Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Linköpings OK 1Öppen (72)19:34:23
1. Joel Käll Karlsson39:468+0:1039:468
2. Anna Johansson44:1164+20:111:23:5748+40
3. Otto Nilsson12:075+0:061:36:0439-9
3. Ebba Skullman15:2262+3:2127:29
3. Pelle Skullman16:2988+4:2828:36
4. Sven Engström51:0319+9:212:27:0729-10
5. Frida Sahlman13:1919+1:592:40:2626-3
6. Patrik Nilsson46:1031+10:173:26:3627+1
7. Annika Ivarsson33:247+4:584:00:0020-7
8. Erik Martinsson47:137+3:5811:23:4616-4
9. Johan Allard43:5511+9:0312:07:4111-5
10. Per Gustås42:3128+11:5812:50:1213+2
11. Niklas Olsson42:206+5:0913:32:329-4
12. Johanna Gustås24:2636+7:0613:56:5812+3
13. Victor Bergstrand39:024+3:2214:36:007-5
14. Magnus Herberthson28:4015+5:4915:04:409+2
15. Rikard Borg46:3819+14:2715:51:1890
16. Peter Eriksson48:164+6:1616:39:347-2
17. Emanuel Herberthson45:005+6:3017:24:346-1
18. Thomas Stenström27:1010+3:4517:51:4460
19. Tove Ekström46:1634+11:1518:38:0060
20. Erik Malmberg56:238+7:0319:34:235-1
34Linköpings OK / OK Roxen 2Öppen (72)20:02:15
1. Jonas Schedin47:5337+8:1747:5337
2. Rasmus Påledal48:4667+24:461:36:3962+25
3. Mille Langer13:4434+1:431:50:2360-2
3. Fanny Waltersson22:46145+10:4536:30
4. Sixten Elehed51:5422+10:122:42:1746-14
5. Malin Borg15:0240+3:422:57:19460
6. Niclas Hägglund48:1833+12:253:45:3737-9
7. Sofia Borg47:0850+18:424:37:0841+4
8. Björn Carlson55:2332+12:0811:40:2337-4
9. Christer Lindell1:03:0158+28:0912:43:2438+1
10. Johan Frodin43:5833+13:2513:27:2236-2
11. Jörgen Sköld1:07:1157+30:0014:34:3339+3
12. Urban Petersson20:227+3:0214:30:2235-4
13. Göran Svensson1:05:4850+30:0815:36:10350
14. Lotta Borg54:47132+31:5616:30:5739+4
15. Joakim Waltersson53:0740+20:5617:25:07390
16. Josef Helander1:03:2441+21:2417:35:2436-3
17. Maria Lillieström1:24:5064+46:2019:00:1438+2
18. Frida Karlsson29:5632+6:3118:45:56380
19. Sarah Magnusson46:0428+11:0319:02:04380
20. Per Östlund1:00:1116+10:5120:02:1534-4

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Linköpings OK / OK Roxen 2Öppen (72)20:02:15
1. Jonas Schedin47:5337+8:1747:5337
2. Rasmus Påledal48:4667+24:461:36:3962+25
3. Mille Langer13:4434+1:431:50:2360-2
3. Fanny Waltersson22:46145+10:4536:30
4. Sixten Elehed51:5422+10:122:42:1746-14
5. Malin Borg15:0240+3:422:57:19460
6. Niclas Hägglund48:1833+12:253:45:3737-9
7. Sofia Borg47:0850+18:424:37:0841+4
8. Björn Carlson55:2332+12:0811:40:2337-4
9. Christer Lindell1:03:0158+28:0912:43:2438+1
10. Johan Frodin43:5833+13:2513:27:2236-2
11. Jörgen Sköld1:07:1157+30:0014:34:3339+3
12. Urban Petersson20:227+3:0214:30:2235-4
13. Göran Svensson1:05:4850+30:0815:36:10350
14. Lotta Borg54:47132+31:5616:30:5739+4
15. Joakim Waltersson53:0740+20:5617:25:07390
16. Josef Helander1:03:2441+21:2417:35:2436-3
17. Maria Lillieström1:24:5064+46:2019:00:1438+2
18. Frida Karlsson29:5632+6:3118:45:56380
19. Sarah Magnusson46:0428+11:0319:02:04380
20. Per Östlund1:00:1116+10:5120:02:1534-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser