Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Öppen, sträcka 1

72 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Adrian VartiaOK Löftan 139:36
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK 139:38+0:02
3Jonas AxénMotala AIF OL 139:39+0:03
4Elias AnderssonOK Norrvirdarna 139:41+0:05
5Isak HagbergKalmar OK 139:42+0:06
5Krzysztof WolowczykKalmar OK / OK Denseln 339:42+0:06
7Andreas HöyeOK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 139:45+0:09
8Joel Käll KarlssonLinköpings OK 139:46+0:10
9Markus LarssonHestra IF 139:48+0:12
10Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna 139:49+0:13
10Tomas GunnarssonOK Nackhe 139:49+0:13
12Oskar Stensson-bohmanNybro OK 139:51+0:15
13Ola AnderssonOK Orion 139:52+0:16
14Håkan AnderssonHalmstad OK 139:53+0:17
15Daniel MillbournOK Skogsfalken 139:55+0:19
16Love CarlssonOK Orion 241:01+1:25
17Oscar ModigOK Pan-Kristianstad 141:03+1:27
18Christofer FogelSOK Viljan 141:04+1:28
19Victor ThörnkvistSol Tranås 142:04+2:28
20Fredrik PerssonKarlskrona SOK 142:05+2:29
21Emil RankkaOK Roxen 142:07+2:31
22Henrik JohannessonRonneby OK / Stora Tuna OK 342:18+2:42
23Olle BergstedtMarkbygdens OK 143:00+3:24
24Emil NilssonTorsås OK 143:03+3:27
25Fredrik LundqvistNässjö OK 143:05+3:29
26Ludvig HolmbergOK Tranan 143:12+3:36
27Patrik GustafssonBoxholm-Mjölby OL 143:19+3:43
28Ola KrikströmHjärnarps OL 143:21+3:45
29Joel KristianssonSkåneslättens OL 143:24+3:48
30Lennart BengtssonFalkenbergs OK 143:25+3:49
31Ludvig ZaarVäxjö OK 343:27+3:51
32Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad 243:32+3:56
33Mikael ThomassonFK Göingarna 143:40+4:04
34Niklas ThörnOK Vilse 87 143:42+4:06
35Stefan KarlssonRonneby OK 147:47+8:11
36Harald RoothOK Orion 347:50+8:14
37Jonas SchedinLinköpings OK / OK Roxen 247:53+8:17
38Adam LindblomMalmö OK 147:57+8:21
39Johan SandlundOK Njudung 147:58+8:22
40Daniel HellbergLunds OK 147:59+8:23
40Pontus HolmbergOK Njudung / Eksjö SOK 247:59+8:23
42Johan SamuelssonIK Trenne Ullared 148:00+8:24
43Jacob MobergHelsingborgs SOK 148:01+8:25
43Gustav JohanssonUlricehamns OK 148:01+8:25
45Alexander LivfKexholms SK 148:03+8:27
46Daniel NilssonHästveda OK 148:05+8:29
47Lotten KindlundhFK Finn 148:08+8:32
47Pär SundkvistOK Gränsen 148:08+8:32
47Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad 348:08+8:32
50Per TikkanenAlvesta SOK / Lessebo OK 148:12+8:36
51Viktor HolmFK Göingarna 248:13+8:37
52Håkan DanielssonVäxjö OK 248:16+8:40
53Robert HjelmHultsfreds OK / Vimmerby OK 148:18+8:42
53Henrik AnderssonOK Gynge 148:18+8:42
55Mikael LindénHalmstad OK 248:20+8:44
56Rickard GunsjöOK Bävern 148:22+8:46
56Fredrik SundströmHestra IF 248:22+8:46
58Erik JohanssonFK Boken 148:26+8:50
59Urban SörqvistMarkbygdens OK 248:27+8:51
59Joakim LindellKalmar OK 248:27+8:51
61Jens FastBoxholm-Mjölby OL 248:33+8:57
62Jens SöderströmOK Orion 448:36+9:00
63Albin PerssonOK Tranan / Järla Orientering 257:00+17:24
64Aron ThorénRonneby OK 257:21+17:45
65Lars JohanssonOK Älme 11:00:23+20:47
66Joakim MagnussonOK Reftele 11:01:51+22:15
67David SällbergFK Åsen 11:01:52+22:16
68Martin WahlfriedStigmännen Karlshamns OK 11:05:28+25:52
68Kalle InemyrIstrums SK 11:05:28+25:52
70Johan David Erik MårtenssonKarlskrona SOK 21:10:53+31:17
Elias PerssonFjärås AIK 1ej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser