Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Örebro län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Örebro län
Arrangörsorganisationer: Hällefors OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: fredag 8 september 2017

D21

6 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin ErlandssonOK Milan1:13:2911:37
2Karin FägerlindCentrum OK1:13:55+0:2611:41
3Lisa WesterbergOK Milan1:14:51+1:2211:50
4Jessica NilssonOK Milan1:18:01+4:3212:20
5Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro1:21:26+7:5712:53
Saga SanderOK Milanej start

H21

7 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindgrenOK Tisaren54:407:03
2Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro57:53+3:137:28
3Per KarlssonOK Tylöskog58:58+4:187:36
4Oskar ArleboKFUM Örebro OK1:00:36+5:567:49
5Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:03:01+8:218:07
6Calle OlssonKFUM Örebro OK1:03:20+8:408:10
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej start
Anton HallorOK Tisarenej start

D16

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK48:3613:32

H16

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter PetterssonOK Tisaren34:347:21
2William SeguraKFUM Örebro OK40:07+5:338:32
3Johannes GreenAlmby IK46:31+11:579:53
4Linus MalmKFUM Örebro OK48:05+13:3110:13
5David MårtenssonGarphyttans IF53:02+18:2811:17

D14

2 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia BergKFUM Örebro OK25:519:28
2Karin LindgrenKFUM Örebro OK25:57+0:069:30
3Sofie BodinAlmby IK26:15+0:249:36
4Sofia GreenAlmby IK26:58+1:079:52

H14

2 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:007:41
2Noel HelmerssonOK Tisaren25:00+4:009:09
3Emil LarssonOK Tisaren28:48+7:4810:32
4Jonatan GreenAlmby IK31:52+10:5211:40
5Anton KruseKFUM Örebro OK35:38+14:3813:03

D12

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nelly MårtenssonGarphyttans IF19:589:04
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK22:11+2:1310:04
3Elsa GustafssonOK Tylöskog23:19+3:2110:35
4Johanna BergKFUM Örebro OK28:00+8:0212:43

H12

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MalmKFUM Örebro OK15:397:06
2Robin HelmerssonOK Tisaren17:52+2:138:07
3Daniel KraftAlmby IK19:56+4:179:03
4Måns BergqvistGarphyttans IF20:51+5:129:28
5Viktor JonhedKFUM Örebro OK21:36+5:579:49
Rasmus DoeringGarphyttans IFej start

D10

1 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin DoeringGarphyttans IF10:297:07
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:59+0:307:28
3Selma JonssonHällefors OK14:08+3:399:36

H10

1 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK7:465:17
2Fabian BergqvistGarphyttans IF11:22+3:367:43

H40

5 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren46:328:10
2Lars JonhedKFUM Örebro OK55:37+9:059:46
3Dan LarssonOK Tisaren1:02:03+15:3110:54
4Henrik HellborgCentrum OK1:25:15+38:4314:58

H45

4 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AlmHagaby GoIF Örebro39:208:26
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro45:26+6:069:44
3Joakim DahlbergAlmby IK50:28+11:0810:49
4Per NordahlDomnarvets GOIF1:04:41+25:2113:52

D50

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK37:2011:04
2Anne BodinAlmby IK40:43+3:2312:04
3Annika BrodinLindebygdens OK41:35+4:1512:20

H50

4 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ThybeckLindebygdens OK49:1610:34
2Jonas PetterssonOK Tisaren55:35+6:1911:55
3Hans MandahlÖstra Almby FK1:02:10+12:5413:20
4Lars SkymbergKFUM Örebro OK1:03:26+14:1013:36

H55

4 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KarlssonOK Tylöskog48:1310:15
2Jan-Åke IsraelssonOK Milan53:54+5:4111:28
3Klas ThybeckLindebygdens OK53:59+5:4611:29
4Henrik HallorLindebygdens OK56:56+8:4312:06
5Björn AlpbergAlmby IK58:06+9:5312:21
6Anders LarssonHagaby GoIF Örebro59:21+11:0812:37

H60

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro44:5312:30
2Henry VestergårdAlmby IK50:57+6:0414:11
3Bo DavidssonSolna OK51:06+6:1314:14

D70

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maud MossbergOK Järnbärarna42:4419:36

H70

3 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:2112:16
2Håkan MossbergOK Järnbärarna54:00+12:3916:01
Lennart LundhOK Tisarenej start
Lennart LindgrenOK Järnbärarnaej start

H75

3 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig IsraelssonOK Tylöskog44:3813:14
2Gert IngvarssonLindebygdens OK48:05+3:2714:16
3Kurt ÅbergOK Tisaren49:50+5:1214:47
4Arne YngströmHagaby GoIF Örebro1:07:33+22:5520:02
Ulf T. HallbergAlmby IKej godkänd
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd

Öppen motion 1

1 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma SeguraKFUM Örebro OK13:088:56
2Alba BrandtHällefors OK14:07+0:599:36

Öppen motion 5

2 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro24:459:03
2Björn BergqvistGarphyttans IF35:39+10:5413:03
3Camilla KruseKFUM Örebro OK37:23+12:3813:41
4Stina NordahlDomnarvets GOIF50:31+25:4618:30
Niklas DoeringGarphyttans IFej start

Öppen motion 7

3 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell GustafssonOK Järnbärarna56:0716:39
Filip SöderlundOK Milanej godkänd

Öppen motion 9

6 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan1:02:489:56
2Tom KorkeakoskiOK Milan1:02:49+0:019:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser