Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Kalmar OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Kalmar OK 1Öppen (72)20:30:47
1. Isak Hagberg39:425+0:0639:425
2. Martin Hagberg30:4925+6:491:10:3111+6
3. Lukas Hagberg12:2611+0:251:22:57110
3. Stanislaw Wolek12:4616+0:4525:12
3. Ville Lundgren13:4130+1:4026:07
4. Adrian Skobe55:4030+13:582:18:3714+3
5. Anna Arvidsson12:208+1:002:30:5712-2
6. Hugo Unosson41:2422+5:313:12:2115+3
7. Julia Glowacz39:5336+11:273:52:1413-2
8. Per-Markus Jönsson51:2314+8:0811:20:1012-1
9. Olle Björneld50:3823+15:4612:10:4814+2
10. Edvin Strandberg43:4132+13:0812:54:2917+3
11. Viktor Skobe52:5626+15:4513:47:2515-2
12. Julia Mianowska25:3645+8:1614:13:01150
13. Marcus Alexandersson48:1911+12:3915:01:20150
14. Malva Jönsson33:0231+10:1115:34:2216+1
14. Linn Björneldej godkändfullföljt
15. Tobias Borger37:037+4:5216:11:2515-1
16. Mats Söderberg1:05:0751+23:0717:16:3216+1
17. Ove Lernå52:2419+13:5418:08:56160
18. Bartlomiej Olszewski31:0038+7:3518:39:56160
19. Anna Gornicka-Antonowicz38:158+3:1418:54:15160
20. Wojciech Mossakowski1:36:3262+47:1220:30:4718+2
48Kalmar OK / OK Denseln 3Öppen (72)20:32:23
1. Krzysztof Wolowczyk39:425+0:0639:425
2. Fredrik Ellin37:3650+13:361:17:1830+25
3. Jakob Ellin15:4571+3:441:33:03300
3. Olof Lundqvist15:5876+3:5731:43
3. Hanna Klingsell21:02132+9:0136:47
4. Carl Alvelid1:10:5263+29:102:43:5551+21
5. Klara Alvelid18:2860+7:083:02:23510
6. Mikael Palm1:03:1759+27:244:05:4056+5
7. Kristina Johansson50:2163+21:554:40:2154-2
8. Andreas Jaensson1:07:0753+23:5211:52:07540
9. Lars Elfverson54:3443+19:4212:46:4153-1
10. Ulf Lundberg40:5421+10:2113:27:3549-4
11. Anders Thor58:0042+20:4914:25:3547-2
12. Ann-Louise Klingsell38:0764+20:4714:48:07470
13. Håkan Johansson1:03:0546+27:2515:51:1243-4
14. Olof Glatz33:2333+10:3216:24:3541-2
14. Daniel Glatz33:4939+10:581:07:12
14. Petra Lundgren45:01101+22:101:18:24
15. Tommy Gustafsson1:05:4858+33:3717:30:2342+1
16. Leif Widlund1:26:0065+44:0017:58:0044+2
17. Per Christensen2:01:5169+1:23:2119:59:5149+5
18. Sivert Axelsson39:5059+16:2518:55:50490
19. Anna Hagberg51:2847+16:2719:07:2850+1
20. Stefan Petersson1:24:5552+35:3520:32:2348-2
Kalmar OK 2Öppen (72)ej godkänd
1. Joakim Lindell48:2759+8:5148:2759
2. Filippa Söderberg30:2921+6:291:18:5631-28
3. Linnea Skobe14:2743+2:261:33:2332+1
3. Lova Jönsson15:3268+3:3129:59
3. Matilda Björneld24:00148+11:5938:27
4. Magnus Argus56:5036+15:082:30:1334+2
5. Viktor Argus13:4522+2:252:43:5831-3
6. Jonas Lundqvist1:05:2763+29:343:49:2541+10
7. Aleksandra Nitsch42:4843+14:224:32:4840-1
8. Christian Oldgård1:09:5161+26:3611:54:5144+4
9. Jan Danielsson57:3850+22:4612:52:29440
10. Anne Lindell48:5949+18:2613:41:2841-3
11. Oskar Hultquist56:5639+19:4514:38:24410
12. Judith Lundqvistej godkändej godkänd
13. Bengt Romberg55:0023+19:20ej godkänd
14. Josefin Lindell34:4645+11:55ej godkänd
14. Hugo Lundgren39:0870+16:17ej godkänd
14. Jesper Klingsell44:41100+21:50ej godkänd
15. Karin Rahm Björneld54:5043+22:39ej godkänd
16. Liselotte Klemming1:09:4857+27:48ej godkänd
17. Kent Lindblad1:16:0060+37:30ej godkänd
18. Bo Salomonson33:4047+10:15ej godkänd
19. Anna Nyqvist46:2038+11:19ej godkänd
20. Stefan Unosson1:19:5542+30:35ej godkänd

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Kalmar OK / OK Denseln 3Öppen (72)20:32:23
1. Krzysztof Wolowczyk39:425+0:0639:425
2. Fredrik Ellin37:3650+13:361:17:1830+25
3. Jakob Ellin15:4571+3:441:33:03300
3. Olof Lundqvist15:5876+3:5731:43
3. Hanna Klingsell21:02132+9:0136:47
4. Carl Alvelid1:10:5263+29:102:43:5551+21
5. Klara Alvelid18:2860+7:083:02:23510
6. Mikael Palm1:03:1759+27:244:05:4056+5
7. Kristina Johansson50:2163+21:554:40:2154-2
8. Andreas Jaensson1:07:0753+23:5211:52:07540
9. Lars Elfverson54:3443+19:4212:46:4153-1
10. Ulf Lundberg40:5421+10:2113:27:3549-4
11. Anders Thor58:0042+20:4914:25:3547-2
12. Ann-Louise Klingsell38:0764+20:4714:48:07470
13. Håkan Johansson1:03:0546+27:2515:51:1243-4
14. Olof Glatz33:2333+10:3216:24:3541-2
14. Daniel Glatz33:4939+10:581:07:12
14. Petra Lundgren45:01101+22:101:18:24
15. Tommy Gustafsson1:05:4858+33:3717:30:2342+1
16. Leif Widlund1:26:0065+44:0017:58:0044+2
17. Per Christensen2:01:5169+1:23:2119:59:5149+5
18. Sivert Axelsson39:5059+16:2518:55:50490
19. Anna Hagberg51:2847+16:2719:07:2850+1
20. Stefan Petersson1:24:5552+35:3520:32:2348-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser