Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbelfajten (patrulltävling)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelfajten (patrulltävling)
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: lördag 30 september 2017

H10 Patrull

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvard PelanderOK Djerf32:37
1Edvard PelanderOK Djerf32:37
2Edvin LindhOK Milan38:30+5:53
2Edvin LindhOK Milan38:30+5:53
3Olle HaglundGarphyttans IF38:33+5:56
3Olle HaglundGarphyttans IF38:33+5:56
4Ted NilssonKFUM Örebro OK39:11+6:34
4Ted NilssonKFUM Örebro OK39:11+6:34
5Alfons IsakssonAlmby IK39:16+6:39
5Alfons IsakssonAlmby IK39:16+6:39
6Axel LindbladOK Djerf40:09+7:32
6Axel LindbladOK Djerf40:09+7:32
7Elin DoeringGarphyttans IF40:34+7:57
7Elin DoeringGarphyttans IF40:34+7:57
8Oliver ArnessonLindebygdens OK49:54+17:17
8Oliver ArnessonLindebygdens OK49:54+17:17
9Simon JonhedKFUM Örebro OK1:06:11+33:34
9Simon JonhedKFUM Örebro OK1:06:11+33:34
10Oscar KristofferssonAlmby IK1:06:17+33:40
10Oscar KristofferssonAlmby IK1:06:17+33:40
11Jakob FahlströmGarphyttans IF1:21:52+49:15
11Jakob FahlströmGarphyttans IF1:21:52+49:15

D10 Patrull

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Astrid KraftAlmby IK47:09
1Astrid KraftAlmby IK47:09
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK49:42+2:33
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK49:42+2:33
3Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro1:08:54+21:45
3Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro1:08:54+21:45
4Hedda GöranssonAlmby IK2:03:42+1:16:33
4Hedda GöranssonAlmby IK2:03:42+1:16:33

H12 Patrull

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Måns BergqvistGarphyttans IF41:06
1Måns BergqvistGarphyttans IF41:06
2Albin VelanderSurahammars SOK46:58+5:52
2Albin VelanderSurahammars SOK46:58+5:52
3Ludvig HaslerSurahammars SOK47:01+5:55
3Ludvig HaslerSurahammars SOK47:01+5:55
4Olle MalmKFUM Örebro OK50:50+9:44
4Olle MalmKFUM Örebro OK50:50+9:44
5Linus AndresenAlmby IK58:47+17:41
5Linus AndresenAlmby IK58:47+17:41
6Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro1:00:54+19:48
6Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro1:00:54+19:48

D12 Patrull

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nelly MårtenssonGarphyttans IF57:36
1Nelly MårtenssonGarphyttans IF57:36
2Elsa GustafssonOK Tylöskog1:21:46+24:10
2Elsa GustafssonOK Tylöskog1:21:46+24:10
3Isabella HolmOK Djerf1:37:44+40:08
3Isabella HolmOK Djerf1:37:44+40:08

H14 Patrull

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton ErikssonOK Milan1:13:35
1Anton ErikssonOK Milan1:13:35
2Jonatan KraftAlmby IK1:29:23+15:48
2Jonatan KraftAlmby IK1:29:23+15:48

D14 Patrull

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofie BodinAlmby IK1:12:54
1Sofie BodinAlmby IK1:12:54
2Jonna LindbladOK Djerf1:19:38+6:44
2Jonna LindbladOK Djerf1:19:38+6:44
3Sanna SanderOK Milan1:28:15+15:21
3Sanna SanderOK Milan1:28:15+15:21
4Emma WahlströmOK Djerf1:47:58+35:04
4Emma WahlströmOK Djerf1:47:58+35:04

H16 Patrull

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils SchagerströmGarphyttans IF1:10:07
1Nils SchagerströmGarphyttans IF1:10:07
2Jonatan GreenAlmby IK1:33:31+23:24
2Jonatan GreenAlmby IK1:33:31+23:24
Simon EricssonGarphyttans IFej godkänd
Simon EricssonGarphyttans IFej godkänd

H17-20 Patrull

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil AlpbergAlmby IK1:32:47
1Emil AlpbergAlmby IK1:32:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser