Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 30 juni 2018 - söndag 1 juli 2018

Alvesta SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Alvesta SOK / Lessebo OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Per Tikkanen48:1250+8:3648:1250
2. Moltas Östergren31:4333+7:431:19:5540-10
3. Ossian Östergren17:0196+5:001:36:5642+2
3. Tilda Nyrell17:0196+5:0034:02
3. Ebba Andersson17:33110+5:3234:34
4. Fabian Evertsson1:14:5766+33:152:51:5358+16
5. Nicolina Söderberg20:4569+9:253:12:3859+1
6. Bengt Andersson1:04:1161+28:184:16:4958-1
7. Sofia Gustavsson51:0865+22:424:41:0860+2
8. Håkan Bengtsson52:3520+9:2011:37:3551-9
9. Ola Nilsson1:04:1860+29:2612:41:5354+3
10. Magnus Nyrell1:04:4366+34:1013:46:3657+3
11. Stefan Bengtsson51:5022+14:3914:38:2655-2
12. Gunilla Östergren38:1065+20:5014:48:1054-1
13. Alfred Östergren1:19:2760+43:4716:07:37540
14. Liam Karlsson41:5887+19:0716:49:3552-2
15. Emma Nilssonej godkändej godkänd
16. Stephan Östergren1:50:4870+1:08:48ej godkänd
17. Magnus Lundahl1:21:0063+42:30ej godkänd
18. Åke Karlsson28:4524+5:20ej godkänd
19. Christine Kvennefeldt1:05:5467+30:53ej godkänd
20. Oscar Nilsson2:06:0369+1:16:43ej godkänd

Boxholm-Mjölby OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Boxholm-Mjölby OL 1Öppen (72)20:20:19
1. Patrik Gustafsson43:1927+3:4343:1927
2. Albin Örnvall28:2811+4:281:11:4717-10
3. Alexander Karlström14:3545+2:341:26:22170
3. Ingrid Norén22:01142+10:0036:36
4. Albin Tengvall55:4832+14:062:22:1023+6
5. Irma Frisell14:1426+2:542:36:2422-1
6. Britta Norén51:5340+16:003:28:1728+6
7. Mia Lindberg47:3453+19:084:15:5131+3
8. Henrik Tengvall55:2231+12:0711:40:2230-1
9. Lena Molin1:06:2265+31:3012:46:4433+3
10. Björn Kleist38:3314+8:0013:25:1730-3
11. Conny Bruhn1:07:2958+30:1814:32:4633+3
12. Emil Lagneteg22:4722+5:2714:32:4730-3
13. Michael Gustafsson54:5622+19:1615:27:4328-2
14. Håkan Tengvall35:0846+12:1716:02:51280
15. Christer Karlsson48:0531+15:5416:50:56280
16. Patrik Kleist59:0729+17:0717:31:0727-1
17. Per-Åke Tengvall1:10:1051+31:4018:41:1730+3
18. Ingemar Magnusson28:3719+5:1218:44:3729-1
19. Anna-Lena Lagneteg59:2962+24:2819:15:2930+1
20. Torbjörn Carlsson1:04:5023+15:3020:20:1926-4
Boxholm-Mjölby OL 2Öppen (72)ej godkänd
1. Jens Fast48:3361+8:5748:3361
2. Johan Frisellej godkändej godkänd
3. Moa Kleist17:18104+5:17ej godkänd
3. Johanna Kleist17:28108+5:27ej godkänd
4. Emil Bruhn1:07:2460+25:42ej godkänd
5. Niklas Hallkvist16:2549+5:05ej godkänd
6. Peter Laudon52:2341+16:30ej godkänd
7. Åsa Ståhlkloo39:3529+11:09ej godkänd
8. Sören Bremer1:17:4764+34:32ej godkänd
9. Kenth Edin1:15:1869+40:26ej godkänd
10. ej startej start
11. Patric Molin1:14:1266+37:01ej godkänd
12. Jennie Kleist31:2461+14:04ej godkänd
13. Jan-Erik Karlsson1:22:4561+47:05ej godkänd
14. Joakim Karlström1:17:06141+54:15ej godkänd
15. Anna Edin1:13:0766+40:56ej godkänd
16. Karl-Johan Norén1:33:2069+51:20ej godkänd
17. Urban Anderssonej startej godkänd
18. Louise Karlsson40:4562+17:20ej godkänd
19. Emma Lilja51:2045+16:19ej godkänd
20. Mattias Gustafsson1:17:5540+28:35ej godkänd

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40OK Njudung / Eksjö SOK 2Öppen (72)20:42:25
1. Pontus Holmberg47:5940+8:2347:5940
2. Karl Pettersson31:3031+7:301:19:2935-5
3. Evanna Johansson14:5856+2:571:34:27350
4. Dennis Gustafsson1:09:3762+27:552:44:0454+19
5. Maria Pettersson20:1367+8:533:04:1756+2
6. Thomas Elofsson1:12:5367+37:004:17:1059+3
7. Cecilia Karmetun50:4264+22:164:40:42590
8. Viktor Antonsson49:4011+6:2511:34:4049-10
9. Dennis Toll55:1847+20:2612:29:58490
10. Bo Hultgren47:4844+17:1513:17:4651+2
11. Jonny Johansson58:5843+21:4714:16:4449-2
12. Filip Jennerstrand25:0740+7:4714:35:0744-5
13. Magnus Johansson1:03:0045+27:2015:38:0740-4
14. Per Sandlund36:0951+13:1816:14:16400
15. Maria Sundberg1:06:5961+34:4817:21:1541+1
16. Stefan Jennerstrand1:03:3646+21:3617:35:3638-3
17. Lars Ribbholm1:13:0556+34:3518:48:4141+3
18. Allan Olovsson33:4848+10:2318:49:4839-2
19. Ulrika Ribbholm1:04:3163+29:3019:20:3143+4
20. Tomas Petersén1:23:2549+34:0520:42:2540-3

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Falkenbergs OK 1Öppen (72)20:19:02
1. Lennart Bengtsson43:2530+3:4943:2530
2. Hans Jensen25:213+1:211:08:463-27
3. Gustaf Gused15:2764+3:261:24:1313+10
3. Leon Ryberg15:3970+3:3831:06
3. Johan Gused19:35127+7:3435:02
4. Henrik Bengtsson51:4421+10:022:15:5712-1
5. Erik Rexfelt18:4962+7:292:34:4617+5
6. Johan Hagström45:4529+9:523:20:3119+2
7. Jennie Malmgren Ryberg1:07:3470+39:084:28:0537+18
8. Rasmus Blockgren49:4011+6:2511:34:4032-5
9. Claes Andersson55:0845+20:1612:29:4830-2
10. Peter Kjellsson47:3943+17:0613:17:2732+2
11. Henning Gustavsson1:01:4049+24:2914:19:0731-1
12. Ludvig Hedström24:0130+6:4114:34:0129-2
13. Anders Gused1:02:0337+26:2315:36:0430+1
14. Emma Willborg36:2154+13:3016:12:2529-1
14. Anna Hagström37:3961+14:481:14:00
14. Gunilla Bengtsson42:5292+20:011:19:13
15. Sofie Söderblom40:5810+8:4716:53:23290
16. Sven-Åke Bengtsson1:10:3459+28:3417:42:3430+1
17. Frida Andersson56:2133+17:5118:38:5529-1
18. Björn Rexfelt29:3530+6:1018:45:3528-1
19. Linnea Bengtsson46:0730+11:0619:02:0727-1
20. Ronnie Andersson1:16:5539+27:3520:19:0225-2

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Fjärås AIK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Elias Perssonej godkändej godkänd
2. Thomas Olofsson54:2969+30:29ej godkänd
3. Alva Björemark30:08151+18:07ej godkänd
3. Bo Melin30:22152+18:21ej godkänd
4. Stefan Pettersson2:11:4072+1:29:58ej godkänd
5. Wilhelm Björemarkej godkändej godkänd
6. Per-Martin Björemark1:42:5371+1:07:00ej godkänd
7. Susanne Johansson55:0868+26:42ej godkänd
8. Roger Ivarsson1:29:2068+46:05ej godkänd
9. Thor Bengtsson58:2053+23:28ej godkänd
10. Karin Sundh1:34:4770+1:04:14ej godkänd
11. Fabian Odén1:29:4471+52:33ej godkänd
12. Frida Odén26:4751+9:27ej godkänd
13. Hans Håkansson Rabe1:26:0362+50:23ej godkänd
14. Linnea Höök45:07102+22:16ej godkänd
15. Fredrik Höök47:2428+15:13ej godkänd
16. Erik Köllerström1:14:3762+32:37ej godkänd
17. Torbjörn Halvarsson1:07:3347+29:03ej godkänd
18. Dan Johansson1:21:2170+57:56ej godkänd
19. Ulrika Odén53:3254+18:31ej godkänd
20. Joel Bengtsson1:24:3351+35:13ej godkänd

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37FK Boken 1Öppen (72)20:06:41
1. Erik Johansson48:2658+8:5048:2658
2. Alice Johansson39:3754+15:371:28:0354-4
3. Klara Palm17:14103+5:131:45:1755+1
4. Magnus Larsen58:2041+16:382:43:3749-6
5. Emelia Carlström19:1865+7:583:02:5553+4
6. Marcus Svensson50:3237+14:393:53:2747-6
7. Frida Palm37:3418+9:084:27:3439-8
8. Håkan Palm55:3738+12:2211:40:3736-3
9. Dan Johansson54:3242+19:4012:35:0934-2
10. Sofia Palm40:3519+10:0213:15:4433-1
11. Cecilia Widén1:13:4165+36:3014:29:2537+4
12. Emmy Palm22:4319+5:2314:32:4334-3
13. Jan-I Nygren1:08:0855+32:2815:40:5133-1
14. Martin Carlström40:4980+17:5816:21:4034+1
14. Adrian Harden41:2383+18:321:22:12
14. Helena Svensson42:3891+19:471:23:27
15. Leif-Åke Andersson1:08:5963+36:4817:30:3938+4
16. Sören Andersson1:26:1666+44:1617:58:1640+2
17. Mikael Widén1:14:2458+35:5419:12:4042+2
18. Josefina Berglund33:1544+9:5018:49:1541-1
19. Catarina Harden46:1332+11:1219:02:1339-2
20. Simon Harden1:04:2821+15:0820:06:4137-2

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42FK Finn 1Öppen (72)20:32:13
1. Lotten Kindlundh48:0847+8:3248:0847
2. Hugo Martinsson40:3158+16:311:28:3955+8
3. Emmy Ellbring16:1383+4:121:44:5254-1
3. Ellen Carlsson21:57141+9:5638:10
4. Frans Svensson59:0843+17:262:44:0052-2
5. Åsa Ellbring16:5853+5:383:00:5850-2
6. Julius Kindlundh49:1535+13:223:50:1343-7
7. Fanny Carlsson1:39:3572+1:11:095:29:3566+23
8. Martin Andersson55:2434+12:0911:40:2460-6
9. Nils Roubert54:1339+19:2112:34:3759-1
10. Bernt-Ove Karlsson43:0430+12:3113:17:4156-3
11. Carl-Johan Roubert1:17:5667+40:4514:35:3760+4
12. Gunnar Eriksson31:2962+14:0914:41:2955-5
13. Tobias Svensson53:1418+17:3415:34:4351-4
14. Anton Karlsson50:20120+27:2916:25:0350-1
14. Bo Wadensjö53:06126+30:151:43:26
15. Philip Martinsson1:02:4355+30:3217:27:46500
16. Lucian Semeniuc55:1718+13:1717:27:1747-3
17. Martin Gummesson57:5034+19:2018:25:0744-3
18. Göran Svensson39:0357+15:3818:55:0346+2
19. Caroline Persson57:3059+22:2919:13:30460
20. Håkan Karlsson1:18:4341+29:2320:32:1342-4

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11FK Göingarna 1Öppen (72)20:02:53
1. Mikael Thomasson43:4033+4:0443:4033
2. Wilmer Selin26:005+2:001:09:406-27
3. Hjalmar Axelsson12:0111:21:413-3
4. Edvin Selin1:00:0548+18:232:21:4620+17
5. Tuva Selin14:0824+2:482:35:54200
6. Melker Larsson40:0318+4:103:15:5717-3
7. Hilda Axelsson36:5915+8:333:52:5614-3
8. Fritjof Axelsson52:2117+9:0611:21:50140
9. Håkan Axelsson53:3136+18:3912:15:2119+5
10. Niklas Edvardsson37:589+7:2512:53:1915-4
11. Magnus Larsson47:5612+10:4513:41:1514-1
12. Alice Olvegård22:0216+4:4214:03:17140
13. Henrik Larsson55:1824+19:3814:58:35140
14. Svante Selin29:0317+6:1215:27:38140
15. Håkan Gunnarsson38:568+6:4516:06:34140
16. Martin Granqvist1:00:1931+18:1917:06:5315+1
17. Lars Söderlund51:2917+12:5917:58:2213-2
18. Louise Axelsson29:3429+6:0918:27:5612-1
19. Lindha Hellner39:3217+4:3118:55:3213+1
20. Anders Selin1:07:2125+18:0120:02:5311-2
53FK Göingarna 2Öppen (72)20:46:50
1. Viktor Holm48:1351+8:3748:1351
2. Carl-Johan Olvegård38:4052+14:401:26:53510
3. Gustav Granqvist17:53114+5:521:44:4653+2
3. Smilla Thomasson17:56115+5:5535:49
3. Sonja Holm18:22117+6:2136:15
4. Jon Moberg1:38:3270+56:503:23:1868+15
5. Albin Granqvist14:1125+2:513:37:2966-2
6. Caroline Lindgård1:01:0557+25:124:38:3465-1
7. Linda Granqvist39:4334+11:174:29:4362-3
8. Camilla Selin1:29:2369+46:0812:14:2365+3
9. Håkan Larsson47:0318+12:1113:01:2662-3
10. Magnus Granqvist38:2512+7:5213:39:5158-4
11. Paul Irip1:10:2661+33:1514:50:1761+3
12. Inger Frick30:3260+13:1214:40:3257-4
13. Johan Lindgård1:12:3956+36:5915:53:1156-1
14. Lena Söderlund41:3185+18:4016:34:4253-3
14. Pia Larsson47:20110+24:291:28:51
15. Anna Moberg1:38:5369+1:06:4218:10:5356+3
16. Kerstin Persson1:02:5837+20:5817:34:5855-1
17. Claes Olvegård1:25:3765+47:0719:00:35550
18. Sven Erik Frick35:0751+11:4218:51:07550
19. Kerstin Olvegård51:2948+16:2819:07:29550
20. Anders Nilsson1:39:2163+50:0120:46:5053-2

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45FK Åsen 1Öppen (72)20:18:59
1. David Sällberg1:01:5267+22:161:01:5267
2. Niclas Delin44:1365+20:131:46:05670
3. Alva Svensson14:3044+2:292:00:3565-2
3. Frida Emilsson21:10133+9:0935:40
3. Olivia Svensson21:14134+9:1335:44
4. Johnny Nimvik1:06:2958+24:473:07:04650
5. Niklas Edvinsson12:125+0:523:19:16650
6. Britt-Marie Bengtsson1:03:2260+27:294:22:3861-4
7. Christel Olsson39:3932+11:134:29:3955-6
8. Magnus Emilsson1:09:3059+26:1511:54:3056+1
9. Mats Skäppegård56:0949+21:1712:50:3955-1
10. Ola Svensson50:5855+20:2513:41:37550
11. David Bengtsson1:07:5059+30:3914:49:2757+2
12. Erik Olsson22:5623+5:3614:32:5651-6
13. Marie Svensson1:14:4457+39:0415:47:4049-2
14. Karolina Svensson38:1565+15:2416:25:5547-2
14. Eva Olsson46:57109+24:061:25:12
14. Elena Kurashova59:18137+36:271:37:33
15. Roland Strand1:12:5565+40:4417:38:5049+2
16. Stefan Johansson1:28:2067+46:2018:00:2052+3
17. Sandra Sällberg1:14:1057+35:4019:14:3048-4
18. Ingvar Persson28:5125+5:2618:44:5147-1
19. Lotta Johansson51:5352+16:5219:07:53470
20. Erik Bengtsson1:11:0629+21:4620:18:5945-2

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Alvesta SOK / Lessebo OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Per Tikkanen48:1250+8:3648:1250
2. Moltas Östergren31:4333+7:431:19:5540-10
3. Ossian Östergren17:0196+5:001:36:5642+2
3. Tilda Nyrell17:0196+5:0034:02
3. Ebba Andersson17:33110+5:3234:34
4. Fabian Evertsson1:14:5766+33:152:51:5358+16
5. Nicolina Söderberg20:4569+9:253:12:3859+1
6. Bengt Andersson1:04:1161+28:184:16:4958-1
7. Sofia Gustavsson51:0865+22:424:41:0860+2
8. Håkan Bengtsson52:3520+9:2011:37:3551-9
9. Ola Nilsson1:04:1860+29:2612:41:5354+3
10. Magnus Nyrell1:04:4366+34:1013:46:3657+3
11. Stefan Bengtsson51:5022+14:3914:38:2655-2
12. Gunilla Östergren38:1065+20:5014:48:1054-1
13. Alfred Östergren1:19:2760+43:4716:07:37540
14. Liam Karlsson41:5887+19:0716:49:3552-2
15. Emma Nilssonej godkändej godkänd
16. Stephan Östergren1:50:4870+1:08:48ej godkänd
17. Magnus Lundahl1:21:0063+42:30ej godkänd
18. Åke Karlsson28:4524+5:20ej godkänd
19. Christine Kvennefeldt1:05:5467+30:53ej godkänd
20. Oscar Nilsson2:06:0369+1:16:43ej godkänd

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Halmstad OK 1Öppen (72)20:04:36
1. Håkan Andersson39:5314+0:1739:5314
2. Emil Jägstedt30:4424+6:441:10:3713-1
3. Oliver Carliden13:1826+1:171:23:5512-1
3. Emma Persson17:12102+5:1130:30
4. Jan Lager47:3512+5:532:11:307-5
5. Klara Persson12:014+0:412:23:3170
6. Albin Persson40:3420+4:413:04:056-1
7. Lotta Enberg36:4114+8:153:40:4660
8. Joakim Gustafsson53:1227+9:5711:10:317+1
9. Loke Agmarken50:0120+15:0912:00:3270
10. Mårten Wikström36:537+6:2012:37:258+1
11. Nils Wallentin Tärk49:4418+12:3313:27:0980
12. Karin Karlsson21:5415+4:3413:49:0380
13. Jan-Olof Svensson50:5016+15:1014:39:5310+2
14. Arvid Lundqvist24:308+1:3915:04:238-2
14. Emil Alexandersson24:339+1:4249:03
14. Anders Elvland34:0240+11:1158:32
15. Niklas Hidman46:3418+14:2315:50:5780
16. Mikael Lundqvist1:00:2132+18:2116:51:189+1
17. Fredrik Persson47:337+9:0317:38:5190
18. Malin Settergren30:3735+7:1218:09:2890
19. Lovisa Lager56:5458+21:5319:06:2211+2
20. Björn Karlsson58:1411+8:5420:04:3610-1
49Halmstad OK 2Öppen (72)20:34:04
1. Mikael Lindén48:2055+8:4448:2055
2. Per Gerdle33:4040+9:401:22:0046-9
3. Isak Gustafsson14:5052+2:491:36:5040-6
3. Gabriel Ekström16:0078+3:5930:50
3. Gustav Lundqvist18:53123+6:5233:43
4. Oscar West1:11:1364+29:312:48:0356+16
5. Malte Kristiansson12:208+1:003:00:2348-8
6. Mattias Jägstedt1:00:1055+24:174:00:3350+2
7. Susanna Berg38:3022+10:044:28:3047-3
8. Jacob Enberg1:43:4270+1:00:2712:28:4259+12
9. Martin Johansson54:0237+19:1013:22:4457-2
10. Emil Berger38:2411+7:5114:01:0854-3
11. Per Kristiansson1:03:4752+26:3615:04:55540
12. Maria Petersson24:2034+7:0014:34:2050-4
13. Fredrik Enberg1:00:4533+25:0515:35:0546-4
14. Sara Jägstedt40:1775+17:2616:15:2244-2
14. Kristina Persson40:1876+17:271:20:35
15. Christer Oskarsson1:46:2570+1:14:1418:01:4752+8
16. Oskar Berg1:11:0460+29:0417:43:0451-1
17. Hugo Oskarsson1:31:4066+53:1019:14:4452+1
18. Therese Ekström44:3366+21:0819:00:3353+1
19. Lovisa Ring46:0629+11:0519:02:0651-2
20. Fredrik Ekström1:31:5858+42:3820:34:0449-2

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Helsingborgs SOK 1Öppen (72)19:54:57
1. Jacob Moberg48:0143+8:2548:0143
2. Alfred Kjellén31:3832+7:381:19:3937-6
3. Kurt Sjöberg13:3629+1:351:33:1531-6
3. Elias Persson13:4130+1:4027:17
4. Oskar Cervin51:0920+9:272:24:2426-5
5. Ebba Ranbro16:5652+5:362:41:2027+1
6. Axel Orrhede38:5912+3:063:20:1918-9
7. Julia Dahl37:5020+9:243:58:09180
8. Mathias Persson55:5539+12:4011:30:3721+3
9. Felix Alnervik51:1127+16:1912:21:48210
10. Johan Bökman45:5838+15:2513:07:4622+1
11. Anton Marmelid59:5947+22:4814:07:4523+1
12. Lisa Kjellén25:1942+7:5914:35:1920-3
13. Mats Ranbro59:4029+24:0015:34:59200
14. Cecilia Krona39:2271+16:3116:14:2123+3
15. Linda Ranbro46:5722+14:4617:01:1821-2
16. John Oskarsson54:5816+12:5817:26:58210
17. Andreas Blomqvist54:5328+16:2318:21:5120-1
18. Carin Stenberg30:5136+7:2618:46:51200
19. Thea Bökman39:2914+4:2818:55:29200
20. Patrik Johansson59:2815+10:0819:54:5719-1

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Hestra IF 1Öppen (72)19:34:51
1. Markus Larsson39:489+0:1239:489
2. Albin Sundström (vacant)30:0618+6:061:09:547-2
3. Filip Ingemarsson (vacant)12:177+0:161:22:116-1
4. Johan Törnroth (vacant)42:152+0:332:04:261-5
5. Nora Aroneng12:4412+1:242:17:1010
6. Linus Landergren (vacant)39:0813+3:152:56:184+3
7. Johanna Sundström (vacant)28:2613:24:443-1
8. Martin Larsson53:1026+9:5510:54:274+1
9. Johan Ingemarsson (vacant)46:5517+12:0311:41:2240
10. Stefan Aroneng (vacant)42:4329+12:1012:24:055+1
11. Erik Ingemarsson47:3611+10:2513:11:414-1
12. Ida Helgesson (vacant)23:2228+6:0213:35:035+1
13. Samuel Plumppu (vacant)39:445+4:0414:14:474-1
14. Sofia Klasson (vacant)33:1032+10:1914:47:575+1
15. Lars Helgesson39:109+6:5915:27:0750
16. Emil Karlsson (vacant)58:1223+16:1216:25:1950
17. Jan Hilding (vacant)54:2325+15:5317:19:4250
18. Anders Johansson26:167+2:5117:45:5850
19. Martina Johansson51:5553+16:5418:37:5350
20. Andreas Holmqvist (vacant)56:589+7:3819:34:517+2
Hestra IF 2Öppen (72)ej godkänd
1. Fredrik Sundström48:2256+8:4648:2256
2. Edvin Sundström28:3513+4:351:16:5727-29
3. Melker Sundström (vacant)13:0020+0:591:29:5726-1
4. Johan Lindeblom1:24:2968+42:472:54:2660+34
5. Elsa Ingemarsson21:1570+9:553:15:4161+1
6. Daniel Åkerberg (vacant)44:4126+8:484:00:2249-12
7. Amelie Sundahl (vacant)49:5260+21:264:39:5253+4
8. Fredrik Plumpuu1:09:3460+26:1911:54:3450-3
9. Lina Landergren (vacant)51:4830+16:5612:46:2248-2
10. Per-Olof Larsson (vacant)50:1154+19:3813:36:3352+4
11. Kent Klasson37:302+0:1914:14:0338-14
12. Nanna Torén (vacant)30:0958+12:4914:40:0937-1
13. Elsa Lindeblom1:04:5148+29:1115:45:0036-1
14. Elsa Plumpuuej godkändej godkänd
15. Anna-Karin Särén1:06:0559+33:54ej godkänd
16. Pontus Johansson50:5213+8:52ej godkänd
17. Maria Krafft Helgesson (vacant)1:00:0740+21:37ej godkänd
18. Ing-Marie Aroneng (vacant)31:0038+7:35ej godkänd
19. Maria Ingemarsson57:3560+22:34ej godkänd
20. Victor Helgesson51:495+2:29ej godkänd

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Hjärnarps OL 1Öppen (72)20:15:42
1. Ola Krikström43:2128+3:4543:2128
2. Oscar Ragnarsson42:0960+18:091:25:3049+21
3. Johanna Ragnarsson17:18104+5:171:42:4848-1
4. Pontus Eriksson58:1140+16:292:40:5943-5
5. Arvid Albinsson14:2829+3:082:55:2742-1
6. David Morén50:0936+14:163:45:3636-6
7. Lotta Morén39:4835+11:224:29:4834-2
8. Simon Olsson55:3336+12:1811:40:33340
9. Erica Eriksson54:3944+19:4712:35:1231-3
10. Erik Albinsson40:5922+10:2613:16:11310
11. Magnus Olsson59:5546+22:4414:16:0629-2
12. Hanna Morén22:4420+5:2414:32:4427-2
13. Lars Eriksson1:35:3265+59:5216:08:1637+10
14. Noah Krikström41:0382+18:1216:49:1935-2
14. Alf-Erik Ragnarsson49:02116+26:111:30:05
15. Åke Persson47:1926+15:0817:19:1934-1
16. Per Sigbo55:2119+13:2117:27:2133-1
17. Lennart Morén56:0230+17:3218:23:23330
18. Olle Bohman28:5626+5:3118:44:5631-2
19. Marie Albinsson46:3540+11:3419:02:3532+1
20. Fredrik Ståhl1:13:0732+23:4720:15:4228-4

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Hultsfreds OK / Vimmerby OK 1Öppen (72)20:45:07
1. Robert Hjelm48:1853+8:4248:1853
2. Johan Tibbelin57:1370+33:131:45:3166+13
3. Niklas Hillström15:2764+3:262:00:58660
4. Per Erlandsson59:3546+17:533:00:3363-3
5. Agnes Erlandsson17:4658+6:263:18:19630
6. Patrik Arvidsson59:3154+23:384:17:5060-3
7. Anneli Arvidsson47:1852+18:524:37:1856-4
8. Johan Andersson1:07:2857+24:1311:52:2857+1
9. Torbjörn Falk1:03:4659+28:5412:56:1456-1
10. Karina Svensson57:1063+26:3713:53:2460+4
11. Gustaf Nilsson53:4528+16:3414:47:0958-2
12. Allis Nilsson22:5924+5:3914:32:5952-6
13. Petra Pettersson1:37:2866+1:01:4816:10:2757+5
14. Ann Sofie Adolfsson49:51118+27:0017:00:1855-2
14. Karin Hemmings53:12127+30:211:43:03
15. Björn Axemo58:2250+26:1117:30:2253-2
16. Anders Nilsson1:03:2643+21:2617:35:2650-3
17. Johan Nilsson1:13:0055+34:3018:48:2647-3
18. Anna Tibbelin55:3069+32:0519:11:3051+4
19. Carola Billing1:04:3464+29:3319:20:3452+1
20. Urban Billing1:26:0753+36:4720:45:0750-2

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
39Hästveda OK 1Öppen (72)20:32:29
1. Daniel Nilsson48:0546+8:2948:0546
2. Ola Eriksson31:2029+7:201:19:2534-12
3. Elin Anzelius18:13116+6:121:37:3845+11
3. Lars Göran Killander19:26126+7:2537:39
3. Malte Jenvén24:10149+12:0942:23
4. Torgny Lund1:01:3352+19:512:39:1140-5
5. Leif Anzelius15:2345+4:032:54:3441+1
6. Daniel Jenvén58:2853+22:353:53:0244+3
7. Linda Jenvén39:5336+11:274:29:5343-1
8. Mattias Killander55:2332+12:0811:40:2337-6
9. Tobias Killander1:01:2857+26:3612:41:5136-1
10. Anna Wikström59:5665+29:2313:41:4742+6
11. Jonas Edvardsson1:00:1448+23:0314:42:01420
12. Julia Lund24:0029+6:4014:34:0040-2
13. Alex Olsson1:50:3670+1:14:5616:24:3650+10
14. Anna Nilsson48:21111+25:3017:12:5749-1
14. Sandra Obers48:44114+25:531:37:05
14. Jennie Rosén53:50129+30:591:42:11
15. Andreas Lundström47:2227+15:1117:19:2246-3
16. Tomas Rosén1:03:2542+21:2517:35:2545-1
17. Mark Obers57:5935+19:2918:33:2443-2
18. Stefan Rosén23:392+0:1418:39:3940-3
19. Linda Gunnarsson53:3656+18:3519:09:3641+1
20. Håkan Eriksson1:22:5346+33:3320:32:2939-2

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3IK Hakarpspojkarna 1Öppen (72)18:00:52
1. Andreas Gustafsson39:4910+0:1339:4910
2. Alice Svensson Finndahl30:1219+6:121:10:018-2
3. Stella Rangert12:4115+0:401:22:429+1
4. Arvid Nord43:403+1:582:06:224-5
5. Emmy Granstedt12:2110+1:012:18:433-1
6. Elna Forsberg37:025+1:092:55:4530
7. Sara Granstedt31:495+3:233:27:344+1
8. Markus Hederskog48:088+4:5310:52:153-1
9. Joakim Hederskog34:572+0:0511:27:1230
10. Lars Svensson34:372+4:0412:01:492-1
11. Martin Djerf41:244+4:1312:43:1320
12. Anna Envall19:182+1:5813:02:3120
13. Joar Hertin35:442+0:0413:38:1520
14. Bo Granstedt23:556+1:0414:02:1020
14. Anette Granstedt27:1712+4:2651:12
14. Michael Hertinej startfullföljt
15. Andreas Rangert32:522+0:4114:35:0220
16. Andreas Jansson49:125+7:1215:24:1420
17. Henrik Jansson39:473+1:1716:04:0120
18. Matti Envall24:596+1:3416:29:0020
19. Gabriella Gustafsson40:2720+5:2617:09:273+1
20. Ludwig Ljungqvist51:254+2:0518:00:5230

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30IK Trenne Ullared 1Öppen (72)20:20:26
1. Johan Samuelsson48:0042+8:2448:0042
2. Oscar Karlsson33:3238+9:321:21:3241-1
3. Agnes Besterman21:25135+9:241:42:5749+8
3. Hugo Besterman21:28137+9:2742:53
4. Mattias Karlsson53:3426+11:522:36:3138-11
5. Samuel Dahlberg14:0523+2:452:50:36380
6. Måns Henningsson48:5634+13:033:39:3235-3
7. Gunilla Carlsson48:1856+19:524:27:5036+1
8. Viktor Karlsson52:2518+9:1011:37:2533-3
9. Elin Carlsson1:05:3364+30:4112:42:5835+2
10. Sven-Erik Dahlberg45:0236+14:2913:28:00350
11. Anders Besterman52:2424+15:1314:20:2432-3
12. Sabina Mårtensson24:4139+7:2114:34:4131-1
13. Moa Henningsson1:00:1732+24:3715:34:5829-2
14. Tilda Henningsson38:5669+16:0516:13:5431+2
14. Karin Nilsson41:2684+18:351:20:22
14. Elisabet Dahlbergej startfullföljt
15. Ing-Marie Samuelsson1:02:4956+30:3817:16:4332+1
16. Andreas Nilsson50:4110+8:4117:22:4131-1
17. Håkan Winnberg1:11:1952+32:4918:34:00310
18. Marianne Thorsson38:2356+14:5818:54:2333+2
19. Clara Henningsson1:05:5266+30:5119:21:52330
20. Dan Winnberg1:01:2619+12:0620:20:2630-3

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Istrums SK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Kalle Inemyr1:05:2868+25:521:05:2868
2. Mirjam Inemyr (vacant)36:1347+12:131:41:4164-4
3. Elin Danielsson (vacant)15:3167+3:301:57:12640
4. Tony Larsson (vacant)46:279+4:452:43:3950-14
5. Alma Ander (vacant)17:0255+5:423:00:4149-1
6. Fredrik Ödeen (vacant)ej godkändej godkänd
7. Jenny Furusköld38:4123+10:15ej godkänd
8. Lasse Karlsson-Lod (vacant)55:3437+12:19ej godkänd
9. Tony Gustavsen (vacant)54:0938+19:17ej godkänd
10. Magnus Ramsin (vacant)ej godkändej godkänd
11. Adrian Pauli (vacant)55:3736+18:26ej godkänd
12. Sofia Karlsson (vacant)20:3810+3:18ej godkänd
13. Peter Torgén1:05:2649+29:46ej godkänd
14. Åke Larsson (vacant)37:4562+14:54ej godkänd
15. Hans Påhlman (vacant)49:5036+17:39ej godkänd
16. Stefan Andersson (vacant)50:4512+8:45ej godkänd
17. Krister Karlsson (vacant)ej startej godkänd
18. Jenny Larsson (vacant)ej startej godkänd
19. Malin Sörstrand (vacant)ej startej godkänd
20. Anders Påhlman (vacant)ej startej godkänd

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22OK Tranan / Järla Orientering 2Öppen (72)19:51:53
1. Albin Persson57:0063+17:2457:0063
2. Erik Finnskog34:4145+10:411:31:4159-4
3. Tim Andersson16:0180+4:001:47:4258-1
3. Wilma Palmqvist16:1282+4:1132:13
4. Christian Andersson55:5133+14:092:43:3348-10
5. Malin Nilsson15:1743+3:572:58:5047-1
6. Ann-Sophie Ohlin1:02:2958+26:364:01:1954+7
7. Sofia Östensson47:1451+18:484:37:1450-4
8. David Bejbom45:094+1:5411:30:0940-10
9. Kristina Nilsson1:00:5956+26:0712:31:0841+1
10. Kjell Martinsson52:1258+21:3913:23:2040-1
11. Oscar Björck37:11114:00:3134-6
12. Egon Johansson26:1447+8:5414:26:4532-2
13. Peter Östensson1:00:5934+25:1915:27:4431-1
14. Anna Högberg34:2841+11:3716:02:1230-1
14. Jenny Palmqvist45:09103+22:181:19:37
14. Catrin Ericson45:11104+22:201:19:39
15. Jesper Ingelsbo1:01:1453+29:0317:03:2631+1
16. Simon Frisk46:343+4:3417:18:3429-2
17. Anton Nilsson39:172+0:4717:57:5125-4
18. Monica Martinsson48:5568+25:3018:46:4627+2
19. Emma Nordberg46:1634+11:1519:02:1626-1
20. Olle Boström49:373+0:1719:51:5322-4

Kalmar OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Kalmar OK 1Öppen (72)20:30:47
1. Isak Hagberg39:425+0:0639:425
2. Martin Hagberg30:4925+6:491:10:3111+6
3. Lukas Hagberg12:2611+0:251:22:57110
3. Stanislaw Wolek12:4616+0:4525:12
3. Ville Lundgren13:4130+1:4026:07
4. Adrian Skobe55:4030+13:582:18:3714+3
5. Anna Arvidsson12:208+1:002:30:5712-2
6. Hugo Unosson41:2422+5:313:12:2115+3
7. Julia Glowacz39:5336+11:273:52:1413-2
8. Per-Markus Jönsson51:2314+8:0811:20:1012-1
9. Olle Björneld50:3823+15:4612:10:4814+2
10. Edvin Strandberg43:4132+13:0812:54:2917+3
11. Viktor Skobe52:5626+15:4513:47:2515-2
12. Julia Mianowska25:3645+8:1614:13:01150
13. Marcus Alexandersson48:1911+12:3915:01:20150
14. Malva Jönsson33:0231+10:1115:34:2216+1
14. Linn Björneldej godkändfullföljt
15. Tobias Borger37:037+4:5216:11:2515-1
16. Mats Söderberg1:05:0751+23:0717:16:3216+1
17. Ove Lernå52:2419+13:5418:08:56160
18. Bartlomiej Olszewski31:0038+7:3518:39:56160
19. Anna Gornicka-Antonowicz38:158+3:1418:54:15160
20. Wojciech Mossakowski1:36:3262+47:1220:30:4718+2
48Kalmar OK / OK Denseln 3Öppen (72)20:32:23
1. Krzysztof Wolowczyk39:425+0:0639:425
2. Fredrik Ellin37:3650+13:361:17:1830+25
3. Jakob Ellin15:4571+3:441:33:03300
3. Olof Lundqvist15:5876+3:5731:43
3. Hanna Klingsell21:02132+9:0136:47
4. Carl Alvelid1:10:5263+29:102:43:5551+21
5. Klara Alvelid18:2860+7:083:02:23510
6. Mikael Palm1:03:1759+27:244:05:4056+5
7. Kristina Johansson50:2163+21:554:40:2154-2
8. Andreas Jaensson1:07:0753+23:5211:52:07540
9. Lars Elfverson54:3443+19:4212:46:4153-1
10. Ulf Lundberg40:5421+10:2113:27:3549-4
11. Anders Thor58:0042+20:4914:25:3547-2
12. Ann-Louise Klingsell38:0764+20:4714:48:07470
13. Håkan Johansson1:03:0546+27:2515:51:1243-4
14. Olof Glatz33:2333+10:3216:24:3541-2
14. Daniel Glatz33:4939+10:581:07:12
14. Petra Lundgren45:01101+22:101:18:24
15. Tommy Gustafsson1:05:4858+33:3717:30:2342+1
16. Leif Widlund1:26:0065+44:0017:58:0044+2
17. Per Christensen2:01:5169+1:23:2119:59:5149+5
18. Sivert Axelsson39:5059+16:2518:55:50490
19. Anna Hagberg51:2847+16:2719:07:2850+1
20. Stefan Petersson1:24:5552+35:3520:32:2348-2
Kalmar OK 2Öppen (72)ej godkänd
1. Joakim Lindell48:2759+8:5148:2759
2. Filippa Söderberg30:2921+6:291:18:5631-28
3. Linnea Skobe14:2743+2:261:33:2332+1
3. Lova Jönsson15:3268+3:3129:59
3. Matilda Björneld24:00148+11:5938:27
4. Magnus Argus56:5036+15:082:30:1334+2
5. Viktor Argus13:4522+2:252:43:5831-3
6. Jonas Lundqvist1:05:2763+29:343:49:2541+10
7. Aleksandra Nitsch42:4843+14:224:32:4840-1
8. Christian Oldgård1:09:5161+26:3611:54:5144+4
9. Jan Danielsson57:3850+22:4612:52:29440
10. Anne Lindell48:5949+18:2613:41:2841-3
11. Oskar Hultquist56:5639+19:4514:38:24410
12. Judith Lundqvistej godkändej godkänd
13. Bengt Romberg55:0023+19:20ej godkänd
14. Josefin Lindell34:4645+11:55ej godkänd
14. Hugo Lundgren39:0870+16:17ej godkänd
14. Jesper Klingsell44:41100+21:50ej godkänd
15. Karin Rahm Björneld54:5043+22:39ej godkänd
16. Liselotte Klemming1:09:4857+27:48ej godkänd
17. Kent Lindblad1:16:0060+37:30ej godkänd
18. Bo Salomonson33:4047+10:15ej godkänd
19. Anna Nyqvist46:2038+11:19ej godkänd
20. Stefan Unosson1:19:5542+30:35ej godkänd

Karlskrona SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Karlskrona SOK 1Öppen (72)19:46:03
1. Fredrik Persson42:0520+2:2942:0520
2. Hugo Larsson24:0011:06:051-19
3. Sandra Widuch14:0137+2:001:20:062+1
3. Emma Larsson15:3469+3:3329:35
3. Lova Kronmar15:5374+3:5229:54
4. Jörgen Johansson1:02:0353+20:212:22:0922+20
5. Jan Antonowicz12:167+0:562:34:2516-6
6. Marcus Blomkvist46:0730+10:143:20:3220+4
7. Maja Pettersson36:2913+8:033:57:0117-3
8. Adam Georgsson56:0440+12:4911:29:3820+3
9. Magnus Larsson41:146+6:2212:10:5215-5
10. Anton Österblad35:024+4:2912:45:5410-5
11. Peter Wirenstedt48:2714+11:1613:34:2112+2
12. Linda Larsson21:0411+3:4413:55:2511-1
13. Jakob Wilhelmsson44:266+8:4614:39:519-2
14. Anton Törnqvist23:454+0:5415:03:367-2
14. Mats Karlsson34:3043+11:3958:15
14. Oleksii Zhelobkov39:4874+16:571:03:33
15. Olof Ingemarsson45:3616+13:2515:49:1270
16. Emil Pettersson50:237+8:2316:39:358+1
17. Arvid Kronmar55:4929+17:1917:35:2480
18. Eva Pettersson29:1528+5:5018:04:3980
19. Lisa Folino45:2926+10:2818:50:0880
20. Emil Folino55:557+6:3519:46:0380
44Karlskrona SOK 2Öppen (72)20:50:18
1. Johan David Erik Mårtensson1:10:5370+31:171:10:5370
2. Sara Eliasson36:4648+12:461:47:3968-2
3. Elias Kronmar14:4149+2:402:02:20680
3. Erik Zettervall16:5194+4:5031:32
3. Leif Ingemarsson19:05124+7:0433:46
4. Björn Zettervall1:34:0769+52:253:36:2769+1
5. Agnes Berlin16:4450+5:243:53:11690
6. Albin Henrysson1:09:1364+33:204:59:1368-1
7. Kristina Berlin40:0138+11:354:30:01680
8. Andreas Henrysson1:07:0955+23:5411:52:0966-2
9. Kent Törnqvist54:2541+19:3312:46:3465-1
10. Thom Barbus40:4120+10:0813:27:1563-2
11. Inge Götesson1:03:1051+25:5914:30:2562-1
12. Gunnel Hansson24:1233+6:5214:34:1256-6
13. Anders Johansson1:01:5635+26:1615:36:0853-3
14. Lisa Leistra42:3190+19:4016:18:3951-2
14. Joel Leistra49:21117+26:301:31:52
14. Erik Hansson50:36121+27:451:33:07
15. Linda Ingemarsson45:0715+12:5617:03:4647-4
16. Magnus Kronmar1:02:5636+20:5617:34:5646-1
17. Peter Wilhelmsson1:08:5750+30:2718:43:5345-1
18. Johanna Wilhelmsson33:3246+10:0718:49:3244-1
19. Annika Josefsson51:3149+16:3019:07:3145+1
20. Stefan Caleklint1:42:4765+53:2720:50:1844-1

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Kexholms SK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Alexander Livf48:0345+8:2748:0345
2. Mattias Sunesson33:4841+9:481:21:5143-2
3. Neo Livf (vacant)15:5977+3:581:37:5046+3
3. Axel Eriksson (vacant)16:0078+3:5931:59
4. Magnus Eriksson (vacant)1:00:5851+19:162:38:4839-7
5. Katarina Modig16:5351+5:332:55:4143+4
6. Lars Olofsson (vacant)57:4050+21:473:53:2146+3
7. Sofia Ekbring (vacant)49:1159+20:454:39:1148+2
8. Tomas Karlsson (vacant)ej godkändej godkänd
9. Björn Karlsson (vacant)ej startej godkänd
10. Markus Ljungqvist (vacant)48:4747+18:14ej godkänd
11. Mats Ljungqvist (vacant)54:3929+17:28ej godkänd
12. Olle Ekbring (vacant)25:3043+8:10ej godkänd
13. Jimmy Nicklasson (vacant)ej startej godkänd
14. Mikael Ekbring (vacant)39:3972+16:48ej godkänd
14. Moa Nicklasson (vacant)ej startej godkänd
15. Anna Ekbring (vacant)ej godkändej godkänd
16. Patrik Johansson (vacant)55:0417+13:04ej godkänd
17. Kristin E Karlsson (vacant)56:1732+17:47ej godkänd
18. Leif Johansson (vacant)28:4021+5:15ej godkänd
19. Mariann Johansson (vacant)51:2346+16:22ej godkänd
20. Thomas E Eriksson (vacant)1:15:4038+26:20ej godkänd

Lessebo OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Alvesta SOK / Lessebo OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Per Tikkanen48:1250+8:3648:1250
2. Moltas Östergren31:4333+7:431:19:5540-10
3. Ossian Östergren17:0196+5:001:36:5642+2
3. Tilda Nyrell17:0196+5:0034:02
3. Ebba Andersson17:33110+5:3234:34
4. Fabian Evertsson1:14:5766+33:152:51:5358+16
5. Nicolina Söderberg20:4569+9:253:12:3859+1
6. Bengt Andersson1:04:1161+28:184:16:4958-1
7. Sofia Gustavsson51:0865+22:424:41:0860+2
8. Håkan Bengtsson52:3520+9:2011:37:3551-9
9. Ola Nilsson1:04:1860+29:2612:41:5354+3
10. Magnus Nyrell1:04:4366+34:1013:46:3657+3
11. Stefan Bengtsson51:5022+14:3914:38:2655-2
12. Gunilla Östergren38:1065+20:5014:48:1054-1
13. Alfred Östergren1:19:2760+43:4716:07:37540
14. Liam Karlsson41:5887+19:0716:49:3552-2
15. Emma Nilssonej godkändej godkänd
16. Stephan Östergren1:50:4870+1:08:48ej godkänd
17. Magnus Lundahl1:21:0063+42:30ej godkänd
18. Åke Karlsson28:4524+5:20ej godkänd
19. Christine Kvennefeldt1:05:5467+30:53ej godkänd
20. Oscar Nilsson2:06:0369+1:16:43ej godkänd

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Linköpings OK 1Öppen (72)19:34:23
1. Joel Käll Karlsson39:468+0:1039:468
2. Anna Johansson44:1164+20:111:23:5748+40
3. Otto Nilsson12:075+0:061:36:0439-9
3. Ebba Skullman15:2262+3:2127:29
3. Pelle Skullman16:2988+4:2828:36
4. Sven Engström51:0319+9:212:27:0729-10
5. Frida Sahlman13:1919+1:592:40:2626-3
6. Patrik Nilsson46:1031+10:173:26:3627+1
7. Annika Ivarsson33:247+4:584:00:0020-7
8. Erik Martinsson47:137+3:5811:23:4616-4
9. Johan Allard43:5511+9:0312:07:4111-5
10. Per Gustås42:3128+11:5812:50:1213+2
11. Niklas Olsson42:206+5:0913:32:329-4
12. Johanna Gustås24:2636+7:0613:56:5812+3
13. Victor Bergstrand39:024+3:2214:36:007-5
14. Magnus Herberthson28:4015+5:4915:04:409+2
15. Rikard Borg46:3819+14:2715:51:1890
16. Peter Eriksson48:164+6:1616:39:347-2
17. Emanuel Herberthson45:005+6:3017:24:346-1
18. Thomas Stenström27:1010+3:4517:51:4460
19. Tove Ekström46:1634+11:1518:38:0060
20. Erik Malmberg56:238+7:0319:34:235-1
34Linköpings OK / OK Roxen 2Öppen (72)20:02:15
1. Jonas Schedin47:5337+8:1747:5337
2. Rasmus Påledal48:4667+24:461:36:3962+25
3. Mille Langer13:4434+1:431:50:2360-2
3. Fanny Waltersson22:46145+10:4536:30
4. Sixten Elehed51:5422+10:122:42:1746-14
5. Malin Borg15:0240+3:422:57:19460
6. Niclas Hägglund48:1833+12:253:45:3737-9
7. Sofia Borg47:0850+18:424:37:0841+4
8. Björn Carlson55:2332+12:0811:40:2337-4
9. Christer Lindell1:03:0158+28:0912:43:2438+1
10. Johan Frodin43:5833+13:2513:27:2236-2
11. Jörgen Sköld1:07:1157+30:0014:34:3339+3
12. Urban Petersson20:227+3:0214:30:2235-4
13. Göran Svensson1:05:4850+30:0815:36:10350
14. Lotta Borg54:47132+31:5616:30:5739+4
15. Joakim Waltersson53:0740+20:5617:25:07390
16. Josef Helander1:03:2441+21:2417:35:2436-3
17. Maria Lillieström1:24:5064+46:2019:00:1438+2
18. Frida Karlsson29:5632+6:3118:45:56380
19. Sarah Magnusson46:0428+11:0319:02:04380
20. Per Östlund1:00:1116+10:5120:02:1534-4

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Lunds OK 1Öppen (72)20:15:34
1. Daniel Hellberg47:5940+8:2347:5940
2. Mattias Eriksson25:484+1:481:13:4722-18
3. Alfred Olsson15:0859+3:071:28:5524+2
4. Rasmus Grönlund58:0939+16:272:27:0427+3
5. Maureen Olsson Lo14:4637+3:262:41:5029+2
6. Lars Harrie51:0438+15:113:32:5433+4
7. Eva-Lotta Bengtslin42:5644+14:304:15:5030-3
8. Rickard Ingesson1:09:2658+26:1111:54:2635+5
9. Erik Schultz50:5426+16:0212:45:2032-3
10. Anna Enborg47:5645+17:2313:33:1634+2
11. Johan Gustafson56:5238+19:4114:30:0830-4
12. Mats Erikson19:514+2:3114:29:5128-2
13. Carl Ås50:4915+15:0915:20:4025-3
14. Peter Bengtslin29:2421+6:3315:50:0424-1
14. Petra Eklund29:3724+6:4659:01
14. Maria Harrie43:3596+20:441:12:59
15. Hanna Modin1:01:0452+28:5316:51:0827+3
16. Andreas Enborg50:4311+8:4317:22:4324-3
17. Raul Hindov58:5037+20:2018:21:33240
18. Marie Grönlund29:4131+6:1618:45:41240
19. Karin Hagwall46:1634+11:1519:02:16240
20. Martin Wendt1:13:1833+23:5820:15:3423-1

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36Malmö OK 1Öppen (72)20:29:23
1. Adam Lindblom47:5738+8:2147:5738
2. Linn Lindblom39:4055+15:401:27:3752+14
3. Mats Håkansson16:4291+4:411:44:1951-1
3. Annika Johansson23:03147+11:0239:45
4. Jonathan Gunnarsson51:5623+10:142:36:1537-14
5. Julia De Almeida14:2027+3:002:50:35370
6. Ted Gustavsson44:5227+8:593:35:2734-3
7. Åsa Axén40:0939+11:434:15:3629-5
8. Jussi Uusihonko52:3621+9:2111:37:3626-3
9. Håkan Nilsson1:21:5270+47:0012:59:2837+11
10. Carolina Landin1:06:0568+35:3214:05:3347+10
11. Håkan Grubb54:4630+17:3515:04:4644-3
12. Jenny Lindblom29:3756+12:1714:39:3741-3
13. Henrik Lindblom1:04:4647+29:0615:44:2339-2
14. Anna Isgren32:4430+9:5316:17:0736-3
14. Sara Bengtsson52:15125+29:241:24:59
14. Ida Danielson De Almeida56:05135+33:141:28:49
15. Björn Gustavsson57:0548+24:5417:14:1237+1
16. Agnes Lindblom1:24:2564+42:2517:56:2539+2
17. Christian Ahlström51:5518+13:2518:48:2036-3
18. Teres Ahlström27:2111+3:5618:43:21360
19. Lilja Österman41:0521+6:0418:57:0534-2
20. Linus Malmsten1:32:1859+42:5820:29:2336+2

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Markbygdens OK 1Öppen (72)19:34:29
1. Olle Bergstedt43:0023+3:2443:0023
2. Anton Blomqvist38:5653+14:561:21:5644+21
3. Elin Blomqvist15:0257+3:011:36:5843-1
3. Elsie Häggmark15:0458+3:0330:06
3. Elna Martinsson29:26150+17:2544:28
4. Albin Andersson44:196+2:372:21:1717-26
5. Einar Sörqvist13:0717+1:472:34:2415-2
6. Olle Sörqvist35:5313:10:1712-3
7. Lisa Åkesson33:206+4:543:43:3710-2
8. Pontus Karlsson46:576+3:4211:07:076-4
9. Ivar Sörqvist39:394+4:4711:46:4660
10. Johan Mars49:1151+18:3812:35:577+1
11. Filip Andersson48:2313+11:1213:24:206-1
12. Josefin Andersson19:283+2:0813:43:4860
13. Petter Bergstedt51:1217+15:3214:35:0060
14. Mikael Bergstedt23:032+0:1214:58:0360
15. Bertil Åkesson36:426+4:3115:34:4560
16. Fredrik Herdersson1:03:2744+21:2716:38:1260
17. Niclas Andersson53:4721+15:1717:31:597+1
18. Anne Hansson27:4315+4:1817:59:4270
19. Erika Åkesson41:3724+6:3618:41:1970
20. Felix Axelsson53:106+3:5019:34:296-1
41Markbygdens OK 2Öppen (72)20:22:13
1. Urban Sörqvist48:2759+8:5148:2759
2. David Hansson43:3762+19:371:32:0460+1
3. Olle Blomqvist18:38121+6:371:50:4261+1
3. Alfred Martinsson18:43122+6:4237:21
3. Michael Magnusson19:20125+7:1937:58
4. David Hansson50:5418+9:122:41:3644-17
5. Elsa Ek14:4334+3:232:56:1945+1
6. Andreas Martinsson56:5449+21:013:53:13450
7. Helena Blomqvist44:0445+15:384:34:0446+1
8. Per-Anders Axelsson1:06:5951+23:4411:51:59460
9. Marina Axelsson51:2828+16:3612:43:2742-4
10. Kristin Hansson49:5253+19:1913:33:1938-4
11. Jonas Karlsson57:1540+20:0414:30:3440+2
12. Rakel Martinsson24:2235+7:0214:34:2236-4
13. Anders Sandberg1:33:1764+57:3716:07:3944+8
14. Albin Lindkvist55:59134+33:0817:03:3846+2
14. Sofia Sörqvist56:08136+33:171:52:07
15. Marcus Ragnarsson57:2649+25:1517:29:2644-2
16. Joel Udd1:08:5055+26:5017:40:5043-1
17. Johan Lindkvist1:14:3159+36:0118:55:2146+3
18. Helena Andersson31:0940+7:4418:47:0945-1
19. Malin Persson39:3217+4:3118:55:3244-1
20. Niclas Ek1:26:4154+37:2120:22:1341-3

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Motala AIF OL 1Öppen (72)20:22:18
1. Jonas Axén39:393+0:0339:393
2. Klara Haraldsson49:2668+25:261:29:0556+53
3. Märta Haraldsson20:45131+8:441:49:5059+3
3. Elsa Korall21:26136+9:2542:11
4. Daniel Hasselström1:00:3150+18:492:50:2157-2
5. Leif Hasselström20:2868+9:083:10:4958+1
6. Petra Korall1:16:5569+41:024:27:4462+4
7. Ingrid Roos51:1867+22:524:41:1863+1
8. Gustav Åhrén59:2243+16:0711:44:2258-5
9. Anna Korall58:3554+23:4312:42:57580
10. Sofia Fransson56:1261+25:3913:39:0959+1
11. Ulrik Karlsson52:3325+15:2214:31:4256-3
12. Noah Korall26:2348+9:0314:36:2353-3
13. Christer Fransson59:4630+24:0615:36:0948-5
14. Elke Myrhede51:38123+28:4716:27:47480
14. Ture Myrhede1:09:59140+47:082:01:37
15. Jessica Hallros53:1141+21:0017:25:1145-3
16. Fredrik Jönsson59:0327+17:0317:31:0342-3
17. Martin Hammarlund50:3214+12:0218:21:3540-2
18. Linda Korall44:0763+20:4219:00:0742+2
19. Lotta Haraldsson46:2139+11:2019:02:2140-2
20. Fredrik Korall1:19:5743+30:3720:22:1838-2

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Nybro OK 1Öppen (72)20:10:20
1. Oskar Stensson-bohman39:5112+0:1539:5112
2. Gustav Bohman33:3339+9:331:13:2421+9
3. Alvin Jakobsson17:0798+5:061:30:3128+7
3. Emilia Jakobsson17:0899+5:0734:15
4. Mårten Johnsson53:0724+11:252:23:3825-3
5. Filip Gummesson12:156+0:552:35:5319-6
6. Stefan Jonsson55:0145+19:083:30:5430+11
7. Amanda Stensson Bohman38:4324+10:174:09:3727-3
8. Jakob Jakobsson52:5624+9:4111:37:5624-3
9. Fredrik Karlsson52:0531+17:1312:30:0126+2
10. Mattias Jonsson34:403+4:0713:04:4121-5
11. Tobias Eventorn1:02:0750+24:5614:06:4824+3
12. Leif Lindström25:3444+8:1414:35:3421-3
13. Lena Jakobsson59:3628+23:5615:35:10210
14. Rasmus Johansson29:3825+6:4716:04:4819-2
15. Sonja Haas56:2247+24:1117:01:1022+3
16. Lars-Olof Lundquist58:5925+16:5917:30:59220
17. Patrik Lundqvist54:1724+15:4718:25:1621-1
18. Karolina Karlsson33:5249+10:2718:49:5222+1
19. Magdalena Jonsson46:1433+11:1319:02:14220
20. Mikael Gummesson1:08:0627+18:4620:10:2020-2

Nässjö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Nässjö OK 1Öppen (72)19:54:49
1. Fredrik Lundqvist43:0525+3:2943:0525
2. Johan Anemyr27:378+3:371:10:4214-11
3. Lars Lundqvist12:053+0:041:22:4710-4
3. Smilla Lennartsson14:5554+2:5427:00
3. Adam Nero20:00128+7:5932:05
4. Simon Lennermo55:4631+14:042:18:3313+3
5. Rasmus Eriksson15:0741+3:472:33:40130
6. Tommy Eriksson46:5332+11:003:20:3321+8
7. Anna Lennartsson39:3529+11:094:00:08210
8. Torbjörn Persson1:03:0348+19:4811:39:4425+4
9. Elin Svensson43:1810+8:2612:23:0223-2
10. Anna Nero Nordmark39:5416+9:2113:02:5619-4
11. Magnus Lager55:0733+17:5613:58:0320+1
12. Helena Karlsson27:1953+9:5914:25:2219-1
13. Daniel Halvardsson1:02:2442+26:4415:27:46190
14. Åsa Flink-Svensson35:4249+12:5116:03:2821+2
14. Kenneth Andersson36:1853+13:271:12:00
14. Fredrik Martinsson40:1977+17:281:16:01
15. Kjell Nero47:0923+14:5816:50:3720-1
16. Markus Nordmark58:5925+16:5917:30:59200
17. Magnus Svensson50:5315+12:2318:21:5219-1
18. Bo-Gunnar Josefsson27:3813+4:1318:43:38190
19. Moa Svensson37:577+2:5618:53:57190
20. Måns Lennermo1:00:5218+11:3219:54:4917-2

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31OK Bävern 1Öppen (72)21:12:04
1. Rickard Gunsjö48:2256+8:4648:2256
2. Hugo Hedström28:3312+4:331:16:5526-30
3. Alice Hall13:0321+1:021:29:5827+1
3. Elsa Hall15:3066+3:2928:33
3. Tindra Davidsson22:18143+10:1735:21
4. Rasmus Lundberg59:2144+17:392:29:1931+4
5. Pia Lundberg15:2746+4:072:44:4635+4
6. Linus Lundberg39:0914+3:163:23:5525-10
7. Stina Johansson45:3349+17:074:09:28250
8. Oliwer Lundberg44:572+1:4211:29:5722-3
9. Harald Magnusson57:4752+22:5512:27:4424+2
10. Henrik Adolfsson45:3837+15:0513:13:2225+1
11. Fredrik Augustsson1:05:5855+28:4714:19:2026+1
12. Ulrica Rudberg26:5152+9:3114:36:5125-1
13. Mikael M Karlsson1:07:5653+32:1615:44:4727+2
14. Björn Davidsson29:5526+7:0416:14:4226-1
14. Sandra Davidsson55:41133+32:501:25:36
15. Evert Johansson47:3529+15:2417:02:1724-2
16. Emil Johansson1:03:1038+21:1017:35:1025+1
17. Robin Öhrn59:4039+21:1018:34:5026+1
18. Egon Gustavsson27:3914+4:1418:43:3925-1
19. Jessica Elmersson1:05:5568+30:5419:21:5529+4
20. Mikael Örn1:53:0468+1:03:4421:12:0431+2

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Kalmar OK / OK Denseln 3Öppen (72)20:32:23
1. Krzysztof Wolowczyk39:425+0:0639:425
2. Fredrik Ellin37:3650+13:361:17:1830+25
3. Jakob Ellin15:4571+3:441:33:03300
3. Olof Lundqvist15:5876+3:5731:43
3. Hanna Klingsell21:02132+9:0136:47
4. Carl Alvelid1:10:5263+29:102:43:5551+21
5. Klara Alvelid18:2860+7:083:02:23510
6. Mikael Palm1:03:1759+27:244:05:4056+5
7. Kristina Johansson50:2163+21:554:40:2154-2
8. Andreas Jaensson1:07:0753+23:5211:52:07540
9. Lars Elfverson54:3443+19:4212:46:4153-1
10. Ulf Lundberg40:5421+10:2113:27:3549-4
11. Anders Thor58:0042+20:4914:25:3547-2
12. Ann-Louise Klingsell38:0764+20:4714:48:07470
13. Håkan Johansson1:03:0546+27:2515:51:1243-4
14. Olof Glatz33:2333+10:3216:24:3541-2
14. Daniel Glatz33:4939+10:581:07:12
14. Petra Lundgren45:01101+22:101:18:24
15. Tommy Gustafsson1:05:4858+33:3717:30:2342+1
16. Leif Widlund1:26:0065+44:0017:58:0044+2
17. Per Christensen2:01:5169+1:23:2119:59:5149+5
18. Sivert Axelsson39:5059+16:2518:55:50490
19. Anna Hagberg51:2847+16:2719:07:2850+1
20. Stefan Petersson1:24:5552+35:3520:32:2348-2

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43OK Gränsen 1Öppen (72)20:51:12
1. Pär Sundkvist48:0847+8:3248:0847
2. Viggo Wulff33:3137+9:311:21:3942-5
3. Tilda Sundkvist15:2563+3:241:37:0444+2
3. Lukas Hult22:33144+10:3237:58
4. Karin Håkansson1:06:5959+25:172:44:0353+9
5. Ida Karlsson19:1464+7:543:03:1755+2
6. Sara Wulff1:13:1568+37:224:16:3257+2
7. Camilla Tinglöf50:0962+21:434:40:09570
8. Daniel Håkansson55:3035+12:1511:40:3052-5
9. Thomas Persson54:2440+19:3212:34:54520
10. Simon Björnehäll41:0823+10:3513:16:0248-4
11. Rikard Hult1:13:1164+36:0014:29:1353+5
12. Simon Persson25:1741+7:5714:35:1748-5
13. Irma Fridolfsson59:5131+24:1115:35:0842-6
14. Rasmus Sterner39:4573+16:5416:14:53420
14. Lars Karlsson46:19106+23:281:26:04
15. Håkan Håkansson1:08:0262+35:5117:22:5543+1
16. Tobias Den Braver1:03:1939+21:1917:35:1941-2
17. Per Sterner58:2936+19:5918:33:4839-2
18. Mats Fridén47:4867+24:2319:03:4843+4
19. Sari Håkansson51:4051+16:3919:07:4042-1
20. Tomas Fridén1:43:3266+54:1220:51:1243+1

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Gynge 1Öppen (72)ej godkänd
1. Henrik Andersson48:1853+8:4248:1853
2. Nils Bernhard Joakim Danielsson33:4841+9:481:22:0647-6
3. Ebba Nilsson20:41130+8:401:42:47470
3. Ulla Håkansson21:32138+9:3142:13
4. Per Arne Evaldsson1:18:1167+36:293:00:5864+17
5. Ulrika Danielsson17:3557+6:153:18:33640
6. Matilda Nilsson1:09:2465+33:314:27:5763-1
7. Anette Nilsson39:3731+11:114:29:3758-5
8. Sverker Eriksson1:29:1467+45:5912:14:1462+4
9. Linnea Gustafsson1:04:3761+29:4513:18:5164+2
10. Albin Strömberg42:1425+11:4114:01:0562-2
11. Mikael Gustafsson1:12:0262+34:5115:13:0763+1
12. Casper Pegard24:0231+6:4214:34:0258-5
13. Ann-Ki Pålbrink1:41:1368+1:05:3316:15:1559+1
14. Marie Johansson44:2898+21:3716:59:4358-1
14. Roger Persson44:3899+21:471:29:06
15. Petra Eriksson1:26:1068+53:5917:58:10580
16. Martin Larssonej godkändej godkänd
17. Per Pegard1:19:0262+40:32ej godkänd
18. Christin Olsson39:5760+16:32ej godkänd
19. Elin Gustafsson1:46:0769+1:11:06ej godkänd
20. Carina Gustafsson1:27:4756+38:27ej godkänd

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9OK Löftan 1Öppen (72)19:54:36
1. Adrian Vartia39:36139:361
2. Simon Corneliusson29:4916+5:491:09:255+4
3. Albin Paulsson12:2611+0:251:21:5150
3. Filip Hansson14:4551+2:4427:11
3. Elin Andersson17:21107+5:2029:47
4. Jesper Johansson49:3716+7:552:11:286+1
5. Ida Andersson16:0547+4:452:27:338+2
6. Patrik Corneliusson39:1215+3:193:06:4580
7. Marie Arnesson Galler34:018+5:353:40:466-2
8. Joakim Antonsson53:1828+10:0311:10:379+3
9. Tobias Thorsson57:4251+22:5012:08:1913+4
10. Magnus Hansson38:0610+7:3312:46:2511-2
11. Magnus Johansson46:3810+9:2713:33:0310-1
12. Linda Corneliusson22:1117+4:5113:55:14100
13. Tobias Johansson47:4910+12:0914:43:0312+2
14. Victor Hansson26:4611+3:5515:09:4910-2
14. Oskar Blom33:3537+10:441:00:21
14. Jonas Hultin35:3948+12:481:02:25
15. Filip Svensson45:4917+13:3815:55:38100
16. Stefan Ring1:02:1335+20:1316:57:51100
17. Johan Antonsson47:438+9:1317:45:34100
18. Josefin Hanning31:4542+8:2018:17:1911+1
19. Alice Hultin39:2813+4:2718:55:2810-1
20. Olle Winroth59:0813+9:4819:54:369-1

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15OK Nackhe 1Öppen (72)19:58:24
1. Tomas Gunnarsson39:4910+0:1339:4910
2. Martin Skyggeson34:2444+10:241:14:1324+14
3. Adam Sjööarv12:116+0:101:26:2418-6
4. Joel Johnsson54:5729+13:152:21:21180
5. Elin Fredin13:0215+1:422:34:2314-4
6. Per Skyggeson40:3921+4:463:15:0216+2
7. Johanna Rundqvist39:2628+11:003:54:2815-1
8. Fredrik Johansson50:4813+7:3311:21:4913-2
9. Tommy Johnsson53:2135+18:2912:15:1018+5
10. Linnéa Johnsson38:2813+7:5512:53:3816-2
11. Johan Gustafsson55:3035+18:1913:49:0817+1
12. Elisabet Möller24:3938+7:1914:13:4716-1
13. Jonathan Rundqvist56:4126+21:0115:10:2817+1
14. Håkan Rundqvist29:1218+6:2115:39:4018+1
14. Matilda Rundqvist38:4568+15:541:07:57
15. Jonas Johansson46:4220+14:3116:26:2217-1
16. Anders Sjööarv56:4320+14:4317:23:05170
17. Martin Beckman49:0712+10:3718:12:12170
18. Björn-Olof Valdemarsson28:4122+5:1618:44:41170
19. Ellen Johnsson39:2914+4:2818:55:2918+1
20. Andreas Lundblad1:02:5520+13:3519:58:2415-3

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40OK Njudung / Eksjö SOK 2Öppen (72)20:42:25
1. Pontus Holmberg47:5940+8:2347:5940
2. Karl Pettersson31:3031+7:301:19:2935-5
3. Evanna Johansson14:5856+2:571:34:27350
4. Dennis Gustafsson1:09:3762+27:552:44:0454+19
5. Maria Pettersson20:1367+8:533:04:1756+2
6. Thomas Elofsson1:12:5367+37:004:17:1059+3
7. Cecilia Karmetun50:4264+22:164:40:42590
8. Viktor Antonsson49:4011+6:2511:34:4049-10
9. Dennis Toll55:1847+20:2612:29:58490
10. Bo Hultgren47:4844+17:1513:17:4651+2
11. Jonny Johansson58:5843+21:4714:16:4449-2
12. Filip Jennerstrand25:0740+7:4714:35:0744-5
13. Magnus Johansson1:03:0045+27:2015:38:0740-4
14. Per Sandlund36:0951+13:1816:14:16400
15. Maria Sundberg1:06:5961+34:4817:21:1541+1
16. Stefan Jennerstrand1:03:3646+21:3617:35:3638-3
17. Lars Ribbholm1:13:0556+34:3518:48:4141+3
18. Allan Olovsson33:4848+10:2318:49:4839-2
19. Ulrika Ribbholm1:04:3163+29:3019:20:3143+4
20. Tomas Petersén1:23:2549+34:0520:42:2540-3
OK Njudung 1Öppen (72)ej godkänd
1. Johan Sandlund47:5839+8:2247:5839
2. Melker Elofsson47:1966+23:191:35:1761+22
3. Matti Johansson12:219+0:201:47:3857-4
3. Wilhelm Karmetun13:1323+1:1225:34
4. Karl Petersén53:1125+11:292:40:4942-15
5. Ellen Toll13:3021+2:102:54:1940-2
6. Anders Dahlén37:368+1:433:31:5531-9
7. Amanda Karmetun37:1616+8:504:09:1124-7
8. Albin Tollej godkändej godkänd
9. Per Fransson50:2422+15:32ej godkänd
10. Oskar Pettersson38:4315+8:10ej godkänd
11. Anders Petersson53:1727+16:06ej godkänd
12. Marina Johansson20:196+2:59ej godkänd
13. Bengt Hesslekrans50:2914+14:49ej godkänd
14. Alexander Gustafsson29:1619+6:25ej godkänd
15. Tomas Karlsson1:01:0151+28:50ej godkänd
16. Oscar Hultgren1:03:3345+21:33ej godkänd
17. Leif Johansson50:5516+12:25ej godkänd
18. Anna Rosén24:153+0:50ej godkänd
19. Emma Rosén41:2123+6:20ej godkänd
20. Joakim Karmetun1:13:4634+24:26ej godkänd

OK Norrvirdarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Falkenbergs OK 1Öppen (72)20:19:02
1. Lennart Bengtsson43:2530+3:4943:2530
2. Hans Jensen25:213+1:211:08:463-27
3. Gustaf Gused15:2764+3:261:24:1313+10
3. Leon Ryberg15:3970+3:3831:06
3. Johan Gused19:35127+7:3435:02
4. Henrik Bengtsson51:4421+10:022:15:5712-1
5. Erik Rexfelt18:4962+7:292:34:4617+5
6. Johan Hagström45:4529+9:523:20:3119+2
7. Jennie Malmgren Ryberg1:07:3470+39:084:28:0537+18
8. Rasmus Blockgren49:4011+6:2511:34:4032-5
9. Claes Andersson55:0845+20:1612:29:4830-2
10. Peter Kjellsson47:3943+17:0613:17:2732+2
11. Henning Gustavsson1:01:4049+24:2914:19:0731-1
12. Ludvig Hedström24:0130+6:4114:34:0129-2
13. Anders Gused1:02:0337+26:2315:36:0430+1
14. Emma Willborg36:2154+13:3016:12:2529-1
14. Anna Hagström37:3961+14:481:14:00
14. Gunilla Bengtsson42:5292+20:011:19:13
15. Sofie Söderblom40:5810+8:4716:53:23290
16. Sven-Åke Bengtsson1:10:3459+28:3417:42:3430+1
17. Frida Andersson56:2133+17:5118:38:5529-1
18. Björn Rexfelt29:3530+6:1018:45:3528-1
19. Linnea Bengtsson46:0730+11:0619:02:0727-1
20. Ronnie Andersson1:16:5539+27:3520:19:0225-2
44Karlskrona SOK 2Öppen (72)20:50:18
1. Johan David Erik Mårtensson1:10:5370+31:171:10:5370
2. Sara Eliasson36:4648+12:461:47:3968-2
3. Elias Kronmar14:4149+2:402:02:20680
3. Erik Zettervall16:5194+4:5031:32
3. Leif Ingemarsson19:05124+7:0433:46
4. Björn Zettervall1:34:0769+52:253:36:2769+1
5. Agnes Berlin16:4450+5:243:53:11690
6. Albin Henrysson1:09:1364+33:204:59:1368-1
7. Kristina Berlin40:0138+11:354:30:01680
8. Andreas Henrysson1:07:0955+23:5411:52:0966-2
9. Kent Törnqvist54:2541+19:3312:46:3465-1
10. Thom Barbus40:4120+10:0813:27:1563-2
11. Inge Götesson1:03:1051+25:5914:30:2562-1
12. Gunnel Hansson24:1233+6:5214:34:1256-6
13. Anders Johansson1:01:5635+26:1615:36:0853-3
14. Lisa Leistra42:3190+19:4016:18:3951-2
14. Joel Leistra49:21117+26:301:31:52
14. Erik Hansson50:36121+27:451:33:07
15. Linda Ingemarsson45:0715+12:5617:03:4647-4
16. Magnus Kronmar1:02:5636+20:5617:34:5646-1
17. Peter Wilhelmsson1:08:5750+30:2718:43:5345-1
18. Johanna Wilhelmsson33:3246+10:0718:49:3244-1
19. Annika Josefsson51:3149+16:3019:07:3145+1
20. Stefan Caleklint1:42:4765+53:2720:50:1844-1
OK Norrvirdarna 1Öppen (72)ej godkänd
1. Elias Andersson39:414+0:0539:414
2. Elin Rahm40:0957+16:091:19:5038+34
3. Bengt Elmersson15:5072+3:491:35:40380
4. Edvin Andersson45:368+3:542:21:1615-23
5. Nora Andersson14:4133+3:212:35:5721+6
6. Anders Ahl36:233+0:303:12:2014-7
7. Sofia Asplund1:03:3869+35:124:15:5832+18
8. Henrik Tryggeson52:3822+9:2311:37:3827-5
9. John Karlsson45:1916+10:2712:22:5725-2
10. Jonas Andersson39:5817+9:2513:02:5523-2
11. Magnus Forsberg55:0532+17:5413:58:0022-1
12. Saga Borensved30:0557+12:4514:28:05220
13. Darren Summerson1:02:0939+26:2915:30:1423+1
14. Petter Lithén25:3510+2:4415:55:4920-3
14. Åsa Ahl42:2889+19:371:08:03
15. Oskar Lindfors41:2412+9:1316:37:1319-1
16. Björn Liljengren1:03:2040+21:2017:35:20190
17. Tomas Rahm1:05:5346+27:2318:41:1322+3
18. Elis Bengtsson31:4341+8:1818:47:4321-1
19. Anna Mattsson36:234+1:2218:52:23210
20. Pontus Sjöholmej godkändej godkänd

OK Orion

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Orion 1Öppen (72)17:44:43
1. Ola Andersson39:5213+0:1639:5213
2. Klara Andersson30:3923+6:391:10:3111-2
3. Axel Bratt12:022+0:011:22:338-3
4. Nils Hammaräng Grip44:005+2:182:06:335-3
5. Lisa Swartz12:3611+1:162:19:094-1
6. Niklas Bratt36:284+0:352:55:372-2
7. Myrra Carlsson28:532+0:273:24:3020
8. Anton Johansson43:15110:44:181-1
9. Pontus Petersson34:52111:19:1010
10. Henrik Berlin30:33111:49:4310
11. Olof Sandgren41:465+4:3512:31:2910
12. Peter Olausson19:585+2:3812:51:2710
13. Andreas Jonsson35:40113:27:0710
14. Anders Håkansson22:51113:49:5810
15. Pontus Jonsson32:11114:22:0910
16. Rasmus Elmelid42:00115:04:0910
17. Erik Andersson38:30115:42:3910
18. Cecilia Bratt24:504+1:2516:07:2910
19. Tilda Johansson37:476+2:4616:45:1610
20. Måns Sandgren59:2714+10:0717:44:4310
14OK Orion 2Öppen (72)20:06:51
1. Love Carlsson41:0116+1:2541:0116
2. Melker Larsson33:2436+9:241:14:2525+9
3. Oliver Håkansson13:0722+1:061:27:3223-2
4. Tom Olausson54:1227+12:302:21:4419-4
5. Hedda Svensson13:1418+1:542:34:5818-1
6. Johan Engström37:076+1:143:12:0513-5
7. Malin Svensson35:3812+7:123:47:4312-1
8. Filip Bengtsson1:05:1349+21:5811:29:2919+7
9. Jenny Håkansson52:5634+18:0412:22:2522+3
10. Emil Olsson42:1526+11:4213:04:4020-2
11. Johan Myrén48:4617+11:3513:53:2618-2
12. Nils Swartz28:3055+11:1014:21:56180
13. Johan Olausson45:368+9:5615:07:3216-2
14. Filip Håkansson23:393+0:4815:31:1115-1
15. Ellen Wahlbom41:1311+9:0216:12:2416+1
16. Gustav Olsson50:076+8:0717:02:3113-3
17. Anna-Karin Jonsson1:01:3643+23:0618:04:0715+2
18. Nadiya Volynska26:478+3:2218:30:5413-2
19. Maja Andersson40:1819+5:1718:56:1815+2
20. Viktor Tovesson1:10:3328+21:1320:06:5114-1
54OK Orion 3Öppen (72)20:47:16
1. Harald Rooth47:5036+8:1447:5036
2. Nellie Nilsson40:0056+16:001:27:5053+17
3. Annie Oscarsson16:2385+4:221:44:1350-3
3. Olivia Myrén16:2787+4:2632:50
3. Alva Engström23:00146+10:5939:23
4. Anders Nilsson1:08:3361+26:512:52:4659+9
5. Emilia Olausson18:0159+6:413:10:4757-2
6. Daniel Oscarsson54:3244+18:394:05:1955-2
7. Vilma Engström44:0947+15:434:34:0951-4
8. Kent Olsson1:17:5165+34:3612:02:5155+4
9. Lennart Sohlin1:22:5771+48:0513:25:4861+6
10. Gunilla Gustafsson55:0460+24:3114:20:5264+3
11. Eskil Johansson1:39:4172+1:02:3015:49:4166+2
12. Filip Myrén24:0632+6:4614:34:0661-5
13. Katarina Sundelin1:41:0967+1:05:2916:15:1562+1
14. Magnus Leuenberger54:15130+31:2417:09:3060-2
14. Maria Leuenberger54:27131+31:361:48:42
15. Karl-Axel Engström1:11:0364+38:5217:43:0359-1
16. Mattias Engström1:08:2154+26:2117:40:2157-2
17. Magnus Håkansson1:08:4149+30:1118:49:02570
18. Clas Lindell27:029+3:3718:43:02570
19. Carolin Håkansson51:3250+16:3119:07:3256-1
20. Anders Sundelin1:39:4464+50:2420:47:1654-2
OK Orion 4Öppen (72)ej godkänd
1. Jens Söderström48:3662+9:0048:3662
2. Erik Oscarsson28:3914+4:391:17:1528-34
3. Malva Larsson14:3545+2:341:31:5029+1
3. Erik Leopold17:19106+5:1831:54
4. Magnus Sager59:0442+17:222:30:5435+6
5. Selma Leopold17:1456+5:542:48:0836+1
6. Lena Swartz1:00:1055+24:173:48:1839+3
7. Semona Nilsson44:3448+16:084:34:3442+3
8. Per-Ivan Engström1:17:5266+34:3712:02:5248+6
9. Johan Jacobsson55:0845+20:1612:58:0046-2
10. Ola Sandgren49:4452+19:1113:47:44460
11. Johan Swartz59:3145+22:2014:47:15460
12. Johanna Larén25:3645+8:1614:35:3642-4
13. Thomas Dagsberg1:45:5569+1:10:1516:21:3152+10
14. Martina Sundelinej godkändej godkänd
14. Charlotte Hallén Sandgren1:18:55142+56:04ej godkänd
15. Krister Wahlström55:1145+23:00ej godkänd
16. Anders Leopold1:05:5452+23:54ej godkänd
17. Jonas Svensson56:1331+17:43ej godkänd
18. Stefan Högström44:1664+20:51ej godkänd
19. Annica Rosengren46:1131+11:10ej godkänd
20. Tommy Svensson1:29:4857+40:28ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2OK Pan-Kristianstad 1Öppen (72)17:57:55
1. Oscar Modig41:0317+1:2741:0317
2. Nelly Carlsson27:469+3:461:08:494-13
3. Isak Eng12:5919+0:581:21:4840
3. Erik Nilsson14:1539+2:1427:14
3. Ebba Björk21:40139+9:3934:39
4. Björn Hellrup43:484+2:062:05:362-2
5. Melker Andersson11:543+0:342:17:3020
6. Lena Eliasson-Lööf35:562+0:032:53:261-1
7. Elin Carlsson30:013+1:353:23:2710
8. Fredrik Nilsson45:215+2:0610:45:212+1
9. Richard Sjöholm37:483+2:5611:23:0920
10. Andreas Nilsson46:2740+15:5412:09:363+1
11. Niklas Olofsson40:203+3:0912:49:5630
12. Olivia Nilsson17:20113:07:1630
13. Johan Modig38:243+2:4413:45:4030
14. Tomas Westlund23:465+0:5514:09:2630
15. Mikael Pihl34:434+2:3214:44:0930
16. Simon Wikström44:092+2:0915:28:1830
17. Johan Lenning40:344+2:0416:08:5230
18. Jörgen Modig23:25116:32:1730
19. Emma Bergman36:183+1:1717:08:352-1
20. Ola Martner49:20117:57:5520
46OK Pan-Kristianstad 3Öppen (72)20:32:01
1. Joel Sjöholm48:0847+8:3248:0847
2. Hampus Jansson41:3859+17:381:29:4657+10
3. Peter Dahlstedt21:45140+9:441:51:3162+5
4. Jörgen Olsson50:1017+8:282:41:4145-17
5. Frida Lindeberg14:3732+3:172:56:1844-1
6. Olof Ottosson51:4839+15:553:48:0638-6
7. Sabina Olsson41:4441+13:184:31:44380
8. Mattias Johansson1:07:1856+24:0311:52:1842+4
9. Jaroslav Kacmarcik1:05:3263+30:4012:57:5045+3
10. Bengt-Göran Månsson48:5848+18:2513:46:4844-1
11. Göran Fast1:18:0768+40:5615:04:5552+8
12. Gustav Andersson26:3649+9:1614:36:3649-3
13. Johan Idberg1:08:0454+32:2415:44:4047-2
14. Sandra Eklund46:09105+23:1816:30:4945-2
14. Katarina Fast49:57119+27:061:36:06
15. Raimo Salminen1:22:0867+49:5717:54:0848+3
16. Matthew Archer1:17:4263+35:4217:49:42480
17. Johannes Björk1:35:0567+56:3519:24:4750+2
18. Marianne Nilsson30:5737+7:3218:46:5748-2
19. Louise Pihl53:4057+18:3919:09:40480
20. Martin Sjöberg1:22:2145+33:0120:32:0146-2
OK Pan-Kristianstad 2Öppen (72)ej godkänd
1. Markus Svensson43:3232+3:5643:3232
2. Elise Josefsson26:587+2:581:10:3010-22
3. Tommy Hautop16:1081+4:091:26:4021+11
3. Kjell-Erik Ståhl18:28120+6:2734:38
4. Gustaf Wennerberg48:2414+6:422:15:0410-11
5. Lukas Carlsson12:4513+1:252:27:499-1
6. Pim Hedberg41:3723+5:443:09:2611+2
7. Marie Eng34:1410+5:483:43:40110
8. Robert Wetterlöf1:02:3147+19:1611:22:4415+4
9. Anton Persson45:0014+10:0812:07:4412-3
10. Sara Eng43:2131+12:4812:51:0514+2
11. Jannie Hagård48:3616+11:2513:39:4113-1
12. Vilma Svantesson21:0712+3:4714:00:48130
13. Marcus Bill49:3212+13:5214:50:20130
14. Klara Andersson27:5413+5:0315:18:14130
14. Pidde Sjöfors1:22:04143+59:131:49:58
15. Pär Fridsell44:1614+12:0516:02:30130
16. Henrik Eng57:1521+15:1516:59:4512-1
17. Anton Oddmo49:0110+10:3117:48:4611-1
18. Susanne Andersson28:2817+5:0318:17:1410-1
19. Sofie Josefsson39:099+4:0818:55:099-1
20. Henrik Modigej godkändej godkänd

OK Reftele

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
52OK Reftele 1Öppen (72)20:46:46
1. Joakim Magnusson1:01:5166+22:151:01:5166
2. John Svensson43:3762+19:371:45:2865-1
3. Felix Johansson16:4392+4:422:02:1167+2
3. Ella Brunnsgård34:13154+22:1250:56
3. Kjell Rehnström34:18155+22:1751:01
4. Ulf Lunnhed57:4138+15:592:59:5261-6
5. Maria Helmius16:5954+5:393:16:5162+1
6. Hans Svensson1:25:0570+49:124:41:5667+5
7. Linda Skog39:2227+10:564:29:2264-3
8. Tomas Pettersson1:17:2763+34:1212:02:2763-1
9. Gunnar Gustavsson1:13:1167+38:1913:15:3866+3
10. Karl-Oskar Brunnsgård1:05:1967+34:4614:20:57660
11. Per Johansson55:0331+17:5215:05:0365-1
12. Karin Helmius36:3463+19:1414:46:3460-5
13. Per-Gunnar Johansson1:15:4058+40:0016:02:14600
14. Bernt Karlsson38:2967+15:3816:40:4357-3
14. Malin Larsson46:25107+23:341:24:54
14. Anders Sjöberg46:27108+23:361:24:56
15. Fredrik Björkman47:4530+15:3417:19:4554-3
16. Nils-Anders Brunnsgård1:09:5258+27:5217:41:5253-1
17. Hans Johansson1:18:3661+40:0619:00:2854+1
18. Susann Berntsson44:2465+20:5919:00:24540
19. Isabell Josefsson57:4661+22:4519:13:46540
20. Johan Larsson1:33:0060+43:4020:46:4652-2

OK Roxen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Roxen 1Öppen (72)19:12:53
1. Emil Rankka42:0721+2:3142:0721
2. Anders Lillieström24:472+0:471:06:542-19
3. Jacob Påledal12:2410+0:231:19:181-1
3. Ida Hjort13:1323+1:1225:37
3. Mindra Langer16:2586+4:2428:49
4. Hugo Lillieström46:4510+5:032:06:033+2
5. Karolina Falk14:5639+3:362:20:595+2
6. Adam Tellsén38:5210+2:592:59:5150
7. Susanne Aldén34:3211+6:063:34:2350
8. Albin Lillieström49:2210+6:0711:00:1850
9. Sören Nilsson Påledal41:197+6:2711:41:3750
10. Henrik Marmelid39:5817+9:2512:21:354-1
11. Hugo Dalhammer51:0920+13:5813:12:445+1
12. Alice Marmelid20:258+3:0513:33:094-1
13. Erik Helander45:017+9:2114:18:105+1
14. Mikael Langer29:3223+6:4114:47:424-1
14. Marie Waltersson42:0988+19:181:11:41
14. Maria Langer48:32112+25:411:18:04
15. Nils Nedfors33:453+1:3415:21:2740
16. Mattias Zachrisson52:4614+10:4616:14:1340
17. Emil Tellsén47:549+9:2417:02:0740
18. Charlotte Nedfors29:0927+5:4417:31:1640
19. Anna-Stina Påledal44:1525+9:1418:15:3140
20. Jonas Andersson57:2210+8:0219:12:5340
34Linköpings OK / OK Roxen 2Öppen (72)20:02:15
1. Jonas Schedin47:5337+8:1747:5337
2. Rasmus Påledal48:4667+24:461:36:3962+25
3. Mille Langer13:4434+1:431:50:2360-2
3. Fanny Waltersson22:46145+10:4536:30
4. Sixten Elehed51:5422+10:122:42:1746-14
5. Malin Borg15:0240+3:422:57:19460
6. Niclas Hägglund48:1833+12:253:45:3737-9
7. Sofia Borg47:0850+18:424:37:0841+4
8. Björn Carlson55:2332+12:0811:40:2337-4
9. Christer Lindell1:03:0158+28:0912:43:2438+1
10. Johan Frodin43:5833+13:2513:27:2236-2
11. Jörgen Sköld1:07:1157+30:0014:34:3339+3
12. Urban Petersson20:227+3:0214:30:2235-4
13. Göran Svensson1:05:4850+30:0815:36:10350
14. Lotta Borg54:47132+31:5616:30:5739+4
15. Joakim Waltersson53:0740+20:5617:25:07390
16. Josef Helander1:03:2441+21:2417:35:2436-3
17. Maria Lillieström1:24:5064+46:2019:00:1438+2
18. Frida Karlsson29:5632+6:3118:45:56380
19. Sarah Magnusson46:0428+11:0319:02:04380
20. Per Östlund1:00:1116+10:5120:02:1534-4

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Skogsfalken 1Öppen (72)ej godkänd
1. Daniel Millbourn39:5515+0:1939:5515
2. Magnus Emilsson30:1219+6:121:10:079-6
3. Emma Emilsson12:208+0:191:22:277-2
3. Anna Viktorsson17:48113+5:4730:08
4. Jens Nordahl59:2545+17:432:21:5221+14
5. Lena Söderberg16:1248+4:522:38:0425+4
6. Ola Söderberg43:4825+7:553:21:5223-2
7. Ella Söderberg38:4324+10:174:00:3522-1
8. Jonas Hammarskiöld52:1115+8:5611:29:1917-5
9. Marcus Rovina41:559+7:0312:11:14170
10. Pontus Larsson37:258+6:5212:48:3912-5
11. Anders Blomqvist1:05:1754+28:0613:53:5619+7
12. Elvira Ljungbergej godkändej godkänd
13. Jonas Johansson1:07:1352+31:33ej godkänd
14. Emil Viktorsson31:0428+8:13ej godkänd
14. Julia Karlsson51:56124+29:05ej godkänd
14. Emil Albinssonej startej godkänd
15. Pierre Danielsson49:4335+17:32ej godkänd
16. Johan Andersson1:03:5549+21:55ej godkänd
17. Ulf Jungstrandej startej godkänd
18. Henrik Viktorssonej startej godkänd
19. Josefine Albinssonej startej godkänd
20. Ola Olsson1:23:2347+34:03ej godkänd

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Tranan 1Öppen (72)20:02:43
1. Ludvig Holmberg43:1226+3:3643:1226
2. Mattias Karlsson30:3822+6:381:13:5023-3
3. Hjalmar Ingelsbo12:4917+0:481:26:3920-3
4. Alexander Westberg48:3115+6:492:15:1011-9
5. Otto Larsson12:4714+1:272:27:5710-1
6. Thomas Andersson38:5511+3:023:06:52100
7. Susanne Biörs34:069+5:403:40:588-2
8. Gustav Ohlin53:0425+9:4911:10:3580
9. Kenneth Johansson50:0321+15:1112:00:3880
10. Gustav Östensson35:106+4:3712:35:486-2
11. Anders Olsson48:3215+11:2113:24:2060
12. Sara Ohlin22:1618+4:5613:46:367+1
13. Max Larsson49:5313+14:1314:36:298+1
14. Lisa Östensson37:0557+14:1415:13:3412+4
14. Ida Nordberg41:3386+18:421:18:38
15. Annika Johansson48:1032+15:5916:01:44120
16. Peter Lillen Nilsson57:5822+15:5816:59:4211-1
17. Lisa Johansson52:5220+14:2217:52:3412+1
18. Per Sundqvist38:2154+14:5618:30:5514+2
19. Emma Nilsson39:2210+4:2118:55:22140
20. Klas Johansson1:07:2125+18:0120:02:4312-2
22OK Tranan / Järla Orientering 2Öppen (72)19:51:53
1. Albin Persson57:0063+17:2457:0063
2. Erik Finnskog34:4145+10:411:31:4159-4
3. Tim Andersson16:0180+4:001:47:4258-1
3. Wilma Palmqvist16:1282+4:1132:13
4. Christian Andersson55:5133+14:092:43:3348-10
5. Malin Nilsson15:1743+3:572:58:5047-1
6. Ann-Sophie Ohlin1:02:2958+26:364:01:1954+7
7. Sofia Östensson47:1451+18:484:37:1450-4
8. David Bejbom45:094+1:5411:30:0940-10
9. Kristina Nilsson1:00:5956+26:0712:31:0841+1
10. Kjell Martinsson52:1258+21:3913:23:2040-1
11. Oscar Björck37:11114:00:3134-6
12. Egon Johansson26:1447+8:5414:26:4532-2
13. Peter Östensson1:00:5934+25:1915:27:4431-1
14. Anna Högberg34:2841+11:3716:02:1230-1
14. Jenny Palmqvist45:09103+22:181:19:37
14. Catrin Ericson45:11104+22:201:19:39
15. Jesper Ingelsbo1:01:1453+29:0317:03:2631+1
16. Simon Frisk46:343+4:3417:18:3429-2
17. Anton Nilsson39:172+0:4717:57:5125-4
18. Monica Martinsson48:5568+25:3018:46:4627+2
19. Emma Nordberg46:1634+11:1519:02:1626-1
20. Olle Boström49:373+0:1719:51:5322-4

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29OK Vilse 87 1Öppen (72)20:39:08
1. Niklas Thörn43:4234+4:0643:4234
2. Vilmalee Suwan36:0846+12:081:19:5038+4
3. Lars Svensson13:4535+1:441:33:3534-4
3. Siri Klein17:0899+5:0730:53
3. Noah Mulari17:09101+5:0830:54
4. Per-Ola Olsson54:2728+12:452:28:0230-4
5. Ina Åman13:2320+2:032:41:2528-2
6. Patrik Gunnarsson40:2919+4:363:21:5424-4
7. Linn Karlsson48:0054+19:344:09:5428+4
8. Håkan Lindberg59:4045+16:2511:44:4029+1
9. Marko Karkulehto50:5224+16:0012:35:32290
10. Tore Tjernlund44:0034+13:2713:19:3227-2
11. Ingmar Olsson1:03:5253+26:4114:23:2428+1
12. Eddie Karlsson20:279+3:0714:30:2724-4
13. Håkan Henmyr1:02:0738+26:2715:32:34240
14. Anders Persson33:3435+10:4316:06:0825+1
14. Mats Ingvarsson33:3435+10:431:07:08
14. Ola Jönsson33:4838+10:571:07:22
15. Roger Thörn55:0144+22:5017:01:09250
16. Thomas Henmyr1:07:2953+25:2917:39:2928+3
17. Gustav Åman54:1223+15:4218:33:4127-1
18. Malin Åman39:4458+16:1918:55:4426-1
19. Martina Karlsson39:2914+4:2818:55:2925-1
20. Peter Klein1:43:3967+54:1920:39:0829+4

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Vivill / Fredrikstad SK / Hässleholms OK 1Öppen (72)20:06:51
1. Andreas Höye39:457+0:0939:457
2. Linus Bägeby32:0535+8:051:11:5018+11
3. Arvid Josefsson14:3647+2:351:26:2619+1
3. Lea Friberg16:5194+4:5031:27
3. Alvin Lönkvist18:24118+6:2333:00
4. Jennie Runesson56:4735+15:052:23:1324+5
5. Emelie Bägeby14:3330+3:132:37:46240
6. Torbjörn Lönkvist52:4042+16:473:30:2629+5
7. Vendela Lönkvist39:0226+10:364:09:2825-4
8. Simon Engel59:4446+16:2911:44:4428+3
9. Andreas Samuelsson49:5419+15:0212:34:38280
10. Gustav Erlandsson42:1827+11:4513:16:5626-2
11. Erik Erlandsson59:1444+22:0314:16:1025-1
12. Lotta Josefsson23:0025+5:4014:33:0023-2
13. Anders Holmberg54:0020+18:2015:27:0022-1
14. Emma Isidorsson35:1447+12:2316:02:14220
14. Kajsa Isidorsson36:2555+13:341:11:39
14. Therese Friberg43:3997+20:481:18:53
15. Lena Runesson1:02:1654+30:0517:04:3023+1
16. Marcus Josefsson1:04:2250+22:2217:36:2226+3
17. Stefan Johansson1:12:3254+34:0218:48:5428+2
18. Ann Bägeby32:5243+9:2718:48:5230+2
19. Sara Erlandsson46:0327+11:0219:02:0328-2
20. Ludvig Hallabro1:04:4822+15:2820:06:5124-4

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Älme 1Öppen (72)ej godkänd
1. Lars Johansson1:00:2365+20:471:00:2365
2. Simon Sjöfors31:1728+7:171:31:4058-7
3. John Sjöfors12:5618+0:551:44:3652-6
4. Johan Axelsson59:3647+17:542:44:1255+3
5. Ylva Sandström18:4361+7:233:02:5553-2
6. John-Arne Sandström58:0151+22:084:00:56530
7. Linda Jansson41:5542+13:294:31:5549-4
8. Jon Lindskog1:06:3950+23:2411:51:3947-2
9. Olle Sjöfors1:06:2566+31:3312:58:0451+4
10. Enni Lindskog44:0935+13:3613:42:1350-1
11. Bo Johansson1:07:5360+30:4214:50:0651+1
12. Ville Lindskogej godkändej godkänd
13. Johan Björck1:01:5736+26:17ej godkänd
14. Jessica Björck38:2566+15:34ej godkänd
15. Lars Magnusson49:2234+17:11ej godkänd
16. Filip Sjöfors58:5524+16:55ej godkänd
17. Elin Svensson53:5822+15:28ej godkänd
18. Kjell Svensson28:3719+5:12ej godkänd
19. Malin Andersson39:2712+4:26ej godkänd
20. Joakim Svensson1:15:0836+25:48ej godkänd

Ronneby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Ronneby OK 1Öppen (72)20:04:01
1. Stefan Karlsson47:4735+8:1147:4735
2. Arvid Blomster29:3015+5:301:17:1729-6
3. Olof Edvardsson12:3813+0:371:29:5525-4
3. Carl Gliveson12:3914+0:3825:17
3. Emil Ring13:2027+1:1925:58
4. Denys Shcherbakov41:4212:11:378-17
5. Oskar Eriksson11:2012:22:576-2
6. Mathias Blomster43:0324+7:103:06:007+1
7. Yevheniia Shcherbakova37:2517+8:593:43:259+2
8. Torgny Lindström56:4842+13:3311:16:4610+1
9. Thomas Johannesson50:5325+16:0112:07:39100
10. Jon Engkvist35:045+4:3112:42:439-1
11. Ingemar Eriksson50:4419+13:3313:33:2711+2
12. Ingela Smedenmark21:3914+4:1913:55:069-2
13. Anton Gliveson47:419+12:0114:42:4711+2
14. Matilda Graad28:1014+5:1915:10:57110
14. Hanna Ring30:5827+8:0759:08
14. Sofia Lagerström1:29:52144+1:07:011:58:02
15. Daniel Persson50:4637+18:3516:01:43110
16. Alexander Graad1:00:5434+18:5417:02:3714+3
17. Simon Giselsson1:01:2942+22:5918:04:06140
18. Sarah Lindström27:2512+4:0018:31:3115+1
19. Hanna Johannesson35:01118:51:0112-3
20. Linus Vernström1:13:0031+23:4020:04:0113+1
51Ronneby OK 2Öppen (72)20:42:43
1. Aron Thorén57:2164+17:4557:2164
2. Jennie Frid59:4871+35:481:57:0969+5
3. Elias Lindström14:1640+2:152:11:25690
3. Arvid Eriksson14:2542+2:2428:41
3. Hanna Bäcklund17:44111+5:4332:00
4. Magnus Thörnblad1:11:2765+29:453:22:5267-2
5. Maja Bäcklund19:4966+8:293:42:41670
6. Patrik Karlsson53:4043+17:474:36:2164-3
7. Julia Smedenmark50:0661+21:404:40:0665+1
8. Stefan Jönsson1:17:2362+34:0812:02:2364-1
9. Magnus Graad55:2548+20:3312:57:4863-1
10. Lennart Smedenmark49:0250+18:2913:46:5065+2
11. Olof Nilsson51:2421+14:1314:38:1459-6
12. Helena Blomster47:3968+30:1914:57:39590
13. Per Holmberg55:3125+19:5115:53:1055-4
14. Conny Andersson48:34113+25:4316:41:4454-1
14. Gabriel Håkansson1:01:30138+38:391:50:04
14. Kjell Månssonej startfullföljt
15. Jacob Nilsson47:1225+15:0117:19:1251-3
16. Gustav Bäcklund1:14:2261+32:2217:46:2249-2
17. Jörgen Svensson1:41:0768+1:02:3719:27:2953+4
18. Samuel Håkansson37:1653+13:5118:53:1652-1
19. Anna Eriksson1:04:5465+29:5319:20:5453+1
20. Ingemar Månsson1:23:4350+34:2320:42:4351-2
55Ronneby OK / Stora Tuna OK 3Öppen (72)20:42:23
1. Henrik Johannesson42:1822+2:4242:1822
2. Martin Johansson36:5049+12:501:19:0832+10
3. Hugo Bäcklund16:2988+4:281:35:3737+5
3. Lars Martinsson17:30109+5:2933:59
3. MariAnne Månsson31:37153+19:3648:06
4. Roger Frid1:39:2271+57:403:14:5966+29
5. Maria Espenkrona Håkansson28:4371+17:233:43:4268+2
6. Lars Thorén56:0548+20:124:39:4766-2
7. Mari Graad51:1366+22:474:41:1367+1
8. Lukas Bökman55:1830+12:0311:40:1861-6
9. Peter Sunnegårdh58:3554+23:4312:38:5360-1
10. Fredrik Oskarsson56:2262+25:4913:35:1561+1
11. Håkan Nilsson1:28:0270+50:5115:03:1764+3
12. Kajsa Bäcklund47:3667+30:1614:57:3662-2
13. Fabian Andersson1:28:0763+52:2716:25:4361-1
14. Ulrik Johansson31:2329+8:3217:03:2359-2
14. Per Bratt41:0181+18:101:18:41
14. Ida Johansson53:18128+30:271:30:58
15. Jonny Lagerström53:1141+21:0017:25:1157-2
16. Jörgen Nilsson1:32:4368+50:4318:04:4356-1
17. Stefan Kogg54:4027+16:1018:59:23560
18. Ingrid E Ström38:2154+14:5618:54:21560
19. Malin Ankardal1:51:3270+1:16:3120:07:3257+1
20. Fredrik Håkansson1:23:2347+34:0320:42:2355-2

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Skåneslättens OL 1Öppen (72)20:03:20
1. Joel Kristiansson43:2429+3:4843:2429
2. Ola Markholm28:2010+4:201:11:4416-13
3. Atle Kulstad13:4333+1:421:25:2714-2
4. Mikael Kristensson48:0313+6:212:13:309-5
5. Kerstin Jensen14:3531+3:152:28:0511+2
6. Fredrik Salomonsson38:439+2:503:06:489-2
7. Ebba Jensen48:1856+19:523:55:0616+7
8. Niclas Tjernlund48:299+5:1411:20:0811-5
9. Daniel Nilsson45:1615+10:2412:05:249-2
10. Sten Segerslätt51:0256+20:2912:56:2618+9
11. David Svensson52:0723+14:5613:48:3316-2
12. Christina Segerslätt28:0654+10:4614:16:3917+1
13. Magnus Thuresson53:5219+18:1215:10:3118+1
14. Johan Jensen29:0216+6:1115:39:3317-1
14. Pontus Thuresson40:3178+17:401:09:33
15. Bengt-Åke Berntsson46:5521+14:4416:26:2818+1
16. Jakob Segerslätt1:00:2633+18:2617:26:54180
17. Stefan Pålsson49:0311+10:3318:15:57180
18. Marika Husby28:3418+5:0918:44:34180
19. Pernilla Olsson35:032+0:0218:51:0317-1
20. Adam Segerslätt1:12:1730+22:5720:03:2016-1

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
SOK Viljan 1Öppen (72)ej godkänd
1. Christofer Fogel41:0418+1:2841:0418
2. Gustav Eveborn31:4634+7:461:12:5020+2
3. Vendela Sturek13:1725+1:161:26:0716-4
3. Klara Hultberg17:47112+5:4631:04
4. Martin Lindström1:03:3255+21:502:29:3932+16
5. Åsa Bergfors14:4637+3:262:44:2534+2
6. Isac Åkerberg Hallberg39:3316+3:403:23:5826-8
7. Elin Rindstig40:0939+11:434:04:0723-3
8. Tony Lövdahl56:1041+12:5511:36:50230
9. Våge Rindstig44:5212+10:0012:21:4220-3
10. Theo Lövdahl51:4857+21:1513:13:3024+4
11. Tord Hultberg45:559+8:4413:59:2521-3
12. Emil Wahlströmej godkändej godkänd
13. Johan Eveborn1:02:2241+26:42ej godkänd
14. Emil Kreutner34:2942+11:38ej godkänd
14. Lars Kreutner34:3043+11:39ej godkänd
14. Elisabet Mikkelsen40:3579+17:44ej godkänd
15. Hans Svenson1:05:2957+33:18ej godkänd
16. Erik Lennartsson50:288+8:28ej godkänd
17. Jonas Bergfors59:3638+21:06ej godkänd
18. Anna Svensson27:5616+4:31ej godkänd
19. Tuva Lövdahl47:3441+12:33ej godkänd
20. Stefan Löfqvist1:06:4924+17:29ej godkänd

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
47Sol Tranås 1Öppen (72)20:24:22
1. Victor Thörnkvist42:0419+2:2842:0419
2. Alfons Enell29:5917+5:591:12:03190
3. Lisa Ohrt14:3848+2:371:26:4122+3
3. Svea Ekbladh14:4149+2:4029:19
3. Molly Brickarp18:24118+6:2333:02
4. Staffan Johansson1:00:2449+18:422:27:0528+6
5. Elin Ekbladh14:4536+3:252:41:5029+1
6. Sixten Ekbladh39:5017+3:573:21:4022-7
7. Lovisa Nord37:3919+9:133:59:1919-3
8. Axel Bengtsson53:2729+10:1211:29:1917-2
9. Axel Johansson41:488+6:5612:11:0716-1
10. Stefan Åslund1:12:1469+41:4113:23:2128+12
11. Henrik Ohrt1:25:1069+47:5914:48:3136+8
12. Emil Åslund38:2166+21:0114:48:2138+2
13. Simon Karlsson2:49:5771+2:14:1717:38:1858+20
14. Ellen Ohrt37:3059+14:3917:09:3056-2
14. Monika Karlsson1:01:58139+39:071:39:28
15. Boo Nordin1:06:1060+33:5917:38:1055-1
16. Göran Nord1:03:3646+21:3617:35:3654-1
17. Albert Brickarp1:05:4445+27:1418:41:2051-3
18. Lennart Eriksson33:2145+9:5618:49:2150-1
19. Marie Nord46:1937+11:1819:02:1949-1
20. Emil Lindström1:22:0344+32:4320:24:2247-2

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Stigmännen Karlshamns OK 1Öppen (72)20:07:09
1. Martin Wahlfried1:05:2868+25:521:05:2868
2. Erik Jönsson34:0943+10:091:39:3763-5
3. Svante Lorentzson14:2141+2:201:53:58630
3. Melker Olsson16:3790+4:3630:58
3. Lars-Gunnar Bengtsson16:4993+4:4831:10
4. Åke Larsson1:06:1357+24:313:00:1162-1
5. Anna Ane15:2244+4:023:15:3360-2
6. Tomas Nilsson45:1228+9:194:00:4551-9
7. Karin Lindqvist48:5558+20:294:38:5552+1
8. Gabriel Bengtsson52:3119+9:1611:37:3145-7
9. Peter Andersson52:2032+17:2812:29:5140-5
10. Owe Nilsson47:3142+16:5813:17:2237-3
11. Per Nilsson1:13:0263+35:5114:30:2445+8
12. Bigge Bengtsson30:2559+13:0514:40:2546+1
13. Mats Petersson1:18:1159+42:3115:58:3645-1
14. Zacharias Åkerlund36:1052+13:1916:34:4643-2
14. Birgitta Nilsson43:0694+20:151:19:16
14. Thomas Johansson48:50115+25:591:25:00
15. Göran Andersson48:3833+16:2717:20:3840-3
16. Göran Månsson59:0628+17:0617:31:0637-3
17. Waldemar Norrman1:08:2248+29:5218:39:28370
18. Ida Johansson30:0133+6:3618:46:01370
19. Annika Emander50:2343+15:2219:06:23370
20. Jakob Emander1:00:4617+11:2620:07:0933-4

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Ronneby OK / Stora Tuna OK 3Öppen (72)20:42:23
1. Henrik Johannesson42:1822+2:4242:1822
2. Martin Johansson36:5049+12:501:19:0832+10
3. Hugo Bäcklund16:2988+4:281:35:3737+5
3. Lars Martinsson17:30109+5:2933:59
3. MariAnne Månsson31:37153+19:3648:06
4. Roger Frid1:39:2271+57:403:14:5966+29
5. Maria Espenkrona Håkansson28:4371+17:233:43:4268+2
6. Lars Thorén56:0548+20:124:39:4766-2
7. Mari Graad51:1366+22:474:41:1367+1
8. Lukas Bökman55:1830+12:0311:40:1861-6
9. Peter Sunnegårdh58:3554+23:4312:38:5360-1
10. Fredrik Oskarsson56:2262+25:4913:35:1561+1
11. Håkan Nilsson1:28:0270+50:5115:03:1764+3
12. Kajsa Bäcklund47:3667+30:1614:57:3662-2
13. Fabian Andersson1:28:0763+52:2716:25:4361-1
14. Ulrik Johansson31:2329+8:3217:03:2359-2
14. Per Bratt41:0181+18:101:18:41
14. Ida Johansson53:18128+30:271:30:58
15. Jonny Lagerström53:1141+21:0017:25:1157-2
16. Jörgen Nilsson1:32:4368+50:4318:04:4356-1
17. Stefan Kogg54:4027+16:1018:59:23560
18. Ingrid E Ström38:2154+14:5618:54:21560
19. Malin Ankardal1:51:3270+1:16:3120:07:3257+1
20. Fredrik Håkansson1:23:2347+34:0320:42:2355-2

Torsås OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Torsås OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Emil Nilsson43:0324+3:2743:0324
2. Catrine Olsson42:3661+18:361:25:3950+26
3. Håkan Algotsson20:06129+8:051:45:4556+6
4. Jonas Persson57:3937+15:572:43:2447-9
5. Natalie Westlund19:0463+7:443:02:2852+5
6. Björn Norrliden58:2752+22:344:00:55520
7. Anna Henriksson1:08:5171+40:254:58:5161+9
8. Simon Fogelström (vacant)52:5323+9:3811:37:5353-8
9. Evert Karlsson52:2133+17:2912:30:1450-3
10. Göran Henriksson47:2641+16:5313:17:4053+3
11. Annie Lennartsson57:4741+20:3614:15:2750-3
12. Rasmus Ejermark24:3737+7:1714:34:3745-5
13. Emma Olsson (vacant)1:06:0851+30:2815:40:4541-4
14. Hampus Holgersson (vacant)29:2220+6:3116:10:0737-4
14. Maria Johansson (vacant)29:3122+6:4058:53
15. John Fridolfsson (vacant)43:1613+11:0516:53:2335-2
16. Magnus Olsson (vacant)ej godkändej godkänd
17. Daniel Emilsson54:3826+16:08ej godkänd
18. Magnus Nilsson (vacant)28:4323+5:18ej godkänd
19. Lisa Olsson (vacant)39:2210+4:21ej godkänd
20. Arne Lindström (vacant)1:35:2561+46:05ej godkänd

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Ulricehamns OK 1Öppen (72)20:02:14
1. Gustav Johansson48:0143+8:2548:0143
2. Joel Holmberg (vacant)31:1326+7:131:19:1433-10
3. Maja Nordin15:1360+3:121:34:2735+2
3. Anna Genberg (vacant)16:1584+4:1431:28
4. Christian Arnesson (vacant)46:4911+5:072:21:1615-20
5. Johanna Karlsson (vacant)15:1642+3:562:36:3223+8
6. Alfred Hallqvist (vacant)55:4446+19:513:32:1632+9
7. Johanna Hallqvist48:1555+19:494:20:3133+1
8. Marcus Kvarndal (vacant)52:2016+9:0511:37:2031-2
9. Per Holmberg (vacant)44:5413+10:0212:22:1427-4
10. Ludvig Carlbom (vacant)53:1359+22:4013:15:2729+2
11. Gabriel Andersson (vacant)56:4737+19:3614:12:1427-2
12. Kajsa Nordin (vacant)26:4350+9:2314:36:4326-1
13. Karl-Anton Karlsson1:02:2543+26:4515:39:08260
14. Albin Genberg (vacant)33:2434+10:3316:12:3227+1
14. Anders Genberg (vacant)37:3860+14:471:11:02
15. Per Andersson (vacant)51:1038+18:5917:03:4226-1
16. Jesper Nilsson (vacant)50:379+8:3717:22:3723-3
17. Jonas Salén (vacant)50:1713+11:4718:12:54230
18. Stefan Nordin (vacant)36:5652+13:3118:52:56230
19. Kajsa Spetz (vacant)47:4042+12:3919:03:40230
20. Björn Arnesson (vacant)58:3412+9:1420:02:1421-2

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Hultsfreds OK / Vimmerby OK 1Öppen (72)20:45:07
1. Robert Hjelm48:1853+8:4248:1853
2. Johan Tibbelin57:1370+33:131:45:3166+13
3. Niklas Hillström15:2764+3:262:00:58660
4. Per Erlandsson59:3546+17:533:00:3363-3
5. Agnes Erlandsson17:4658+6:263:18:19630
6. Patrik Arvidsson59:3154+23:384:17:5060-3
7. Anneli Arvidsson47:1852+18:524:37:1856-4
8. Johan Andersson1:07:2857+24:1311:52:2857+1
9. Torbjörn Falk1:03:4659+28:5412:56:1456-1
10. Karina Svensson57:1063+26:3713:53:2460+4
11. Gustaf Nilsson53:4528+16:3414:47:0958-2
12. Allis Nilsson22:5924+5:3914:32:5952-6
13. Petra Pettersson1:37:2866+1:01:4816:10:2757+5
14. Ann Sofie Adolfsson49:51118+27:0017:00:1855-2
14. Karin Hemmings53:12127+30:211:43:03
15. Björn Axemo58:2250+26:1117:30:2253-2
16. Anders Nilsson1:03:2643+21:2617:35:2650-3
17. Johan Nilsson1:13:0055+34:3018:48:2647-3
18. Anna Tibbelin55:3069+32:0519:11:3051+4
19. Carola Billing1:04:3464+29:3319:20:3452+1
20. Urban Billing1:26:0753+36:4720:45:0750-2

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Växjö OK 3Öppen (72)20:24:47
1. Ludvig Zaar43:2731+3:5143:2731
2. Louise Regnell38:3151+14:311:21:5845+14
3. Hilda Lindén14:5554+2:541:36:5341-4
3. Miranda Niklasson15:5072+3:4930:45
3. Amanda Gustavsson15:5575+3:5430:50
4. Olof Nilsson1:02:3154+20:492:39:24410
5. Lovisa Kroksmyr14:4435+3:242:54:0839-2
6. Ulf Honeth55:5947+20:063:50:0742+3
7. Susanne Lundgren44:0846+15:424:34:0845+3
8. Magnus Porle1:06:5951+23:4411:51:5943-2
9. Katarina Lenander51:3729+16:4512:43:3639-4
10. Joakim Wessman58:2564+27:5213:42:0143+4
11. Johan Malmqvist1:06:3656+29:2514:48:3748+5
12. Hilda Petersson23:2127+6:0114:33:2143-5
13. Peter Johansson1:02:5244+27:1215:36:1338-5
14. Ulf Carlsson37:5363+15:0216:14:06380
14. Johanna Lindén38:1064+15:191:16:03
14. Krister Sandblad43:0093+20:091:20:53
15. Andreas Ulvagården47:1024+14:5917:01:1636-2
16. David Viberg1:03:3748+21:3717:35:3735-1
17. Maria Braun1:04:2344+25:5318:40:00350
18. Eva Eklund30:2834+7:0318:46:2834-1
19. Eva Persson53:3455+18:3319:09:3435+1
20. John E Eriksson1:15:1337+25:5320:24:4732-3
35Växjö OK 2Öppen (72)20:33:58
1. Håkan Danielsson48:1652+8:4048:1652
2. Anton Danielsson31:1527+7:151:19:3136-16
3. Valter Rooth14:0036+1:591:33:3133-3
3. Alvin Lundgren14:1238+2:1128:12
3. Linus Lindén15:1861+3:1729:18
4. Markus Klevegård56:0934+14:272:29:40330
5. Wilma Kroksmyr14:2228+3:022:44:0232-1
6. Per Rooth1:05:2062+29:273:49:2240+8
7. Elin Wallquist38:2421+9:584:28:2435-5
8. Anders Sandblad1:07:0854+23:5311:52:0841+6
9. Kalle Lindqvist1:14:0068+39:0813:06:0847+6
10. Annika Ericsson46:0339+15:3013:52:1145-2
11. Patrik Rosén55:0834+17:5714:47:1943-2
12. Amanda Westerberg22:4621+5:2614:32:4639-4
13. Lena Regnell54:5421+19:1415:27:4034-5
14. Lars Eklund35:5450+13:0316:03:3433-1
14. Johan Niklasson36:3456+13:431:12:28
14. Maria Kroksmyr51:31122+28:401:27:25
15. Roger Bergvik56:1546+24:0416:59:49330
16. Gunnar Moqvist59:3930+17:3917:31:3934+1
17. Thomas Beckerin1:11:4353+33:1318:43:22340
18. Britt-Mari Karlsson40:1961+16:5418:56:1935+1
19. Jennie Gustavsson51:1644+16:1519:07:1636+1
20. Anders Persson1:26:4255+37:2220:33:5835-1
Växjö OK 1Öppen (72)ej godkänd
1. Simon Runeforsej godkändej godkänd
2. Olle Kallerbäck26:026+2:02ej godkänd
3. Filippa Braun12:053+0:04ej godkänd
3. Martina Niklasson13:2628+1:25ej godkänd
3. Maja Lindén13:4232+1:41ej godkänd
4. Mattias Karlsson45:117+3:29ej godkänd
5. Maja Porle11:332+0:13ej godkänd
6. Hugo Ericsson37:277+1:34ej godkänd
7. Alicia Lundgren31:104+2:44ej godkänd
8. Lukas Lundgren45:003+1:45ej godkänd
9. Niklas Karlsson40:475+5:55ej godkänd
10. Sven Lundgren41:5324+11:20ej godkänd
11. Henrik Eklund44:578+7:46ej godkänd
12. Josephine Regnell21:2413+4:04ej godkänd
13. William Björkman57:2127+21:41ej godkänd
14. Peter Braun24:217+1:30ej godkänd
15. Per Lenander35:145+3:03ej godkänd
16. Johan Eklund53:0315+11:03ej godkänd
17. Henrik Kroksmyr47:086+8:38ej godkänd
18. Glen Håkansson24:585+1:33ej godkänd
19. Louise Lundgren36:405+1:39ej godkänd
20. Patrik Karlsson49:262+0:06ej godkänd

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Örkelljunga FK 1Öppen (72)20:10:54
1. Albin Kronkvist39:382+0:0239:382
2. Elia Kämpe31:2330+7:231:11:0115+13
3. Milton Gunnarsson14:5453+2:531:25:55150
4. Hugo Cedervall1:05:1456+23:322:31:0936+21
5. Otto Nyberg13:0516+1:452:44:1433-3
6. Liane Gunnarsson1:09:3966+33:463:53:5348+15
7. Lotta Ekberg39:4033+11:144:29:4044-4
8. Asker Öhlenschläger59:3844+16:2311:44:3839-5
9. Erik Öhlenschläger1:05:0062+30:0812:49:3843+4
10. Sune Öhlenschläger48:1246+17:3913:37:5039-4
11. Daniel Kämpe43:037+5:5214:20:5335-4
12. Axel Nilsson23:1626+5:5614:33:1633-2
13. Fredrik Nilsson1:02:0939+26:2915:35:2532-1
14. Johanna Ottosson37:0858+14:1716:12:33320
14. Ebba Nilsson43:2295+20:311:20:30
15. Björn Mauritzon51:1739+19:0617:03:5030-2
16. Torbjörn Ottosson1:09:4356+27:4317:41:4332+2
17. Niklas Welander1:01:0141+22:3118:42:44320
18. Anna Larsson33:5249+10:2718:49:52320
19. Angelika Larsson41:0822+6:0718:57:0831-1
20. Jenny Björk1:13:4634+24:2620:10:5427-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser