Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Markbygdens OK 1Öppen (72)19:34:29
1. Olle Bergstedt43:0023+3:2443:0023
2. Anton Blomqvist38:5653+14:561:21:5644+21
3. Elin Blomqvist15:0257+3:011:36:5843-1
3. Elsie Häggmark15:0458+3:0330:06
3. Elna Martinsson29:26150+17:2544:28
4. Albin Andersson44:196+2:372:21:1717-26
5. Einar Sörqvist13:0717+1:472:34:2415-2
6. Olle Sörqvist35:5313:10:1712-3
7. Lisa Åkesson33:206+4:543:43:3710-2
8. Pontus Karlsson46:576+3:4211:07:076-4
9. Ivar Sörqvist39:394+4:4711:46:4660
10. Johan Mars49:1151+18:3812:35:577+1
11. Filip Andersson48:2313+11:1213:24:206-1
12. Josefin Andersson19:283+2:0813:43:4860
13. Petter Bergstedt51:1217+15:3214:35:0060
14. Mikael Bergstedt23:032+0:1214:58:0360
15. Bertil Åkesson36:426+4:3115:34:4560
16. Fredrik Herdersson1:03:2744+21:2716:38:1260
17. Niclas Andersson53:4721+15:1717:31:597+1
18. Anne Hansson27:4315+4:1817:59:4270
19. Erika Åkesson41:3724+6:3618:41:1970
20. Felix Axelsson53:106+3:5019:34:296-1
41Markbygdens OK 2Öppen (72)20:22:13
1. Urban Sörqvist48:2759+8:5148:2759
2. David Hansson43:3762+19:371:32:0460+1
3. Olle Blomqvist18:38121+6:371:50:4261+1
3. Alfred Martinsson18:43122+6:4237:21
3. Michael Magnusson19:20125+7:1937:58
4. David Hansson50:5418+9:122:41:3644-17
5. Elsa Ek14:4334+3:232:56:1945+1
6. Andreas Martinsson56:5449+21:013:53:13450
7. Helena Blomqvist44:0445+15:384:34:0446+1
8. Per-Anders Axelsson1:06:5951+23:4411:51:59460
9. Marina Axelsson51:2828+16:3612:43:2742-4
10. Kristin Hansson49:5253+19:1913:33:1938-4
11. Jonas Karlsson57:1540+20:0414:30:3440+2
12. Rakel Martinsson24:2235+7:0214:34:2236-4
13. Anders Sandberg1:33:1764+57:3716:07:3944+8
14. Albin Lindkvist55:59134+33:0817:03:3846+2
14. Sofia Sörqvist56:08136+33:171:52:07
15. Marcus Ragnarsson57:2649+25:1517:29:2644-2
16. Joel Udd1:08:5055+26:5017:40:5043-1
17. Johan Lindkvist1:14:3159+36:0118:55:2146+3
18. Helena Andersson31:0940+7:4418:47:0945-1
19. Malin Persson39:3217+4:3118:55:3244-1
20. Niclas Ek1:26:4154+37:2120:22:1341-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser