Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Öppen, sträcka 11

72 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Oscar BjörckOK Tranan / Järla Orientering 237:11
2Kent KlassonHestra IF 237:30+0:19
3Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad 140:20+3:09
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna 141:24+4:13
5Olof SandgrenOK Orion 141:46+4:35
6Niklas OlssonLinköpings OK 142:20+5:09
7Daniel KämpeÖrkelljunga FK 143:03+5:52
8Henrik EklundVäxjö OK 144:57+7:46
9Tord HultbergSOK Viljan 145:55+8:44
10Magnus JohanssonOK Löftan 146:38+9:27
11Erik IngemarssonHestra IF 147:36+10:25
12Magnus LarssonFK Göingarna 147:56+10:45
13Filip AnderssonMarkbygdens OK 148:23+11:12
14Peter WirenstedtKarlskrona SOK 148:27+11:16
15Anders OlssonOK Tranan 148:32+11:21
16Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad 248:36+11:25
17Johan MyrénOK Orion 248:46+11:35
18Nils Wallentin TärkHalmstad OK 149:44+12:33
19Ingemar ErikssonRonneby OK 150:44+13:33
20Hugo DalhammerOK Roxen 151:09+13:58
21Olof NilssonRonneby OK 251:24+14:13
22Stefan BengtssonAlvesta SOK / Lessebo OK 151:50+14:39
23David SvenssonSkåneslättens OL 152:07+14:56
24Anders BestermanIK Trenne Ullared 152:24+15:13
25Ulrik KarlssonMotala AIF OL 152:33+15:22
26Viktor SkobeKalmar OK 152:56+15:45
27Anders PeterssonOK Njudung 153:17+16:06
28Gustaf NilssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 153:45+16:34
29Mats LjungqvistKexholms SK 154:39+17:28
30Håkan GrubbMalmö OK 154:46+17:35
31Per JohanssonOK Reftele 155:03+17:52
32Magnus ForsbergOK Norrvirdarna 155:05+17:54
33Magnus LagerNässjö OK 155:07+17:56
34Patrik RosénVäxjö OK 255:08+17:57
35Johan GustafssonOK Nackhe 155:30+18:19
36Adrian PauliIstrums SK 155:37+18:26
37Gabriel AnderssonUlricehamns OK 156:47+19:36
38Johan GustafsonLunds OK 156:52+19:41
39Oskar HultquistKalmar OK 256:56+19:45
40Jonas KarlssonMarkbygdens OK 257:15+20:04
41Annie LennartssonTorsås OK 157:47+20:36
42Anders ThorKalmar OK / OK Denseln 358:00+20:49
43Jonny JohanssonOK Njudung / Eksjö SOK 258:58+21:47
44Erik ErlandssonOK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 159:14+22:03
45Johan SwartzOK Orion 459:31+22:20
46Magnus OlssonHjärnarps OL 159:55+22:44
47Anton MarmelidHelsingborgs SOK 159:59+22:48
48Jonas EdvardssonHästveda OK 11:00:14+23:03
49Henning GustavssonFalkenbergs OK 11:01:40+24:29
50Tobias EventornNybro OK 11:02:07+24:56
51Inge GötessonKarlskrona SOK 21:03:10+25:59
52Per KristianssonHalmstad OK 21:03:47+26:36
53Ingmar OlssonOK Vilse 87 11:03:52+26:41
54Anders BlomqvistOK Skogsfalken 11:05:17+28:06
55Fredrik AugustssonOK Bävern 11:05:58+28:47
56Johan MalmqvistVäxjö OK 31:06:36+29:25
57Jörgen SköldLinköpings OK / OK Roxen 21:07:11+30:00
58Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL 11:07:29+30:18
59David BengtssonFK Åsen 11:07:50+30:39
60Bo JohanssonOK Älme 11:07:53+30:42
61Paul IripFK Göingarna 21:10:26+33:15
62Mikael GustafssonOK Gynge 11:12:02+34:51
63Per NilssonStigmännen Karlshamns OK 11:13:02+35:51
64Rikard HultOK Gränsen 11:13:11+36:00
65Cecilia WidénFK Boken 11:13:41+36:30
66Patric MolinBoxholm-Mjölby OL 21:14:12+37:01
67Carl-Johan RoubertFK Finn 11:17:56+40:45
68Göran FastOK Pan-Kristianstad 31:18:07+40:56
69Henrik OhrtSol Tranås 11:25:10+47:59
70Håkan NilssonRonneby OK / Stora Tuna OK 31:28:02+50:51
71Fabian OdénFjärås AIK 11:29:44+52:33
72Eskil JohanssonOK Orion 31:39:41+1:02:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser