Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Växjö OK 3Öppen (72)20:24:47
1. Ludvig Zaar43:2731+3:5143:2731
2. Louise Regnell38:3151+14:311:21:5845+14
3. Hilda Lindén14:5554+2:541:36:5341-4
3. Miranda Niklasson15:5072+3:4930:45
3. Amanda Gustavsson15:5575+3:5430:50
4. Olof Nilsson1:02:3154+20:492:39:24410
5. Lovisa Kroksmyr14:4435+3:242:54:0839-2
6. Ulf Honeth55:5947+20:063:50:0742+3
7. Susanne Lundgren44:0846+15:424:34:0845+3
8. Magnus Porle1:06:5951+23:4411:51:5943-2
9. Katarina Lenander51:3729+16:4512:43:3639-4
10. Joakim Wessman58:2564+27:5213:42:0143+4
11. Johan Malmqvist1:06:3656+29:2514:48:3748+5
12. Hilda Petersson23:2127+6:0114:33:2143-5
13. Peter Johansson1:02:5244+27:1215:36:1338-5
14. Ulf Carlsson37:5363+15:0216:14:06380
14. Johanna Lindén38:1064+15:191:16:03
14. Krister Sandblad43:0093+20:091:20:53
15. Andreas Ulvagården47:1024+14:5917:01:1636-2
16. David Viberg1:03:3748+21:3717:35:3735-1
17. Maria Braun1:04:2344+25:5318:40:00350
18. Eva Eklund30:2834+7:0318:46:2834-1
19. Eva Persson53:3455+18:3319:09:3435+1
20. John E Eriksson1:15:1337+25:5320:24:4732-3
35Växjö OK 2Öppen (72)20:33:58
1. Håkan Danielsson48:1652+8:4048:1652
2. Anton Danielsson31:1527+7:151:19:3136-16
3. Valter Rooth14:0036+1:591:33:3133-3
3. Alvin Lundgren14:1238+2:1128:12
3. Linus Lindén15:1861+3:1729:18
4. Markus Klevegård56:0934+14:272:29:40330
5. Wilma Kroksmyr14:2228+3:022:44:0232-1
6. Per Rooth1:05:2062+29:273:49:2240+8
7. Elin Wallquist38:2421+9:584:28:2435-5
8. Anders Sandblad1:07:0854+23:5311:52:0841+6
9. Kalle Lindqvist1:14:0068+39:0813:06:0847+6
10. Annika Ericsson46:0339+15:3013:52:1145-2
11. Patrik Rosén55:0834+17:5714:47:1943-2
12. Amanda Westerberg22:4621+5:2614:32:4639-4
13. Lena Regnell54:5421+19:1415:27:4034-5
14. Lars Eklund35:5450+13:0316:03:3433-1
14. Johan Niklasson36:3456+13:431:12:28
14. Maria Kroksmyr51:31122+28:401:27:25
15. Roger Bergvik56:1546+24:0416:59:49330
16. Gunnar Moqvist59:3930+17:3917:31:3934+1
17. Thomas Beckerin1:11:4353+33:1318:43:22340
18. Britt-Mari Karlsson40:1961+16:5418:56:1935+1
19. Jennie Gustavsson51:1644+16:1519:07:1636+1
20. Anders Persson1:26:4255+37:2220:33:5835-1
Växjö OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Simon Runeforsej godkändej godkänd
2. Olle Kallerbäck26:026+2:02ej godkänd
3. Filippa Braun12:053+0:04ej godkänd
3. Martina Niklasson13:2628+1:25ej godkänd
3. Maja Lindén13:4232+1:41ej godkänd
4. Mattias Karlsson45:117+3:29ej godkänd
5. Maja Porle11:332+0:13ej godkänd
6. Hugo Ericsson37:277+1:34ej godkänd
7. Alicia Lundgren31:104+2:44ej godkänd
8. Lukas Lundgren45:003+1:45ej godkänd
9. Niklas Karlsson40:475+5:55ej godkänd
10. Sven Lundgren41:5324+11:20ej godkänd
11. Henrik Eklund44:578+7:46ej godkänd
12. Josephine Regnell21:2413+4:04ej godkänd
13. William Björkman57:2127+21:41ej godkänd
14. Peter Braun24:217+1:30ej godkänd
15. Per Lenander35:145+3:03ej godkänd
16. Johan Eklund53:0315+11:03ej godkänd
17. Henrik Kroksmyr47:086+8:38ej godkänd
18. Glen Håkansson24:585+1:33ej godkänd
19. Louise Lundgren36:405+1:39ej godkänd
20. Patrik Karlsson49:262+0:06ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser