Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbelfajten (nationell individuell tävling)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelfajten (nationell individuell tävling)
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: lördag 30 september 2017

D21

4 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa PerssonOK Tisaren51:2310:20
2Elin VinbladHagaby GoIF Örebro59:17+7:5411:55
3Therese KorkeakoskiOK Milan1:02:24+11:0112:33
4Marika LindahlOK Milan1:10:39+19:1614:12

H21

5 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro41:017:27
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK41:05+0:047:28
3Lars-Erik HaslerSurahammars SOK42:46+1:457:46
4Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro45:02+4:018:11
5Erik GöthlinKFUM Örebro OK50:06+9:059:06
6Martin FagerlundKFUM Örebro OK50:19+9:189:08
7Colin Mc IntyreOK Tyr52:18+11:179:30
8Adam NymanCentrum OK52:29+11:289:32
9Thomas EkKöping-Kolsva OK58:43+17:4210:40
10Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:03:15+22:1411:30
11Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:09:10+28:0912:34
12Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:11:29+30:2812:59
13Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro1:16:50+35:4913:58
14Patrich KungGarphyttans IF1:18:28+37:2714:16
15Tomas DehlinOK Tisaren1:47:53+1:06:5219:36

D40

4 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia SvedinKFUM Örebro OK39:109:26
2Anna BogrenHagaby GoIF Örebro47:10+8:0011:21
3Marie LindbladOK Djerf1:22:55+43:4519:58

H45

4 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas L KarlssonLindebygdens OK59:1112:24
Per-Ola ThuressonOK Tylöskogej start

D50

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie LindahlOK Milan50:2113:43
2Anne BodinAlmby IK54:16+3:5514:47
3Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:01:15+10:5416:41

H50

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats R JohanssonMotala AIF OL46:5810:40
2Roland NotstamArboga OK48:19+1:2110:58
3Lars NymanKristinehamns OK53:39+6:4112:11
4Björn AlpbergAlmby IK54:00+7:0212:16
5Tomas VidfeltLindebygdens OK1:02:51+15:5314:17
6Kenneth KarlssonAskersunds OK1:03:11+16:1314:21
7Bengt WisénLindebygdens OK1:33:32+46:3421:15

H60

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ÖstlinOK Milan53:4213:33
2Stefan ÖbergOK Milan54:20+0:3813:43 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lage JonssonLindebygdens OK56:34+2:5214:17
4Nils-Olof BodinAlmby IK1:01:43+8:0115:35
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:02:48+9:0615:51
6Henry VestergårdAlmby IK1:05:32+11:5016:32

D70

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKutgått

Inskolning

1 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Wilmer AhltunAlmby IKfullföljt
Lowa ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Kristoffer AtterlingGarphyttans IFfullföljt
Inga EliassonGarphyttans IFfullföljt
Jonathan FrohmanOK Letstigenfullföljt
Ellen HallonqvistAlmby IKfullföljt
Nellie HolmqvistGarphyttans IFfullföljt
Sune IsakssonAlmby IKfullföljt
Sigrid JanegrenKFUM Örebro OKfullföljt
Svante JorstigKFUM Örebro OKfullföljt
Tom ValjusLidingöfullföljt
Love VelanderSurahammars SOKfullföljt
Tuwe WidmarkAlmby IKfullföljt
Ebba VestmanAlmby IKutgått

U1

2 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK30:5411:36
2Kevin JohnsonLindebygdens OK39:57+9:0315:01
3Moa HellgrenGarphyttans IF42:19+11:2515:54
4Elliot RunestavAlmby IK42:30+11:3615:58
5Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf46:11+15:1717:21
6Elwin KungGarphyttans IF50:35+19:4119:00
7Ingrid ArnessonLindebygdens OK57:03+26:0921:26
8Iben AlvbrantGarphyttans IF1:13:41+42:4727:42
9Jonna DoeringGarphyttans IF1:13:47+42:5327:44
Alfred KallinGarphyttans IFej godkänd

U2

2 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro26:409:48
2Elin DjerfGarphyttans IF36:00+9:2013:14
3Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf36:03+9:2313:15
4Lin PelanderOK Djerf38:00+11:2013:58
5Nils KallinGarphyttans IF39:46+13:0614:37
6Erik HallonqvistAlmby IK41:04+14:2415:05
7Anni KlemedssonGarphyttans IF42:14+15:3415:31
8Julia VestmanAlmby IK48:27+21:4717:48

Öppen motion 1

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel ErikssonOK Letstigen45:4617:12

Öppen motion 3

3 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas RunestavAlmby IK24:217:59
2Sandra ValjusIFK Lidingö SOK28:00+3:399:10
3Pasi ValjusIFK Lidingö SOK28:16+3:559:16
4Lars ThaningGarphyttans IF30:46+6:2510:05
5Yves Segura- -32:50+8:2910:45
6Emma LiliegrenOK Djerf33:51+9:3011:05
7Nina PasanenOK Djerf37:02+12:4112:08
8Sofia RunestavAlmby IK37:15+12:5412:12
9Cecilia ErikssonOK Milan38:08+13:4712:30
10Catharina ModOK Milan38:29+14:0812:37
11Marius DahlbergGarphyttans IF38:37+14:1612:39
12Karin LundbladOK Djerf39:23+15:0212:54
13Melvin FörshagenOK Djerf40:23+16:0213:14
14Birgitte ThaningGarphyttans IF44:19+19:5814:31
15Jimmy JonssonLindesberg48:36+24:1515:56
16Eva KorkeakoskiOK Milan58:02+33:4119:01
Per SkogslundAlmby IKej godkänd
Linn BrostenAlmby IKej godkänd
Loveli KungGarphyttans IFej start

Öppen motion 5

3 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ToressonOK Tisaren42:2011:47
2Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro44:57+2:3712:31
3Robert VestmanAlmby IK48:47+6:2713:35
4Kenneth HagströmOK Letstigen51:44+9:2414:24
5Anders WahlströmOK Djerf52:20+10:0014:34
6Gert IngvarssonLindebygdens OK53:29+11:0914:53
7Erik ÖjeboKFUM Örebro OK53:45+11:2514:58
8Sara FredrikssonKFUM Örebro OK57:32+15:1216:01
9Ulrika HallonqvistAlmby IK58:03+15:4316:10
10Robert Vallée- -59:22+17:0216:32
11Maria ValléeOK Djerf59:28+17:0816:33
12Oscar ForsbergKFUM Örebro OK1:03:29+21:0917:41
13Sofia ErlandssonOK Milan1:04:20+22:0017:55
14Olle ArnessonLindebygdens OK1:07:31+25:1118:48
15Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:09:44+27:2419:25
16Anna WrammertKFUM Örebro OK1:26:54+44:3424:12
17Bo WinqvistOK Djerf1:30:20+48:0025:09

Öppen motion 7

3 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NordströmKFUM Örebro OK37:5712:26
2Sofia CarlssonLindebygdens OK38:09+0:1212:30
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:06+1:0912:49
4Stefan KarlssonOK Kåre43:00+5:0314:05
5Tomas DömstedtOK Letstigen43:49+5:5214:21
6Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog44:18+6:2114:31
7Robert LarssonHagaby GoIF Örebro46:25+8:2815:13
8Tony HolmbergOK Tylöskog48:05+10:0815:45
9Håkan LibergOK Milan48:07+10:1015:46
10Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro49:03+11:0616:04
11Bo MagnussonKFUM Örebro OK49:33+11:3616:14 Ladda ner rutt i gpx-format
12Daniel ErikssonKFUM Örebro OK49:40+11:4316:17
13Johan PetriOK Djerf50:28+12:3116:32
14Annica MagnussonKFUM Örebro OK55:15+17:1818:06
15Kirsty Mc IntyreOK Tyr59:38+21:4119:33
16Leif ToressonOK Tisaren1:00:48+22:5119:56
17Görgen Jonsson- -1:02:45+24:4820:34
18Ulrika SanderOK Milan1:02:51+24:5420:36
19Lars BroströmDegerfors OK1:04:06+26:0921:00
20Mikael ÅhlundAlmby IK1:04:24+26:2721:06
21Peter KristofferssonAlmby IK1:04:38+26:4121:11
22Gunilla SandströmAlmby IK1:05:20+27:2321:25
23Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:22:20+44:2326:59
24Karin ÖstlinOK Milan1:24:39+46:4227:45
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Ingela PetterssonOK Milanutgått

Öppen motion 8

5 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AronssonKFUM Örebro OK47:209:26
2Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK47:28+0:089:28
3Anette CarlssonKFUM Örebro OK51:29+4:0910:16
4Saga SanderOK Milan53:30+6:1010:40
5Hans LibergOK Milan54:12+6:5210:49
6Michael WennblomHagaby GoIF Örebro54:30+7:1010:52
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro54:39+7:1910:54
8Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro57:18+9:5811:26
9Emma VictorinKFUM Örebro OK59:31+12:1111:52
10Petter WikströmOK Tisaren1:00:38+13:1812:06
11Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK1:05:09+17:4913:00
12Yvonne FranzénAlmby IK1:08:12+20:5213:36
13Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro1:09:39+22:1913:54
14Henrik FranzénAlmby IK1:12:08+24:4814:23
15Niklas SanderOK Milan1:17:02+29:4215:22
16Lennart LundhOK Tisaren1:18:06+30:4615:35
17Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro1:20:31+33:1116:04
18Niklas EriksenAlmby IK1:23:50+36:3016:43
19Oscar IngvarssonLindebygdens OK1:28:04+40:4417:34
20Stefan GreenAlmby IK2:50:04+2:02:4433:56
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser