Officiell resultatlista för SM, sprintstafett, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprintstafett, final
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 4 juni 2017

DH21

40 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 154:59
Tilda Östberg13:548+0:4513:548+0:45
Anton Sjökvist14:07128:012-6+0:08
Emil Svensk14:034+0:0842:041-1-0:08
Tove Alexandersson12:55154:5910
2OK Ravinen 156:29+1:30
Josefine Klintberg14:1617+1:0714:1617+1:07
Kalle Bergman15:0113+0:5429:1714-3+1:24+0:17
Gustav Bergman13:55143:123-11+1:08
Helena Jansson13:175+0:2256:292-1+1:30+0:22
3Järla Orientering 156:54+1:55
Josefin Persson14:0714+0:5814:0714+0:58
Andreas Hall15:0113+0:5429:0812-2+1:15+0:17
Erik Berzell14:4810+0:5343:568-4+1:52+0:37
Karolin Ohlsson12:582+0:0356:543-5+1:55+0:03
4OK Tisaren 156:59+2:00
Lilian Forsgren13:09113:091
Daniel Attås14:443+0:3727:53100:00
Oskar Andrén15:4114+1:4643:346+5+1:30+1:30
Josefin Tjernlund13:256+0:3056:594-2+2:00+0:30
5OK Orion 157:00+2:01
Tilda Johansson13:383+0:2913:383+0:29
Ola Andersson15:2224+1:1529:009+6+1:07+0:38
Måns Sandgren14:5211+0:5743:527-2+1:48+0:41
Nadiya Volynska13:083+0:1357:005-2+2:01+0:13
6OK Linné 157:03+2:04
Rebecka Olsson14:0413+0:5514:0413+0:55
Rassmus Andersson14:546+0:4728:588-5+1:05+0:10
Oskar Sjöberg13:583+0:0342:562-6+0:52-0:13
Johanna Öberg14:0711+1:1257:036+4+2:04+1:12
7IFK Lidingö SOK 157:22+2:23
Anna Bachman13:496+0:4013:496+0:40
Mårten Boström14:588+0:5128:473-3+0:54+0:14
Nicolas Simonin14:357+0:4043:225+2+1:18+0:24
Emma Bjessmo14:0010+1:0557:227+2+2:23+1:05
8Linköpings OK 158:05+3:06
Therese Klintberg15:0627+1:5715:0627+1:57
Erik Martinsson15:1923+1:1230:2524-3+2:32+0:35
Rasmus Elmelid14:306+0:3544:5511-13+2:51+0:19
Alva Olsson13:104+0:1558:058-3+3:06+0:15
9OK Pan-Kristianstad 158:32+3:33
Elin Carlsson13:569+0:4713:569+0:47
Rasmus Svantesson14:5911+0:5228:556-3+1:02+0:15
Gernot Kerschbaumer14:195+0:2443:144-2+1:10+0:08
Nicole Ljungdahl15:1816+2:2358:329+5+3:33+2:23
10Eksjö SOK 158:40+3:41
Sanna Fast14:2219+1:1314:2219+1:13
Oskar Lind14:382+0:3129:009-10+1:07-0:06
Lucas Sundblad16:0419+2:0945:0413+4+3:00+1:53
Linnéa Golsäter13:368+0:4158:4010-3+3:41+0:41
11Göteborg-Majorna OK 158:57+3:58
Moa Enmark13:434+0:3413:434+0:34
Jonas Merz15:5329+1:4629:3620+16+1:43+1:09
Robbie Anderson15:4616+1:5145:2218-2+3:18+1:35
Lina Strand13:357+0:4058:5711-7+3:58+0:40
12Södertälje-Nykvarn OF 159:08+4:09
Jeanette Jönsson Hellstadius15:2634+2:1715:2634+2:17
Eric Börjeskog14:577+0:5030:2323-11+2:30+0:13
Jonas Leandersson13:562+0:0144:1910-13+2:15-0:15
Frida Jönsson Hellstadius14:4915+1:5459:0812+2+4:09+1:54
13OK Södertörn 159:18+4:19
Louise Markstedt13:362+0:2713:362+0:27
Josh Beech15:4828+1:4129:2417+15+1:31+1:04
Georg Eklöw16:0720+2:1245:3121+4+3:27+1:56
Catherine Taylor13:479+0:5259:1813-8+4:19+0:52
14OK Tisaren 259:49+4:50
Ellinor Tjernlund13:434+0:3413:434+0:34
Erik Fernlund15:2725+1:2029:1013+9+1:17+0:43
Jonathan Karlsson16:1021+2:1545:2017+4+3:16+1:59
Ellinor Eriksson14:2913+1:3459:4914-3+4:50+1:34
15OK Hällen 11:00:24+5:25
Johanna Engström14:0714+0:5814:0714+0:58
Simon Larsson15:1022+1:0329:17140+1:24+0:26
Peter Öberg14:418+0:4643:589-5+1:54+0:30
Anna Sporrong16:2625+3:311:00:2415+6+5:25+3:31
16OK Roxen 11:00:38+5:39
Emma Pettersson14:1918+1:1014:1918+1:10
Jonas Andersson14:588+0:5129:1714-4+1:24+0:14
Albin Lillieström15:5217+1:5745:0916+2+3:05+1:41
Tove Pettersson15:2919+2:341:00:38160+5:39+2:34
17IFK Lidingö SOK 21:01:30+6:31
Matleena Boström13:569+0:4713:569+0:47
Jere Pujanen14:525+0:4528:484-5+0:55+0:08
Timo Mähönen16:1922+2:2445:0715+11+3:03+2:08
Julia Rajan16:2324+3:281:01:3017+2+6:31+3:28
18OK Kolmården 11:01:38+6:39
Malin Leijon Lind14:0112+0:5214:0112+0:52
Ville Johansson14:5911+0:5229:009-3+1:07+0:15
Tom Campbell16:3025+2:3545:3020+11+3:26+2:19
Lisa Berggren16:0822+3:131:01:3818-2+6:39+3:13
19OK Ravinen 21:01:57+6:58
Hanna Korhonen15:1729+2:0815:1729+2:08
Axel Granqvist15:0315+0:5630:2021-8+2:27+0:19
Emil Granqvist15:0712+1:1245:2719-2+3:23+0:56
Tone Albrektsson16:3026+3:351:01:57190+6:58+3:35
20Tullinge SK 11:02:24+7:25
Ella Sjöberg14:0816+0:5914:0816+0:59
Simon Imark14:464+0:3928:545-11+1:01+0:02
Emil Andersson16:4326+2:4845:3722+17+3:33+2:32
Frida Junegard16:4727+3:521:02:2420-2+7:25+3:52
21Stora Tuna OK 21:02:25+7:26
Sofia Eriksson15:2333+2:1415:2333+2:14
Jesper Svensk15:0315+0:5630:2627-6+2:33+0:19
Henning Sjökvist16:2123+2:2646:4723-4+4:43+2:10
Astrid Norgren15:3821+2:431:02:2521-2+7:26+2:43
22OK Orion 21:02:33+7:34
Ellen Kallerbäck14:2623+1:1714:2623+1:17
Nils Hammaräng Grip15:0618+0:5929:3218-5+1:39+0:22
Erik Andersson15:3013+1:3545:0212-6+2:58+1:19
Ellen Wahlbom17:3133+4:361:02:3322+10+7:34+4:36
23Rehns BK 11:02:55+7:56
Erica Edman16:0838+2:5916:0838+2:59
Jesper Lysell15:4127+1:3431:4932-6+3:56+0:57
Anders Johansson16:5627+3:0148:4531-1+6:41+2:45
Kristin Olovsson14:1012+1:151:02:5523-8+7:56+1:15
24IK Hakarpspojkarna 11:03:05+8:06
Elna Forsberg13:5811+0:4913:5811+0:49
Arvid Nord14:588+0:5128:567-4+1:03+0:14
Jakob Ingström18:5035+4:5547:4628+21+5:42+4:39
Tova Olsson15:1917+2:241:03:0524-4+8:06+2:24
25OK Tisaren 31:03:40+8:41
Lovisa Persson14:3026+1:2114:3026+1:21
Anton Hallor17:1632+3:0931:4631+5+3:53+2:32
Olle Josarp17:0630+3:1148:5232+1+6:48+2:55
Rebecka Nylin14:4814+1:531:03:4025-7+8:41+1:53
26Hestra IF 11:04:08+9:09
Ebba Hjertberg15:2032+2:1115:2032+2:11
Martin Ahlberger15:0517+0:5830:2524-8+2:32+0:21
Emil Karlsson16:5627+3:0147:2126+2+5:17+2:45
Elsa Lindeblom16:4727+3:521:04:08260+9:09+3:52
27Sundsvalls OK 11:04:12+9:13
Hanna Hugosson15:2634+2:1715:2634+2:17
Anders Axling16:1431+2:0731:4030-4+3:47+1:30
Gustav Frænell17:0329+3:0848:43300+6:39+2:52
Frida Vikström15:2919+2:341:04:1227-3+9:13+2:34
28OK Ravinen 31:04:18+9:19
Amanda Karlsson16:0337+2:5416:0337+2:54
Erik Herne15:2826+1:2131:3129-8+3:38+0:44
Love Berzell15:4114+1:4647:1225-4+5:08+1:30
Ebba Pegestam17:0630+4:111:04:1828+3+9:19+4:11
29OK Pan-Kristianstad 21:04:24+9:25
Nelly Carlsson14:2320+1:1414:2320+1:14
Simon Wikström15:0921+1:0229:3218-2+1:39+0:25
Oscar Modig17:5332+3:5847:2527+9+5:21+3:42
Elise Josefsson16:5929+4:041:04:2429+2+9:25+4:04
30Järla Orientering 21:04:47+9:48
Anna Dahlgren-Rosén15:1428+2:0515:1428+2:05
Jens Rönnols15:0820+1:0130:2222-6+2:29+0:24
Espen Hultgreen Weltzien14:439+0:4845:0514-8+3:01+0:32
Sofia Lauri19:4237+6:471:04:4730+16+9:48+6:47
31Sundbybergs IK 11:06:06+11:07
Kajsa Bogren15:1830+2:0915:1830+2:09
Kristoffer Tengroth15:0719+1:0030:2524-6+2:32+0:23
Morgan Karlsson17:3031+3:3547:5529+5+5:51+3:19
Vilde Jonsson Wold18:1136+5:161:06:0631+2+11:07+5:16
32Karlskrona SOK 11:08:04+13:05
Moa Pettersson14:2421+1:1514:2421+1:15
Oscar Johansson16:0630+1:5930:3028+7+2:37+1:22
Emil Pettersson16:2224+2:2746:5224-4+4:48+2:11
Johanna Wilhelmsson21:1238+8:171:08:0432+8+13:05+8:17
33Forsa OK 11:09:34+14:35
Hanna Kjellin15:1830+2:0915:1830+2:09
Benjamin Terent18:2934+4:2233:4734+4+5:54+3:45
Anders Trolin18:2834+4:3352:1533-1+10:11+4:17
Ronja Hugg17:1932+4:241:09:34330+14:35+4:24
34OK Österåker 11:10:50+15:51
Malin Dahlbäck14:2623+1:1714:2623+1:17
Fredrik Stenbeck18:0833+4:0132:3433+10+4:41+3:24
Oskar Vahlberg20:2636+6:3153:0034+1+10:56+6:15
Therese Nilsson17:5034+4:551:10:50340+15:51+4:55
35Västerbergslagens OL 11:30:57+35:58
Tyra Dernfalk22:1440+9:0522:1440+9:05
Dan Eriksson28:1037+14:0350:2437-3+22:31+13:26
Jakob Wedman22:4238+8:471:13:06370+31:02+8:31
Karin Wedman17:5135+4:561:30:5735-2+35:58+4:56
OK Linné 2diskvalificerad
Kate Morrison14:2725+1:1814:2725+1:18
Sandro Schmiddiskvalificeraddiskvalificerad
Olle Nilsson1:46:5940+1:33:04diskvalificerad
Annika Björk16:1723+3:22diskvalificerad
Leksands OK 2000ej godkänd
Maja Mörth16:0036+2:5116:0036+2:51
Viktor Berg19:1135+5:0435:11360+7:18+4:27
Adelina Funke26:4339+12:481:01:54360+19:50+12:32
Sara Junevikej godkändej godkänd
Mullsjö SOK 1ej godkänd
Stina Nero17:5939+4:5017:5939+4:50
William Lundstedtej godkändej godkänd
Erik Nero18:2633+4:31ej godkänd
Jeanette Viberg17:0731+4:12ej godkänd
Trollhättans SOK 1ej godkänd
Malin Kristiansson14:2421+1:1514:2421+1:15
Elias Bäcklund Ekvallej godkändej godkänd
Eskil Tryggö15:5518+2:00ej godkänd
Ida Kristiansson15:2118+2:26ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 2utgått
Jolanta Kolosinska13:507+0:4113:507+0:41
Alva Sellgren21:1636+7:0935:0635+28+7:13+6:32
Per Gustavsson22:2737+8:3257:33350+15:29+8:16
Moa Sjöbergutgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser