Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Ronneby OK / Stora Tuna OK 3Öppen (72)20:42:23
1. Henrik Johannesson42:1822+2:4242:1822
2. Martin Johansson36:5049+12:501:19:0832+10
3. Hugo Bäcklund16:2988+4:281:35:3737+5
3. Lars Martinsson17:30109+5:2933:59
3. MariAnne Månsson31:37153+19:3648:06
4. Roger Frid1:39:2271+57:403:14:5966+29
5. Maria Espenkrona Håkansson28:4371+17:233:43:4268+2
6. Lars Thorén56:0548+20:124:39:4766-2
7. Mari Graad51:1366+22:474:41:1367+1
8. Lukas Bökman55:1830+12:0311:40:1861-6
9. Peter Sunnegårdh58:3554+23:4312:38:5360-1
10. Fredrik Oskarsson56:2262+25:4913:35:1561+1
11. Håkan Nilsson1:28:0270+50:5115:03:1764+3
12. Kajsa Bäcklund47:3667+30:1614:57:3662-2
13. Fabian Andersson1:28:0763+52:2716:25:4361-1
14. Ulrik Johansson31:2329+8:3217:03:2359-2
14. Per Bratt41:0181+18:101:18:41
14. Ida Johansson53:18128+30:271:30:58
15. Jonny Lagerström53:1141+21:0017:25:1157-2
16. Jörgen Nilsson1:32:4368+50:4318:04:4356-1
17. Stefan Kogg54:4027+16:1018:59:23560
18. Ingrid E Ström38:2154+14:5618:54:21560
19. Malin Ankardal1:51:3270+1:16:3120:07:3257+1
20. Fredrik Håkansson1:23:2347+34:0320:42:2355-2

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Ronneby OK / Stora Tuna OK 3Öppen (72)20:42:23
1. Henrik Johannesson42:1822+2:4242:1822
2. Martin Johansson36:5049+12:501:19:0832+10
3. Hugo Bäcklund16:2988+4:281:35:3737+5
3. Lars Martinsson17:30109+5:2933:59
3. MariAnne Månsson31:37153+19:3648:06
4. Roger Frid1:39:2271+57:403:14:5966+29
5. Maria Espenkrona Håkansson28:4371+17:233:43:4268+2
6. Lars Thorén56:0548+20:124:39:4766-2
7. Mari Graad51:1366+22:474:41:1367+1
8. Lukas Bökman55:1830+12:0311:40:1861-6
9. Peter Sunnegårdh58:3554+23:4312:38:5360-1
10. Fredrik Oskarsson56:2262+25:4913:35:1561+1
11. Håkan Nilsson1:28:0270+50:5115:03:1764+3
12. Kajsa Bäcklund47:3667+30:1614:57:3662-2
13. Fabian Andersson1:28:0763+52:2716:25:4361-1
14. Ulrik Johansson31:2329+8:3217:03:2359-2
14. Per Bratt41:0181+18:101:18:41
14. Ida Johansson53:18128+30:271:30:58
15. Jonny Lagerström53:1141+21:0017:25:1157-2
16. Jörgen Nilsson1:32:4368+50:4318:04:4356-1
17. Stefan Kogg54:4027+16:1018:59:23560
18. Ingrid E Ström38:2154+14:5618:54:21560
19. Malin Ankardal1:51:3270+1:16:3120:07:3257+1
20. Fredrik Håkansson1:23:2347+34:0320:42:2355-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser