Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 7
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 4 augusti 2016

Långa, svart

4 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders VedinSundsvalls OK29:557:27
2Richard LindströmNjurunda OK33:24+3:298:19
3Linda RinaldoOK Tor34:10+4:158:31
4Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK34:57+5:028:42
5Rune LindströmSundsvalls OK37:26+7:319:20
6Jonas WibergVK Uvarna37:35+7:409:22
7Niklas MartinNjurunda OK38:04+8:099:29
8Johnny NylanderSelånger SOK38:25+8:309:34
9Tommy FröjdSundsvalls OK40:48+10:5310:10
10Sven Erik SundinSelånger SOK41:22+11:2710:18
11Elin VedinSundsvalls OK42:36+12:4110:37
12Sten Åke VedinSelånger SOK44:18+14:2311:02
13Marie DahlinKovlands IF44:27+14:3211:05
14Jan OlofssonVK Uvarna44:32+14:3711:06
15Daniel LundbergAXA SportsClub45:24+15:2911:19
16Tomas VirtanenSelånger SOK46:21+16:2611:33
17Jonas KarlssonKovlands IF46:52+16:5711:41
18Arvid RinaldoOK Tor47:02+17:0711:43
19Rune LindSelånger SOK47:34+17:3911:51
20Ida SellstedtSelånger SOK47:35+17:4011:51
21Linda NylanderSelånger SOK49:33+19:3812:21
22Viktoria KarlssonKovlands IF59:37+29:4214:52
23Gunnar JonssonSelånger SOK59:43+29:4814:53
24Stefan GullbackIF Strategen1:00:47+30:5215:09
25Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:01:39+31:4415:22
Mattias EdströmKovlands IFej godkänd
Hans-Erik JanssonVK Uvarnaej start

Mellan, svart

3 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent ÅströmSundsvalls OK32:149:40
2Christer LundstedtSundsvalls OK35:56+3:4210:47
3Mikael LundstedtSundsvalls OK37:04+4:5011:07
4Ida JohanssonSundsvalls OK37:27+5:1311:14
5Eva OlssonNjurunda OK38:17+6:0311:29
6Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna38:32+6:1811:34
7Mats AnderssonSelånger SOK39:11+6:5711:46
8Winn BjörklundSundsvalls OK40:10+7:5612:03
9Mikael AugustssonSelånger SOK40:42+8:2812:13
10AnnaKarin HaglundSundsvalls OK40:46+8:3212:14
11Erik BergforsVK Uvarna43:50+11:3613:09
12Owe EdströmKovlands IF47:39+15:2514:18
13Johan NylanderNjurunda OK47:44+15:3014:20
14Pernilla HannusVK Uvarna51:49+19:3515:33
15Barbro EdströmKovlands IF55:18+23:0416:36
16Kristina NilssonVK Uvarna56:08+23:5416:51
17Irené LarssonSundsvalls OK59:28+27:1417:51
18Harri NäätänenKovlands IF1:00:23+28:0918:07
19Christina FlordalLjusdals OK1:01:36+29:2218:29
20Ingvar BorgNjurunda OK1:01:59+29:4518:36
21Patrik WallgrenSelånger SOK1:07:44+35:3020:20
22Sebastian FalkSundsvalls OK1:12:03+39:4921:38

Korta, gul-orange

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LakeSundsvalls OK41:3115:02
2Mattias LarssonSundsvalls OK43:08+1:3715:37
3Mattias BerglundSundsvalls OK47:48+6:1717:19 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jan WallgrenSelånger SOK1:06:20+24:4924:02
Olivia KarlssonKovlands IFej godkänd

Lätta, vit

2 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BergforsVK Uvarna23:3611:44
2Klara EdströmSundsvalls OK26:15+2:3913:03
3Elin KarlssonKovlands IF30:19+6:4315:04
4Ellen NormanVK Uvarna36:24+12:4818:06
5Sigge RinaldoOK Tor51:20+27:4425:32
5Nike RinaldoOK Tor51:20+27:4425:32

Nybörjare,grön

1 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar LakeSundsvalls OK17:3512:02
2Elin bergforsKlubblös29:31+11:5620:13
3Olle FalkSundsvalls OK41:36+24:0128:29
4Elsa LakeSundsvalls OK2:14:02+1:56:271:31:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser