Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22OK Tranan / Järla Orientering 2Öppen (72)19:51:53
1. Albin Persson57:0063+17:2457:0063
2. Erik Finnskog34:4145+10:411:31:4159-4
3. Tim Andersson16:0180+4:001:47:4258-1
3. Wilma Palmqvist16:1282+4:1132:13
4. Christian Andersson55:5133+14:092:43:3348-10
5. Malin Nilsson15:1743+3:572:58:5047-1
6. Ann-Sophie Ohlin1:02:2958+26:364:01:1954+7
7. Sofia Östensson47:1451+18:484:37:1450-4
8. David Bejbom45:094+1:5411:30:0940-10
9. Kristina Nilsson1:00:5956+26:0712:31:0841+1
10. Kjell Martinsson52:1258+21:3913:23:2040-1
11. Oscar Björck37:11114:00:3134-6
12. Egon Johansson26:1447+8:5414:26:4532-2
13. Peter Östensson1:00:5934+25:1915:27:4431-1
14. Anna Högberg34:2841+11:3716:02:1230-1
14. Jenny Palmqvist45:09103+22:181:19:37
14. Catrin Ericson45:11104+22:201:19:39
15. Jesper Ingelsbo1:01:1453+29:0317:03:2631+1
16. Simon Frisk46:343+4:3417:18:3429-2
17. Anton Nilsson39:172+0:4717:57:5125-4
18. Monica Martinsson48:5568+25:3018:46:4627+2
19. Emma Nordberg46:1634+11:1519:02:1626-1
20. Olle Boström49:373+0:1719:51:5322-4

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Tranan 1Öppen (72)20:02:43
1. Ludvig Holmberg43:1226+3:3643:1226
2. Mattias Karlsson30:3822+6:381:13:5023-3
3. Hjalmar Ingelsbo12:4917+0:481:26:3920-3
4. Alexander Westberg48:3115+6:492:15:1011-9
5. Otto Larsson12:4714+1:272:27:5710-1
6. Thomas Andersson38:5511+3:023:06:52100
7. Susanne Biörs34:069+5:403:40:588-2
8. Gustav Ohlin53:0425+9:4911:10:3580
9. Kenneth Johansson50:0321+15:1112:00:3880
10. Gustav Östensson35:106+4:3712:35:486-2
11. Anders Olsson48:3215+11:2113:24:2060
12. Sara Ohlin22:1618+4:5613:46:367+1
13. Max Larsson49:5313+14:1314:36:298+1
14. Lisa Östensson37:0557+14:1415:13:3412+4
14. Ida Nordberg41:3386+18:421:18:38
15. Annika Johansson48:1032+15:5916:01:44120
16. Peter Lillen Nilsson57:5822+15:5816:59:4211-1
17. Lisa Johansson52:5220+14:2217:52:3412+1
18. Per Sundqvist38:2154+14:5618:30:5514+2
19. Emma Nilsson39:2210+4:2118:55:22140
20. Klas Johansson1:07:2125+18:0120:02:4312-2
22OK Tranan / Järla Orientering 2Öppen (72)19:51:53
1. Albin Persson57:0063+17:2457:0063
2. Erik Finnskog34:4145+10:411:31:4159-4
3. Tim Andersson16:0180+4:001:47:4258-1
3. Wilma Palmqvist16:1282+4:1132:13
4. Christian Andersson55:5133+14:092:43:3348-10
5. Malin Nilsson15:1743+3:572:58:5047-1
6. Ann-Sophie Ohlin1:02:2958+26:364:01:1954+7
7. Sofia Östensson47:1451+18:484:37:1450-4
8. David Bejbom45:094+1:5411:30:0940-10
9. Kristina Nilsson1:00:5956+26:0712:31:0841+1
10. Kjell Martinsson52:1258+21:3913:23:2040-1
11. Oscar Björck37:11114:00:3134-6
12. Egon Johansson26:1447+8:5414:26:4532-2
13. Peter Östensson1:00:5934+25:1915:27:4431-1
14. Anna Högberg34:2841+11:3716:02:1230-1
14. Jenny Palmqvist45:09103+22:181:19:37
14. Catrin Ericson45:11104+22:201:19:39
15. Jesper Ingelsbo1:01:1453+29:0317:03:2631+1
16. Simon Frisk46:343+4:3417:18:3429-2
17. Anton Nilsson39:172+0:4717:57:5125-4
18. Monica Martinsson48:5568+25:3018:46:4627+2
19. Emma Nordberg46:1634+11:1519:02:1626-1
20. Olle Boström49:373+0:1719:51:5322-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser