Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40OK Njudung / Eksjö SOK 2Öppen (72)20:42:25
1. Pontus Holmberg47:5940+8:2347:5940
2. Karl Pettersson31:3031+7:301:19:2935-5
3. Evanna Johansson14:5856+2:571:34:27350
4. Dennis Gustafsson1:09:3762+27:552:44:0454+19
5. Maria Pettersson20:1367+8:533:04:1756+2
6. Thomas Elofsson1:12:5367+37:004:17:1059+3
7. Cecilia Karmetun50:4264+22:164:40:42590
8. Viktor Antonsson49:4011+6:2511:34:4049-10
9. Dennis Toll55:1847+20:2612:29:58490
10. Bo Hultgren47:4844+17:1513:17:4651+2
11. Jonny Johansson58:5843+21:4714:16:4449-2
12. Filip Jennerstrand25:0740+7:4714:35:0744-5
13. Magnus Johansson1:03:0045+27:2015:38:0740-4
14. Per Sandlund36:0951+13:1816:14:16400
15. Maria Sundberg1:06:5961+34:4817:21:1541+1
16. Stefan Jennerstrand1:03:3646+21:3617:35:3638-3
17. Lars Ribbholm1:13:0556+34:3518:48:4141+3
18. Allan Olovsson33:4848+10:2318:49:4839-2
19. Ulrika Ribbholm1:04:3163+29:3019:20:3143+4
20. Tomas Petersén1:23:2549+34:0520:42:2540-3

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40OK Njudung / Eksjö SOK 2Öppen (72)20:42:25
1. Pontus Holmberg47:5940+8:2347:5940
2. Karl Pettersson31:3031+7:301:19:2935-5
3. Evanna Johansson14:5856+2:571:34:27350
4. Dennis Gustafsson1:09:3762+27:552:44:0454+19
5. Maria Pettersson20:1367+8:533:04:1756+2
6. Thomas Elofsson1:12:5367+37:004:17:1059+3
7. Cecilia Karmetun50:4264+22:164:40:42590
8. Viktor Antonsson49:4011+6:2511:34:4049-10
9. Dennis Toll55:1847+20:2612:29:58490
10. Bo Hultgren47:4844+17:1513:17:4651+2
11. Jonny Johansson58:5843+21:4714:16:4449-2
12. Filip Jennerstrand25:0740+7:4714:35:0744-5
13. Magnus Johansson1:03:0045+27:2015:38:0740-4
14. Per Sandlund36:0951+13:1816:14:16400
15. Maria Sundberg1:06:5961+34:4817:21:1541+1
16. Stefan Jennerstrand1:03:3646+21:3617:35:3638-3
17. Lars Ribbholm1:13:0556+34:3518:48:4141+3
18. Allan Olovsson33:4848+10:2318:49:4839-2
19. Ulrika Ribbholm1:04:3163+29:3019:20:3143+4
20. Tomas Petersén1:23:2549+34:0520:42:2540-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser