Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Örebro län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Örebro län
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: lördag 2 september 2017

D21

4 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin ErlandssonOK Milan35:198:01
2Lovisa PerssonOK Tisaren35:48+0:298:08
3Helena AnderssonOK Tisaren37:41+2:228:33
4Karin PerssonHagaby GoIF Örebro40:30+5:119:12
5Saga SanderOK Milan41:14+5:559:22
6Elin VinbladHagaby GoIF Örebro41:35+6:169:27
7Charlotte FlansbjerOK Djerf42:06+6:479:34
8Emma VictorinKFUM Örebro OK42:17+6:589:36
9Kristin JacobsonKFUM Örebro OK44:16+8:5710:03
10Benita HanssonHagaby GoIF Örebro44:54+9:3510:12
11Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro46:01+10:4210:27
12Nina HallorOK Tisaren46:54+11:3510:39
13Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro47:18+11:5910:44
14Therese KorkeakoskiOK Milan47:45+12:2610:51
15Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK49:35+14:1611:16
16Karin FägerlindCentrum OK51:32+16:1311:42
17Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro51:51+16:3211:47
18Jessica NilssonOK Milan57:11+21:5212:59
19Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro1:01:25+26:0613:57
Anette CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Susanne ErikssonOK Milanutgått

H21

5 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro33:266:41
2Johan AronssonOK Tisaren36:14+2:487:14
3Jacob ErikssonKFUM Örebro OK36:34+3:087:18
4Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro36:55+3:297:23
5Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro37:15+3:497:27
6Magnus PalmKFUM Örebro OK37:34+4:087:30
7Erik LindgrenOK Tisaren37:53+4:277:34
8Anton HallorOK Tisaren39:22+5:567:52
9Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro39:33+6:077:54
10Martin FagerlundKFUM Örebro OK39:49+6:237:57
11Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro39:50+6:247:58
12Erik FernlundOK Tisaren41:37+8:118:19
13Erik SundemanAlmby IK43:01+9:358:36
14Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro43:49+10:238:45
15Johan PerssonHagaby GoIF Örebro44:04+10:388:48
16Tomas HallménOK Tisaren44:17+10:518:51
17Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro44:51+11:258:58
18Tom KorkeakoskiOK Milan45:30+12:049:06
19Per KarlssonOK Tylöskog45:35+12:099:07
20Filip JacobssonOK Tisaren45:38+12:129:07
21Per EklöfOK Milan45:44+12:189:08
22Jakob FranssonOK Milan47:27+14:019:29
23Ulf HallménHagaby GoIF Örebro48:41+15:159:44
24Jesper MelinGarphyttans IF57:52+24:2611:34
Marcus HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Oskar ArleboKFUM Örebro OKej start

D18

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HallménOK Tisaren36:0810:02
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren40:44+4:3611:18
3Elin SchagerströmGarphyttans IF43:35+7:2712:06
4Sofie TroedssonOK Milan53:24+17:1614:50
Carolina ErikssonOK Milanej start

H18

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AlpbergAlmby IK48:0412:01
Jonathan GustafssonKFUM Örebro OKej start
Filip ÖrnKFUM Örebro OKej start

D16

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK35:3810:10
2Sofie FranzénAlmby IK41:34+5:5611:52
3Lisa HallménOK Tisaren49:57+14:1914:16

H16

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren31:349:01
2Rasmus PetterssonOK Djerf32:05+0:319:10
3William SeguraKFUM Örebro OK36:09+4:3510:19
4Melker ForsbergKFUM Örebro OK36:14+4:4010:21
5Linus MalmKFUM Örebro OK37:56+6:2210:50
6David MårtenssonGarphyttans IF39:14+7:4011:12
7Johan AlpbergAlmby IK39:55+8:2111:24
8Johannes GreenAlmby IK42:32+10:5812:09
9Oscar IngvarssonLindebygdens OK54:54+23:2015:41
Nils SchagerströmGarphyttans IFej start

D14

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LindgrenKFUM Örebro OK31:0110:00
2Sofie BodinAlmby IK31:33+0:3210:10
3Amanda SjödinOK Tisaren33:23+2:2210:46
4Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro36:53+5:5211:53
5Julia BergKFUM Örebro OK39:27+8:2612:43
6Signe SchagerströmGarphyttans IF40:18+9:1713:00
7Sofia GreenAlmby IK41:45+10:4413:28
8Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF42:47+11:4613:48
9Vilma LarssonOK Milan42:50+11:4913:49
10Stina BernGarphyttans IF1:03:37+32:3620:31
Linn BrostenAlmby IKej godkänd
Sanna SanderOK Milanej start
Elin JonhedKFUM Örebro OKej start
Anna NilssonGarphyttans IFej start

H14

3 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK23:077:27
2Anton KruseKFUM Örebro OK27:12+4:058:46
3Henrik FranzénAlmby IK27:56+4:499:00
4Emil LarssonOK Tisaren28:11+5:049:05
5Oliver PetterssonOK Milan32:24+9:1710:27
6Gustav AskrothKFUM Örebro OK34:13+11:0611:02
7Jonatan KraftAlmby IK34:55+11:4811:15
8Johan ThuressonAlmby IK37:22+14:1512:03
9Noel HelmerssonOK Tisaren39:13+16:0612:39
10Jonatan GreenAlmby IK51:44+28:3716:41
Anton ErikssonOK Milanej start
Olof HalfvarssonAlmby IKej start

D12

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelly MårtenssonGarphyttans IF29:0011:09
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK29:41+0:4111:25
3Johanna BergKFUM Örebro OK37:01+8:0114:14
4Elsa GustafssonOK Tylöskog37:14+8:1414:19
5Emelie DjerfGarphyttans IF39:54+10:5415:20
6Love EklundOK Tylöskog49:05+20:0518:52
7Penny HaglundLindebygdens OK1:08:53+39:5326:29
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebroej start

H12

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle MalmKFUM Örebro OK21:448:21
2Måns BergqvistGarphyttans IF22:28+0:448:38
3Robin HelmerssonOK Tisaren24:09+2:259:17
4Daniel KraftAlmby IK26:35+4:5110:13
5Viktor JonhedKFUM Örebro OK28:43+6:5911:02
6Edvin HalldinKFUM Örebro OK30:24+8:4011:41
7Lukas FogelHagaby GoIF Örebro34:02+12:1813:05
8Rasmus DoeringGarphyttans IF34:33+12:4913:17
9Viggo HolmbergOK Tylöskog34:51+13:0713:24
10Marius DahlbergGarphyttans IF40:24+18:4015:32
11Rasmus KarlssonAskersunds OK42:25+20:4116:18
12Nils SkymbergKFUM Örebro OK51:49+30:0519:55
Axel NilssonGarphyttans IFej start
Linus AndresenAlmby IKej start

D10

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella KruseKFUM Örebro OK19:219:40
2Elin DoeringGarphyttans IF21:31+2:1010:45
3Emma LindkvistAlmby IK22:22+3:0111:11
4Sanna KallinKFUM Örebro OK22:58+3:3711:29
5Cecilia ErikssonOK Milan23:08+3:4711:34
6Maja SjödinOK Tisaren24:20+4:5912:10
7Lovisa ThybeckLindebygdens OK25:44+6:2312:52
8Wilma WikströmFellingsbro GOIF31:06+11:4515:33
9Emma SeguraKFUM Örebro OK32:55+13:3416:27
10Astrid KraftAlmby IK34:23+15:0217:11
11Sofia HalldinKFUM Örebro OK38:58+19:3719:29
12Joline PetriOK Djerf40:59+21:3820:29
13Selma JonssonHällefors OK41:15+21:5420:37

H10

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK12:026:01
2Philip SjödinOK Tisaren15:31+3:297:45
3Isak LarssonOK Tisaren16:55+4:538:27
4Melker CarlssonKFUM Örebro OK19:05+7:039:32
5Olle HaglundGarphyttans IF19:24+7:229:42
6Fabian BergqvistGarphyttans IF19:35+7:339:47
7Fabian LarssonOK Milan22:48+10:4611:24
8Ted NilssonKFUM Örebro OK22:56+10:5411:28
9Oliver ArnessonLindebygdens OK23:03+11:0111:31
10Svante EliassonGarphyttans IF27:25+15:2313:42

D35

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte WahlströmAlmby IK39:1210:18
2Johanna NordströmKFUM Örebro OK45:52+6:4012:04

H35

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle OlssonKFUM Örebro OK36:438:20
2Klas LarssonOK Milan47:19+10:3610:45

D40

3 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia SvedinKFUM Örebro OK31:398:47
2Anna BogrenHagaby GoIF Örebro35:41+4:029:54
3Annelie HallblomOK Tisaren40:45+9:0611:19
4Malin WiklundAlmby IK42:24+10:4511:46
5Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK43:41+12:0212:08
6Magdalena SjödinOK Tisaren48:48+17:0913:33
7Helen LindkvistAlmby IK51:15+19:3614:14
8Maria AskrothKFUM Örebro OK55:49+24:1015:30
9Ingela PetterssonOK Milan1:01:52+30:1317:11
Lina JonhedKFUM Örebro OKej start
Malin HalldinKFUM Örebro OKej start

H40

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GrothKFUM Örebro OK28:357:08
2Peter SjödinOK Tisaren33:49+5:148:27
3Lars JonhedKFUM Örebro OK39:05+10:309:46
4Dan LarssonOK Tisaren39:10+10:359:47
5Anders HaglundOK Milan39:47+11:129:56
6Niklas DoeringGarphyttans IF43:59+15:2410:59
7Jakob BergKFUM Örebro OK48:07+19:3212:01
8Henrik AskrothKFUM Örebro OK48:39+20:0412:09
9Henrik HellborgCentrum OK1:19:44+51:0919:56
Tobias IsraelssonOK Tylöskogej start

D45

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AnderssonOK Tisaren33:2810:47
2Camilla KruseKFUM Örebro OK39:01+5:3312:35
3Ulrika SanderOK Milan39:02+5:3412:35
4Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro42:27+8:5913:41
5Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro47:13+13:4515:13
6Karin SärnbrinkOK Tisaren56:02+22:3418:04

H45

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK32:358:08
2Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro34:48+2:138:42
3Jan SjödinOK Tisaren35:13+2:388:48
4Magnus HallblomOK Tisaren36:21+3:469:05
5Anders LarssonOK Milan37:25+4:509:21
6Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro37:45+5:109:26
7Christer AlmHagaby GoIF Örebro37:58+5:239:29
8Mickael GöranssonAlmby IK39:46+7:119:56
9Joakim DahlbergAlmby IK44:25+11:5011:06
10Michael WennblomHagaby GoIF Örebro47:23+14:4811:50
11Johan PetriOK Djerf54:28+21:5313:37
12Urban SärnbrinkOK Tisaren58:03+25:2814:30
13Leif KrügerGarphyttans IF58:31+25:5614:37
14Per-Ola ThuressonOK Tylöskog1:40:44+1:08:0925:11

D50

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne BodinAlmby IK31:4110:13
2Laila HallménOK Tisaren32:19+0:3810:25
3Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro32:31+0:5010:29
4Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro36:16+4:3511:41
5Karin JohanssonKFUM Örebro OK38:37+6:5612:27
6Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK47:45+16:0415:24
Monica HallorOK Tisarenej godkänd
Yvonne FranzénAlmby IKutgått
Åsa WikströmFellingsbro GOIFej start
Marit ÄngHagaby GoIF Örebroej start

H50

3 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SchagerströmGarphyttans IF28:117:25
2Ulf MagnussonLeksands OK28:21+0:107:27
3Anders LindeusHagaby GoIF Örebro29:49+1:387:50
4Jonas PetterssonOK Tisaren37:18+9:079:48
5Gustaf SomeliusVisborgs OK37:22+9:119:50
6Magnus BernGarphyttans IF39:08+10:5710:17
7Niklas SanderOK Milan41:01+12:5010:47
8Lars SkymbergKFUM Örebro OK46:28+18:1712:13
9Kenneth KarlssonAskersunds OK47:07+18:5612:23
10Anders LarssonAlmby IK53:40+25:2914:07
11Fredrik NilssonKFUM Örebro OK53:45+25:3414:08

D55

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro44:0613:21
2Gunilla SandströmAlmby IK59:51+15:4518:08
3Eva KorkeakoskiOK Milan1:29:47+45:4127:12

H55

3 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:458:21
2Jan-Olof BäckOK Djerf36:57+5:129:43
3Björn AlpbergAlmby IK37:06+5:219:45
4Jonas KarlssonOK Tylöskog37:13+5:289:47
5Mats CarlsvärdAlmby IK37:39+5:549:54
6Per BjurströmOK Tisaren37:53+6:089:58 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jan-Åke IsraelssonOK Milan38:30+6:4510:07
8Reinert HallorOK Tisaren38:45+7:0010:11
9Håkan SvenssonAlmby IK54:20+22:3514:17
10Thomas PerssonOK Tisaren55:33+23:4814:37

D60

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK30:2511:15
2Kerstin CarlssonOK Letstigen33:11+2:4612:17
3Barbro IsakssonOK Tisaren36:07+5:4213:22
4Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro42:03+11:3815:34
5Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro43:57+13:3216:16
6Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro45:01+14:3616:40

H60

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke AlgotssonOK Tylöskog36:0910:02
2Tomas OlaussonAskersunds OK36:19+0:1010:05
3Roland NotstamArboga OK38:05+1:5610:34
4Nils-Olof BodinAlmby IK38:12+2:0310:36
5Åke SundinHällefors OK39:11+3:0210:53
6Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro39:16+3:0710:54
7Mats HastadFellingsbro GOIF39:19+3:1010:55
8Stefan ÖbergOK Milan40:29+4:2011:14 Ladda ner rutt i gpx-format
9Bo DavidssonSolna OK40:35+4:2611:16
10Bo MagnussonKFUM Örebro OK42:34+6:2511:49 Ladda ner rutt i gpx-format
11Henry VestergårdAlmby IK43:14+7:0512:00
12Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro43:18+7:0912:01
13Lars ÖstlinOK Milan43:22+7:1312:02
14Bo EngborgHällefors OK44:10+8:0112:16 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jens TörnmarckAskersunds OK49:05+12:5613:38
16Kjell GustafssonOK Järnbärarna49:57+13:4813:52
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd
Olof OlofssonHagaby GoIF Örebroej start

H65

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonOK Tylöskog30:329:50
2Karl-Göran WahlströmAlmby IK32:11+1:3910:22
3Robert LarssonHagaby GoIF Örebro34:40+4:0811:10
4Per-Åke HullAlmby IK34:43+4:1111:11
Göran HedbergHagaby GoIF Örebroej godkänd
Anders RobertssonAlmby IKej start

D70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud MossbergOK Järnbärarna40:0014:48
2Birgitta ArleboKFUM Örebro OK50:48+10:4818:48
3Elisabeth ErikssonOK Milan51:59+11:5919:15
4Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:00:29+20:2922:24
Britt-Marie EklöfOK Milanej start

H70

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK36:5311:10
2Lennart LundhOK Tisaren38:48+1:5511:45
3Lennart LindgrenOK Järnbärarna43:17+6:2413:06
4Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK46:59+10:0614:14
5Ingemar WidénKFUM Örebro OK50:20+13:2715:15
6Ingvar HalldinOK Tylöskog1:03:49+26:5619:20
Tommy HallménVingåkers OKej start
Östen EklöfOK Milanej start

H75

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog30:0311:07
2Ove JohanssonOK Järnbärarna34:51+4:4812:54
3Nils MogrenHällefors OK43:35+13:3216:08
4Sten SundinOK Tisaren47:06+17:0317:26
5Arne YngströmHagaby GoIF Örebro48:36+18:3318:00
6Bengt KammerlandOK Milan48:46+18:4318:03
7Ulf T. HallbergAlmby IK50:43+20:4018:47
8Kjell LarssonOK Alferna50:53+20:5018:50
9Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:00:44+30:4122:29
10Bo BrånnAskersunds OK1:05:15+35:1224:09
Kurt ÅbergOK Tisarenfullföljt
Leif HjulströmOK Milanej start

Inskolning

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lowa ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Inga EliassonGarphyttans IFfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanfullföljt
Jonathan FrohmanOK Letstigenfullföljt
Elias FromanOK Letstigenfullföljt
Alfred SundemanAlmby IKfullföljt

U1

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK17:358:47
2Jonna DoeringGarphyttans IF22:04+4:2911:02
3Allis SjödinOK Tisaren23:07+5:3211:33
4Oliver RunestavAlmby IK27:40+10:0513:50
5Clara BergmanFellingsbro GOIF31:45+14:1015:52
6Ingrid ArnessonLindebygdens OK32:14+14:3916:07
7Mahdi Rezai  MohammadFellingsbro GOIF38:56+21:2119:28
8Nuriat DaidovaFellingsbro GOIF44:02+26:2722:01
9Sadaat ZahraFellingsbro GOIF44:14+26:3922:07

U2

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JonhedKFUM Örebro OK24:1412:07
2Elias HolmOK Tisaren25:51+1:3712:55
3Elin DjerfGarphyttans IF27:56+3:4213:58
4Wilmer SundemanAlmby IK29:09+4:5514:34
5Rasmus KruseKFUM Örebro OK29:23+5:0914:41
6Mio ErikssonOK Milan31:10+6:5615:35
7Petter BergqvistGarphyttans IF31:56+7:4215:58
8Alva NilssonKFUM Örebro OK33:30+9:1616:45
9Isak BergmanFellingsbro GOIF34:14+10:0017:07
10Elliot RunestavAlmby IK37:27+13:1318:43
11Oliver JohnsonLindebygdens OK37:40+13:2618:50
12Noomi GreenAlmby IK38:04+13:5019:02
13Iris DahlbergGarphyttans IF48:42+24:2824:21
14Rasmus PetterssonLindebygdens OK1:15:12+50:5837:36

Öppen Motion 1

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel ErikssonOK Letstigen39:5817:22
2Axel GrothKFUM Örebro OK49:09+9:1121:22
3Bengt HolgerssonOK Tisaren52:08+12:1022:40
4Daidova DjamilaFellingsbro GOIF1:55:46+1:15:4850:20
5Daidova BozigidFellingsbro GOIF1:55:50+1:15:5250:21
Sjöberg MalinKlubblösej godkänd

Öppen Motion 3

2 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EliassonGarphyttans IF29:2710:09
2Emma LarssonOK Milan41:04+11:3714:09
3Karuna DahlbergGarphyttans IF43:12+13:4514:53
4Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro44:50+15:2315:27
5Christina FredrikssonGarphyttans IF49:12+19:4516:57
6Catharina ModOK Milan53:37+24:1018:29
7Oskar HanssonAskersunds OK55:36+26:0919:10
8Catrine StoltOK Milan55:54+26:2719:16
9Emil ErikssonOK Letstigen57:49+28:2219:56
10Tore HolgerssonAlmby IK1:02:21+32:5421:30
11Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebro1:09:55+40:2824:06
12Hanna ThuressonAlmby IK1:10:14+40:4724:13
Cecilia HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Kalle GrothKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen Motion 5

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia KarlssonKlubblös43:0911:59
2Niclas RisbergGarphyttans IF46:45+3:3612:59
3Nicklas GrythOK Milan47:38+4:2913:13
4Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK48:18+5:0913:25
5Sara FredrikssonKFUM Örebro OK53:11+10:0214:46
6Maria ErikssonOK Letstigen54:09+11:0015:02
7Margareta NylinOK Tisaren55:36+12:2715:26
8Jessica KorkeakoskiOK Milan56:55+13:4615:48
9Maria BergmanFellingsbro GOIF58:19+15:1016:11
10Erik ÖjeboKFUM Örebro OK58:40+15:3116:17
11Sjöberg HåkanHagaby GoIF Örebro1:02:38+19:2917:23
12Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:07:54+24:4518:51
13Emma SätterlundKFUM Örebro OK1:25:40+42:3123:47
Liv HögforsFellingsbro GOIFej godkänd
Bodil WilhelmssonFellingsbro GOIFej godkänd
Cecilia BjurströmOK Tisarenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Eva SchagerströmGarphyttans IFutgått
Johanna NäslundAlmby IKej start

Öppen Motion 7

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert KruseKFUM Örebro OK37:2212:03
2Åke StridAlmby IK37:37+0:1512:08
3Anders MelinGarphyttans IF38:08+0:4612:18
4Lars KarlssonAlmby IK40:04+2:4212:55
5Agneta HasselkvistOK Milan43:33+6:1114:02
6Catarina CuibeKFUM Örebro OK43:49+6:2714:08
7Karin KraftAlmby IK48:10+10:4815:32
8Per GustavssonOK Roxen48:54+11:3215:46
9Ulla JonhedKFUM Örebro OK49:38+12:1616:00
10Hans JonhedKFUM Örebro OK49:39+12:1716:00
11Anna-Lena JacobssonDegerfors OK52:41+15:1916:59
12Jörgen HolmströmOK Milan52:50+15:2817:02
13Inga HolmströmOK Milan54:37+17:1517:37
14Maja-Stina GustavssonOK Roxen57:27+20:0518:31
15Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:00:19+22:5719:27
16Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:02:45+25:2320:14
17Sven JacobsonOK Milan1:03:09+25:4720:22
18Roland RohdeFellingsbro GOIF1:03:39+26:1720:31
19Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:10:32+33:1022:45
20Stefan GreenAlmby IK1:15:10+37:4824:14

Öppen Motion 8

4 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LibergOK Milan45:359:54
2Mattias GustafssonIF Start51:23+5:4811:10
3Lars JacobssonDegerfors OK53:00+7:2511:31
4Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF53:11+7:3611:33
5Håkan LibergOK Milan53:17+7:4211:35
6Andreas MogrenOK Milan55:28+9:5312:03
7Lindström MagnusVästerbergslagens OL55:37+10:0212:05
8Jan HolgerssonAlmby IK1:01:45+16:1013:25
9Patrik GustafssonSmedjebackens OK1:05:57+20:2214:20
10Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:15:57+30:2216:30
11Niklas EriksenAlmby IK1:19:45+34:1017:20
12Niklas TiedermannOK Tisaren1:22:36+37:0117:57
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser