Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell, final
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro Läns OF
Datum: lördag 3 juni 2017

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Irina NybergD21 final A17:00+1:417:52
31Josefine HeikkaD21 final A18:19+3:008:28
34Sara EskilssonD21 final A18:25+3:068:31

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus MöllerH20 final B16:467:33

Attunda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lucas NorrmanH20 final B21:18+4:329:35
12Nicolas BarbozaH18 final B16:28+1:447:25
17Oskar EngesH18 final B16:47+2:037:33
25Oskar DanielsH21 final A17:11+2:047:24
28Christopher WilestedtH20 final A17:10+2:217:09

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Tindra JernströmD18 final A16:06+2:268:59

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Emil AuseliusH18 final A15:41+1:157:09
18Moa HanssonD20 final A17:04+2:328:47
25Filip TrofastH18 final A16:25+1:597:29

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Marcus NylénH18 final B20:10+5:269:05

Eds SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Maria ErikssonD20 final A21:57+7:2511:18

Eksjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linnéa GolsäterD20 final A14:327:29
3Sanna FastD20 final A14:54+0:227:40
5Oskar LindH20 final A15:35+0:466:29
7Simon FreylandH18 final B15:55+1:117:10
32Lucas SundbladH20 final A17:43+2:547:22

Falkenbergs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Matilda MartinssonD21 final Bej start

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tindra HjortD18 final B14:508:31

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per LindmanH21 final B16:386:50
25Elin JohanssonD20 final A18:50+4:189:42

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Elvira WildheimD18 final A17:21+3:419:41
35Tim JohanssonH18 final A17:31+3:057:59

Forsa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ronja HuggD18 final B16:40+1:509:34
11Hanna KjellinD18 final A15:38+1:588:44

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Elin SchagerströmD18 final A15:43+2:038:46
13Jesper MelinH21 final B19:51+3:138:10

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Ella OlssonD18 final A15:29+1:498:38

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mårten OlssonH20 final B17:01+0:157:39
36Erik OlssonH20 final A19:58+5:098:19

Göteborg-Majorna OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lina StrandD21 final A15:32+0:137:11
13Kerstin WadmanD20 final A16:37+2:058:33
17Moa EnmarkD21 final A17:04+1:457:54
29Jonas MerzH21 final A17:19+2:127:27
30Jolanta KolosinskaD21 final A18:15+2:568:26
35Alva SellgrenD18 final A17:57+4:1710:01
39Robbie AndersonH21 final A18:30+3:237:58
Moa SjöbergD18 final Bej start

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Felix PerssonH18 final A15:39+1:137:08
13Hugo DahlbergH20 final A16:23+1:346:49
27Martin SkärlénH18 final B25:24+10:4011:26
39Joakim SkärlénH20 final A20:55+6:068:42

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Emil KarlssonH18 final A15:53+1:277:15
22Elsa LindeblomD18 final A16:12+2:329:03
30Ebba HjertbergD18 final A17:03+3:239:31

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ludvig HallabroH18 final B15:24+0:406:56Ladda ner rutt i gpx-format

IF Hagen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Axel OlssonH18 final B16:02+1:187:13
15Oscar StombergH18 final B16:41+1:577:30
17Filip KarlssonH20 final A16:39+1:506:56
23Emma KindbomD20 final A17:54+3:229:13
29Daniel BogrenH18 final A16:37+2:117:35
37Jesper LindströmH20 final A20:05+5:168:22
38Carl HolmbergH18 final A18:15+3:498:20
Marcus CarlssonH18 final Bej start
Olle HedmanH18 final Bej start

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Matviy KhotyaintsevH18 final B15:10+0:266:49
15Erik HannrupH18 final A15:48+1:227:12
24Lina SvärdD18 final A16:16+2:369:05
24Jesper NyströmH18 final B19:34+4:508:48

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Max Peter BejmerH21 final A16:08+1:016:57

IFK Lidingö SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Barbora PijákováD21 final B16:55+0:067:52
5Julia RajanD18 final A15:02+1:228:23
11Nicolas SimoninH21 final A16:24+1:177:04
11Timo MähönenH21 final B19:00+2:227:49
13Mårten BoströmH21 final A16:26+1:197:05
14Anna BachmanD21 final A16:59+1:407:51
19Helena KarlssonD21 final A17:27+2:088:04
20Emma BjessmoD21 final A17:31+2:128:06
21Matleena BoströmD21 final A17:37+2:188:09
26Alice HugossonD21 final A18:04+2:458:21
36Susanna TervoD21 final A19:14+3:558:54

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Emelie BrudinD18 final B17:05+2:159:49

IK Hakarpspojkarna

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gabriella GustafssonD20 final A15:24+0:527:56
5Tova OlssonD20 final A15:40+1:088:04
6Emil BjörnlingerH18 final A15:23+0:577:01
12Arvid NordH20 final A16:21+1:326:48
13Jakob IngströmH18 final B16:31+1:477:26
16Sara GranstedtD18 final A16:01+2:218:56
17Alice Svensson FinndahlD18 final A16:03+2:238:57
19Alice AxelssonD20 final A17:08+2:368:49
22Lukas GranstedtH18 final A16:21+1:557:27
28Ella PalmD18 final A16:28+2:489:11
28Andreas GustafssonH18 final A16:36+2:107:34
38Elna ForsbergD21 final A19:42+4:239:07

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mattis HallbergH20 final A16:04+1:156:41

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Rebecca WaldenfjordD20 final A16:08+1:368:18
Noel WaldenfjordH18 final Aej godkänd

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karolin OhlssonD21 final A15:31+0:127:11
4Ludvig SandahlH20 final B17:20+0:347:48
8Erik BerzellH21 final A16:11+1:046:58
12Anna Dahlgren-RosénD20 final A16:34+2:028:32
17Andreas HallH21 final A16:38+1:317:10
20Jens RönnolsH21 final A16:51+1:447:15
27Josefin PerssonD21 final A18:05+2:468:22
37Espen Hultgreen WeltzienH21 final A18:08+3:017:48

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Victor HanssonH18 final A16:04+1:387:20
35Arvid ClaessonH20 final A19:23+4:348:04

Karlskrona SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Oscar JohanssonH18 final A15:23+0:577:01
10Johanna WilhelmssonD18 final B18:40+3:5010:43
10Lukas KatvalaH18 final B16:14+1:307:18
34Emil PetterssonH18 final A17:18+2:527:53
35Moa PetterssonD21 final A18:41+3:228:38
36Erik WinbladhH18 final A17:36+3:108:02
Axel HalvarssonH18 final Bej godkänd

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonatan GustafssonH18 final A15:18+0:526:59
8Erik LindgrenH21 final B17:46+1:087:18

Kils OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linn LugneD18 final B15:18+0:288:47
5Jonathan UllerH18 final B15:37+0:537:02
12Lukas OlmH18 final A15:37+1:117:07
30Ludvig ErikssonH21 final A17:20+2:137:28
32Olof SkoglundH18 final A16:57+2:317:44
33Ella NordströmD18 final A17:25+3:459:43
33Viktor SkoogH20 final A18:24+3:357:40
David RisbergH20 final Bej godkänd
Andreas UllerH20 final Bej start
Sanna SkoogD21 final Bej start

Leksands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sara JunevikD18 final B16:01+1:119:12
11Adelina FunkeD18 final B19:17+4:2711:04
25Viktor BergH18 final B20:03+5:199:01
29Maja MörthD18 final A16:40+3:009:18

Linköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Fredrik JohanssonH21 final B17:28+0:507:11
8Alva OlssonD21 final A16:12+0:537:30
10Rasmus ElmelidH21 final A16:23+1:167:03
27Erik MartinssonH21 final A17:16+2:097:26
30Jonas LundgrenH21 final A17:20+2:137:28
Therese KlintbergD21 final Bej start
Gunnar EngströmH18 final Bej start

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anton ForsbergH20 final A15:39+0:506:31

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Thomas CarlssonH21 final A18:08+3:017:48

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Felix AxelssonH18 final A15:30+1:047:04
9Klara AxelssonD18 final A15:26+1:468:37

Mullsjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Stina NeroD21 final B18:10+1:218:26
12Erik NeroH21 final B19:46+3:088:08
33William LundstedtH18 final A16:58+2:327:44

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Ludvig EkH18 final A15:53+1:277:15
27Carl CarlssonH18 final A16:31+2:057:32
William NilssonH18 final Bej start

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Oliwer LundbergH20 final A16:16+1:276:46
Rasmus LundbergH20 final Bej start

OK Denseln

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1August MollénH18 final A14:266:35
22Emil KaleredH21 final A17:00+1:537:19
23Mathias HallménH21 final A17:03+1:567:20
24Olle KaleredH21 final A17:05+1:587:21
34Albert MollénH21 final A17:31+2:247:33

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Frida JohanssonD18 final A17:55+4:1510:00

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mattias OlofssonH21 final B18:02+1:247:25
20Malva SteenD18 final A16:10+2:309:01

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elin WihlborgD18 final B15:12+0:228:44

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Simon LarssonH20 final A17:04+2:157:06
Linnéa GustafssonD18 final Bej start

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ville JohanssonH20 final A15:23+0:346:24
8Lisa BerggrenD18 final A15:14+1:348:30
31Tom CampbellH20 final A17:38+2:497:20

OK Kåre

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Isac von KrusenstiernaH20 final A14:496:10
5Vilma Von KrusenstiernaD18 final A15:02+1:228:23
19Viktor WallinH18 final B17:24+2:407:50
34Martin MörsellH20 final A18:58+4:097:54
Jenny ErikssonD21 final Bej start
André AnderssonH20 final Bej start
Ronja JungåkerD18 final Bej start
Matilda AnderssonD21 final Bej start

OK Linné

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sandro SchmidH18 final B14:446:38
5Oskar SjöbergH21 final A15:43+0:366:46
7Annika BjörkD21 final B21:35+4:4610:02
8Olle NilssonH20 final A16:02+1:136:40
14Rassmus AnderssonH21 final A16:30+1:237:06
18Johanna ÖbergD21 final A17:21+2:028:01
22Kate MorrisonD21 final A17:49+2:308:14
24Olle GrywenzH18 final A16:23+1:577:28
24Rebecka OlssonD21 final A18:01+2:428:20

OK Milan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jakob FranssonH20 final B16:52+0:067:35
12Carolina ErikssonD18 final B21:06+6:1612:07
16Saga SanderD20 final A16:49+2:178:40
17Josefin ErlandssonD20 final A17:00+2:288:45

OK Måsen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Felix Lindell ÖhmanH18 final Bej start

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Simon DahlbergH18 final B17:16+2:327:46

OK Orion

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Nadiya VolynskaD21 final A15:44+0:257:17
11Andreas JonssonH18 final A15:36+1:107:07
11Ellen KallerbäckD18 final A15:38+1:588:44
12Tilda JohanssonD21 final A16:57+1:387:50
16Ola AnderssonH20 final A16:29+1:406:52
22Nils Hammaräng GripH20 final A16:52+2:037:01
36Ellen WahlbomD18 final A19:30+5:5010:53
36Erik AnderssonH21 final A17:48+2:417:40
Linnea DagsbergD18 final Autgått

OK Pan-Kristianstad

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Gernot KerschbaumerH21 final A15:54+0:476:51
10Simon WikströmH20 final A16:13+1:246:45
13Elin CarlssonD21 final A16:58+1:397:51
15Nicole LjungdahlD21 final A17:00+1:417:52
16Oscar ModigH18 final B16:45+2:017:32
24Olivia NilssonD20 final A17:57+3:259:15
25Elise JosefssonD18 final A16:20+2:409:07
35Rasmus SvantessonH21 final A17:41+2:347:37
37Sofie JosefssonD18 final A23:06+9:2612:54

OK Ravinen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Axel GranqvistH18 final A14:49+0:236:45
3Gustav BergmanH21 final A15:17+0:106:35
5Ebba PegestamD21 final B17:52+1:038:18
5Amanda KarlssonD18 final B16:07+1:179:15
6Hannes SvahnH18 final B15:47+1:037:06
7Helena JanssonD21 final A16:05+0:467:26
10Erik HerneH18 final A15:33+1:077:06
11Kalle BergmanH21 final A16:24+1:177:04
11Josefine KlintbergD21 final A16:54+1:357:49
15Hanna HänströmD20 final A16:38+2:068:34
19Simon TörnqvistH18 final B17:24+2:407:50
20Tone AlbrektssonD20 final A17:38+3:069:05
26Love BerzellH21 final A17:12+2:057:24
29Albin AnderssonH20 final A17:21+2:327:13
32Emil GranqvistH21 final A17:22+2:157:29
37Hanna KorhonenD21 final A19:17+3:588:55
40Jacob LindstamH21 final A18:33+3:267:59

OK Rodhen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Emil GrehnH18 final A15:57+1:317:16

OK Roxen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fanny AsketunD21 final B17:09+0:207:58
6Emma PetterssonD20 final A15:41+1:098:05
14Emil TellsénH21 final B20:26+3:488:24
18Albin LillieströmH20 final A16:42+1:536:57
19Jonas AnderssonH18 final A15:59+1:337:17
38Pontus LindblomH20 final A20:43+5:548:37
Adam ThellsénH20 final Bej start
Hugo DalhammerH18 final Bej start

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Hanna MårtenssonD18 final A16:20+2:409:07

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Sofia JohanssonD18 final A17:20+3:409:41

OK Södertörn

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Catherine TaylorD21 final A16:03+0:447:25
14Filip MöllerH18 final B16:37+1:537:29
19Hanna LagerbergD18 final A16:09+2:299:01
22Georg EklöwH18 final A16:21+1:557:27
30Linus BacklundH20 final A17:31+2:427:17
31Hugo LindbärgH18 final A16:51+2:257:41
31Louise MarkstedtD21 final A18:19+3:008:28

OK Tisaren

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jonathan KarlssonH21 final B17:07+0:297:02
5Josefin TjernlundD21 final A15:49+0:307:19
7Erik FernlundH21 final B17:34+0:567:13
8Johanna SärnbrinkD18 final B16:58+2:089:45
9Lilian ForsgrenD21 final A16:14+0:557:30
18Daniel AttåsH21 final A16:44+1:377:12
21Oskar AndrénH21 final A16:57+1:507:18
23Ellinor ErikssonD21 final A17:57+2:388:18
24Ellinor TjernlundD21 final A18:01+2:428:20
28Johanna HenrikssonD20 final A22:26+7:5411:33
29Rebecka NylinD21 final A18:12+2:538:25
39Lovisa PerssonD21 final A20:03+4:449:16
Filip JacobssonH20 final Adiskvalificerad

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anton NilssonH21 final B16:40+0:026:51

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Per KarlssonH20 final A16:45+1:566:58

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Oskar NymanH18 final A16:27+2:017:30
40Linda TakeD21 final A20:28+5:099:28

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Erik ErikssonH18 final B17:54+3:108:03

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Oskar VahlbergH18 final B16:15+1:317:19
14Malin DahlbäckD18 final A15:47+2:078:49
15Tobias AnderssonH21 final B23:29+6:519:39
22Fredrik StenbeckH18 final B18:05+3:218:08

Rehns BK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Erica EdmanD20 final A16:33+2:018:31
27Kristin OlovssonD21 final A18:05+2:468:22
Walter LagerhällH18 final Bej godkänd
Jesper LysellH21 final Bej start

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henrik JohannessonH20 final A15:19+0:306:22

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9John LarssonH18 final A15:31+1:057:05

Sala OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin NorrbomH21 final Bej start

Skåneslättens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lisa Jonsson-NordinD18 final A14:24+0:448:02
6Ebba JensenD18 final B16:35+1:459:31
24Erik ZeilonH20 final A17:02+2:137:05

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simon HectorH20 final A15:28+0:396:26
15Vilma KarlssonD18 final A15:56+2:168:54
Frida HectorD18 final Aej godkänd

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Benjamin SturekH18 final B15:21+0:376:54

Stora Tuna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tove AlexanderssonD21 final A15:197:05
2Emil SvenskH21 final A15:09+0:026:31
7Jesper SvenskH20 final A15:55+1:066:37
9Anton SjökvistH21 final A16:18+1:117:01
15Joakim SvenskH21 final A16:31+1:247:07
20Sofia ErikssonD18 final A16:10+2:309:01
20Henning SjökvistH20 final A16:43+1:546:57
Astrid NorgrenD18 final Aej godkänd

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johanna Börjesson ErikssonD20 final A14:48+0:167:37
7Jennie Börjesson ErikssonD20 final A15:58+1:268:13

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kristoffer TengrothH18 final A15:03+0:376:52

Sundsvalls OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Frida VikströmD18 final A15:01+1:218:23
7Jenny WegebroD18 final A15:10+1:308:28
8Hanna HugossonD20 final A16:05+1:338:17
9Stina NordinD20 final A16:08+1:368:18
9Gustav FrænellH18 final B16:06+1:227:15
10Anders AxlingH21 final B18:10+1:327:28
22Jonna JungåkerD20 final A17:46+3:149:09

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23John GunnarssonH20 final A17:01+2:127:05

Svaide Roma SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ludvig WaktelH18 final Bej start

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Maria MagnussonD21 final A18:21+3:028:29
Heino OllinH21 final Bej start
Anastasia DzianisavaD21 final Bej start

Södertälje-Nykvarn OF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas LeanderssonH21 final A15:076:30
4Eric BörjeskogH21 final A15:38+0:316:44
10Frida Jönsson HellstadiusD21 final A16:38+1:197:42
16Jakob EnmarkH21 final A16:37+1:307:09
19Kent OhlssonH21 final A16:45+1:387:13
27Rickard OhlssonH21 final A17:16+2:097:26
33Johan Ek-LarssonH21 final A17:29+2:227:32
Sofie OhlssonD18 final Bej start

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Rickard DjerfH20 final A17:03+2:147:06

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Elias LjungqvistH18 final A16:47+2:217:39

Trollhättans SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Elias Bäcklund EkvallH20 final A16:26+1:376:50
21Eskil TryggöH18 final A16:20+1:547:27
23Ida KristianssonD18 final A16:13+2:339:03

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oskar ForsbergH18 final A15:17+0:516:58
5Emil AnderssonH21 final B17:18+0:407:07
14Simon ImarkH20 final A16:26+1:376:50
18Victor ImarkH20 final A16:42+1:536:57
21Frida JunegardD20 final A17:42+3:109:07
27Ella SjöbergD18 final A16:25+2:459:10
Albin AnderssonH18 final Aej godkänd
Amanda BerggrenD20 final Aej start

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Moa GustafssonD21 final B16:497:49

Vimmerby OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Moa ErlandssonD18 final Bej start

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Wilma JanssonD20 final A23:16+8:4411:59

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Matilda ErikssonD20 final A16:37+2:058:33

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Sixten TörnqvistH18 final B18:17+3:338:14
26Sandra NäslundD20 final A18:54+4:229:44

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Louise LundgrenD21 final B16:497:49
27Lukas LundgrenH20 final A17:09+2:207:08
37Isac EricssonH18 final A17:58+3:328:12

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erika Källvik LeufvénD18 final A13:407:38
3Johanna Källvik LeufvénD18 final A15:01+1:218:23

Årsunda IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emma BengtssonD20 final Aej godkänd

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Simon HedlundH21 final B16:40+0:026:51
Johan RydingH20 final Bej start
Viktor SilvemarkH21 final Bej start
Pontus BierfeldtH18 final Bej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser