Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Hestra IF 1Öppen (72)19:34:51
1. Markus Larsson39:489+0:1239:489
2. Albin Sundström (vacant)30:0618+6:061:09:547-2
3. Filip Ingemarsson (vacant)12:177+0:161:22:116-1
4. Johan Törnroth (vacant)42:152+0:332:04:261-5
5. Nora Aroneng12:4412+1:242:17:1010
6. Linus Landergren (vacant)39:0813+3:152:56:184+3
7. Johanna Sundström (vacant)28:2613:24:443-1
8. Martin Larsson53:1026+9:5510:54:274+1
9. Johan Ingemarsson (vacant)46:5517+12:0311:41:2240
10. Stefan Aroneng (vacant)42:4329+12:1012:24:055+1
11. Erik Ingemarsson47:3611+10:2513:11:414-1
12. Ida Helgesson (vacant)23:2228+6:0213:35:035+1
13. Samuel Plumppu (vacant)39:445+4:0414:14:474-1
14. Sofia Klasson (vacant)33:1032+10:1914:47:575+1
15. Lars Helgesson39:109+6:5915:27:0750
16. Emil Karlsson (vacant)58:1223+16:1216:25:1950
17. Jan Hilding (vacant)54:2325+15:5317:19:4250
18. Anders Johansson26:167+2:5117:45:5850
19. Martina Johansson51:5553+16:5418:37:5350
20. Andreas Holmqvist (vacant)56:589+7:3819:34:517+2
Hestra IF 2Öppen (72)ej godkänd
1. Fredrik Sundström48:2256+8:4648:2256
2. Edvin Sundström28:3513+4:351:16:5727-29
3. Melker Sundström (vacant)13:0020+0:591:29:5726-1
4. Johan Lindeblom1:24:2968+42:472:54:2660+34
5. Elsa Ingemarsson21:1570+9:553:15:4161+1
6. Daniel Åkerberg (vacant)44:4126+8:484:00:2249-12
7. Amelie Sundahl (vacant)49:5260+21:264:39:5253+4
8. Fredrik Plumpuu1:09:3460+26:1911:54:3450-3
9. Lina Landergren (vacant)51:4830+16:5612:46:2248-2
10. Per-Olof Larsson (vacant)50:1154+19:3813:36:3352+4
11. Kent Klasson37:302+0:1914:14:0338-14
12. Nanna Torén (vacant)30:0958+12:4914:40:0937-1
13. Elsa Lindeblom1:04:5148+29:1115:45:0036-1
14. Elsa Plumpuuej godkändej godkänd
15. Anna-Karin Särén1:06:0559+33:54ej godkänd
16. Pontus Johansson50:5213+8:52ej godkänd
17. Maria Krafft Helgesson (vacant)1:00:0740+21:37ej godkänd
18. Ing-Marie Aroneng (vacant)31:0038+7:35ej godkänd
19. Maria Ingemarsson57:3560+22:34ej godkänd
20. Victor Helgesson51:495+2:29ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser