Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lerums SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lerums SOK
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: tisdag 16 augusti 2016

D16

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma MoqvistLerums SOK41:0211:05
2Emma DjerfLerums SOK44:00+2:5811:53
3Matilda HagstrandLerums SOK45:28+4:2612:17
4Susanne CoxLerums SOK47:26+6:2412:49
5Klara DjerfLerums SOK48:28+7:2613:05
6Tilda MelkstamLerums SOK49:33+8:3113:23
7Clara CoxLerums SOK53:57+12:5514:34
8Karolina MelkstamLerums SOK56:40+15:3815:18
9Maja GunnarssonLerums SOK1:02:45+21:4316:57
10Malin AlfredssonLerums SOK1:06:03+25:0117:51
Lina SamorLerums SOKutgått

H16

4 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SparrevikLerums SOK27:475:55
2Johan BlickOK Alehof34:14+6:277:17
3Sören SturessonLerums SOK35:08+7:217:29
4Jonas AxelssonLerums SOK38:55+11:088:17
5Stefan JanssonLerums SOK47:02+19:1510:01
6Håkan B SamorLerums SOK51:24+23:3710:57
7Henrik MelkstamLerums SOK55:39+27:5211:51
8Lars-Johan VågLerums SOK57:03+29:1612:09
9Patrick DjerfLerums SOK57:42+29:5512:18
10Mikael AlfredssonLerums SOK59:17+31:3012:38
11Lars AxviLerums SOK1:05:49+38:0214:02
Göran LefflerLerums SOKej godkänd
Bo LissLerums SOKej godkänd
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej start
Kent ErikssonLerums SOKej start
Vilhelm MelkstamLerums SOKej start

D14

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MoqvistLerums SOK40:2312:49
2Alva NäsLerums SOK1:22:10+41:4726:05

H14

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AxelssonLerums SOK26:278:23
2Jakob GunnarssonLerums SOK31:24+4:579:58
3William SturessonLerums SOK32:14+5:4710:13
4Jonas OlandersLerums SOK55:11+28:4417:31
5Simon AlfredssonLerums SOK1:23:02+56:3526:21

D12

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba NäsmanLerums SOK29:1611:50
2Maja AxelssonLerums SOK39:58+10:4216:10

D10

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK15:527:04
2Elin AxelssonLerums SOK21:33+5:419:37
3Lisa GunnarssonLerums SOK25:19+9:2711:18

U1

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo NäsmanLerums SOK12:407:27
2Jakob JönssonLerums SOK13:13+0:337:46
3Sara AlfredssonLerums SOK13:22+0:427:51
4Isabella FrankeLerums SOK14:24+1:448:28
5Maja HaablaheLerums SOK16:45+4:059:51
6Melker SamorLerums SOK25:44+13:0415:08
Wilhelmina NäsLerums SOKej godkänd
Nelly MelkstamLerums SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser