Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering, VAIS-torpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering, VAIS-torpet
Arrangörsorganisation: Växjö AIS
Datum: onsdag 17 augusti 2016

Bana 1 Damer

2 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda LindénVäxjö OK23:0911:01
2Elin ÅkessonVäxjö OK26:13+3:0412:29
3Lina GustafssonKlubblös27:32+4:2313:06
4Ylva Melin FürstKlubblös27:37+4:2813:09
5Lotta PerssonKlubblös27:48+4:3913:14
6Anna LindqvistVäxjö OK29:37+6:2814:06
7Moa EklundKlubblös32:48+9:3915:37
8Della LinnerAlvesta SOK34:03+10:5416:12
9Frida JohanssonEmmaboda Verda OK34:37+11:2816:29
10Amanda GustavssonVäxjö OK36:56+13:4717:35
11Emmie EklundKlubblös37:07+13:5817:40
12Olivia AnderssonVäxjö OK42:25+19:1620:11
13Henrietta RundgrenVäxjö OK46:36+23:2722:11
14Elsa AhlstrandVäxjö OK54:39+31:3026:01
15Elina LindénVäxjö OK1:03:57+40:4830:27
Anneli IsakssonKlubblösej godkänd
Alma FaxénVäxjö OKej godkänd
Elicia EvaldssonVäxjö OKej godkänd

Bana 2 Damer

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EricssonVäxjö OK28:108:48
2Jennie GustavssonVäxjö OK31:37+3:279:52
3Rebecca SvenssonVärend GN OL33:12+5:0210:22
4Maria HåkanssonVäxjö OK34:12+6:0210:41
5Hanna FagerVäxjö OK41:14+13:0412:53
6Maria HonethVäxjö OK43:51+15:4113:42
7Christine KvennefeldtAlvesta SOK46:14+18:0414:26
8Martina NiklassonVäxjö OK49:29+21:1915:27
9Annika GranqvistVärend GN OL54:55+26:4517:09
10Mona RosbergVäxjö OK55:00+26:5017:11
11Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK56:03+27:5317:30
12Käthe ErikssonKlubblös56:18+28:0817:35
13Marie HjortstamKlubblös56:22+28:1217:36
14Eva ArvidssonAlvesta SOK1:02:35+34:2519:33
15Margareta LindgrenVärend GN OL1:03:05+34:5519:42
16Kristina FranssonOK Virdarna1:03:15+35:0519:45
17Marie NilssonOK Virdarna1:04:20+36:1020:06
18Annemarie HolmAlstermo IF1:09:06+40:5621:35
19Maria GustavssonAlstermo IF1:09:09+40:5921:36
20Johanna LindénVäxjö OK1:14:35+46:2523:18
21Siw EkelöfVärend GN OL1:28:15+1:00:0527:34
Anna HammarbergAlvesta SOKutgått

Bana 3 Damer

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LindénVäxjö OK36:539:58
2Charlotte NilssonKlubblös39:40+2:4710:43
3Lisa WilhelmssonKlubblös50:58+14:0513:46
4Malin AnderssonKlubblös52:39+15:4614:13
4Elin SternerKlubblös52:39+15:4614:13
6Berit LindahlAlvesta SOK1:00:09+23:1616:15
7Sofie ErikssonKlubblös1:00:24+23:3116:19
8Petra ÅhsbergVäxjö OK1:21:56+45:0322:08
9Lisbeth BlasekKlubblös1:32:48+55:5525:04

Bana 4 Damer

5 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna35:297:05
2Maria BraunVäxjö OK39:49+4:207:57
3Sara AnderssonVäxjö OK42:01+6:328:24
4Lena RegnellVäxjö OK42:13+6:448:26
5Elin WallquistVäxjö OK43:05+7:368:37
6Gunilla KarlssonVäxjö OK48:09+12:409:37
7Helena LindénVäxjö OK50:33+15:0410:06
8Helena TryggesonVäxjö OK50:39+15:1010:07
9Matilda JonssonLinköpings Orienteringsklubb51:28+15:5910:17
10Eva EklundVäxjö OK52:26+16:5710:29
11Stina PerssonEmmaboda Verda OK55:36+20:0711:07
12Eva NilssonVäxjö OK1:37:58+1:02:2919:35
13Heli ArvidssonKlubblös1:42:42+1:07:1320:32

Bana 1 Herrar

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim GustafssonKlubblös27:3413:07
2Linus LindénVäxjö OK27:42+0:0813:11
3Anton FaxénVäxjö OK33:05+5:3115:45
4Arvid GustavssonVäxjö OK36:46+9:1217:30
5Joar AnderssonFalkenbergs Orienteringsklubb38:45+11:1118:27
6Albin AnderssonFalkenbergs Orienteringsklubb40:36+13:0219:20
7Åke SalomonssonVäxjö AIS43:51+16:1720:52
8Agust LindqvistVäxjö OK46:26+18:5222:06
9Olle, Nils TryggesonOK Norrvirdarna46:38+19:0422:12
10Filip JohanssonEmmaboda Verda OK52:20+24:4624:55
11William AnderssonVäxjö OK53:48+26:1425:37

Bana 2 Herrar

3 200 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK20:386:26
2Hugo EricssonVäxjö OK24:53+4:157:46
3Niklas EkelöfVärend GN OL25:20+4:427:55
4Pär SvenssonVärend GN OL27:59+7:218:44
5Björn PalmLessebo OK28:31+7:538:54
6Anders GranqvistVärend GN OL29:41+9:039:16
7Magnus GustavssonAlvesta30:09+9:319:25
8Tommy LiljebjörnNybro OK31:12+10:349:45
9Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna33:17+12:3910:24
10Peter MarsVäxjö OK33:35+12:5710:29
11Johannes WilhelmssonKlubblös34:06+13:2810:39
12Jan KarlssonOK Virdarna34:12+13:3410:41
13Tom ElmerssonOK Norrvirdarna34:53+14:1510:54
14Gerth SällströmLessebo OK36:41+16:0311:27
15Carl WilhelmssonKlubblös39:17+18:3912:16
16Johan GunnarssonKlubblös39:23+18:4512:18
17Stig KarlssonLessebo OK39:52+19:1412:27
18Pahn GardhemNybro OK40:46+20:0812:44
19Johan ÖstergrenKlubblös41:58+21:2013:06
20Anton DanielssonVäxjö OK44:18+23:4013:50
21Jim WilhelmssonKlubblös44:25+23:4713:52
22Erling EkelöfVärend GN OL44:35+23:5713:55
23Sven-Erik MånssonKlubblös44:49+24:1114:00
24Gillis AlmVäxjö OK45:01+24:2314:04
25Rune BergLunds OK46:27+25:4914:30
26Ingvar JohnssonVärend GN OL46:51+26:1314:38
27Johannes LindgrenVärend GN OL47:54+27:1614:58
28Kurt BergstrandLessebo OK48:44+28:0615:13
29Henrik LitsinVäxjö OK48:53+28:1515:16
30Uffe CarlssonVäxjö OK49:49+29:1115:34
31Kenneth LindblomVäxjö OK49:55+29:1715:35
32Christian FürstKlubblös52:05+31:2716:16
33Jonas FagerVäxjö OK55:32+34:5417:21
34Åke TyrbergKlubblös55:36+34:5817:22
35Lars-Olof KarlssonVäxjö OK56:31+35:5317:39
36Kenneth ArvidssonAlvesta SOK57:24+36:4617:56
37Ingemar ErlandssonVäxjö OK57:27+36:4917:57
38Tony GustafssonKlubblös57:53+37:1518:05
39Göran ThourVärend GN OL1:00:08+39:3018:47
40Paul OlssonKlubblös1:03:48+43:1019:56
41Göran PerssonFK Finn1:05:34+44:5620:29
42Emil AnderssonKlubblös1:19:33+58:5524:51
Kalle LindqvistVäxjö OKej godkänd
Johan NiklassonVäxjö OKej godkänd

Bana 3 Herrar

3 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny ÖstlingAlvesta SOK31:438:34
2Karl-Johan AnderssonKlubblös36:34+4:519:52
3Johan HåkanssonKlubblös36:44+5:019:55
4Birger LinnérAlvesta SOK40:39+8:5610:59
5Ulf WikellVärend GN OL40:45+9:0211:00
6Jonathan WikellVärend GN OL41:43+10:0011:16
7Jesper WikellVärend GN OL41:55+10:1211:19
8Gunnar HolmgrenKlubblös45:41+13:5812:20
9Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna46:12+14:2912:29
10Sten Ove GunnarssonKlubblös50:34+18:5113:40
11Vincent Eriksson ÖsthVäxjö OK50:43+19:0013:42
12Mathias ÖsthKlubblös50:44+19:0113:42

Bana 4 Herrar

5 000 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonVäxjö OK25:195:03
2Joel Käll KarlssonLinköpings Orienteringsklubb28:25+3:065:41
3Olof SandgrenOK Orion29:37+4:185:55
4Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna30:47+5:286:09
5Patrik RosénVäxjö OK31:52+6:336:22
6Olof NilssonVäxjö OK33:22+8:036:40
7Henrik KroksmyrVäxjö OK33:24+8:056:40
8Erik LindqvistVäxjö OK33:37+8:186:43
9Glen HåkanssonVäxjö OK35:37+10:187:07
10Gunnar MoqvistVäxjö OK36:38+11:197:19
11Magnus PorleVäxjö OK36:43+11:247:20
12Peter BraunVäxjö OK36:55+11:367:23
13Måns FaxénVäxjö OK37:23+12:047:28
14Magnus EricssonVäxjö OK37:25+12:067:29
15Andreas UlvagårdenVäxjö OK38:09+12:507:37
16Rasmus SvenssonVärend GN OL38:27+13:087:41
17Magnus PeterssonVäxjö OK41:25+16:068:17
18Håkan DanielssonVäxjö OK43:41+18:228:44
19Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:42+18:238:44
20Jan KarlssonVäxjö OK44:08+18:498:49
21Ola LangvallKexholms SK44:58+19:398:59
22Petter AnderssonVäxjö OK45:13+19:549:02
23Håkan ÖstergrenVäxjö OK45:51+20:329:10
24Johan SandrellVärend GN OL46:19+21:009:15
25Thomas BeckerinVäxjö OK47:29+22:109:29
26Micky CarlfalkKlubblös47:58+22:399:35
27Henrik EkelöfVärend GN OL48:23+23:049:40
28Rune LundgrenKlubblös48:32+23:139:42
29Hagbert PerssonVäxjö OK53:11+27:5210:38
30Mats ArnessonNybro OK53:52+28:3310:46
30Leif AnderjonAlvesta SOK53:52+28:3310:46
32Ulf-Peter SjöholmVäxjö AIS54:15+28:5610:51
33Lars EklundVäxjö OK54:25+29:0610:53
34Ludvig WallenVäxjö OK54:43+29:2410:56
35Ulf HonethVäxjö OK55:25+30:0611:05
36Peter JohanssonVäxjö OK55:52+30:3311:10
37Peter BlomqvistKlubblös56:01+30:4211:12
38Joakim PerssonKlubblös57:03+31:4411:24
39Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK59:33+34:1411:54
40Joakim WessmanVäxjö OK1:00:22+35:0312:04
41Tobias GustavssonVäxjö OK1:01:51+36:3212:22
42Bo PeterssonLessebo OK1:08:36+43:1713:43
43Anders GerestrandKlubblös1:08:52+43:3313:46
44Mats JohanssonKlubblös1:13:18+47:5914:39
45Marko TorkkeliLessebo OK1:21:33+56:1416:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser