Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: torsdag 18 augusti 2016

D21

6 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LönnkvistTullinge SK54:348:14
2Elin LauriTullinge SK1:06:00+11:269:58
3Cecilia ImarkTullinge SK1:15:16+20:4211:22
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Sofia LönnkvistTullinge SKej start

H21

9 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas SundqvistTullinge SK56:276:14
2Markus AdolfssonTullinge SK58:48+2:216:29
3Per BerghTullinge SK1:09:31+13:047:40
4Linus LauriTullinge SK1:11:23+14:567:53
5Johan KärrströmTullinge SK1:12:56+16:298:03
6Oskar ForsbergTullinge SK1:29:13+32:469:51
7Johan OlssonTullinge SK1:39:08+42:4110:57

D20

4 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JunegardTullinge SK40:568:21
2Magdalena Vande VoordeTullinge SK52:36+11:4010:44
3Ebba LeicktTullinge SK1:00:05+19:0912:15

H20

6 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd

D16

4 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda AnderssonTullinge SK51:5612:36
2Klara BolinTullinge SK56:53+4:5713:48
Lovisa LängheimTullinge SKej start
Josefin HersénTullinge SKej start

H16

4 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern45:279:16
2Johannes BladhTullinge SK1:02:26+16:5912:44

D14

3 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa SvenssonTullinge SK32:4310:05
2Katja LeicktTullinge SK34:31+1:4810:39
3Tove SjöbergTullinge SK36:49+4:0611:21
4Alva BladhTullinge SK39:46+7:0312:16

H14

3 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HatlenTullinge SK26:528:17
2Alfred LängheimTullinge SK30:55+4:039:32
3Wilhelm BergmanTullinge SK37:40+10:4811:37

D12

2 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SödervallTullinge SK36:5013:03
2Klara JunegardTullinge SK43:45+6:5515:30
3Nova MatthewsTullinge SK45:43+8:5316:12
4Wilma LeicktTullinge SK45:46+8:5616:13
5Saga AnderssonTullinge SK46:41+9:5116:33
6Fanny SundbergTullinge SK53:44+16:5419:03
7Kimberly EkenstedtTullinge SK58:00+21:1020:34
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Tuva FredTullinge SKej start

H12

2 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HatlenTullinge SK31:0511:01
2Axel TrofastTullinge SK41:03+9:5814:33
3Ludvig FerdmanTullinge SK48:05+17:0017:03
4Felix ArkängTullinge SK55:05+24:0019:31

D10

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda TrofastTullinge SK31:0712:54
2Nellie BolinTullinge SK32:52+1:4513:38
Ella MatthewsTullinge SKej godkänd

H10

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid MyrbergerTullinge SK22:419:24
2Gustav MyrbergerTullinge SK23:29+0:489:44
3Olof ArevångTullinge SK32:18+9:3713:24
4Elias BladhTullinge SK44:48+22:0718:35

D40

4 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina JunegardTullinge SK43:598:58
2Anna-Lena LängheimTullinge SK46:56+2:579:34
3Kerstin ImarkTullinge SK48:20+4:219:51
4Lina MatthewsTullinge SK49:04+5:0510:00
Jessica SjöbergTullinge SKej start

H40

6 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob BolinTullinge SK49:047:24
2Carl Johan ArevångTullinge SK51:22+2:187:45
3Kenneth JönssonTullinge SK53:59+4:558:09
4Lars SjöbergTullinge SK54:29+5:258:13
5Peter BergmanTullinge SK1:26:01+36:5712:59
Jörgen RydeniusTullinge SKej godkänd
Henrik BladhTullinge SKej start
Henrik TrofastTullinge SKej start

D50

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne AnderssonTullinge SK42:5710:25
2Monica HatlenTullinge SK49:05+6:0811:54
Barbro LönnkvistTullinge SKej godkänd

H50

4 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK38:047:46
2Mats FryxellTullinge SK39:20+1:168:01
3Tomas HultqvistTullinge SK39:28+1:248:03
4Göran LängheimTullinge SK39:49+1:458:07
5Johnny JunegardTullinge SK40:20+2:168:13
6Piero SannicoloTullinge SK41:28+3:248:27
7Rudolf HersénTullinge SK51:29+13:2510:30
8Mats KarlssonTullinge SK55:20+17:1611:17
Lars LönnkvistTullinge SKej start
Lennart AgénTullinge SKej start

D60

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK49:0814:34

H60

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KärrströmTullinge SK40:459:53
2Bengt KärrströmTullinge SK43:23+2:3810:31
3Lennart HävrénTullinge SK50:13+9:2812:11

H70

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LarssonTullinge SK53:4915:58

Öppen vit

2 410 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eskil MyrbergerTullinge SKej start
Fanny BergmanTullinge SKej start

Öppen gul

2 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Cecilia WallinTullinge SKej godkänd

Öppen orange

3 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per StålhammarTullinge SK43:4613:30
2Thomas SundbergTullinge SK53:42+9:5616:34
3Laban BryngelssonTullinge SK59:30+15:4418:21
4Elisabeth StålhammarTullinge SK1:00:42+16:5618:44
Carina StenssonTullinge SKej godkänd
Kristin BerghTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser