Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Öppen, sträcka 4

72 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Denys ShcherbakovRonneby OK 141:42
2Johan TörnrothHestra IF 142:15+0:33
3Arvid NordIK Hakarpspojkarna 143:40+1:58
4Björn HellrupOK Pan-Kristianstad 143:48+2:06
5Nils Hammaräng GripOK Orion 144:00+2:18
6Albin AnderssonMarkbygdens OK 144:19+2:37
7Mattias KarlssonVäxjö OK 145:11+3:29
8Edvin AnderssonOK Norrvirdarna 145:36+3:54
9Tony LarssonIstrums SK 146:27+4:45
10Hugo LillieströmOK Roxen 146:45+5:03
11Christian ArnessonUlricehamns OK 146:49+5:07
12Jan LagerHalmstad OK 147:35+5:53
13Mikael KristenssonSkåneslättens OL 148:03+6:21
14Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad 248:24+6:42
15Alexander WestbergOK Tranan 148:31+6:49
16Jesper JohanssonOK Löftan 149:37+7:55
17Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad 350:10+8:28
18David HanssonMarkbygdens OK 250:54+9:12
19Sven EngströmLinköpings OK 151:03+9:21
20Oskar CervinHelsingborgs SOK 151:09+9:27
21Henrik BengtssonFalkenbergs OK 151:44+10:02
22Sixten ElehedLinköpings OK / OK Roxen 251:54+10:12
23Jonathan GunnarssonMalmö OK 151:56+10:14
24Mårten JohnssonNybro OK 153:07+11:25
25Karl PetersénOK Njudung 153:11+11:29
26Mattias KarlssonIK Trenne Ullared 153:34+11:52
27Tom OlaussonOK Orion 254:12+12:30
28Per-Ola OlssonOK Vilse 87 154:27+12:45
29Joel JohnssonOK Nackhe 154:57+13:15
30Adrian SkobeKalmar OK 155:40+13:58
31Simon LennermoNässjö OK 155:46+14:04
32Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL 155:48+14:06
33Christian AnderssonOK Tranan / Järla Orientering 255:51+14:09
34Markus KlevegårdVäxjö OK 256:09+14:27
35Jennie RunessonOK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 156:47+15:05
36Magnus ArgusKalmar OK 256:50+15:08
37Jonas PerssonTorsås OK 157:39+15:57
38Ulf LunnhedOK Reftele 157:41+15:59
39Rasmus GrönlundLunds OK 158:09+16:27
40Pontus ErikssonHjärnarps OL 158:11+16:29
41Magnus LarsenFK Boken 158:20+16:38
42Magnus SagerOK Orion 459:04+17:22
43Frans SvenssonFK Finn 159:08+17:26
44Rasmus LundbergOK Bävern 159:21+17:39
45Jens NordahlOK Skogsfalken 159:25+17:43
46Per ErlandssonHultsfreds OK / Vimmerby OK 159:35+17:53
47Johan AxelssonOK Älme 159:36+17:54
48Edvin SelinFK Göingarna 11:00:05+18:23
49Staffan JohanssonSol Tranås 11:00:24+18:42
50Daniel HasselströmMotala AIF OL 11:00:31+18:49
51Magnus ErikssonKexholms SK 11:00:58+19:16
52Torgny LundHästveda OK 11:01:33+19:51
53Jörgen JohanssonKarlskrona SOK 11:02:03+20:21
54Olof NilssonVäxjö OK 31:02:31+20:49
55Martin LindströmSOK Viljan 11:03:32+21:50
56Hugo CedervallÖrkelljunga FK 11:05:14+23:32
57Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK 11:06:13+24:31
58Johnny NimvikFK Åsen 11:06:29+24:47
59Karin HåkanssonOK Gränsen 11:06:59+25:17
60Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL 21:07:24+25:42
61Anders NilssonOK Orion 31:08:33+26:51
62Dennis GustafssonOK Njudung / Eksjö SOK 21:09:37+27:55
63Carl AlvelidKalmar OK / OK Denseln 31:10:52+29:10
64Oscar WestHalmstad OK 21:11:13+29:31
65Magnus ThörnbladRonneby OK 21:11:27+29:45
66Fabian EvertssonAlvesta SOK / Lessebo OK 11:14:57+33:15
67Per Arne EvaldssonOK Gynge 11:18:11+36:29
68Johan LindeblomHestra IF 21:24:29+42:47
69Björn ZettervallKarlskrona SOK 21:34:07+52:25
70Jon MobergFK Göingarna 21:38:32+56:50
71Roger FridRonneby OK / Stora Tuna OK 31:39:22+57:40
72Stefan PetterssonFjärås AIK 12:11:40+1:29:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser