundJärfälla OK44:53+13:2714:42
11Johan SköldJärfälla OK49:19+17:5316:10
Thomas AhlbinJärfälla OKej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej start

H55

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LundJärfälla OK27:299:00
2Gunnar SvanbergJärfälla OK34:07+6:3811:11
3Stefan SundeliusJärfälla OK37:19+9:5012:14 Ladda ner rutt i gpx-format
4Mikael ByströmJärfälla OK38:27+10:5812:36
5Jan NettelbjerJärfälla OK49:40+22:1116:17
Ton LangerakJärfälla OKej start
Tomas LefflerJärfälla OKej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start

D65

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK28:3213:35
2Birgitta BillstamJärfälla OK33:58+5:2616:10
3Carin RunqvistJärfälla OK53:48+25:1625:37
Birgitta NylundJärfälla OKutgått
Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOKej start

H65

2 625 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge NylundJärfälla OK33:5312:54
2Bo WinanderJärfälla OK52:56+19:0320:09

H70

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SylvanJärfälla OK29:5114:12
2Lars JonassonJärfälla OK34:42+4:5116:31
3Åke JonssonJärfälla OK40:03+10:1219:04
4Per Lennart KarlssonJärfälla OK41:44+11:5319:52
5Jan-Olov EvertssonJärfälla OK1:00:10+30:1928:39
Gunnar ErikssonJärfälla OKej godkänd
Tage SandbergBromma-Vällingby SOKej start

H75

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LöthmanJärfälla OK1:05:1031:01
Allan VedinJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser