Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser