Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppna Norrköpingsmästerskapen Dag + NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Norrköpingsmästerskapen Dag + NOK-träning
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 16 augusti 2016

D21

5 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susen LöschÄrla IF44:478:45

H21

7 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KaleredOK Denseln45:446:05
2Mats RöjgårdOK Kolmården51:49+6:056:54
3Erik PetterssonOK Denseln51:59+6:156:55
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK57:59+12:157:43
5Klas JohanssonOK Kolmården1:11:54+26:109:35
6Christopher MollénOK Denseln1:14:35+28:519:56

D17-20

4 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb55:1312:45
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

H17-20

5 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar PrytzTjalve IF Norrköping58:029:44
2Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping59:49+1:4710:02
3Joel SjödinOK Kolmården1:04:02+6:0010:44

D16

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK45:2111:11
2Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb47:33+2:1211:44

H16

5 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården39:047:38
2Arvid WesterbergOK Kolmården40:35+1:317:56
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb42:25+3:218:18
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK47:37+8:339:19
5Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb50:35+11:319:53

D14

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HerberthsonLinköpings OK56:0215:28
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:01:55+5:5317:06

H14

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb37:1910:18
2Erik JohnssonOK Kolmården54:48+17:2915:08
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:04:47+27:2817:53
4Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:13:53+36:3420:24
5Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:18:27+41:0821:40
Erik WikströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D12

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK33:4512:41
2Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb36:17+2:3213:38
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej start

H12

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK32:4412:18
2Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb35:50+3:0613:28
Vidar EdlundTjalve IF Norrköpingej start

D10

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MalmströmGOIF Tjalve32:1016:50
2Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK46:22+14:1224:16

H10

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping18:489:50
2Vincent DahmTjalve IF Norrköping24:47+5:5912:58

D40

4 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb53:1112:16
2Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:27+0:1612:20
3Susanne KarlssonOK Denseln53:52+0:4112:26
4Carina KaleredOK Denseln1:08:09+14:5815:44
Hillevi LuksTjalve IF Norrköpingej godkänd

D45

4 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK43:039:56

H45

5 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping54:019:03
2Johan MalmOK Kolmården1:05:22+11:2110:58
3Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping1:05:50+11:4911:02
4Krister HultbergOK Kolmården1:08:58+14:5711:34
5Johan DahmTjalve IF Norrköping1:40:20+46:1916:50
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

H55

5 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb50:289:52
2Tommy PatrikssonMatteus SI53:35+3:0710:29
3Bengt SchwartzOK Kolmården58:55+8:2711:31 Ladda ner rutt i gpx-format
4Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb1:06:09+15:4112:56
Tommy TörndahlMatteus SIej start

D60

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Karin JönssonOK Kolmården37:4213:16
2Gerd HagströmTjalve IF Norrköping42:58+5:1615:07
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:08+5:2615:11
4Carin AnderssonOK Denseln46:25+8:4316:20
5Catharina ForsénOK Denseln1:02:12+24:3021:54

H60

4 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BlombergTjalve IF Norrköping41:0410:08
2Pär ForsströmStjärnorps SK45:02+3:5811:07
3Karl MollénOK Denseln51:56+10:5212:49
Anders LarssonIFK Norrköpings OKej start

D65

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården41:5514:45
2Catharina JohanssonOK Kolmården1:20:32+38:3728:21

H65

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen38:459:34
2Peter HagströmTjalve IF Norrköping54:15+15:3013:23
3Runar AldénOK Kolmården54:52+16:0713:32
4Ove JohanssonOK Kolmården56:57+18:1214:03

H70

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:00:3316:51
2Nils-Göran KempeOK Denseln1:05:52+5:1918:20
3Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:07:55+7:2218:55

H75

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny WallingeOK Kolmården48:2517:02
2Alf MattssonOK Kolmården53:16+4:5118:45
3Evert ElgefjordOK Kolmården58:01+9:3620:25
Bernt PetterssonOK Kolmårdenej godkänd

Inskolning

1 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alvin BomanKlubblösfullföljt
Liam CalderonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Victor CarlgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Arvid FalkNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Einar FalkNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Nova Gullback- -fullföljt
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Lukas KantarpÄrla IFfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Benjamin LuksGOIF Tjalvefullföljt
Alice Lundmark- -fullföljt
Sixten LundmarkÄrla IFfullföljt
Maja PilvingeOK Kolmårdenfullföljt
Moa PilvingeOK Kolmårdenfullföljt
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

1 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb24:1315:13
2Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb26:29+2:1616:39
Kevin LindgrenNAIS Orienteringsklubbutgått
Majken EdlundTjalve IF Norrköpingej start
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U2

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RothLinköpings OK33:4317:39
2Eli OlaussonTjalve IF Norrköping36:47+3:0419:15
3Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb41:08+7:2521:32
4Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb42:25+8:4222:12
5Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb49:23+15:4025:51
Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Justus HuhtamaaTjalve IF Norrköpingej start

U3

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor BergNAIS Orienteringsklubb27:0210:09
2Sonja HanssonTjalve IF Norrköping41:44+14:4215:41

A

7 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LundinFinspångs SOK54:547:19
2Marcus BerggrenNyköpings OK55:57+1:037:27
3Robbin KantarpÄrla IF56:12+1:187:29
4Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF56:49+1:557:34
5Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:05:49+10:558:46
6Mikael WesterbergOK Kolmården1:07:09+12:158:57
7Johan PerssonHagaby GOIF1:07:16+12:228:58
8Olof LjunggrenLinköpings OK1:09:51+14:579:18
9Joakim GustafssonFinspångs SOK1:12:13+17:199:37
10Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:16:51+21:5710:14
Jenny BjörkOK Denselnej godkänd
Simon NybergNAIS Orienteringsklubbej godkänd

B

5 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian ErikssonLinköpings OK53:038:54
2Johan WänströmFinspångs SOK58:13+5:109:46
3Jonas JohnssonOK Kolmården58:36+5:339:49
4Patrik ArlidStjärnorps SK1:02:55+9:5210:33
5Kajsa HammarströmLinköpings OK1:03:17+10:1410:37
6Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK1:04:53+11:5010:53
7Gunnar EngströmLinköpings OK1:07:41+14:3811:21
8Anneli BerggrenOK Denseln1:07:45+14:4211:22
9Erik StridÖsterfärnebo IF1:10:19+17:1611:47
10John HyledenStjärnorps SK1:11:41+18:3812:01
David ModigOK Denselnej godkänd
Petter LandellStjärnorps SKej godkänd
Filip LandellStjärnorps SKutgått

C

5 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK41:438:09
2Magnus Johansson- -46:21+4:389:04
3Pedro LundqvistLinköpings OK51:00+9:179:58
4Kristina LjunggrenLinköpings OK53:30+11:4710:28
5Mats AnderssonFinspångs SOK57:22+15:3911:13
6Anna JohnssonSkogspojkarnas OK57:25+15:4211:14
7Anita WehlinSkogspojkarnas OK57:31+15:4811:15
8Jesper WaldfeltFinspångs SOK57:59+16:1611:20
9Malin PilvingeOK Kolmården1:02:22+20:3912:12
10Leif LindgrenLinköpings OK1:06:41+24:5813:02
11Hanna ErikssonOK Denseln1:08:19+26:3613:22
12Fredrik KempeOK Denseln1:08:44+27:0113:27

D

4 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb49:0611:20
2Per MalmlövOK Skogsfalken51:52+2:4611:58
3Peringe Johansson- -52:11+3:0512:03
4Johanna GuståsLinköpings OK58:36+9:3013:32
5Mats RosanderFinspångs SOK59:55+10:4913:50
6Jenny SelldinStjärnorps SK1:00:10+11:0413:53
7Bertil SenestadFinspångs SOK1:03:05+13:5914:34
8Karin HedinStjärnorps SK1:10:42+21:3616:19
9Mail EklöfMatteus SI1:17:26+28:2017:52
10Berit EklöfMatteus SI1:18:06+29:0018:02
11Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb1:29:20+40:1420:37
Lena MalmströmGOIF Tjalveej godkänd

E

4 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SahlmanLinköpings OK44:1610:55
2Stina SternerLinköpings OK48:38+4:2212:00
3Elin GunnarssonLinköpings OK50:07+5:5112:22
4Björn TholénStjärnorps SK50:17+6:0112:24
5Magnus HedegårdOK Kolmården51:39+7:2312:45
6Kjella TräffNAIS Orienteringsklubb53:13+8:5713:08
7Frida SahlmanLinköpings OK55:25+11:0913:40
8Ebba HedegårdOK Kolmården56:25+12:0913:55
9Emmy LindgrenLinköpings OK1:00:04+15:4814:49
10Hanna LundgrenLinköpings OK1:01:01+16:4515:03
11Hanna RothLinköpings OK1:17:47+33:3119:12
12Jonas RothLinköpings OK1:17:50+33:3419:13
Lena LindmanFinspångs SOKej godkänd

F

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NordTjalve IF Norrköping50:3114:04
2Lova ElnegårdLinköpings OK52:01+1:3014:29
2Elin KjellmanLinköpings OK52:01+1:3014:29
4Lena RosanderFinspångs SOK1:01:29+10:5817:07
Tilda TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:10
2Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK43:53+2:43
3Hans OlstrandStjärnorps SK55:28+14:18
4Susanne DahlbergGOIF Tjalve1:00:26+19:16
5Ulf SvenssonNAIS Orienteringsklubb1:03:15+22:05
6Bengt AnderssonMatteus SI1:07:36+26:26
Åsa DetterfeltLjungsbroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser