Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien Centrum OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien Centrum OK
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: tisdag 19 juli 2016

BANA F

2 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindqvistIFK Enskede23:559:57
2Erik NorinSöders-Tyresö29:06+5:1112:07
3Christer Asker BlomKlubblös31:14+7:1913:00
4Lovisa LindqvistIFK Enskede34:04+10:0914:11
5Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK34:55+11:0014:32
6Martina MäkeläHaninge SOK36:37+12:4215:15
7Anton WannqvistKlubblösa36:46+12:5115:19
8Tuva HedlundIFK Enskede37:41+13:4615:42
9Aprilia NordinKlubblös37:49+13:5415:45
10Ebba-Lisa FlygarTullinge SK39:26+15:3116:25
11Mona ForslundIFK Enskede40:14+16:1916:45
12Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK40:35+16:4016:54
13Joel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK40:43+16:4816:57
14Emma NorinSöders-Tyresö40:58+17:0317:04
15Kristina NorinSöders-Tyresö41:06+17:1117:07
16Anders EjewallSnättringe SK42:06+18:1117:32
17Lis OhlgrenKlubblös49:35+25:4020:39
18Edvin WannqvistKlubblös49:37+25:4220:40
19Per WesterGustavsbergs OK50:31+26:3621:02
20Pyttan AsplundOK Södertörn1:00:38+36:4325:15
21Hans LindskogSkogsluffarnas OK1:08:40+44:4528:36
Johan BergOK Ravinenej godkänd

BANA A

10 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HerneOK Ravinen1:16:097:19
2Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:24:36+8:278:08
3Linus RisplingCentrum OK1:28:17+12:088:29
4Morgan KarlssonSundbybergs IK1:30:20+14:118:41
5Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:39:07+22:589:31
6Hannes SvahnOK Ravinen1:41:36+25:279:46
7Claes AnderssonKlubblös1:48:47+32:3810:27
8Jan FrödinIFK Enskede2:06:16+50:0712:08
9Stefan NorinSöders-Tyresö2:12:49+56:4012:46
10Anders RyrmanCentrum OK2:22:46+1:06:3713:43

BANA B

5 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK41:467:04
2Casper GidingKamrat och IF KIF43:46+2:007:25
3Jörgen OhlinTullinge SK45:09+3:237:39
4Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK46:36+4:507:53
5Peter AnderssonSöders-Tyresö47:06+5:207:58
6Johan ElfmanKlubblös47:44+5:588:05
7Björn-Ove PetterssonAttunda OK49:16+7:308:21
8Josefine EngströmAlfta-Ösa OK51:53+10:078:47
9Andreas NordforsStora Tuna OK52:30+10:448:53
10Ove HedlundIFK Enskede52:44+10:588:56
11Daniel AnderssonIK Gandvik53:38+11:529:05
12Stefan BergOK Ravinen53:40+11:549:05
13Sara EskilssonAlfta-Ösa OK54:19+12:339:12
14Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK54:40+12:549:15
15Magnus CederlöfTullinge SK55:33+13:479:24
16Daniel EleniusCentrum OK56:46+15:009:37
17Gunnar LangsSkarpnäcks OL56:54+15:089:38
18Christoffer LindqvistIFK Enskede57:41+15:559:46
19Mattias SkepplingOK Södertörn1:03:34+21:4810:46
20Peter AxelssonOK Ravinen1:05:34+23:4811:06
21Johan AleniusIFK Lidingös Skid o OK1:05:49+24:0311:09
22Ingemar GardSöders-Tyresö1:06:28+24:4211:15
23Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:06:37+24:5111:17
24Björn LinderGustavsbergs OK1:07:14+25:2811:23
25Gustav MelanderTMOK1:07:46+26:0011:29
26Jukka LoukusaGustavsbergs OK1:08:48+27:0211:39
27Paul NorénOK Södertörn1:09:37+27:5111:47
28Reijo KorhonenHaninge SOK1:13:26+31:4012:26
29Ileana von MelenIFK Enskede1:13:27+31:4112:26
30Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:13:38+31:5212:28
31Eric HuijsersHammarby IF OF1:13:55+32:0912:31
32Niklas WansölinOK Ravinen1:14:48+33:0212:40
33Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:17:41+35:5513:10
34Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:23:42+41:5614:11
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd

BANA C

4 500 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KarlssonSnättringe SK37:338:20
2Vilma KarlssonSnättringe SK40:46+3:139:03
3Jenny BergOK Ravinen42:57+5:249:32
4Mikael MoserKlubblös45:21+7:4810:04
5Karin LundbergTullinge SK45:42+8:0910:09
6Olof LarssonKlubblös46:07+8:3410:14
7Linnéa EngstedtTullinge SK47:15+9:4210:30
8Hanna BrusSnättringe SK47:43+10:1010:36
9Björn RegerSöders-Tyresö47:59+10:2610:39
10Bengt KärrströmTullinge SK48:02+10:2910:40
11Linnea BörjarsCentrum OK48:12+10:3910:42
11Emelie HolmströmJärla Orientering48:12+10:3910:42
13Lena SundqvistTullinge SK49:02+11:2910:53
14Hans SundqvistTullinge SK50:54+13:2111:18
15Maria SchmiterlöwHjobygdens OK52:07+14:3411:34
16Thomas WesterGustavsbergs OK52:10+14:3711:35
17Kjell HellströmSkogsluffarnas OK53:01+15:2811:46
18Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby53:05+15:3211:47
19Arvid RudbergCentrum OK54:57+17:2412:12
20Bo NorbäckTullinge SK55:00+17:2712:13
21Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK55:10+17:3712:15
22Anders LarssonSkarpnäcks OL56:48+19:1512:37
23Mattias HenrikssonCentrum OK57:29+19:5612:46
24Anders HedbergSnättringe SK57:38+20:0512:48
25Staffan ElmhagenSöders-Tyresö59:28+21:5513:12
26Fabian Martinez PonceOK Södertörn1:02:30+24:5713:53
27Anna PernebyTullinge SK1:03:42+26:0914:09
28Roger LarssonSnättringe SK1:04:35+27:0214:21
29Martyn PassmoreSigtuna OK1:07:03+29:3014:54
30Jan BrolinsonCentrum OK1:07:11+29:3814:55
31George LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:07:25+29:5214:58
32Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:09:14+31:4115:23
33Klas LangelsSkarpnäcks OL1:09:57+32:2415:32
34Jörgen MårdbergKlubblös1:10:39+33:0615:42
35Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:13:26+35:5316:19
36Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:15:22+37:4916:44
37Helena KorhonenHaninge SOK1:19:15+41:4217:36
38Gunnar LindholmKlubblös1:27:10+49:3719:22
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd

BANA D

3 600 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:469:39
2Per LjungStockholms OK35:26+0:409:50
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK41:04+6:1811:24
4Leif MagnussonSkogsluffarnas OK44:05+9:1912:14
5Karin TidevallSkogsluffarnas OK45:25+10:3912:36
6Ingemar LindqvistSnättringe SK47:10+12:2413:06
7Bo HedlundIFK Enskede48:16+13:3013:24
8Katarina RingelsOK Klemmingen48:36+13:5013:30
9Ronny HedlundOK Södertörn49:18+14:3213:41
10Karin GillbergCentrum OK50:01+15:1513:53
11Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF51:27+16:4114:17
12Josefin LindqvistIFK Enskede52:04+17:1814:27
13Håkan BoijeAttunda OK54:05+19:1915:01
14Christer HedinIFK Enskede55:03+20:1715:17
15Ingrid GraneliHaninge SOK55:57+21:1115:32
16Eva EnglidTumba-Mälarhöjden OK56:38+21:5215:43
17Åke LewanderSkarpnäcks OL56:53+22:0715:48
18Håkan SvahnOK Ravinen57:11+22:2515:53
19John ÖstlundSundbybergs IK57:55+23:0916:05
20Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF57:56+23:1016:05
21Clas-Göran HerrgårdTäby OK58:14+23:2816:10
21Linnea CarlssonSkarpnäcks OL58:14+23:2816:10
23Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK58:28+23:4216:14
24Peter SvanbergKlubblös58:30+23:4416:15
25Henrik WolffSkogsluffarnas OK58:53+24:0716:21
26Bo RomsonHellas Orientering59:24+24:3816:30
27Hugo IsgrenIFK Enskede1:00:05+25:1916:41
28Göran LarboAttunda OK1:00:57+26:1116:55
29Aila HalttunenHaninge SOK1:00:58+26:1216:56
30Per Lennart KarlssonJärfälla1:03:14+28:2817:33
31Jan Olof NorénJärla Orientering1:03:45+28:5917:42
32Ewert EngstedtTullinge SK1:04:10+29:2417:49
33Ulf AleniusIFK Lidingös Skid o OK1:05:24+30:3818:10
34Leif HermundstadSnättringe SK1:07:42+32:5618:48
35Harriet Tiderman SäfwenbergEnskede1:08:43+33:5719:05
36Lars NordSödertälje IF1:11:20+36:3419:48
37Kurt KissligWaxholms OK1:11:51+37:0519:57
38Tommy SvenssonKlubblös1:15:16+40:3020:54
39Martin ErikssonOK Södertörn1:15:41+40:5521:01
40Gabriela EgerupTullinge SK1:18:45+43:5921:52
41Kerstin JensenKlubblös1:20:20+45:3422:18
42Karl LidbergKlubblös1:21:42+46:5622:41
43Ingvar OskarssonKlubblös1:45:15+1:10:2929:14
Ingvar LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Lisa ErikssonSundbybergs IKutgått
Anita LindbohmSkarpnäcks OLutgått

BANA E

2 700 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF24:199:00
2Maria CarlströmCentrum OK35:27+11:0813:07
3Robert RylanderSpårvägens OK36:09+11:5013:23
4Garry PetterssonStockholms OK38:54+14:3514:24
5Elin BergOK Ravinen41:36+17:1715:24
6Bengt EklundFredrikshofs IF Skid & OK41:55+17:3615:31
7Rune CarlssonSundbybergs IK43:11+18:5215:59
8Ulf EskilssonOK Södertörn43:59+19:4016:17
9Annica HedbergOK Södertörn44:33+20:1416:30
10Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK46:22+22:0317:10
11Lars NordinSolna OK46:35+22:1617:15
12Bo EklundIF Thor47:35+23:1617:37
13Jan LarssonTullinge SK50:52+26:3318:50
14Siv FrölundHaninge SOK52:42+28:2319:31
15Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby54:07+29:4820:02
16Britt ErikssonHammarby IF OF54:12+29:5320:04
17Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK54:58+30:3920:21
18Berit LindungerHaninge SOK57:59+33:4021:28
19Evy NordSödertälje IF58:15+33:5621:34
20Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:03:09+38:5023:23
21Göran GrimvallTäby OK1:03:16+38:5723:25
22Benny AlfordssonTullinge SK1:03:42+39:2323:35
23Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:08:06+43:4725:13
24Bengt SäfwenbergEnskede1:08:28+44:0925:21
25Gunnel JunegardOK Södertörn1:12:51+48:3226:58
26Gunnar BramstenSundbybergs IK1:17:59+53:4028:52
27Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:21:02+56:4330:00
28Johanna JonssonIK Gandvik1:21:31+57:1230:11
29Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:27:16+1:02:5732:19
30Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:31:43+1:07:2433:58
31Birgitta WestergrenTäby OK1:33:21+1:09:0234:34
32Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:40:30+1:16:1137:13
33Ulla-Britta HallJärla Orientering1:40:46+1:16:2737:19
34Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:40:52+1:16:3337:21
Emma JonssonCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser